Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   359 / 3960
(#) rammeradrian válasza moltam hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
régebbről van egy 40106 -OS IC-m azzal nem kivitelezhető?
(#) kobold válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Mondjuk öntartó bekötéssel, ha van egy szabad záróérintkező a relén, illetve az egyik mikrokapcsolónak is van bontóérintkezője.
(#) kocici17 válasza besi99 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Álltalában bontó-zárók a mikrók, de a kérdésből nem derült ki, hogy milyen mikroja van, és milyen müködési feltételt kellene teljesíteni ic nélkül?!.
És azt sem tudni, hogy mennyi szabad és milyen érintkező van a rellén.

(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
A kapcsoló
Az előző mellékletben.

És a reléhez Kettő szál megy be a tekercsbe és Az húzz oda egy vas lemezt aminek a vége öszenyom két érintkezőt.Összesen 4 lába van.
(#) kocici17 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ez egy záró nyomogomb.
Mit kellene csinálnia a rellének.
mikor kell behuzni és meddig, és mikor kell elengedni.
Ha mind két gomb ilyen akkor mind a kettö záró.
(#) kobold válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Az nem kapcsoló, csak nyomógomb, záróérintkezővel. Csinálhatsz hozzá egy flip-flop-os tartóáramkört, vagy egy tranzisztorosat, vagy vehetsz olyan relét, aminek két tekercse van, az egyikkel meghúz, a másikkal elenged.
(#) rammeradrian válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Igen.
Igazából arra kell hogy ha az egyiket benyomom akkor mint egy kapcsoló engedi az áramot (Erősítő elé lesz) és ha a másikat akkor megszakítja.
(#) rammeradrian hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Az ic-t eredetileg az alábbi kapcsoláshoz vettem. Szintén flip-flop akart lenni csak nem sikerült. Nem értem mit hogyan hova...

flip.gif
    
(#) kocici17 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Na várj egy kicsit átgondolom, hogy mit szerettél volna azzal a schmitt triggerrel.
(#) kocici17 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Na akkor összegezném.

Tehát ha jól értelmezem, akkor egy gomb megnyomására behuzna a relléd, és ha ujra megnyomom a gombot akkor elenged, ha jól értelmeztem.
És ezek szerint van egy 40106-od meg egy gombod, meg relléd, és persze ellenállás és kondi.
(#) rammeradrian válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Yes
Igen
(#) kocici17 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Na várj egy kicsit lerajzolom, és keress egy npn tranzisztort is a dologhoz, hogy a rellé ne az ic-t terhelje.
(#) moltam válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Azaz nem külön gombbal ki be hanem 1 gombal kéne?
(#) kocici17 válasza moltam hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
A 40106-al nemigazán lehet megoldani egygombos kibe kapcsolónak.

Megnézem. hogy hogyan lehet kikapuzni.
(#) moltam válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
De nem nekem kell hanem rammeradrian nak.
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
A müködése a következő:
Ha ic-1 láb L akkor 2 H és a 3 H a 4 L és a visszacsatoló ellenállás miatt az 1 is L.
Ha megnyomod a gombot akkor az 1 H ra kerül és a 2+3 L lesz a 4 meg H. és itt tartja benn magát.
kisebb rellénél elég egy bc 182, vagy hasonló tranyó.

zzzzzzz.jpg
    
(#) kocici17 válasza moltam hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ok igazad van bocsi, csak nem figyeltem, hogy hiova cimzi a gép, elnézést.

Neked szól rammeradrian
(#) Danaman hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Helló mindenkinek.
Van nekem egy trafóm aminek méretei:84x70x30mm a csévetest közepe:35mm, E-I magos. A kérdésem hogy honnan tudjam meg hogy mekkora a mágneses indukciója (B) és az áramsűrűsége?
(#) vtnagy hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy panelfúróm, akkumulátoros.
3 db 700mAh-s, és 1.2V-os. Nagyon sűrűn kell használnom, ami miatt nagyon hamar lemerül. Van hozzá egy töltő, 4.8V egyenirányított (ténylegesen kb 5.56V-ot ad le), 300mA-es.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám átalakítani úgy, hogy adapterről működjön?
Mert az akksikat nézve (sorban vannak kötve) ha jól értelmezem, akkor olyan 2.1A-t adnak le (elképzelhető, hogy ezt rosszul értelmezem, azért gondoltam, megkérdezem).
Ezt hogyan tudnám megcsinálni, hogy működjön is? Az akksiknak nem kötelező benne legyenek a panelfúróban, azok nélkül is tökéletesen megvagyok.
Szóval ezzel kapcsolatban kérnék tanácsokat, hogyan tudnám megvalósítani, hogy ne kelljen mindig arra várnom, hogy feltöltődjön a fúró.
(Ha esetleg rossz témába írtam, elnézést érte)

Üdv
vtnagy
(#) Sir-Nyeteg válasza vtnagy hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Az áram amit írsz az a kapacitás lenne, nem áram leadás.
Az egyetlen lényeg a feszültség.
A két "vég-"érintkezőre forrassz vezetéket, és vezesd ki. Innen már egy megfelelő táppal (3.6V) használhatod.
(#) vtnagy válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Tehát forrasszam közvetlen a motor lábára a vezetéket, és úgy használjam, úgy érted?
(#) berkigyuri hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem,hogy 12V 13kHz-es feszt.tudok-e v.milyen diódával egyenirányítani,vagy lehet-e egyáltalán?
Vagy esetleg milyen kapcsolással tudnám megoldani az egyenírányítást.
Egyébként egy 300W-os kapcsi táp ez amit spotlámpákhoz használtak és egyből a toroidról szedi le a pacit.
(#) Sir-Nyeteg válasza vtnagy hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Az akksi érintkezőire gondoltam!
Nem tudom hogy van e az akksi, és a motor között még valami elektronika.
Lényegében annyi, hogy az akksikat(tápot) messzebb helyezed el, és vezetéken vezeted hozzá.
(#) besi99 válasza berkigyuri hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Jó kérdés. Közbe válaszoltál magadnak. Ha csinálsz egy kapcs. tápot, hogy egyenirányítod? Hát (nem is túl)nagyfrekis diódával. A lomexnél kivesznek a fiókból ,és pár forint, izé ha 20A es, akkor picit már többe kerül
(#) berkigyuri válasza besi99 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Köszke.
Sejtettem,de azért inkánbb megkérdeztem.
(#) besi99 válasza vtnagy hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Hát rosszul kalkuláltál, azért 2,1A nem kell a fúróhoz.Azt nyilván észrevetted, ha tök kimerült az akksipack, nem fúrkál, ha rá van dugva a töltő. Ha nincs ráírva a motorteljesítmény, akkor én kb 3,6V 1,3A - 1,6-A es táppal próbálkoznék. Nem egy szokványos darab, csinálni kell. Jó kiindulás egy 230/6V-os kb 12W-os trafó, utána egy Graetz egyenirányító
(#) rammeradrian válasza moltam hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Úgy is jó ha egy gombbal.
(#) Fodor hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Sziasztok kérlek titeket, hogy segítsetek nekem, mert nemtalálok semmilyen anyagot, ami jólenne számomra
Van 1darab 800VA-es trafóm amiből kitudok hozni
+-63 volt egyenfeszt! Ehez szeretnék erősitőt épiteni!
mindenféleképpen tarnyósra gondoltam, mert olyat még nem épitettem, jólenne egy kis tapasztalat! Van egy pár 80/50W-os hangfalam! Tehát 2X50W-os erősitő kellene! Csinálniakarok még egy pár 100/80W-os mélyládát és ehez is kellene erősitő! 1 trafó hajtaná meg a két erősitőt, a méjládához nemraknék hangváltót, hanem megoldanám úgy az erősitőt, hogy csak a mélyet nyomja ki a ládákra! Ez olcsóbb megoldás! Kérlek titeket, hogy segítsetek kapcsirajzokkal, tanácsokkal, adatlapokkal, beültetésirajzokkal, meg amivel tudtok !
Tehát akkor kellene nekem 2X50W + 2X80W!
Remélem kérésem megértő emberekre talál!
Előre is köszönöm!
(#) rammeradrian válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Köszi de kicsit nagyobb képet nem tudsz.
És ma megyek boltba úgyhogy jólenne ha meglenne a rajz mert akkor meg tudnám venni a szükséges alkatrészeket.
Sürgős lenne!
(#) besi99 válasza Fodor hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Itt az irományok felett találsz olyat, hogy gyüjtemény, meg hogy katalógus, meg hogy kapcsolások. Aki most kezd, - pláne ilyen célokkal - annak elő kell készülnie rá, sőt a régi fórumokat is érdemes átnézni, hátha volt már ilyen téma (hótbiztos)....
Még én is olvasgatnák ezt azt, pedig az első működő erősítőm 1954-ben született.
Következő: »»   359 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem