Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 780
(#) Attila86 válasza stefi hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Üdv.!

Látom az Eagle használata még nem nagyon megy. Nem baj, majd belejössz!
De egy kapcsolóüzemű áramkör nyákjánál nem az esztétika az elsődleges szempont, hanem az alkatrészek és a vezetősávok parazita jellemzőinek a lehető legkisebb szintre szorítása! A te nyákod sajnos ezen a téren nagyon defektes.
Javaslom, hogy például nézz be ebbe a fórumba:
Bővebben: Link

Egy kapcsolóüzemű tápegységnél a kapcsolási rajz nem jelent az égvilágon SEMMIT! Az egyáltalán nem elég az áramkör működéséhez! A nyák kialakítása legalább ugyan annyira fontos mint a kapcsolási rajzzal való konzisztencia.

Üdv.: Attila
(#) besi99 válasza isamisa hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
hellóka
ha megvan a kapcs rajza a kapcsi tápodnak, pláne ha saját agyszülemény, lécciengedd meg hogy lecopyzzam
Köszi BUÉK
(#) stefi válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Köszönöm az őszinte kritikát!
Elolvastam a belinkelt fórumot, alkatrész szinten nem tudom az áramkör működését, ezért nem tudom eldönteni, hogy mit hova rakjak.
De próbálkoztam, teliföldet alkalmaztam és az alkatrészeket még tovább összenyomtam, hogy rövidebbek legyenek a vezetősávok.
Az előző hozzászólásomban említett alkatrészek értékeiben még mindig bizonytalan vagyok, légyszíves nézzétek meg ezeket.
Csatoltam az újfajta nyákomat.
Üdv: stefi
(#) Kovidivi válasza stefi hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Miért van az, hogy az előző csatolmányban lévő nyáktervet még meg tudtam nézni, de ezt már nem? A tipikus ill-e-gá-lis () szöveg jön be... Eagle 5.3at használok.
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Nálam ez jön be ha megnyitom

eagle.JPG
    
(#) cimopata válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Nálam is (v5.1).
Lehet túlságosan új verzió a program. Esetleg 4.xx ben készült és valamiért nem kompatibilis?
(#) Zenner hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
sziasztok!!

Szükségem lenne egy kapcsoló üzemű tápra de felesleges az 500W és a kimeneten is csak 30-60Vközötti fesz kéne

Van itt az oldalon a kapcsolások között egy 500W-os inverter, ha csak 2 pár tranyót használok akkor azzal elvileg még 200W-ig bírnia kell

a trafót meg megtekerem én 12/ 40V-ra

ez a dolog így működhetne?

Üdv!

Ui.: egy erősítő mene róla
(#) Attila86 válasza Zenner hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Üdv.!
Vess egy pillantást Skori önrezgő rezonáns tápjára!
(#) Doncso válasza Zenner hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
most neked 12/40V os kell vagy 220/40V ??? Inverter vagy kapcsi üzemű táp???
(#) stefi válasza cimopata hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Tegnap amikor megrajzoltam ezt, akkor feltelepítettem próbaképpen az 5.3-as verziót, nem volt vele semmi gond tegnap. De amikor megnéztem az üzeneteiteket ma és meg akartam nyitni, akkor se ez se az előző verzió nem nyitotta meg, vagy úgy ahogy Doncsonak, össze-vissza voltak a vonalak.
Na mindegy, ez nem jött be, neki állok megint, aztán majd valamikor megmutatom mire jutottam.
Csak azért írtam le nehogy így járjatok ti az új verzióval, de lehet, hogy csak én rontottam el valamit.


(#) stefi válasza stefi hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Na újra végeztem.
Csatolom a fájlokat remélem jók lesznek.
(#) Zenner válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Gondolok és jó dolgot látok, de 12V-ról kell menni-e, és abból kell előállítania 30-60V közötti feszültséget
(#) Zenner válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Amelyik jobban megfelel
12/40V kell
(#) Attila86 válasza Zenner hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Akkor bocsi! Csak a topik címe 230V-os kapcstápról szól, ezért gondoltam rögtön arra hogy neked nem inverter kell.
(#) Doncso válasza Zenner hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Akkor sztem inverter, amúgy én is gondolkodtam már ezen, hogy kocsiba inverter, csak nem 220-as ra tekerni a trafót hanem 2*30-40V ra, egyébként a BSS-en találsz frankó inverter rajzokat, én azokkal szemezgettem.
(#) Zenner válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Semmi gond Uram!
(#) Zenner válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Ez mind szép és jó, de jobban bízom a hobbielektronikában

engem az érdekel hogy működhet-e a dolog
(#) besi99 hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
230ról kicsike kapcsolós tápot szeretnék elkövetni, 15v 1A, valamint 32V 0,5A. jó lenne, ha mindkét feszre, bár a 15V fontosabb szabályozna Tudtok segíteni?
(#) mex válasza besi99 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Olvass visszább. (#288504)-ezt a hsz-t keresd ebben a topicban. TOP sorozatú pont erre a célra készült ic adatlapjából simán össze lehet hozni.
(#) besi99 válasza mex hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
kapható ez a Top, hol keressem, s kb mennyi lehet?
(#) mex válasza besi99 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Kapható: Itt
(#) Zenner hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Sziasztok,

Találtam az oldalon egy jó kis feszültség kétszerezőt
arra gondoltam,hogy egy kicsit megbuherálva alkalmas lenne-e egy erősítő meghajtására

az ötletem az hogy toroid gyűrű helyett PC táp trafóját használnám fel(valami nagyobbat) amit át tekercselek a mellékletben szereplő kapcsolásnak megfelelően csal az L2 menet számát növelném kb. 20-ra erőseb diódát és tranzisztort tennék bele (és lehet hogy 1 pár tranzisztort)
és hogy szimmetrikus tápot kapjak ezért 2 ilyen tápot sorba kötnék. és próba után kiderülne hogy bírja-e a terhelést vagy sem mert ha nem akkor építek még 2 tápot és az egészet párhuzamosan kötném(kettesével össze párosítom)

Ha minden jól sikerül akkor kb. 30-32V-ot sikerülne elő állítanom és 150W-ot(gondolom én )és egy 12V-os aksiról menne ami menetközben töltés alatt szerintem 14V-ig töltődik(mehet még ekkora feszültségről?)

ami már elég egy conduktor meghajtásához 4 Ohm-on

remélem érthető voltam


Üdv!
(#) Kovidivi válasza Zenner hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Miért nem használsz kétutas egyenirányítást? Így lenne szimmetrikus tápod. A 10KHz-et én kevésnek találom, szerintem vidd feljebb. A másik, elképzelhető, hogy a számítógéptáp trafónak nem lesz megfelelő az induktivitása, és az oszcilláció nem fog jól működni... Arra viszont ki kellene találni valamit, hogy túlterhelés esetén nem menjen ki a biztosíték... Elég zavaró lehet menet közben csak azért megállni, mert jobban odacsavartál a kelleténél... Sok sikert!
(#) lapose válasza Zenner hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Szia!

Ez a kapcsolás így nem alkalmas szimmetrikus táp előállítására, márpedig a conduktornak az kell!
Ráadásul szerintem a megcélzott teljesítmény sem elérhető ezzel a kapcsolással!
(#) Doncso válasza Zenner hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Nézd csak mit találtam neked, ez még működik is, Vicsys neve rá a gari. ÍME
(#) cimopata válasza Zenner hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Hali!

Ami neked kell, az az amit mostanában fejlesztgettem ki.
Kapcsitáp 12V-ra
Ha tetszik és úgy gondolod, hogy megépítenéd lerajzolom a kapcsolását és tudok adni nyáktervet.

Doncsó álltal belinkelt kapcsolással azért nem értek egyet mert a szabályzás nem PWM, nincsen fetmeghajtás, a visszacsatolás is nem árt ha galvanikus leválasztású, mert vannak autós hangrendszerek amik allergiásak az ilyenre.
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ejejj, ez sem rossz technika!! Szép!!
(#) X Sügi X válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Hali!

A másik topicban írtam, én igényt tartanék a kapcsolási rajzra, esetleg a nyáktervre is. Ha sikerülne, akkor egy B5-ös végerősítőt hajtana a Grandemban. :yes:
(#) Zenner válasza lapose hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Akkor csak megépítem magamnak próba képen
(#) Zenner válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ezzel csak az a gond, hogy nincs szkópom és nincsenek meg a trafó adatok de gondolom 12/40V kell neki
Következő: »»   40 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem