Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   11 / 43
(#) Bassmester válasza norbbie hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
15"-os Omnit már hallottam. Akkor döntöttem úgy hogy inkább tervezek és építek. Lihegős hangja volt, és néha úgy tűnt mintha nem is szólna, pedig kapta a kraftot rendesen.
Az Omni.,FSaudio, RHsound szuboknál nem nehéz jobbat csinálni.
(#) norbbie válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Azt mondod jobbat lehet csinálni omni-tól de sal hangszóróval is? Találtam egy érdekes ládarazjzot,sztem ez nem gyenge Bővebben: Link
(#) agressiv válasza norbbie hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Én az MNC-t nem ajánlom. Teljesen megbízhatatlanok, és a legtöbb hangszórójuknak a hangja kritikán aluli.
(#) norbbie hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Nekem van itthon mnc egy német orion hs-120-as dobozban.Szép lágyan szól,de olyan 120watt körül már kezd szaga lenni és ez 25centis 120/250W-s...
(#) pl13 válasza norbbie hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Én is ráírhatom egy 20 000-esre, hogy 54 000,-Ft.
(#) norbbie hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Ez így van!
(#) Bassmester válasza norbbie hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Az enyémben SAL PA 40100 hsz van, de a Beyma SM 115N-hez is jó lenne a láda, csak más méretű reflexcsövekkel kéne hangolni. A Beymával nem menne olyan mélyre, de érzékenységben és még pár dologban jobb lenne a 40100-nál. A 15" os Omnitronic-ot minden szempontból agyonveri így is. Még gondolkodom rajta hogy a párját Beymával csinálom, és amelyikkel jobban szól, majd olyan lesz mindkettőben. A 40100-at, sokan szidják, sokan is dicsérik. Nálam szépen hozta azt amit reméltem tőle.
A 40100 ára 26.000 Ft, az SM 115N 30.000 Ft.
Az egész mindenestől, kb 43.000 Ft-ból jött ki.

láda.jpg
    
(#) pl13 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
viszont nem tudhatod mennyire stimmelnek a 40100 dobozára írt adatok. A Beymánál csak olyan 15% eltérés a megszokott, az azért pontosabb kicsit, ott talán van értelme az adatlapnak.
(#) norbbie hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Na ma hallottam ilyen omnit szólni....hát ettől jobb az mnc hangfalam is. Srác ráengedett 30Wattot és torzított.....Komoly.
(#) kanocos válasza norbbie hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
szerintem szerezz valahonnan DLD acoustic hangszórókat...csodás hangjuk van és nagyot is szólnak. MNCnél egy dóm magasban csalódtam kellemset. Egy 150/300wattos és poton 1500ftba került kellemes szép és dinamikus hangja van ráadásul már egykét bulit kibírt. ha kell nézek neked típusszámot. Amúgy csak SALt és MNCt ne
(#) Bassmester válasza norbbie hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Ez még ránézésre is bóvli. :no:
Egy 20-24 ezres méllyel, meg egy 5-6ezres magassal kb 37.000 Ft-ból igényesen megépíthetünk mindenestől egy minőségi kompaktot. Aki szeret vele dolgozni annak mindenképpen megéri
(#) norbbie válasza kanocos hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Mnc dóm szépen szól de nálam nem bírta valahogy mindig szétmegy pedig van rajta normális hangváltó volt amelyikről lefújta a mély a vékony kicsi rézszálat ami ment a tekercs felé...De amugy az szépen szól.
(#) norbbie hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
DLD az nem autó-hifi?
(#) pl13 válasza norbbie hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Vmi olyasmi. Fűthető hangszórók. Persze tél van.
(#) norbbie válasza pl13 hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Tényleg fanatikus vagyok...Discoból hazaérve 4 órakkor ide írkálok Most is azért mentem diszkóba hogy meghallgassam hogy szól..Nálam ez valami mánia. Itt most reflexek voltak Rutse láda és szerintem nagyon jók.....Azt hiszem Horn plans ez hasonlít a rutse ládához.Ebben jó lenne a sal Pa-50100-as mélynyomó?
(#) agressiv válasza pl13 hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Nem csak négyszög jeltől ég el egy hangszóró tekercse.
Ha túl magas amplitúdójú színusz jel kerül a hangszóróra akkor is tönkremegy a tekercs.
(#) agressiv válasza norbbie hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Azt azért nem tartom valószínünek, hogy 30W-tól torzítson egy ilyen hangfal akármilyen bóvli is. Kivéve persze, ha az a 30W egy 20W-os erősítőből származik.
De amúgy tényleg nagyon necces cucc lehet.
A SAL-nak a Gyári hangfalai is nevetségesek, de attól még a hangszórókat nem kell leírni.
(#) pl13 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Nos igen, de valamiről elfelejtkezel, mert amíg négyszegjelekkel egy 200W-os hangszórót is nyugodtan másvilágra küldhetsz akár 50W-os erősítővel, addig ha nem torz a jel, a névleges terhelhetőség többszörösét is kibírja a lengőcséve.
(#) pl13 válasza norbbie hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Nem. Az a baj vele, hogy a mágnese picit (nagyon) gyenge.
(#) pl13 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
A legnagyobb problémák épp a hangszóróiknál vannak. Gyakorlatilag annyira nem egyformák, hogy ha veszel két húszcentis hszt, lehet, hogy az egyik 12 a másik 28 centis valójában. Persze az adatlapon 20-at írnak.
Meg sajnos a képességeik is nagyon gyatrák, az előbb szóbahozott PA50100-nak pl. nincs olyan felhasználási terület, ahol alkalmas lenne.

Csak azért szemléltetem így, mert te nem szereted a T-S modellt, és valahogy érzékeltetni kell az eltérések mértékét.
(#) norbbie válasza agressiv hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Én azon gondolkodtam még hogy a keverővel túlvezérelhette a végfokot is és akkor torzíthat...pl ha a végfok potiját csak negyed állásba tekeri a keverőt meg jól felnyomja........
(#) norbbie hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
Kérdésem a következő? A WinISD program kiírja a láda méreteit ami sal pa-30100 hangszóróra van méretezve
Magasság:103cm szélesség:65cm mélység:42cm és ha én a magasságból veszek el és a mélységet nővelem akkor jó lehet az ? 222Liter kb... és ilyen méretűre csinálnám 655x540x620...
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Idézet:
„Az Omni.,FSaudio, RHsound szuboknál nem nehéz jobbat csinálni.”
Főleg somogyival mi?
(#) pl13 válasza norbbie hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
max 60 literes dobozban gondolkodhatsz annál a hangszórónál, a Winisd készítői sosem állították, hogy a programjuk képes gombnyomásra kiszámítani a megfelelő doboz méreteit, szóval nem jól használod a programot.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Nem állítottam ilyet hogy "főleg somogyival", de ha itt tartunk akár azzal is. Ezek a legalsó árkategóriába tartozó remek kínai hangfalak, nem éppen a hangminőségre vannak kihegyezve, hanem sokkal inább a kompakt méret, hordozhatóság, dizájn, olcsóság, eladhatóság a fő szempont és az ezzel járó, hangminőség rovására elszenvedett hiányosságokkal nem sokat törödnek. Ráírják hogy 800W-os (ez már sajnos eléggé jó ajánlólevél egyeseknél), meg hogy 20Hz-20kHz , neadjisten még azt is hogy 99 dB (W/1m). Tehát továbbra is az a véleményem, hogy egy jól megtervezett, jó hsz-ból igényesen megépített láda többet ér mint egy belépőszintű "gyári" láda, és akár olcsóbb is lehet a jobb hangminőség.
(#) norbbie válasza pl13 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Rosszul használod a programot.....Minden adatot helyesen írok be akkor mi a rossz? csatoltam egy képet

pa-30100.JPG
    
(#) norbbie hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
Bár lehet hogy tényleg rosszul használom
(#) pl13 válasza norbbie hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
jajj, az, hogy nem érted a lényegét. A program nem arra készült, hogy kiszámolja neked az ideális dobozméretet. Erre nem képes... Te meg azt várod hogy beírod az adatokat, megnyomsz egy gombot, és megkapod hogy milyen doboba kell építened. Ez így nem működik.
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Nekem van Rh Sound hangszóróm. Csuklóból veri a somogyikat. Elvileg 250w én megzavartam 280al és bírta. A gyári ládái nem tudom milyenek, de ami van tölcséres ládájuk az alapból nem sub-ra van. Az új alukosaras nyomói se rosszak. Egyik ismerősöm vett 12"-osat az alukosarasból és az is veri a somogyikat. Nem azt akarom ezzel modani h az Rh Sound a világ legjobb márkája, de jobb mint a somogyi és nem sokkal drágább. Enyémet betettük rutse-ba és a somogyival összehasonlítottuk, hallhatóan hangosabb is volt.
(#) pl13 válasza sound.man hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Hát igen, attól hangsoabbnak lenni nem nehéz. 50cm-es SAL "PA" hangszórók ~89dB-jétől.
Következő: »»   11 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem