Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   351 / 3960
(#) googa hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Van valami DEMO/FREE progi amivel kétoldalas SMD panelt lehet összedobni?
(#) Frankye válasza SzalaiGyörgy hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Röviden összefoglalva:
A pontokat a "Pontra menő" témák esetében, felhasználói szinten, a téma nyitója tud adni annak, aki a legjobb megoldást nyújtó választ beküldi. (Ezen túlmenően a moderátorok tudnak még másnak, más válaszra is pontot adni.)
Ameddig egy témában, amelyet "Pontra menő"-ként nyitnak, nem érkezik "Megoldás", addig a téma a megválaszolatlanok között marad.
A pontok számát a moderátorok tudják beállítani, 10 és 50 között, tizesével. A pontszám a kérdés megválaszolásának nehézségétől, bonyolultságától függ.
A pontok nem jogosítanak fel semmire, csupán azt jelzik, hogy az adott felhasználó mely témákban/témakörökben "erős", így egy-egy felhasználóról eldönthető, hogy egy témában/témakörben mennyire járatos.

Remélem, kielégítő volt a válasz.
(#) lapose válasza mutty hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Szia!

Ez egy low dropout 3.3V-os feszültség stabilizátor, a lomexben kapsz hasonlót: LD1117S33CTR

De ezt már egyszer kérdezted!!
(#) besi99 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
ugye a szakadt helyett nyitott-at akártál írni???
(#) proli007 válasza besi99 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Hello!
Nem volt elírás, régen így nevezték. Csak amióta az angolszász irodalomban megjelent az OC azóta hívjuk annak.
üdv! proli007
(#) mutty válasza lapose hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Jólvan na tudom ,csak kell mint a látás Köszi Isti
(#) Gyurix hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
sziasztok egy 0,15mm2 keresztmetszetű hangszóró vezeték hány amperes áramot bír?
(#) m.joco hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Hello
Van a HeStoreban olyan a izzó, fénycső vagy bármi más, ami alkalmas nyák levilágítására?
Üdv.
(#) Sir-Nyeteg válasza m.joco hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Chipcad
Itt lehet Cree ledet venni. Talán a legkisebb anyagi befektetés egy világítóhoz 0-áról.
(#) lapose válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Szia!

Ez még viccnek is kevés, hacsak nem egy PC hangszóróról van szó!
Fél ampernél többet nem adnék rá!
(#) m.joco válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Hello
Szlovákiai vagyok, de karácsonyra rendelhetek pár dolgot a HeStoreból
Én max 10x16cm nyákokat szoktam használni, de ekkorával is már régebben dolgoztam, szóval inkább kisebbekkel. Szóval kb akkor mennyi LEDre lenne szükségem? Eddig napfényt használtam levilágításhoz. A nyák és LED közé kell esetleg valami közeg, ami szórja a fényt? És mennyi a levilágítási idő?
Üdv.
(#) Sir-Nyeteg válasza m.joco hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Maradjunk szerintem privátban, keresek neked pár hozzászólást, mivel rengetegszer ki lett beszélve ez a téma a levilágítós topikokban. Okés?
(#) Gyurix válasza lapose hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
akkor ezt úgy érted, hogy még a 100W-os hangszóróra se tehetem rá?
(#) lapose válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Azt a vékony vezetéket?
100W-ra én hossztól függően 1,5-2,5mm^2-es vezetéket raknék!
(#) Gyurix válasza lapose hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
ok értem
(#) Gyurix hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
lapose! 20A-ra milyen kábelt javasolsz egy linket esetleg ha tudnál küldeni boltról.kössz.
(#) lapose válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Bemész egy egyszerű villanyszerelési boltba, ott adnak neked megfelelőt!
(#) Gyurix válasza lapose hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
oké
(#) Sir-Nyeteg válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Áram és kábelvastagság nem ennyire szorosan összefüggő Ott van még a minőség is!
Nézzd meg ezeket, drága, de minőségi és hallhatatlan, mm-enként többezer párhuzamos szál:
10A-es 1mm-es kábel
6 A-es 0.5mm-es kábel
(#) Dudus válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Én is kb 10A/mm^2 re szoktam venni szabadban vezetett kábelnél az áramsűrűség maximumát. És nagyobb frekvenciák felé minél több elemi szál a jó megoldás.
(#) Shul válasza dZsordeN hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
A tranzisztor egy több rétegből álló félvezető eszköz, amely többek között felhasználható erősítésre, kapcsolásra, feszültség stabilizációra és jelmodulációra. Általában szabályozó elemként használják fel, amely a bemenő feszültsége alapján szabályozza a rajta átfolyó áram erősségét. Transzisztorokat gyártanak különálló alkatrészként és integrált áramkörök alkotóelemeiként.

A tranzisztor működése a p–n-átmenet réteg hatásán alapul. Ha a bázison keresztül nem folyik áram, akkor a tranzisztor kollektora és az emittere között sem folyik áram. Amennyiben a bázison áram folyik át, akkor az áram mértékével arányosan folyik áram a kollektor és az emitter között is. Mivel a bázisáram jóval kisebb, mint a kollektor–emitter áram, a tranzisztor erősítőként üzemel. Az áramerősítés mértéke akár több százszoros is lehet. Három félvezető réteg két egymással szembefordított p–n (vagy n-p) átmenetet alkot.


[Lásd: Google: tranzisztor (1. találat: Wikipédia), megjegyzés: ha tényleg érdekel valami, akkor elöbb írd be a google-be..http://www.hobbielektronika.hu/forum/wtopic.php?topic_id=265&ppid=3817&pop=1#]
(#) vizor válasza Shul hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Kiváló leírás. De gondolom 3 év elteltével amióta ezt a kérdést feltette,már biztos utána nézett
(#) moltam válasza vizor hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Jártam már én is igy...
Csak kitöröltem
(#) Gyurix hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
sziasztok a tápegységnél úgyis ugyanazt a munkát végzi a 100nF-es kondi ha közvetlen a puffer kondi lábára van forrasztva?
(#) hapro válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
sőt az jó.
(#) Gyurix válasza hapro hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
ok kössz a felvilágosítást.
(#) szél istván hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Sziasztok! Szél István vagyok. Elkezdett érdekelni a mikroelektronika; ebből a szempontból teljesen képzetlen vagyok ezért tankönyvek, szakkönyvek címének és elérhetőségének megtalálásában szeretném a segítségeteket kérni. Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Tys23 hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Sziasztok, azt kérdezném tölletek hogy,
a microsutöben a nagyfesz trafon lévö,feszültégkétszerezö dioda ha elszáll,az okozhatja e a trafo melegedését ?
(#) Tys23 válasza szél istván hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Mivel szretnél foglalkozni?
(#) Szárnyas válasza szél istván hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Szia!
Ebben a topikban nézelődj: Bővebben: Link
Következő: »»   351 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem