Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   230 / 2506
(#) ZPKing válasza gb197 hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Szia!
Erről az erősítőről valami infó?
táp fesz? látom szimpla tápos.
Táp teljesítmény ?
Erősítő teljesítmény?
Hány ohmos hangszóró kimenet?
TE már építetetted meg?
Köszi.
(#) KD mester hozzászólása Jan 5, 2009 /
 
Ezt is én terveztem , de nem építettem meg. Lehet hogy kompenzálni kell, ha oszcillációba kezd. (Két 100 Ohm 1K-ra növelése+2 n x 10pF-os kondi).

Itt a frissített rajz. Kipróbált, jó hangú csöves meghajtófokozattal. Ez küldte a nagy hibridemet.
(#) gb197 válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Szia.
Az infók: az erősítőt én terveztem, egy jó hangú kapcsolás (Obelisk) sajátos híd változata (HE zenehalgatásra). Az eredeti hangzástól sokkal szebb hangja van...
A tápja 25 V AC / mindkét csatorna külön szekunderől megyen. Ha jól megépíted 8 ohmon akár 100w is lehet.
2-3 sztereó változatot raktam össze belőle, ami a mai napig üzemel.
(#) agressiv válasza puca3333 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Háát nincs eltúlozva rajta a hűtőborda, biztos vagy ebben, hogy 100W-os?
(#) puca3333 hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
Háth elvileg annyi de nem biztos..
(#) ngyzoli válasza gb197 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Az Obelisket volt módomban hallgatni,jelentéktelen külseje ellenére valóban figyelemreméltó hangzásra képes.KD mester kapcsolása is jónak tűnik...Ezekkel egy darabig elleszek,thank...
(#) krek hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy egy 2x150w os stk4048 as vékfok elé kell e raknom előerősítőt vagy érdemes e? És ha igen akor mekorát vagy mien lenne a legjobb? Ha esetleg tudnátok kapcs rajzot felrakni azt nagyon megköszöném.
előre is kösz
sziasztok
(#) djyuri válasza krek hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Szia

Én 2V effektív kimenettel többszörösen halálra hajthattam volna az STK-t. És az aktív hangváltóm meg 4V effektívet tud. (biztos ennél kevesebb a valós,de egy alaplapi hangkari is kitud legalább 1V-ot. Ha jól emlékszem,akkor ennek 350mV kell csak.

És vigyázz a végfokkal,mert nem torzít,mielőtt elszáll....hűtsd és ésszel hajtsd,akkor nagyon sokáig kitart!

(ui.: gondolom két végfokod van...mert egy db-ot kihagytad...csak nehogy átverjenek,ha így mondták neked,hogy sztereo)
(#) Gery hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy problémám ami ide is tartozik, de nem innen indult ki! Remélem nem probléma ha hivatkozok innen is rá. A dolog a koppanásgátlós topikbol indult ki. Nem is fecsérlem a szót. itt a link
(#) puca3333 hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
Az előbb említett erősitőre lennék kiváncsi hogy ha megtudnátok mondani hogy hány wattos akkor nagyon megköszönném mert én nem értek hozzá.. :no: Itt van pár kép róla..Amúgy az a két ic tda2030 csak az egyiket kivettem mert felrobbant..
(#) Gery válasza puca3333 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Ha tda2030 van benne akkor nyilvánvalóan majdnem 2x20W 4ohmra. De ha az egyik elszált akkor ennek márcsak a fele.
(#) hapro válasza puca3333 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Illetve akkor így valószínű már nem is működik, míg meg nem javítod.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Sziasztok.

Egy barátomnak van egy Fisher CA-869-es erősitője.

Valamiért gerjed, de nemtudja, hogy miért. Ha valaki tudna segiteni egy kapcsolási rajzban azt megköszönném. Csak füzetőst találtam, de ő nemakar ilyenre még pluszba költeni.

Hétvégén nálam lesz az erősitő, ha kell majd rakok fel róla képet. Annyit tudok róla, hogy cseréltek pár alkatrészt, végfoktranyót, pár ellenállás. Maximum 30percet üzemel és utána elszáll a végfok. De majd átnézem a hétvégén, addig is ha van valakinek ötlete azt szivesen fogadom.
(#) agressiv válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
ÓÓ bár nekem nem ilyen típusu Fisher erősítőm volt, de teljesen ugyanezt csinálta, és semmit sem lehetett vele kezdeni, az enyémben is látszott, hogy volt már cserélve benne alkatrész nem is kevés. De az enyém vége az lett hogy kibeleztem és építettem bele másikat mivel ugyanúgy elszállt a végfok benne pedig még zene sem szólt rajta csak be volt kapcsolva. Szerintem csak egy nagyon tapasztalt szerelő tudná megcsinálni és akkor sem menne sokáig. Nem akarok vészjósló lenni, de lehet jobb ha a barátod elfelejti. Sok hasonló fisher erősítőről hallottam neten amikor kutatgattam az enyém miatt és mindegyiknek ez lett a sorsa sajnos. :no:
(#) viktor2107 hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Sziaztok. Most csréltem ki az erősítőmbe a régi tranzisztorokat BDW94c voltak és olyat is kapott és volt még egy kicsi ami BD140-10 az is ujj lett de most amikor bekapcsolnám semmi se a power lámpa nem világít se nem szol semmi csak a trafo zug és melegszik rendesen pedig meg se mukkan és nem jelzi hogy belenne kapcsolva szét ment a trafo? vagy mi lehet a gond valaki segítsen
(#) krek válasza djyuri hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
szia
már suliban kiprobáltuk 8 ohm os terhelőelenállásal 43 v ot kirakot a kimenetre. Hangfrekis generátoral atuk rá a szinuszos jelet. de nagyon nem tutuk vizsgálni mert a két sorba kötöt táp közül az egyik letérdelt 2.5 ampernél.A hűtést egy másfél kilós hűtőbordéval oldottam meg+még 24v os ventilátor. Jah és 2 darab végfokom van. Már kiprobáltuk hogy hol van a vége hol torzit. de csak rövid ideig mongyuk.
kösz szépen
csácsá
(#) agressiv válasza viktor2107 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Vagy hibás a tranzisztor amit beleraktál (zárlatos)
Vagy rossz helyre raktad a tranzisztorokat (összekeverted)
Vagy egy óngolyó ál bosszút a megolvasztásáért és beesett a kollektor és emitter közé például. (Nálam volt már ilyen )
A lényeg az hogy ne kapcsold be lehetőleg amíg a hiba ki nem derül mert a trafó hamar elfárad ha zárlat van a szekunderén!
(#) viktor2107 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Hello hogy tudnám össze keverni ha mind1 ugyan olyan az lehet hogy összeér de nem tom de mondjuk a 4 régi tranyo közül 2 BDW93c másik2 BDW94c azt mondták nekem mind1 szinte ugyan az és én olyat rendeltem szerintem jok mert ujjak akko mi lesz a hiba össze ér valahol és azért ?
(#) agressiv válasza viktor2107 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Vagy összeér valahol, vagy lehetséges, hogy a 93-as helyére tedded a 94-eseket és fordítva megesik.
Az hogy új sajnos manapság auzt is jelentheti, hogy azért rossz mert nagyon sok tranzisztort hamisítanak. Forraszd ki őket és mérd meg multiméterel!
(#) viktor2107 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
én a 93 -sak helyére is 94-set raktam az uj4 tranyo mind1 94 -es rosszul tettem? am én nagyon kezdő vaok és azt se tom mi az a multiméter
(#) agressiv válasza viktor2107 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Jaa hogy te a 93-at cserélted 94-esre
Mindjárt megnézem a doksijukat és kiderül a turpisság

A BDW93C NPN Darlington tranyó
A BDW94C Pedig a komplementere, tehén PNP darlington tranyó.
Akárki is mondta neked, hogy a 93-at lehet cserélni 94-re az nagy biurka volt az biztos
A lényeg az hogy be ne kapcsold és rakd vissza a 93-akat
(#) viktor2107 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
szerinted az lehet agond vagy más?
(#) agressiv válasza viktor2107 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Igen az a gond. Te most PNP tranyót raktál az NPN helyére.
(#) viktor2107 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
ÉS csak akkor lesz jo ha át cserélem azt a kettő 94-et 93-ra és utána jo lesz ?
(#) Robi85 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Köszi. Ez rossz hir akkor. Pedig nagyon szerette volna ha működik. Akkor nincs más mint kideritem mekkora a tápfesz benne és épitek neki egy másik végfokot bele. Szerintem egy Quad-405 vagy valamien FETes végfok kitünően helyettesiti majd.

Köszi szépen.
(#) agressiv válasza viktor2107 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Igen ami eredetileg 93 volt oda 93 kell mivel a 2 tranzisztort nem lehet csak úgy összekeverni. Ha más dolog nem károsodott benne akkor jó lessz.
Próbáld meg miután kicserélted a jóra, kapcsold be, de ha nem működik kapásból akkor ne erőltesd, mivel már picivel komolyabb beavatkozásokra lessz szükség!
(#) viktor2107 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
jo jo köszi szépen de még annyi hogy ha semmi külömbség nincs a lapon hogy hol volt 93 és 94 akko hogy cseréljem ki mert ugyan az van irva minden hová
(#) agressiv válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Talán az vígasztal, hogy én az enyémet 18000Ft-ért vettem egy bizományiban anno és már amikor hazavittem sem volt az igazi a cucc, 4x visszavittem a boltba, de mind a 4x azt mondták, hogy nincs ennek semmi baja, akkor elkezdtem cserélgetni benne az alkatrészeket, de hiába álandóan tönkrementekj a tranzisztorok benne. Mondjuk az igaz, hogy ha belemért az ember akkor minden jó volt viszont ha rájött az 5 perc akkor egyszerűen megsemmísítette önmagát a cucc
Szóval jobban jársz ha építesz bele egy másik végfokot. Ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy +-50V DC a tápfesz benne
(#) viktor2107 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
köszi a segítséget majd csinálok valamit mer zene nélkül nem maradhatok
(#) agressiv válasza viktor2107 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Kellene egy fénykép a lapról akkor könnyebb lenne.
De valószínüleg a 93-asok mennek a pozitív tápfesz-re amit ki tudsz egyszerűen deríteni, ha megnézed a pufferkondenzátorok polaritását.
Következő: »»   230 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem