Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   364 / 2208
(#) Danaman válasza Lacika hozzászólására (») Jan 12, 2009
Ha szimpatikus ohmra akarod átalakítani akkor kell a kimenőtrafó, amúgy nemhiszem hogy lehet venni max csináltatni
(#) Imi65 válasza Lacika hozzászólására (») Jan 12, 2009
Idézet:
„Esetleg ez reménytelen és ez egy akkori kuriózum?”

Sajnos, nagyjából ez a helyet. Én semmilyen készülékben soha nem találkoztam evvel a csővel. Nem is láttam ilyet. Persze, a rajzot ismerem, láttam már. De - szerintem - a csöves társaság nagy része (vagy, talán mindenki) hangsugárzót szeretne működtetni. Ehhez ez a kapcsolás teljességgel alkalmatlan.
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2009
Ha öszeraksz mindenképp közölj róla képeket és rajzot mert én is nagyon szeretnék csinálni egyet.
(#) speccy válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 12, 2009
Igen, a börze valóban jó hely a személyes kapcsolatteremtésre. Én mindig tervezem, hogy elmegyek, de valami mindig közbejön. No meg én még nem tudok sokat a csövekről, még csak most ismerkedem velük.
(#) rockersrac válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Jan 12, 2009
abba az üzembe én is szivesen benéznék! amúgy nálunk itt nyáron volt egy érdekes eset: korszerűsítették a háztömb villamos ellátását: új kapcsoló szekrényt raktak be,ami már elektronikus,és a kapcsoló helység meg a trafó helység egymás mellett vannak.namármost: a 22Kv/400V trafót ami !ÁLLANDÓAN FESZÜLTSÉG ALATT VAN! a familiárisan erősen túlpigmentált nép(asszem mindenki tudja kikre célzok) valahogy szétlopkodták! azt hogy hogy azt ne kérdezze senki,mert a szerelők se tudtak rá mitmondani,mert a helység ajtók lakatolva voltak,és a trafó feszültség alatt volt állandóan!még azt sem lehet mondani hogy lekapcsoltak valamit vagy hasonló,mert földkábel közvetlenül a trafóra ment,biztosíték,és kapcsoló nélkül!(ott helyileg nem volt biztosíték,hanem a tápvonal túlsó felén a 110/22kV os trafó állomáson van biztosíték ami kb egy kilóméterre van ide) és volt alkalmam megnézni a trafót alaposan.már ami maradt belőle...
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Jan 12, 2009
Ha lenne köztetek olyan, akinek lenne ilyen csöve, kérem ne titkolja, szivesen elcserélném.

üdv
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2009
Zolikám, azért mindenkit nem, csak, aki "megérdemli"!!!
Ma üzemlátogatáson volt Ricsi, mert Ő már azt is kiérdemelte. Bizonyára sok információt begyűjtött, és másképp tekint azokra a dolgokra, amiket "testközelből" is megnézhetett.
(#) fleta válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 12, 2009
Én benne vagyok, ha bevesztek, bár még elég új vagyok.
Elválalom a pénztárosi posztot4 :yes:
(#) Lacika válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 12, 2009
valamikor úgy 1975 táján tesla szinestv kimeneti hangvégfoka volt.
(#) Müszi válasza (») Jan 12, 2009
Húúúú még az is jó lenne
Elcserélsz 2 db-ot?

A többit privátban.

Köszönöm: Müszi
(#) Imi65 válasza Lacika hozzászólására (») Jan 12, 2009
Abból ide nem sok került, valószínűleg. Én sose találkoztam vele.
(#) Lacika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2009
Nade az első rajzon nincs semmi ilyesmi.
(#) CIROKL válasza Müszi hozzászólására (») Jan 12, 2009
Van még olyan picike valami : 6c36-b. Cg5b Is 1-1 darab
(#) Imi65 válasza speccy hozzászólására (») Jan 12, 2009
Az nem lényeges, hogy most! nem tudsz sokat a csövekről, mi is csak ugatjuk. Az emberi tulajdonságok nagyobbrészt nyomnak a latba.
(#) Müszi válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 12, 2009
IV-6ból csak egy db van?

üdv
(#) Imi65 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 12, 2009
1 db ilyen szubmini csövem volt, egy DM70-es hangolásjelző, az is Zolinál kötött ki.
(#) fleta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2009
Én már elég öreg vagyok. Ja hogy öreg tagok?!
(#) Lacika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2009
1957- philips gyártmánú rádió is kimenőtrafó nélkül volt.
holnap majd megkeresem és felteszem ide a rajzát a végfoknak.
(#) EcoPityu válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 12, 2009
Szia!
Egy oldal-egy cső...2 oldal -2 cső!!
(#) EcoPityu válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 12, 2009
Eladó az a 30-as krumplisláda?, azzalaz üvegtörmelékkel???
Jól van na! vicc volt!
Irigyellek, olyan csöveket vélek felfedezni, ami nekem még nem volt meg!!
(#) EcoPityu válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 12, 2009
Idézet:
„Azt még nem tudom hogyan lehetne a feliratot pótolni”


Ha megnézed az elektroncső.hu-n a KÖR-nevű erősítőmet, megláthatod, hogy milyen szép a 6AS7G felirat!

ALFABET betűtranszfer fóliával készült, lenitrózott üvegfelületre úgy tapad, hogy szinte csak lekaparni lehetne...

(mielőtt kérdeznétek, 15 éve vettem, már azt sem tudom, hogy kapható-e még)
A suliban a vizsgamunkámat ezzel feliratoztam, meg a feketével...

Ismei egyáltalán valaki?
(#) CIROKL válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 12, 2009
Kilessz szedve belőle a "krumpli" és talán van benne egy két használható, és máris találtam benne ritka dolgokat ? talán Szépen pucolgatom majdcsak kitisztul? Ja nekem is van betütranszferem de ugyrémlik hogy az alphaset nevezetű volt talán? ebből van még egy pár ív
(#) zolee1209 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 12, 2009
Csak nem a 6P45SZ uborkásüvegre hajtasz a bal alsó sarokból?
(#) EcoPityu válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 12, 2009
Nekem is van egy nagy papírdobozzal MechanikaiMűvek által gyártott 350-500v-os elkóm.. Egyszer elkezdtük őket formázni a 20-30év pihenés után, és csak a 10%a szivárgott az üzemifesz 90%-ánál... Tényleg jók!
(#) EcoPityu válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 12, 2009
Ha hajlandóak lennétek legalább félútig (bár nekem még az sem félút), Kecskemétig lejönni, ott lehetne rendezni valami ütközésfélét!
Nekem BP 260 km, bár minden hónapban felmegyek a céghez, de az általában hétköznap van...
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Jan 12, 2009
Bizony BRIMAR, és Telefunken is!!!háháhá, kínozlak, mert fáj...
(#) CIROKL válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 12, 2009
Uborkásüvegből is van talán 2-3 darab!
(#) Ricsi1992 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2009
ha minden jól megy,a GU50-eket is kipróbállom majd a Junosztykkal.Csak ugye kéne GU foglalat,(4db)ami nem....teccik ez a kis PL500,504-es cső,szép kis kupakja van.
(#) rockersrac válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 12, 2009
értem! köszi! valahogy gyanítottam eztet!
(#) EcoPityu válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 12, 2009
Van egy doboz 7 lábú csövem, mire jók azok, lehet még egyáltalán foglalatot szerezni hozzájuk? mert bár a kis FF tévék, mint a Junoszty, meg monitorok is , készültek 7 lábú foglalattal (képcső)!
Következő: »»   364 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem