Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   228 / 2514
(#) CIROKL válasza ngyzoli hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Ez nagyon furcsa, EZ működőképes? Mit tud?
(#) gb197 válasza Dióda hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
A Forumon sok rossz kapcsolást látok, de ez felülmulja midegyiket. Biztos valaki áramkörszimulátorral rakta össze, ami elvben müködik, csan nem haszálható semmire.
(#) Dióda válasza gb197 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Ránézésre nekem is ez jött le de érdekel mire tervezhették ezt .
(#) gb197 válasza Dióda hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Én tudom ! Ez bizony alacsony harmonikus torzitású ultrahangos nyestriasztó meghajtó áramköre.
(#) Dióda válasza gb197 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Jahh értem akkor ez olyan hogy összerakom kiteszem és fogyaszt ugyan de hogy csinál-e valamit azt soha sem tudom meg csak ha esetleg megkérdezek egy nyest-et .
(#) gb197 válasza Dióda hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Legfőbb baja a kapcsolásnak, hogy nem á-osztályban megy ahogyan hallom, mert mint másodlagos funkció, besegíthetne a közponifűtésnek.
(#) szucsy3 válasza lapose hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Értem...és mit tudsz erről az erőlködőről? mennyire tűrőképes, hogy bírja a bulizást, stb! ezt amugy csak komplett mélyládaerősítőnek szánom! bírni foglya ezt? 250W-os ládát 4Ohmmal.



(#) szamóca válasza szucsy3 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Akkor építs ilyet csak, ha végképp nem tudsz más trafót szerezni. Egy buli erölködő legyen rövid zár, hő. DC meg minden egyéb hülyeség ellen védve, és jól méretezve.
(#) lapose válasza djyuri hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!

Ha ezek a magasaid vannak, csak a 68V-os trafót válaszd!
De még ekkor is nagyon óvatosan kell kezelni, mert úgy elfogja füstölni a magasaidat mint a sicc!
Az otthoni zenehallgatásra készített magasak nem ekkora erősítőre valók!

Ui: Ha jól látom ez a Baji- féle erősítő.
(#) Tetye hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
üdv!
olyan kérdésem lenne hogy van egy thomson a3500as mini hifi hangfal és nem tudom hogy lehetne szétszedni mert se csavar semmi... van ötletetek?
nem tudtam uj témát nyitni azért irtam ide.

SP_A0166.jpg
    
(#) lapose válasza szucsy3 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!

Elég sokat láttam már ilyet, bulizásra jó, a védelmek megépíthetőek hozzá(DC, hővédelem)!
Jobb volna szimmetrikus feszültségű trafó, de erre a trafódra nem fogsz egyszerűbb kapcsolást találni!
(#) sound.man válasza Tetye hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Kell hogy legyen rajta csavar, az elején. Általába ahova a háló megy rá, ott a kis fekete bigyó alatt. Képen amit feltettél nem látszik semmi, nem sok értelme volt feltölteni.
(#) szucsy3 válasza lapose hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
köszönöm a segítséget! valaki esetleg tudna adni kapcs rajzot, beültetésit...stb?

kössszzzz!
(#) Tetye válasza sound.man hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
hát a 2 felsöt kivettem de az alatt nem volt csavar csak az a kis gumi bugyi van amibe az eleje rögzitödik 4 pöcökkel ezek a lukak csak azért vannak csavar nincs bennük:S
nem tudom elképzelni hol lehet. a hátulja tuti fix mert nutban van a hátlap.az eleje kéne valaogy le jöjjön
(#) hapro válasza Tetye hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szokott olyan is lenni ezeknek a lötty dobozoknak, hogy az előlapja egy fröccsöntött műanyag, benne a hangszórókkal, amiből hátulra kiállnak kis műanyag csapok, a forgácslap dobozba meg fúrnak lyukakat a kis csapokan, és ezt beleragasztják. Ha szerencséd van, és így van összeépítve, és a kínai ragasztó már kellőképp elöregedett az a cirka kb 5 év alatt akkor ki tudod feszegetni nagyobb roncsolás nélkül, ha nincs és ragasztott rendszer, akkó obivan.
(#) Moderátor hozzászólása Tetye hozzászólására (») Jan 2, 2009
 
Értékelhető méretű képeket tegyél fel!
(#) Tetye válasza hapro hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
köszi szépen , igy volt ahogy mondtad 6 ragasztott csap szépen szét jött.
a kép miatt meg bocsi hogy ekkorka de nem tudok nagyobbat a telefonom miatt csak ennyit tud. megát sporolok is a tárhelyel
de köszi szépen minden tuti már a közép tekercse kicsit szenes volt cserére szorul.

(#) lapose válasza szucsy3 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!

Tessék!
Bővebben: Link
(#) ngyzoli válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Ja,hogy a tekercs polaritása...látod azt nem is figyeltem.De télleg' nagyon eredeti.
(#) ngyzoli válasza Dióda hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Szerintem erről a fesz-ről az adott tranyók még éppen nem veszélyesek,de feljebb menni semmiképp nem ajánlott.Viszont tutira működik 2x30-ról is.
(#) ngyzoli válasza gb197 hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Ezt miből gondolod? Megépítetted?
(#) ngyzoli válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
A rajz természetesen innen a topikról való,de nem tudom ki tette fel...
A várakozásokkal ellentétben az erősítő müködik,mégpedig kiválóan!Arra jutottam,h a nyug.áramot feljebb lehet ugyan tornázni az egy helyett két soros dióda//330ohm beiktatásával(így 75mA),viszont erre"karakteres"100Hz-es búgással válaszolt,tehát-->vissza az eredetihez.Így valamivel 10mA alá áll be az áram stabilan,vagyis a végtranzisztorok párbaszedése ajánlatos.De valószínűleg az áramkört tudatosan így tervezték,ugyanis búgásnak,vagy keresztezési torzításnak se híre se hamva... Apró szépséghiba,h a kimenet enyhe negatív fesz-re van elbillenve(65/68mV,-bal/jobb),de ezt okozhatja,h a BD243-as emitterellenállása nálam 33helyett 36ohm.
Lényeg;bárki nyugodtan belekezdhet,működni FOG.
A hangminőségről később...
(#) gb197 válasza ngyzoli hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Nem, nem építettem meg és nem is fogom. Még azon is csodálkozok ha ez a kapcsolás ák.szimulátorral müködök. Még ha müködik is a gyakorlat az más! A gerjedést a program nem szimulálja, mellesleg nem látok rajta sem 1 millerkapacitást, sem busover cellát, semit ami a gerjedést kompenzálná. Az difi fokozat nem kapott áramgenerátort, áramtükröt, feszstabilizátort, stb, stb. Ami miatt viszont valóban nem raknám össze az az, hogy ez a fajta kapcsolástechnika nem produkál valami fényes hangot.
Az olcsó erősítők kb. 90 %-a erre épül, abból pedig építettem már néhányt, és azok biztosan müködtek...
(#) ngyzoli válasza gb197 hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Sajnos vissza az egész...
Bár az á.k.statikusan tényleg jól működik,dimamikusan már annál kevésbé.Ezért is érdeklődtem volna előzetesen...
A nyúzópróbán kiderült,h nagyon nem szereti a 8ohm-nál alacsonyabb értékű terhelést.Dinamikacsúcsoknál reccsenésszerű torzítást produkál 20-25Wkörnyékén,a 4ohm-ot meg sem szabad kísérelni...
Tehát MÉGSEM ajánlható feltétel nélkül!Az élesztést egy hatalmas,régi beag szélessávú h.sz-ón végeztem,ez 12ohm-os,akkor ez a hiba emiatt nem jelentkezett.Mondjuk az sem lenne hátrány,ha ide csak garantáltan megépített,kipróbált,kínzópróbának IS alávetett,és ott is jól funkcionáló erősítők rajzai kerülnének fel,ezzel sok felesleges vesződségtől kímélve meg magunkat.És másokat.
Ez szerintem nem megoldhatatlan,ha mindenki komolyan veszi(venné!)a topikot. Ez a rajz sajnos felejtős...




(#) gb197 válasza ngyzoli hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Valóban gondnak találom, hogy ilyen kapcsolások látnak napvilágot a forumon. Azt gondolom az erősítő építéshez nem kell ák. szimulátor. Ez olyan mint a számolás, aki nem tud gépnélkül számolni, az géppel sem. Az használja a programot aki anélkül is tud erősítőt csinálni, javaslom.
Az nem lenne gond ha valaki próbálkozna fejlesztésekkel, csak az a tapasztalatom, rossz irányba mennek az emberek. Megpedzettem néhány dolgot, amivel lenne érdemes foglalkozni, de nem nagyon érdekelt senkit. Inkább a bevált, sokak által megépített dolgok mennek...
(#) szamóca válasza gb197 hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Idézet:
„Az nem lenne gond ha valaki próbálkozna fejlesztésekkel, csak az a tapasztalatom, rossz irányba mennek az emberek. Megpedzettem néhány dolgot, amivel lenne érdemes foglalkozni, de nem nagyon érdekelt senkit. Inkább a bevált, sokak által megépített dolgok mennek...”

Talán mert ez itt HE, és nem PE? Ne érts félre, nem akarok cinikus lenni, de az idelátogató hozzászólók zöme, nem fejlesztő elektromérnök. Az hogy te ezt a magasabb színvonalat képviseled, mint már írtam volt, nagyon jó, és örülünk hogy segítesz a problémák megoldásában itt a fórumon. A nagy többség azonban lelkes után építő, és beláthatod ez egy másik szint. Tehát ezért ( a Te megfogalmazásoddal élve)
Idézet:
„nem foglalkoznak”
a fejlesztéssel.
Üdv.
(#) koko33 válasza lapose hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
kösz és netán nincs neked 35 voltos inverter rajzod?
(#) lapose válasza koko33 hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Szia!

Itt van egy:
Bővebben: Link

Illetve itt az oldalon:
Bővebben: Link
(#) laci004 hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
sziasztok én is 11.-es villany szerelö vagyok de én jól értem az erősitő tervezést mát 4 komplett végfokot csináltam mindent a paneleket a dobozt az előfokot ha tudok segiteni ötletben irjatok ja hát elégnagy hiba volt az hogy táp puffer nélkül ez alap egy erősitőhőz
(#) CIROKL válasza laci004 hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Idézet:
„de én jól értem az erősitő tervezést mát 4 komplett végfokot csináltam mindent a paneleket a dobozt az előfokot ha tudok segiteni ötletben irjatok”
Nos akkor oszd meg velünk azokat az ersítő leírásokat ?Ez már nagy segítség lene ?Esetleg dokumentáció? rajz? képek?
Következő: »»   228 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem