Fórum témák
» Több friss téma |
Zener: Elvileg bármelyik jó bele, ha ilyen olcsó vehettél volna mindből és kipróbálod. Nekem nem volt kicsi ezért egy bazi nagy 5 Wattost raktam bele, és azzal is megy.
A PIC anyagokra találsz linket itt a régebbi hozzászólásaimban. Ha valami kell még akkor kérdezz hátha van rá anyagom.
Ugyanígy pic-es témában utazom és egy problémám van. Nyitottam egy új témát Váltakozó áramú relé vezérléséről
Az ötleteket előre is köszönöm
Sziasztok!
Hat meg mindig nem jotottam elobbre Mar kezd kicsit looser feelingem lenni A lenyeg az, hogy kimertem a labakat es elvileg vdd 4,2v, mclr-re bejon a 13.4v de a clock es a data jel az eleg elborzaszto. Ugye csak 1-1 ellenelas vedi a dolgot, de eleg durvan -9 es +9 kozott kap mindkjet lab. Alapbol -9-en van a cucc, aztan winpic-e loktem ra teszjelet akkor atvaltott 9 voltra. Nem sok az kicst a picnek? Kibirja a dolgot? Kezdek azon is gondolkodni, hogy lehet, hopgy aq pic szar Lehet, hogy mar reg leegettem korabban szzs, majd erdekelnenek a trapsztalataid a 16F818-al. En es neztem at a tipust, szinpatikus es ocso Ha veletlenseg osszejonne a cucc Neked, kerlek szamolj be rola, kivancsi vagyok. Ha netan ra tudnal, vagy valaki merni az egeto labaira, az nagyon erdekelne. Kivancsi vagyok, nalatok milyen voltok jhonnek ki. Koszi elore is a valaszokat! Udv. Bj
Használj 18Fxxx család tagjai közül valamilyet.Ezek a legkorszerűbbek a pic-ek között. Egyszerű a programozása, nem kell hozzá icd2. Sőt ha ügyes vagy akkor még égető sem kell a programozáshoz.
Szia!
Ez igy elsore jol hangzik Kicsit rszletezned? Mivel lehet a 18-as szeriat irni? Udv. Bj
Ahhhhhhhhhhhhhhhhh grrrrrrrruuuuuuu
Muxik a programozo Hat en vagyok a hulye. Egy erintekezsi hiba volt az oka annak, hogy nem mukodott Vettem egy 16f84-et, azzal ment siman, visszarktam az 16f628-at azzal is ment Megerdemlem, hogy 3 napot szivtem vele Mindensetre azert erdekel mindenfele tapasztalat. Milyen ic-kel muxik az programozo stb. Egy biztos, nekem most egy atepitett sajat kapcsolasom van At 5 voltot feszteb adja a 14-et zener Udv. Bj
Na tessék én megmondtam hogy működik
Ilyen könnyen nem lehet elfüstölni egy PIC-et. Én amikor az égetőkkel kívérleteztem mindent össze-vissza kötöttem, még pluszban egy 9Voltos elemet is beleraktam és semmi naja nem lett. Jó programozást. Nemethgg: Engem is érdekelne a 18-as széria programozása. Gondolom az LVP-re gondolsz (Low Voltage Programming). Van rá valami kapcsolásod?
Köszönöm a segítséget a Zenerrel kapcs.!
Lenne még 1 kérdésem a bootloaderrel kapcs.! Elfelejtettem megkérdezni a ChipCad-nél, hogy amiket vettem azokon van-e, vagy nekem kell rátöltenem? Ez a téma egy kicsit még homályba van nálam. Írnál egy pár sort erről, mint tapasztalt személyiség! Köszi! Különben a ChipCad technikusa nem javasolta az F84 ill. F7x tokok megvásárlását. Bj-nek: a 18-asról szóló infókra egy jóideig még várni kell, mert először a 16-osokkal szertnék dűlőre jutni!
Szia!
Ha a 3 byte fele egetot csinalopd meg, ahhoz nem kell bootloader meg semmi egyeb. Ahhoz egy pic kell meg a kis programozo (nagy a pofam, mi? pedig nekem is csak ma jott ossze a dolog Tehat ide nem kell bootloader, csak az egeto a hex file, amit bele akarrsz kuldeni es ennyi .) Most probalom megalkotni elso ledvillogtatos aplikaciomat egy probapanelen Hat meg vannak gondjaim, de ha muxik, eluksagolom majd Ha kerdesed lenne, szivesen valaszolok, ha 3 nap tapasztalataval a hatam mogott tudok Udv. Bj
Hi!
Szeretnem mindenkinek megkoszonni a segiotseget amit nekem adtatok, hogy elinduljak a pic programozas rogos utjan Nemi buszekseggel tolt el, hogy elkeszult elso 4 ledes futofenyem Hat iszonyat komoly dolog, de marha jo erzes, valami mukodokepes dolgot latni Sokat sikerult tanulnom a bejegyzesitekbol. Ha valakinek esetleg en is tudok segiteni, szivesen teszem. Udv. Bj
Hali
Ha már így itt vagyok, akkor kérdezek.: 16f876 elvileg 10 bites ad van neki, de nem tudom csak 8bitesnek használni. A Datasheet-ben leírt beállításokkal valahogy össze-vissza megy a dolog. Végigpróbáltam mindenhogyan. Egy hőmérőt készítettem,LCD-re ír, de így(8bit) csak kb. 2c°-onként változik a reg. értéke. Ez így nem sokat mond, de ha tudtok segíteni akkor a forráskódot is ideteszem. Én is kezdő vagyok még, kb. egy hónapja foglalkoztat a dolog, de azóta nem eszek, nem alszok Előre is kösssz.
Hi!
A bootloader téma nekem sem világos, mert én is sima égetőt használok. (Mert ugye az icd2-m nem műxik) A technikus arc azért nem javasolta azokat mert elég régi kifutó tipusok. És fogadok hogy F84 helyett F628-at javasolt. GurgaPeti: a te bajodra még nem tudom a megoldást de utána nézek.
Nézz körül itt. van egy példa 8 és egy 10 bitesre. Nem lehet hogy azért csak 8 bites ADC-t tudsz csinálni, mert a regisztered amibe teszed az értéket 8 bites?
http://www.mikroelektronika.co.yu/english/product/books/picbasicboo...tm#6.2
A 18as családot JDM programerrel lehet progizni. Keressetek rá a neten.
Nekem segíthetsz!!! A kérdésem a váltakozó relé vezérlése
Hy
Köszi a tippet, de a 8-bites reg-en már túl vagyok. 2db. van az egyikben csak a felső, vagy alsó2 bit tárolódik, az ADCON1 Regiszter 1. bitjének állapotától függően. Úgy oldottam meg a kiírást, hogy először a 8 bitest, kiírom az lcd-re aztán 255-öt adok hozzá 1x, 2x, 3x a másik 2bit állása szerint. Ha csak azért lenne, mert 8bites regbe írok, akkor 4x kéne 1-255 ig pörögnie amíg a rákötött potit áttekerm, de csak 1x megy. http://www.mikroelektronika.co.yu/english/product/books/picbasicboo...tm#6.2 Sajnos csak assembly-ben értek De azért kössz.
Szia!
Hat sajna azert ennyire meg nem vagyok benne a temaban Meg csak a ledekig jutottam el Azt hiszem nem en leszek az aki ebben neked segiteni tud Bocsi! Udv. Bj
Hy
Ha túl vagy a ledeken akkor már minden jobban fog menni Ha érdekelnek forráskódok, amiket írtam(én se vagyok túl profi, szóval elég egyszerű dolgok néha "paraszti" módszerekkel, de tanulni jó, ha megérted) akkor felteszem őket a weblapomra, úgyis már régen fel akartam. LCD vezérelgetések, ledes cuccok: jó sok, szorzás, 7 szegmenses óra bcd kódolás nélkül(2hétig csináltam éjjel nappal),fordulaszámmérő(ez még nincs kipróbálva) Jobb is lenne ha valaki más is megnézné az alkotásaimat, hátha adtok valami új ötletet, aztán itt a fórumon kitárgyalhatjuk.
Hy!
Jó ötlet, hogy felteszed a kódjaidat, tényleg tanulhatunk belőle! Add meg légyszíves a honlapod címét, vagy küldd el a szitozs@freemail.hu címre! Köszi! Bj: Te is elküldheted az első ledes progidat, ha publikus! Köszi! Amennyiben nekem is sikerül barmolnom majd valamilyen elfogadhatót, akkor én is közzéteszem! Sajnos én elég lassan haladok előre a témában, mert melózni kell, ezért kevés idő jut rá.
Figyi és az igazítást beállítottad ? Be kell állítani hogy a felső regiszter legyen 8 bit és az alsó 2 vagy fordítva... !!!! Ez egy hiba lehet... Ezt figyeld...
A bootloader úgy műkszik, hogy van rá egy kapcs, és egy "bootloader" amit hagyományos módon beégetsz. Aztán ez a kis beégetett progi bizonyos gombnyomás kombinációra gépről leolvassa a foráskódot és önmagába égeti... kicsit mint az ICD2-nél az aktuális IC program letöltése... (ill pont olyan) Szóval egy olyan "keret" ami beégeti a program memóriába a progit. Akkor jó ha sokat próbálkozol egy IC-n és nem akarsz égetőt csinálni... és valaki beégeti neked ezt a bootloadert ... suliba sokat használtuk... otthonra nem ajánlom, akkor sokkal inkább az ICD2... és azzal kinek mi nem megy ? Én megépítettem és nálam megy segítek szivesen ! Privibe is kereshettek...
Sziasztok!
16f84-be szeretnék egy "bas" kiterjeszésű programot beégetni. A programozót már összehoztam, de a hexa file-t nem tudom megcsinálni.Vagy talán nem is kell? Legyetek szivesek segíteni, hogy hogyan megy az égetési folyamat. Epromokat már égettem,ott nem vólt probléma mert a program átfórdítja hexára.Égető nélkűl hogyan lehet bevinni a PIC-be a programo? Találtam PBASIC compilert, de vagy demo, vagy fizetős,ingyeneset nem. Köszönöm előre is a segítségeteket! Üdv mindenkinek! Pitty
A bas kiterjesztésű program Basic-ben van. A PICsimulator IDE nevű programmal tudsz belőle csinálni hex vagy asm vagy amit kell. www.oshonsoft.com. Ingyenes. Nekem bejön. Ezek után a hex fájl pl az ICprog nevű programmal meg egy programozóval be tudod égetni. Programozót találsz egy régebbi hozzászlásomban, a 3 byte félét. Olcsó és hót egyszerű. Ha nem megy kérdezz.
Szia Gory!
Köszönöm a gyors választ! Amit a régebbi hozzászólásodban láttam az égető leírást,megnéztem, valóban egyszerű.Én egy kűlső táposat csináltam meg.Az ICprog-ot is letőltöttem, a leírásod alapján.A PICsimulátort megpropálom letőlteni. Mégegyszer köszönöm a segítségedet!!! Üdv neked és a PIC-es sorstársaknak!
Sziasztok!
Megépítettem a 3 byte típusú égetőt, a gond csak az , hogy az MCLR-en 15.6V van, lehet ekkora eltérés a Zener pontatlansága miatt??? Így nem mertem a PIC-et beletenni. Mi a vélaményetek?
Hi!
Van most a chipcad-nál egy olcsó USB-s égető. 18-ast is kezeli az új firmware. Az ára 9 ezer alatt van. Tervezik hogy berakják nemsokára MPLAB alá ICD-nek is, de ez még távlati terv. PICKIT 2 a neve a microchip honlapján van infó róla. Ha van ennyid szerintem lehet hogy megéri kiadni rá, én vettem egyet. Automatikusan felismeri hogy milyen PIC-et programozol, adnak hozzá MPLAB CD-t meg saját égető progit stb... Amúgy megvan a kapcsolási rajza és a benne levő 18F2550-nek a programja is De lehet hogy nem éri meg otthon összebarkácsolni.
Én is szívesen vennék olyat, de sajnos még ICD-ként nem lehet használni. Ha lehetne szerintem többen is megvennénk.
Én is szeretnékk egy rendes gyári programozót.
Ki tud valami jó i/o bövitő áramkört ami hasonlít a 82c55 -höz csak gyorsabb?
Lehetőleg párhuzamos adat portal és 16 bites kimenettel kéne remdelkeznie. Csak kimenetként akarom használni. Elöre is köszi. Üdv tom.
Helló! Nem tudom, hogy látátok -e ezt az oldalt elég igéretesnek tünik persze én nagyon kezdő vagyok.
De én rá szánám ezt az összeget ha be lehetne szerezni Magyarországon. Nem tud valaki hasonlót amit be lehet szerezni netalán ezt? válaszokat köszönöm http://www.mikroelektronika.co.yu/english/product/tools/easypic3.htm
Én nem tartom jó ötletnek ezeket a panelokat. Szerintem nagyon megköti az ember kezét.
Nem biztos, hogy amit meg akarok csinálni az rajta van -e a panelon. Tudom minden pin ki van vezetve de nekem nem tetszik. Én inkább annak a híve vagyok, hogy protoboard-on (dugdosos panelon) összedobom az áramkört és irok rá egy sw-t. Szerintem ez univerzálisabb mint egy gyári panel. Tübbet lehet vele tanulni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |