Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   353 / 2208
(#) vandorbot válasza kocos hozzászólására (») Jan 3, 2009
Talált, süllyedt. Beszédkorrektor.
Ezek szerint olllyan fiatal vagy, hogy a kötelező Oroszt megúsztad ?
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Jan 3, 2009
Mi csak sztereó modellekkel foglalkozunk.
Sturbi, aztán hogy cserélsz csövet, vésővel?
Igen ez a sorrend. Balról én állok, jobbról pedig Jani vizuálja a közös "gyermekünket". A lányom pedig fotózott, értelemszerűen nem látszik.
(#) kocos válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 3, 2009
Hát igen, még csak a 24-et taposom
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 3, 2009
A PL500 nem szereti a magas segédrácsfeszt, ezért fukarkodtunk vele. Mindössze 110V-ot kap.
Köszönjük, Jani itt ül mellettem, és Ő is fogadja a gratulációkat.
(#) vandorbot hozzászólása Jan 3, 2009
Van egy létfontosságú kérdésem.
Van mondjuk 2db 50W-os csövem, a veszteségek alacsonyak, PP-ben mennyi az elméleti max kimenőteljesítmény ?
Az egyik ismerősöm azzal nyaggat, hogy neki szobába 2X 50W kell + szub. Hiába magyarázom neki, hogy az még a rendőrségnek is elég.
(#) Ricsi1992 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 3, 2009
....ez nagyon komoly lett,ügyesek vagytok.Még a székről is majdnem leestem,mikor megláttam.Jó nagy gubanc lett belőle. na most én is fölbátorodtam,hogy deszka és forrléc nélkül is össze lehet ütni egy viszonylag bonyolult kapcsolást.(A PP-ben nekem csak az a negatívum,hogy bonyolultabb,mint az SE.)
A börzén majd megveszem a foglalatokat,meg veszek vagy 3-4forrléc darabot,keresek otthon egy nagy bútorlapot,aztán mehet az építés.
Esetleg meg tudnád nézni,280-300V-ról kb. hány Wattot ad le?
(#) djhans hozzászólása Jan 3, 2009
Na most már hazaértem. A PCL86 piccolomat is bemértük. 2,5W-ot ad le (1khz). Az átvitele 50hz-30khz-ig egyenes. Mindezt a tv kimenővel produkálja (3,2cm2) 50 és 45 hz között kezd szétesni, 45hz-től teljesen szétesik a kimeneti jel. A két csatorna teljesen egyformára sikerült erősítésben és átvitelben egyaránt.
(#) Mate78 válasza djhans hozzászólására (») Jan 3, 2009
Ezek azért szép eredmények egy TV kimenőtől,nem?
Nálam is tervben van a PCL86SE bemérése.Kíváncsi vagyok mit produkál a nagyobb (5cm2) körüli szintén TV kimenőkkel.
(#) djhans válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 3, 2009
Igen, szép eredmények. 5cm2-es kimenővel lehet lemegy mondjuk úgy 35hz-ig. Milyen tv-ből van 5cm2-es kimenőd. A videoton-orion tvk-ben a képkimenő az ami 5cm2-es. A hangkimenő 3,2cm2-es.
(#) Mate78 válasza djhans hozzászólására (») Jan 3, 2009
Az egyik Videoton Munkácsy TV-ből van,(már szétbombázva kaptam a TV-t ) a másikat nem tudom pontosan,de egyformák.Nagyon jó hangja van vele az erősítőnek de kíváncsi lennék mennyi is az annyi.
(#) fleta válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 3, 2009
ez aztán a deszkamodel !Sőt nyújtódeszka. !
(#) fleta hozzászólása Jan 3, 2009
Két napi melóm, és megszólalt a JCM 800 előfokkal a Soldanó 50 wattos végfok. Teljes hangerőnn van egy pici brumm, de azt elküldöm Besy lányának.
Hangerő van bőven, szinte üt. 2x12" Calestion seventy 80w hangszórókat hajt.
(#) Mate78 válasza fleta hozzászólására (») Jan 3, 2009
Gratulálok, szép munka.
50 csöves Watt két olyan Celestion hangszórón...nem semmi,szinte érzem.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Jan 3, 2009
Szép munka! Shamwa elkókat honnan veszed?
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Jan 4, 2009
Az 220 uf 450 V elkókat Kecskeméten vettem a Digital elektronikába. Asszem 600ft volt /db kedvezményesen mert vettem több mindent. Kicsit drága volt, de jó minőségű
(#) djhans válasza fleta hozzászólására (») Jan 4, 2009
A börzén ez a kondi (220u 450V) 200Ft/db. Ezek Samsung kondik nem?
(#) Ricsi1992 válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2009
én 470uf 450V-os kondikat vettem 250ft-ért,igaz,azok nem ?Shamwa meg Samsung típusuak,hanem Daewoo (fekete) ,de szerintem teljesen jók.
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2009
Szerintem Sahmwa, az egy egész jó elkómárka . Tudom, hogy a börzén volt ilyen, mert egy ismerősöm megvette az összeset
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Jan 4, 2009
Elég lett volna 200 uf 300 volt elkó is. Nem is tudom miért vettem 450 voltost.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Jan 4, 2009
Nem baj az , ha nagyobb!!!!
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Jan 4, 2009
Tudom de a kissebb olcsóbb. 350 tökéletesen elég lett volna.
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Jan 4, 2009
Kocos nem is mondtad megkaptad-e a csomagot.
(#) CHZ válasza besi99 hozzászólására (») Jan 4, 2009
Szia !
Ezzel teljesen egyet is értek , nem ezt akartam cáfolni .
Elnézést , ha félréretettem hozzászólásod , a mély hangok hiányáról esett szó előzőleg ..
Mély hangok amplitudójának csökkentése felvételkor kényszerűségből született. Ha nem csökkentenék , akkor a rögzíthető műsoridő nagyon kevés lenne és sok más probléma is adódna .
Valóban ez nem ide tartozó téma , nem is folytatom.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Jan 4, 2009
Elküldtem , próbáld ki .
Remélem átment .
(#) burgdavid válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2009
Imi: jólnézki a kicsike :yes: Nekem van két junosztom is, de azokba nincs ekkora nagy trafó szerintem Vagy a képen látszik csak akkorának?
Jani: ezek azok a kimenők amik tőlem származnak? Ha igen akkor Orilux, meg Victoria Super tévékből származnak.
(#) djhans válasza burgdavid hozzászólására (») Jan 4, 2009
Igen az egyik Tőled van a másik Köbzolitól. Tuti hogy a te junosztodban is ilyenek vannak, csak a képen tűnnek nagynak azok a trafók.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Jan 4, 2009
Igen, megkaptam, köszi szépen!
(#) CIROKL hozzászólása Jan 4, 2009
Sziasztok : Ma délelőtt pakolgattam a műhelyemben , és találtam a lomok között egy pár hálótrafót és picike kimenőket . Ezekből gondoltam valamit talán lehet csövezni ? A trafók között volt egy 210 volt DC / 6.3 DC, és ehhez kerestem itt a fórumon egy kapcsolást . Ez egy ecl82 se Így ezt próbáltam összekalapálni . Hát mit ne mondjak harmadik nekifutásra sikerült brummentesre összerakni! Úgyhogy a multkor elég bátor voltam amikor azt gondoltam , hogy a Gu -ut majd élesbe fogom összerakni ? Ezt a picike erősítőt kipróbáltam több kimenővel is ! A TV -ék ben használt sortrafóval is , ezzel nagyon nagyot ! megdöbbentően szólt a mély !Most maradt benne valamilyen rádióból kibelezett kimenő , ennek volt a legjobb az áttétele a csőhöz. Bár én már igencsak elszoktam a csöves hangzástól ,de azért szinte egész délután halgatóztam .Az első megitélésem hogy a mélyek valami félelmetesek , tiszta közepek , nekem talán a magas lehetne több , de viszont elegendő! Nos egy kis tanulmánynak azért jóvolt ez a kisérlet , így hogy már vagy 20 szép éve nem foglalkoztam csövekkel! Végülis ezen fölbuzdulva tovább kutattam még a félrepakolt alkatelemek közt és máris találtam még a folytatáshoz : pcl86 sztereó se hez cuccokat .
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 4, 2009
Nagyon tuti a cucc! És akkor először készítesz egy pcl86 se-t a gu előtt? Olyan 3x100u 350V-os kondik nekem is vannak újak. Ezek az MM elkók nagyon jók.
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2009
Hát igen úgydöntöttem hogy mielőtt belevágnák a GU építésébe! Mindenek előtt kell hogy némi tanulmányt szerezzek a csövek világából ? Egy kis tanulgatás nem fog megártani! Ez nem tranzisztor ,nem ic ? Meg aztán nagyon szorgalmasan olvasgatom ám a csöves topikot !A pcl86 hoz találtam egy jó hálótrafót , vannak hozzá tv ből bontott kimennőim , megvan egy két olyan szép fehér sortrafóm is ezekből csak kitudom hozni? Csövem pcl86 meg van kb 20 darab.Ja az a kondi az is tv ből van 150+100+47uf, 385voltos
Következő: »»   353 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem