Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   347 / 1682
(#) Szebence válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Grat! nagyon szépe lett! Esetleg a belsejéről van képed?
Mil esz még a felső részben? Mert látom van még benne 1 hely
(#) Gery válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Szia!
Tök jó lett, ügyes!
Esetleg a tetejébe rakhatsz a műhelyedet vezérlő kapcsolókat. Mondjuk egy nagyot az egészhez, külön a lámpa, esetleg kapcsolható konektor, vagy a egy leválasztó transzformátort szerzel, és galvanikusan leválasztott 230V stbstb...
(#) mtomihun válasza Szebence hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Helló!

Köszi!
Persze van a belsejéről is! Még nem tudom, hogy mi lesz pontosan a tetejében, de lehet, hogy egy áteresztőtranyós táp, vagy még arra gondoltam, hogy sokszor jól tud jönni, ha van 6, 9, 12V stb váltóban. Meg ezek mellé még elférne fix +,- 5, 6, 9, 12, 15V is! Szerintetek?
(#) Szebence válasza Gery hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Vagy tehet bele egy kis mókust, ami egy generátort hajt...


ui.: Látva a szép elrendezést még sok hely van benne... több mókus is elfér

Nagyon ötletes ez a PC ház kialakítás... A külső képekből nem is jutott eszembe, hogy egy PC házba csináltad... nagyon jó lett!



(#) Gery válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
A belseje is szép!
A fix szabályzott feszültségek is jó ötlet!
(#) Doncso válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Ez nagyon pöpec lett, a tetejéme én építenék egy föggvény generátort, meg egy LCF mérőt Pont bele férne. Nagyon tetszik, szép munka.
(#) mtomihun hozzászólása Jan 3, 2009 /
 
Itt van egy két kép a trafóról is! Mindegyik trafót én tekertem kézzel (persze csak a szekunder oldalt), de csak a forrasztóállomás trafóját fotóztam le menet közben! 120 menetet tekertem rá, középen egy leágazással! Meg működés közben a tápegységről kép!
(#) mtomihun válasza Gery hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Helló

Köszi mindenkinek!

Ilyen vezérlésekre nincs szükségem ,mert olyan elvetemült vagyok, hogy a jó meleg szobámban forrasztgatok. A garázs ilyenkor hideg, meg a szgép is, meg net is itt van a szobában! Persze a fúrás faragás, egyéb koszos művelet a garázsban van!

(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Ez tök jó!
Azért jó látni, hogy volt értelme publikálnom a kapcsolásokat.

-Én a doboz felső részére egy L-C mérőt építenék be.
-Vagy esetleg egy zöld és egy piros gombbot illetve egy kulcsos kapcsolót amivel a műhely helyezhető áram alá, a pirog gomb megnyomásával pedig elmegy az áram (vészgomb). A baj az, hogy egy ilyen piros gomb 7-8000Ft.
- Vagy ha lenne egy normális működő millivoltmérő kapcsolásom akkor azt építeném a doboz tetejébe (de nincs sajnos).

A doboz belsejét is kihasználnám a helyedben:
- Belülre hátra egy nagy leválasztó trafót tennék, amit megfelelő csatlakozóval kivezetnék az előlapra.
- És/vagy betennék 4db 24V60W-os izzót és grazt-híd szerűen egybe kapcsolnám őket majd kivezetném négy vezetékkel az előlapra és máris van egy 240W-os műterhelésed. Persze alufóliával körbetekerném hogy ne világítson be mindent, és egy pici ventivel kifújatnám az izzók hőjét a dobozból.

Ha valóban valami fix feszültségű tápot szeretnél beleépíteni, nekem van egy trafóm amit talán felhasználhatnál erre a célra, mert pont belefér egy PC házába. 24 és 36V-ot tud, 1kVA-es...

Üdv.!
(#) vicsys válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Én egy V/A mérőt raknék bele, mert ezt a 3-at használom állandóan.
Szép lett, gratula!
(#) mutatvanyos válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Jó lett nagyon! Pc-ház újrahasznosítva, tetszenek az áttekert trafóid! /Mivel tekerted be őket?/Gratulálok!

(#) mutatvanyos hozzászólása Jan 3, 2009 /
 
Az én tápjaim tetején egy piroskeresztes műszer található

IMGP4627.JPG
    
(#) vicsys válasza mutatvanyos hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Na, ez tettszik! Cikk lesz róla?
(#) Doncso válasza mutatvanyos hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
ejeejj, de szép műszerek.
(#) mutatvanyos válasza vicsys hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Nem hinném Bocs az off-ért mindekitől
(#) interferi hozzászólása Jan 3, 2009 /
 
Hello
Én utoljára két LED lámpát csináltam a "LED-es világítás otthon" forumban vannak képek rolluk a "(#335991)" sorszámmal.
(#) mtomihun válasza mutatvanyos hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Köszi!

Van az a szőrös szigetelőszalag, olcsón hozzájutok és mindenre ezt tekerem. Jól tapad, meg a hőre sem annyira érzékeny, mint a normál szigetelőszalag.

Vicsys:
Jó lenne egy V/A mérő is, van itthon több LCD kijelzőm is, amit ilye célra szánok, csak még nem taléltam meg a megfelelő PIC-es kapcsolást!

Attila!
Köszi!
Majd küldök képet az oldaladra is! Doboz nélkül, vagy dobozos képet küldjek? Vagy ha van itt olyan ami szerinted jó oda is, akkor melyik legyen?

A műterhelés is jó ötlet, mert akármit rakok az elejébe felülre, hátul még marad hely!

Most meg a sok ötlet közül találjam ki, hogy mi is legyen!
(#) Travolta válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Gratulálok!Nagyon dizájnos kis műszer lett belőle.A tetejébe építhetnél egy szkópot,grafikus LCD-vel!
(#) Attila86 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
A kapcsolóüzemű labortápod valóban 50V-os? Én azt 40V-ra terveztem és méreteztem...

Ez az "Induktivitás Kérem várjon" szöveg a műszeren nem semmi.

Nagyon tetszik a te műszereiden és Mtomihun-én is, hogy az előlapi feliratok magyar nyelven vannak írva.
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Már kint vannak ezekről a képek az oldalamon, csak így egybe nem. De nem is tudom hova raknám, mert még senki nem építette így egybe az áramköreimet.
A képeidet már lementettem, majd ha lesz egy kis időm kirakom ezeket is. :yes:
(#) mutatvanyos válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Úgy tűnik azért bírja.... Az elkók miatt aggódok is egy kicsit, de nincs kedvem letekerni a szekunderből. Jól tervezted meg, bírja a tuningot
Az Induktivitás kérem várjon..... Doncso fórumtársunk érdeme, köszönet Neki

IMGP4697.JPG
    
(#) huba válasza denon888 hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Szia. Itt vannak a nyáktervek, beültetéssel. Az ellenállásértékeknek nem kell hinni, mert hazudnak(lusta voltam modositani). A nyákon van a beültetésen meg nem jelenő két smd ellenállásnak hely. Azok átkötések (0ohm). Az attiny 1-es lábára 10k-os felhúzóellenállást tettem, de elhagyható, mert bene van a prociba. Sikeres utánépítést.

tolto.rar
    
(#) TyeDa hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Megépítettem egy erősítőt ST151 végekkel, +-50V-ra, nagyobb tranzisztorokkal. Van benne lágyindító, 500VA toroid, koppanásgátló-hangszóróvédő, peak-jelző. Tervben van még: venti fordulatszám-szabályozás (talán 8 lábú AVR-rel), némító gomb...
Próbaterembe szánom, kis koncertekre. Még a hangfalak készülnek hozzá tavaszra.
(#) szabi83 válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Szuper lett
(#) CIROKL válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Gratulálok az erősítödhöz , nagyon szuper lessz !Bár már ami most is látszik .
(#) Dióda válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Tényleg pofás darab lett!
Két kérdésem azért lenne vele kapcsolatban.
1 : Ledarálod ugye a toroid lefogató csavarját ?
Olyan rusnyán ágaskodik fölfelé .
2 : A venti az szívni vagy fújni fog?
Csak azért kérdezem mert ugyan látok nyílásokat a doboz oldalán de gondolom nem azokon fog a levegő ki-be járkálni, viszont az előlap nincs perforálva eme megoldásnál meg a tetejét nem érdemes mert akkor fölösleges lessz a venti mert nem alakul ki az alagút hatás.
(#) djhans válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Szép lett! Milyen típusúak a végtranyók?
(#) totti91 válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
nagyon szép lett..az elejéről kaphatnánk egy képet?
(#) zsuscsinyo hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Jelenleg egy kivezérlésjelző projektbe vágtam bele, készítettem pár képet és videót a félkész állapotról
Atmega8-as vezérli az LCD kijelzőt (régebben fax-ban volt) 4-biten. A teljes LCD vezérlést én írtam hozzá C nyelven, 3 ADC-t használok: 1-1 Sztereó hangnak, és 1-et fényérzékelőnek. Az utóbbi egy világítást kapcsol a kijelzőnek ha sötét van. Nagyjából ennyi Nemsokára készen lesz.

Videó: Bővebben: Link
(#) Doncso válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Iszonyat jó lett!! Nekem tetszik.
Következő: »»   347 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem