Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   13 / 67
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Gratula!
Irigylem a kitartásodat.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Szia Vicsys!
Köszönöm a gratulációdat, most van az, hogy tudok örülni én is ennek a fejleménynek. Nem gondoltam hogy ilyen jól lehet ezt a programot itt kezelni.
Szia.
(#) pittyu válasza vicsys hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Naaaa. Azért engem is veregessetek vállon !!(nem állon )
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Szia Pittyu!
Igazából Neked lehet köszönni ezt a programfelhasználási próbálkozást, hiszen ebből alakult ki a mostani, szerintem igen jól kézben tartható megoldás amivel tényleg működik.
Pittyu! Az a helyzet, hogy nekem ilyen órám van még a szekrényben amit nem használok, de eszembe sem jutott a felhasználása ezidáig, annyira a magicw31-el voltam elfoglalva.
Szia.


(#) janocsi válasza bbatka hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Szia Bbatka!
Úgy tünik, meglett a megoldása az órának olyan módon, hogy egy propeller clock programja éppen felhasználható a működéshez. Nézd át, és értékeld, szerinted igy megfelel-e majd egy teljesen új formában megépítve.
Szia.
(#) bbatka válasza janocsi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Rendben átnézem. Be tudnád linkelni a propeller clock-ot. Annyi féle van, nem tudom melyiket használod.
(#) janocsi válasza bbatka hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Szia Bbatka!
Iderakom a prop.asm-et. (Ez az anyag a Vicsys Propeller Clock topikjában van leírva).
Szia.

prop11.asm
    
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Szia. Neked is 16f628 ba kell ,ugye?Itt ketyeg az asztalon a szerkentyű, és közben azon agyalok hogy lehetne felgyorsitani, és nagyobb kitérésre bírni.
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Hali. A 15. oldalon #312710.hidvezérlést használod? Nekem volt egy rossz sorozat tranyóm, most azon gondolkozom milenne, ha BD 680-- 681 darlingtonokkal újraépíteném. Azzal is jónak kell lennie. Az előző tranyóim szerintem valami hamisitványok voltak. KIhagynám az 555 ösöket is .Még gondolkozom hogy lehetne valami torziós , vagy egyéb módon átvariálni a rugózást. Na de majd holnap.Addig is várjunk egy jó programra.
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Szia Pittyu!
A program az PIC16F628-hoz van megírva, (-20/I/P), vagy PIC16F628A-20), vagyis én ilyet használok.
A tekercspár meghajtását most, a multivibrátoros H-hid vezérléssel csinálom, mert lényegesen kisebb áramokkal tudom dolgoztatni és elég stabil igy is a rezgés. A 2db 220K Ohm-os trimmer helyett, egy sztereo 220K-s potit tettem!
A rajzát iderakom.
Szia.

(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Szia Pittyu!
Elkezdtem egy újabb Wand Clock-ot építeni már ehez a programhoz. Itt is a multis vezérlést fogom allkalmazni. (Valamilyen módon megpróbálom szinkronizálni az egyik bemenetét az optóhoz). Egyébként alapban elég a 16Hz-es rezgési frekvencia, amit később is lehet majd növelni, de az nem okoz már működésbeli problémákat. Az volt a lényeg, hogy igy elínduljon, ne rázza szét magát a szerkezet. Kicsit itt is ki kell egyensúlyozni a rezgőkart! Ha valamelyik oldalon van súlytöbblet, bizony rángatja is rendesen. Kész szerencse, hogy csak "2" dimenzióban kell ellensúlyozni, viszont ezután, sokkal könnyebben rezeg.
Pittyu! Neked van már az a 0.3mm-es acéllemezed, abból mikor akarsz laprugót késziteni? Alig várom hogy megtedd, és leírd hogyan működik.
Szia.

(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Szia!
Az eredetiben a tekercsek sorba vannak kapcsolva és egy TO-92 es tranya kapcsolgatja az egészet...
pittyu kolega volt itt vasárnap és megnézte közelebbről az egészet

Lehet hogy ő többet tud elmondani mint én..

üdv!
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Abból van, de lehet hogy túl erős. Amikor fényképeztem az első beinditást egy "karcsúbb" lemez volt. Utána amikor zoli leméretezte azokkal a méretekkel már túl erős lett (merev ). Nahát -- a .PIC nembirja a 12 V ot?? Mostmár tényleg kell az új program !
(#) pittyu válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Zolikám, mostmár tényleg kell programozni !! Tegnap éjszaka kiégettem a PICet. (nem be ). Ha meglessz egy javított progi jelentkezem.
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Szia!
Nem gond csak majd szólj! Megoldjuk

üdv!
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Elnézést , fáziskésésem van. Láttam zoli 15 jóvoltából az eredeti órát és megmondom őszintén nem voltam elájulva a kivitelezésén --olyan igazi Made By Chajna . Szerintem a program az ATMEGA procival ami tényleg kidolgozott, szerintem mi is tudunk hasonlót alkotni. Kivéve mondjuk a kezelőgombok és azok elrejtése és a doboz (ami egy nagy b...di.) de azért takarja amit kell. Jól ki van egyensúlyozva , mert én azt hittem nehezebb talpa van KB 20 deka és az aljára kellessz valami puha anyag PL: filc. A rezgés se túl gyors , ilyet már sikerült előállitanom , pont a láthatóság határán van. Ami még jól sikerült nekik , az a kar. Erős de baromi könnyű lehet smd -huzalkivezetésű ledekkel, huzalok nem látszanak.Lekarcsúsitva feketére festve, ezt tényleg nehéz igy megcsinálni.Egyenlőre ennyi.
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
A kar mozgása most szerintem nem az igazi az igazi óránál hisz a rugólemez eltört.. most sárgaréz lemez van benne..
Majd kipróbálom a Tesco-s spakli-t hogy az hogyan is muzsikálna..
Amúgy a karon itt-ott látszódnak a vezetősávok
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Szia Pittyu és Zoly15!
Jó hogy átnéztétek az eredeti órát mégegyszer, mert úgy tünik sok mindent megoldottunk már belőle. Az hogy a kar nagyon könnyüre van elkészítve azt jól sejtettük mi is. A technikai megoldás, hát azt tényleg nehéz lenne ugyanúgy megoldani, de szerintem ez nem is lényeges annyira. Tudjuk, hogy sorba vannak a tekercsek kötve, de a működés szempontjából nem igazán lényeges ez sem. A kar meghajtásról jó lenne többet megtudni, mert nem igazán derült még ki a lényege. Itt van az óra elektromos kapcsolási rajza, azt mellékelem, hátha segít néhány dologban, ha valaki AVR-el épitené meg.
Sziasztok.

Rajz.jpg
    
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Hát ez az amit a program tud-- az opto ad jelet és a proci kapcsolgatja a tekercset.Lehet hogy PWM el,,, de úthosszra viszonyitott változó kitöltésü jeleket is használhat.
(#) pittyu hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Zoli 15 . Tudsz róla, hogy rajtad kivül még ketten vannak bejelentkezve kereszturban?
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Sziasztok!
Tovább folytatom a Wand_Clock építését és tesztelését. Itt van egy videó mindenkihez:
Sziasztok.

Wand_C_OK.avi
    
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Nagyon jó!
Köszönöm és viszont kivánom.
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Nocsak?
Ezt honnan tudtad?
(#) pittyu válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
kémeim figyelik az egész országot, küldik a jelentést. "Amúgy a közérdekű " Oldalon mindenki szerepel.
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Szia Pittyu és Zoli15!

Lekönnyitettem a kart, kisebb kijelzőt készitettem rá.
Most mégjobban tetszik!
Egy erősebb laprugóval megy, amelyel 22Hz-re is fel tudtam emelni a frekvenciát.
Ide rakok egy kicsi videót a köszöntésetekre mégegyszer.
Sziasztok.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Van "keretes" és anélküli felvétel az óráról.
Még néhány fotót felrakok:
Sziasztok.
(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Szia!
TYYYŰŰŰŰHHAA!
Ezt a kiírást hogy a fenébe csináltad?
No most oylan "ingert" adtál nekem hogy azon nyomban lemegyek és kicserélem a spaklilapra a sárgarézlemezt :yes:
Azt hiszem én is meg fogom építeni..
Mi az a spirális vonal kékkel?
Talán fel akarja "hívni" ETE az órádat?

üdv!
UI.: Mennyire vibrál?
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Nem annyira vibrál már, hiszen 22Hz-en rezeg. Igy elviselhető és nézhető, bár szerintem 16Hz-en is elég jó. Az a helyzet, hogy van olyan ismerősön, akinek a 75Hz-is vibrál, sőt a 100Hz-es TV-től is könnyezik a szeme...
A szöveg kiírása végtelenül egyszerü: A Propeller Clock programban ez, azonnal módosítható, átírható.
A két kék csik az nálam zöld LED, szintén a Prop.Clock program, külső kör helyett van bekapcsolva, (vagy ki).
Szia.

(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
ÁÁÁ. Tátva maradt a szám !! Feljelentelek izgatásért.
Betojok Most magadnak , és nekemis munkát szereztél. !! Ugyanis most jó lenne ha konkrétan részletesen leirnád mit hogy csináltál, de az alapoktól hogy újra épitsem az egészet.Nekem pedig újjáépités, PIC programozó épités . meg minden.Most te méretezzél.Fénykép karról, meg mindenről.Zoli, azok a fények szerintem a freem/ mp /Tehát a rezgés frekije összemérhető a kamera zársebességével/ miatti stroboszkóphatástól lehetnek.
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Aha biztos
A lényeg hogy te tudod hogy miről beszélsz (kék spirálos téma)
Az egyszer biztos hogy SENKI ne próbáljon spakliból "rúgólemezt" kinyerni mert atom erős :no:
És kemény mint az üveg!

üdv!
Következő: »»   13 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem