Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   15 / 59
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Nah de rózsaszín már van csak sehogy nem tudok hozzájutni :d kész vagyok én is a vezeték nélküli gyertyával pöccre indult a kicsi . 1db Rainbow led világít benne. A tekercselés elgondolkoztatott aztán láttam hogy a jégeres feles pohár pont 5cm átmérőjű

Vizor nem mondassz hülyeséget a poharas dologgal lehet hogy nekiesek szlveszterre gyártani egy párat, de elgondolkodtatott az UV reagens pecsétfolyadék is. Ja nekem is 9 voltról megy de nem meleg a tranyó +-8-10 cm a hatótáv
(#) Kovidivi válasza Joci77 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Bináris számláló? Eszméletlenül jó ötlet!
(#) vizor válasza Georgee hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Hogy lehetne a teljes lefedést megoldani ? Első gondolatom az volt, hogy csinálni sok adót, párhuzamosan kötni a tápra és elosztani az asztal alatt. Egy kb. 1 méter x 1 méteres kis asztalkát szoktunk használni a szoba közepén. Ez alá legalább 100 db adó kéne az 5 centisből (10x10), hogy elfogadható legyen a lefedettség. Valami más ötlet kellene Esetleg nagyobb átmérőjű tekercsek ?
(#) Lánglurkó válasza Georgee hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Rózsaszin LED:Bővebben: Link S még nem is drága!
(#) Pet91 hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Bocsánat ha butaságot kérdezek, de miért nem lehet kerámiakondit használni a rezgőkörbe?
(#) kaqkk válasza Pet91 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Lehet nálam avval működik !
(#) Georgee válasza Lánglurkó hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Köszi, szerintem fogok is vásárolni ilyet
(#) 20sz Jófiú válasza Skori hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Sziasztok!

Megépítettem Skori áramkörét nekem is tökéletesen működik! Egy kérdésem lenne: ha kiveszem a vevő oldali 1N4148-as diódát a led sokkal érzékenyebb, távolabbról is jól világít. Szerintetek ennek a diódának mi a szerepe és kell-e oda?

Pisti
(#) Báddzsó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
néztem a Skori féle kapcsolási rajzot, és a vevőben a 100n-nak nem a 1n4148után kéne lennie, hogy pufferelje a lednek az áramot?

Támadt egy ötletem (kcsit off) és kiváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ezt adatkommunikációra mennyire lehet használni pár cm-es távolságban mondjuk 128kbps-el? lehetséges? köszi a válaszokat.
(#) Krisz03 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Hát nem tudom, de váltófesznél illik megvédeni a LED-et a negatív félhullámtól. Szóval ellenpárhuzamosan azért rá kellene tenni azt a diódát (vagy egy másik LED-et).
(#) SALáta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
én 400 ml gyertyazselét most vettem jó drága 1450.
Teszek bele hegyi kristály darabokat, eltakarom vele az elektronikát, holnap véső kalapács és megyek a kőbányába....
Magát a kvarcot összetöröm, kicsit sósavban megtisztítom hogy jobban nézzen ki és "elrejtem" vele az elektronikát.
Én véletlenszerűen változó színű rgb led-et teszek bele,
a "fényerőszabályzás" meg (ezt itt már mintha leírtam volna) vevőoldalon egy LM317 szab stab ic végzi majd.
(#) Action2K válasza Báddzsó hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Szia!

Igen lehet! A legegyszerűbben, egy egyirányú kommunikációval a "gyertya" felé, a gerjesztő frekit modulálva. Az adóoldal lehet PC-s LPT port is, vagy M.C. A vevőoldal egyértelműen M.C.
(#) 20sz Jófiú válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Azért kérdeztem mert a vevőt ki fogom önteni Epoxy márkájú kétkomponenesű műgyantával és nincs visszaút csak kuka. Dióda nélkűl viszont sokkal érzékenyebb! Egyébként a műgyanta a pohár alján lesz, szerintetek oldja az alkohol? (Ez nem vicc!).
(#) kaqkk válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
A műgyantát csak a flex és a kromofág oldja! az alkohol csak az agysejteket oldja (ebben a kombinációban .
És hogy akarod megcsinálni ? minden vendégnek lesz leragasztva egy söralátét hogy ide tetdd a poharad
és minden alátét alatt egy adó?
(#) 20sz Jófiú válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Négy adó lesz egy dupla aljú fa tálaló tálcában. A poharakban különböző szinű ledek lehet lesz egy uv is a tonik miatt. Akkor a gyanta jó lesz.
(#) kaqkk válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Nagy ötlet !!
(#) huba hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Több adó esetén nem lehet probléma az interferenciával? Bár valószínüleg nem ront sokat a hatásfokon.
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Ezalatt ugye nem a zselatint érted?
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Sose romlik meg? Teszteljük, nyúlj a szádba az egyik újaddal, aztán a zselatinhoz. 4-5 nap múlva nagy fekete pacák lesznek rajta, nem véletlenül ezt használják a laboratóriumokban a baktérium kitenyésztéshez Az lehet esetleg megoldás, hogy így elkészíted, majd valamivel légmentesen lezárod, például 1cm vastagan normál gyertyazselével, így lényegesen olcsóbban kijössz. Az meg hogy baktérium kerüljön bele, csak idő kérdése. (bár esetleg ha lehet kapni valami por állagú fertőtlenítő szert, azt belekeverve lehet hogy jó lenne, csak ekkor ugye gyerekek elől erősenm elzárandó.)
(#) Attila86 hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Arra gondoltam, hogy a mindig kiégő karácsonyfa-izzókat kellene kiváltani hasonló vezeték nélküli megoldással. Rengeteg kis kör alakú nyák lenne felcsíptetve az ágakra, a közepükön 1-1db LED. Az antenna mindnél a nyákon lenne kialakítva, és a fa alatt lenne a primer kör. Csak hát a szekunderek nagyon messze lennének a primertől, főleg a fa tetején. Illetve a szekunderek (nevezzük őket inkább vevőknek) nem pont a primer (adó) felett lennének a fa átmérője miatt.

(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Ki lehetne próbálni gyertyaviasszal is...
Nem zselével hanem gyertyaviasszal megtölteni, de mondjuk több fajta színűvel... de akkor viszont nem kellene feltétlenül RGB led....
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Hát, én is cukrászdában dolgozom
Azt tudom hogy a "zselatin atom" nem romlik meg, ezt tisztító derítéshez hasznélják ott, ahol bort vagy gyümölcsleveket csinálnak, ez hidegen keverhető nem kell melegíteni. Gondolj bele, 98% állati fehérje egy kis víz pláne ha melegben van, tiszta luxus szálloda.

Vagy ha van kedved le is tesztelheted nekünk, teszel egy kis zselatin egy tálba, újjas módszer a fojamat gyorsítására, aztán eltszed valahova a lakásban 4-5 napra, ha nem látsz semmit, akkor nyertünk
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Ez igaz! Meg is feletkeztem a díszekről
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Az tényleg nagyon szuper lenne, hogyan lehet azt tisztítani?
(#) Kovidivi válasza sprofan hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Kerestem több helyen, de sehol sem láttam olyan gyertyát, ami kicsit is átlátszó lett volna viszont volt az a nagyon csilli-villi díszített nem is gyertyaviasz, hanem inkább zselatinos díszgyertya, de annak az ára meg 1400Ft volt... az nagyon drága :no:
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Éna C..a -ban vettem kész zselégyertyát pohárban 800-ért !Csak kiolvasztom és újra öntöm .
(#) Skori válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Ha elég nagy feszültséget kapcsolsz a fenyőfára akkor világítani fog az összes tűlevél még ledek sem kellenek hozzá, csak kb 100...200kV
Tulajdonképpen talán barátibbnak tünik mint 3,5MHz-en akkora teljesítményt kiszórni, hogy egy fenyőfányi területen szétszórt, maréknyi lednek elég legyen.
(#) Kovidivi hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy problémám. Vettem színváltós RGB LED-et, minden működik, kivéve azt, hogy a led, ha túl közel van az adóhoz (kb. 5centinél közelebb), akkor bebolondul, és csak a piros szín világít. olyankor nem vált sehova. ha feljebb emelem, akkor megy tovább. Elképzelhető, hogy túl nagy áramot kap? Vagy begerjed? gondolkodtam rajta, hogy egy trimmert rakok a led elé, és megpróbálom beállítani a megfelelő magasságba a megfelelő fényerőt, hogy még váltson, de ez így túl macerás. Az okát sem tudom, hogy miért áll meg a váltás...esetleg kondicsere kellene? az ellenállás viszont lehet, hogy nem javítana semmit, mert mikor áramot akartam mérni, nem is világított a LED (tehát a multiméterben található sönt túlságosan lekorlátozza az áramot (abban meg ha jól tudom, 1ohm alatti ellenállás van)). Tudtok adni valami ötletet, hogy mit próbáljak ki? Karácsony már elég közel van... Egyébként kék leddel (akár hárommal is) gyönyörűen világít. csak ez a színváltós RGB Led problémázik... Köszi szépen!
SZép Napot!
(#) Krisz03 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Már volt szó róla. Tegyél 100nF-ot a LED-del párhuzamosan. :yes:
(#) Szebence válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Nekem is ez a problémám.
Tehát akkor a leddel párhuzamos lévő 4,7nF-os kondit 100nF-osra kell cserélni?
Következő: »»   15 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem