Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Léptető áramkör GSM riasztós tárcsázáshoz
Lapozás: OK   1 / 3
(#) kinter hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
Helló Mindenki!

Szeretnék egy egyszerű GSM riasztót építeni. Ehhez keresek olyan léptetőáramkört, amivel meg tudnám oldani a tárcsázást. Úgy működne hogy: "lerak" gomb, majd a 11 szám, majd "felvesz" gomb. PIC-el próbáltam, szép és jó, de én kifejezetten az egyszerű utánépíthetőségre törekszem.
(#) googa válasza kinter hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Akkor Neked megfelelő mennyiségű számláló IC kellene. Olyan, amivel a ledes futófényeket vezérlik. Azt majd okosabbak megmondják mik ezek pontosan. Utána pedig a megfelelő nyomógomb helyére kell huzalozni a kimeneteket. Gondolom én, mint amatőr.
Egyébként a PIC sem túl bonyolúlt megoldás, ha már amúgy is IC-k kellenek hozzá.
(#) kobold válasza kinter hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Pedig ha egyszerűt akarsz, inkább mikrokontrollerben gondolkodj: egyetlen tokban megkapod az időzítést, ami az egyes gombok zárásához / nyitásához szükséges, programból bármikor megváltoztathatod a sorrendiséget huzalozás nélkül is, fogyasztás minimális, helyigény úgyszintén. Ráadásul további funkciókat is megoldhatsz minimális ráfordítással (pl. másik szám tárcsázása, vagy sms küldése vonal foglaltság esetén).
Nem tudom, miért egyszerűbb az, ha melléraksz egy telefon méretű nyákot, dugig tömve tokokkal, átláthatatlan, és meglehetősen szűk lehetőségeket nyújtó eszközt építve.
(#) googa válasza kobold hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Ja-ja-ja! Én is ezt mondtam
(#) Action2K válasza googa hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Nos, akkor én is növelem a PIC-re szavazók számát.

Idézet:
„kifejezetten az egyszerű utánépíthetőségre törekszem”

Az egy darab IC-nél kevesebbet tartalmazó áramkörnél talán az egy tranzisztoros oszcillátor a legegyszerűbb
(#) Tilk válasza kinter hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Sziasztok.... Én is mikrokontrollerrel oldanám meg a legegyszerűbben a tárcsázást, csak én a Tone hangokat használnám....
Vagy egy ha minden igaz itthon is kapható DTMF kóder/dekóder IC-vel +egy Pic, vagy józan paraszti ésszel gondolkodva mégegyszerübben egy pic + kisméretű hangszóró használatával....
Rászigszalagozod a hangszórót a telefon mikrofonjára a Pic meg generálja a megfelelő Tone hangokat....
Mint a régi kémfilmekben

Az előbbire itt egy mintapélda :
Link
Az utóbbira, hogy hogyan is lehet hangot egyszerűen egy Pic-ből kicsalni itt :
Link
De a keresők sok találatot adnak

Nem konkrétan léptető tárcsázó, de hátha segít....
(#) titi válasza kinter hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Hali!
Csak, hogy lásd, kb mire lenne szükséged, ha nem mikrovezérlővel csinálod.
NE555 astabil kapcsolásban órajelnek, ez hajt egy 4 bites bináris számlálót, pl.: 7493, ami egy demultiplexerhez kapcsolódik, ami 74154.
A 74154 1-es kimenete megy a "lerak" gombra, a 2-12 kimenetek a 11 számra, a 13. kimenet a "felvesz" gombra.
Ja a 74154 és a gombok közzé kell inverter, mert a lábak alaphelyzetben magas szinten vannak.
A 14-es lábbal pedig pl. resetelni lehetne az egészet.
Persze meg kell még oldanod, hogy a számlálás, vagyis az 555 csak akkor induljon, amikor riasztás van, ill. a resetelés egyben az 555-öt is állítsa le.

Szóval megoldható PIC nélkül is, és azért nem feltétlenül kell hozzá
Idézet:
„telefon méretű nyákot, dugig tömve tokokkal”

Elég hozzá egy fél telefonnyi nyák is.
(#) kinter válasza titi hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Na pont ilyenre gondoltam. Annyi van még hogy ezzel a megoldással az áramkör végigzongorázza a számokat, és ez jó is. Nade, ugyebár ez a dolog itt nem áll le, hanem kezdődik a tárcsázás elölről. Hogyan tudnám azt megoldani hogy pl. kb. 20 másodperc múlva tárcsázzon újra? Tehát legyen mondjuk 2 riasztás egymás után, 20mp különbséggel, de ne menjen ez a dolog a végtelenségig, vagy addig amíg pl. a riasztót ki nem kapcsolom?
(#) kinter válasza titi hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Jah bocs, látom hogy a tárcsázás után le is állítanád az 555-öst. Ezt ugye a 74154-es 14-es kiementével gondoltad? Ezzel megoldódik a végtelen újratárcsázás, de a 20mp-s kérdésem továbbra is fennáll.
(#) googa válasza kinter hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Nem azért gondoltál ilyenre mert fogalmad sincs a PIC-ek programozásásról? Mert erősen ellentmondásosnak tűnnek az "akarataid".
(#) kinter válasza googa hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Mint írtam a PIC-es verziót már próbáltam. Egyébként valamennyi fogalmam van a programozásról... Ezt az áramkört pont azért szeretném megcsinálni, hogy megmutassam: nem kell számítógép mindenhez. Régen is csináltak bonyolult dolgokat sima alkatrészekből, ez ma sem jelenthet gondot.
(#) googa válasza kinter hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Jó, de azt mondtad, hogy a lényeg az egyszerű utánépíthetőség.
(#) kinter válasza googa hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Jólvan már, muszáj belekötni? Inkább megoldást keress a kérdésre.
(#) iamrob válasza kinter hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
És azt is meg kellene oldani, hogy a gombnyomások között legyen némi szünet, mert nem biztos, hogy minden telefon szoftvere megfelelően fogja kezelni az azonnali egymás utáni gombnyomásokat.
Ez a muxos megoldást jelentősen tovább bonyolítja.
(#) kinter válasza iamrob hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Ehhez szerintem elég lenne lentebb venni a léptetési sebességet. Ezt az 555-nél egyszerű megoldani.
(#) titi válasza kinter hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Fogsz egy másik 555-öst, amivel megoldod a 20 másodperces késleltetést.
A gombnyomások közötti szünetekről pedig annyit, hogy jól gondoltad.
Bár arra az előző hsz.-ben nem tértem ki.
(#) asi válasza kinter hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
A mobilok azon része, ami még sorosan kommunikál többnyire képes az AT (modem vezérlés, vagy Hayes-parancsok címszó alatt megtalálod) parancsokat értelmezni.
A riasztóba gondolom úgyis régebbi típus kerülne, mert olcsóbb. Nos ezek közül a sony ericcson szokott a leginkább kompatibilis lenni a soros modemekkel a vezérlés szempontjából. Egy ilyen cucchoz:
- nem kell megbontani a mobilt, csak egy soros portot kell varázsolni (RS232) a csatlakozójából, neten vannak rajzok mit hova kell kötni, egy null-modemes elég három vezetékkel.
- kontroller fog kelleni hozzá, de csak kicsit nagyobb mint egy 555-ös

Ez az egyszerű utánépíthetőség, meg olcsóság érdekes kérdés mindig, de ma csak az "egyszerű hardware, bonyolult software" architektúrával tudsz versenyképes dolgot előállítani.
Természetesen nem feltétlen jelent ez 1 IC-t és marha összetett programot, csak a szemléletmód az, hogy amit lehet szoftveresen valósítunk meg (azt csak egyszer kell megírni, nem kell megvenni minden pédányhoz mint bármely HW alkatrészt).
(#) proba válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Én 4017 tel és egy cd 4060 nal oldottam meg.
a 4017 3 meg 8 kimenetét használtam (egyik a C gomb másik pl az egyes gomb hosszan) izlés szerint újra hív vagy abbahagyja a 4060 bekötésétől függően (ha a q14 kimenetet a resetre kötöd újrahív ha a clk enre akkor csak egyszer hív. ) két optoval smd ellenállásokkal egy 3x2 panelen elfért.
(#) dcsabi hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
ha nyomógombokat akarod "nyomkodtatni" valamilyen áramkörrel, akkor az teljesen myindegy , hogy PIC vagy bármilyen logikai cuccokból összerakott IC halmaz...
utóbbi esetben nehézkes a telefonszám átírása...
Megértem a kérdezőt, ha kevés gyakorlata van a PIC programozásában,...- ez nem led villogtatás kategória, de azért nem bonyolult...
ezzel programmal,..(.PARSIC) itt a fórumon van róla szó kis gyakorlattal 1 óra alatt megirható mondjuk egy 16f876A-ra, ...hogy kijelző is legyen a cuccon.
Szerintem 3-4 ezer az összes anyag, vagy sokat is mondtam... a nyák meg másfél gyufásdoboz méret, és fél óra alatt beültethető!
Visualis_Fejlesztő
(#) kinter válasza proba hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Na igen, csak ha a reset lábra kötöm az újraindítást, akkor megint ott vagyok hogy végtelen ciklus lesz, és újrahív-újrahív-újrahív.......... Nemde?!
(#) poros válasza kinter hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Hát én igazán nem akarok veled kötözködni de a pickel ez egyszerüen megoldható.Még számomra sem okozna gondot aki igazán kezdő vagyok benne. Akkor és úgy indit ujra amikor akarod.
(#) proba válasza kinter hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Persze de 15-20 vagy akár több percenként (az időalap meg a használt kimenet szerint)
(#) poros válasza proba hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Igen úgy is lehet.De hát ha szerinted nem akkor nem.
(#) dcsabi hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
ha érdekel: lesz egy fölösleges fél órám, irok egy bónusz progit...PIC 16F876a-ra
(#) kinter válasza dcsabi hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Mint írtam a PIC-es verzió már működik nálam. Én értem hogy PIC-el akarod (akarjátok) megoldani, de én meg nem. Kéretik a PIC-et mellőzni. Köszi...
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Hát szóval Izé... A kérdésre a válasz nagyon egyszerű: Kinter velem fog egyet érteni, ha azt mondom hogy Titi megoldása a jó!!!!! 2 okom is van erre a feltételezésre!

1. az ő megoldása pic-telen
2. azért mégis csak tőle kaptunk komplett hátsó lengőkart kerékkel dobbal mindennel a Škodájára.
Üdv.: Feri na meg a piros Suzuki
Kinter volt a sofőr

Sok volt a smile, ugrált a fél oldal, ezért párat kigyomláltam.
-- kobold
(#) kinter válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Na ez aztán tényleg nem ide tartozik..... Egyébként igen, azt hiszem tényleg Titi lesz a megoldás.
(#) Bártfai Ferenc válasza kinter hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Én szóltam... Am titi az én riasztó megoldásomba is segédkezett... és hála neki sikerült is megoldanom 1-2 dolgot
(#) dcsabi válasza kinter hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Megértem a szándékodat, illetve tiszteletben tartom a kérésedet... Viszont annyit árulj el mi az oka, hogy a mai rendelkezésre álló olcsó eszközök mellett, mégis a körülményes drágább megoldást keresed?
Egy PIC 1000ft egy 2x16 soros lcd 1600 +3 nyomógomb...
a panel is pofon egyszerű, a progit bónuszba adjuk, tudod mert ez a hobbink...Ennek még meg van az a tulajdonsága is, hogy a hívni kivánt számot be tudod írni, amit az LCD-n látsz sőt a riasztáskori ismétléseket is, sőt fokozzam,- lehetőség van akár több szám hívására is ez bonyolultabb program, de alkatrészigény nem változik...
(#) titi válasza dcsabi hozzászólására (») Jan 8, 2009 / 4
 
Idézet:
„Viszont annyit árulj el mi az oka, hogy a mai rendelkezésre álló olcsó eszközök mellett, mégis a körülményes drágább megoldást keresed?”

Szerintem a kétledes villogót is meglehetne oldani egy 8 lábú pic-el, mégsem tesszük. Milyen okból?
De erősítőt is építhetünk IC-vel, mégis szívesebben építünk tranyósat, fetest, csövest, pedig mondhatnánk, hogy az is már inkább történelem.
(Na jó, ebbe bele lehet kötni, de ne menjünk bele.)
Szerintem ennek is van létjogosultsága.
De pl. van egy 7 számjegyű frekimérőm, 17db logikai áramkörrel, meg egy halom tranyóval, kondival, ellenállással.
Pedig már akkor is volt PIC, amikor ez készült.
Szóval szerintem nem az a lényeg, hogy miért így akarja a "kedves vevő", hanem hogy elégedetten távozzon a "boltból", mert akkor máskor is itt "vásárol".
Na és amint többször is írta, PIC-es már van neki, tehát nyílván nem kell neki bizonygatni annak előnyeit.

ui:Elnézést, ha kötekedőnek tűnne amit írtam, nem az volt a szándékom.
Feri! Maradjunk inkább csak az első oknál, mert még esetleg bundának nézné valaki!
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem