Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektret mikrofon bekötése
 
Témaindító: miklosch, idő: Jan 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 5
(#) miklosch hozzászólása Jan 12, 2006 /
 
Sziasztok!

Találtam egyszer egy olyan kapcsolást, amivel nagy érzékenységű mikrofont lehetett csinálni számítógéphez elektret mikrofonpatronnal, de sajnos nem találom a rajzot! Kérlek Titeket, hogy segítsetek, mert most szükségem lenne egy ilyenre!
köszönettel: Varga Miklós
(#) gerry válasza miklosch hozzászólására (») Jan 12, 2006 / 6
 
Eztet találtam neked!

ELEKTRET

mic.gif
    
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
hello!
tudnátok küldeni elektret mikrofon előfeszítés rajzot, hogy mekkora kondenzátor, és mekkora ellenállás kell?
köszi
(#) MaSTeRFoXX válasza miklosch hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
Erre a kapcsolási rajzra nézve:

[link=http://www.d-audio.hu/pub/czn15e.html]http://www.d-audio.hu/pub/czn15e.html[/link]

Az RL az oda van írva : 2.2kohm
A kondenzátor az mondjuk 1 µF
A tápfesz 1.5-12V
Én is kb ilyen értékekkel szoktam ilyet használni
(#) miklosch válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
köszi! a kondenzátor negatív fele a kimenet fele néz ugye? Én is csináltam ilyet, de én 100nFos kondenzátorra emlékszem!
(#) MaSTeRFoXX válasza miklosch hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
igen, a kimenet felé!
Kondit meg mindenki olyat rak bele, amit szeretne, meg amit jónak gondol
(#) miklosch válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
értem, köszi, akkor akár lehet bele 100nFos is..
(#) Sebi válasza miklosch hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
Lehet. Nem nagybőgőt akarsz hangosítani. (A konditól függ az alsó határfreki)
(#) miklosch válasza Sebi hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
nem, számítógéphez kellene beszélgetésre! A hangkari mikrofon bemenetén van +5V, az adná a tápot, csak nem akarok túl bonyolult szerkezetet összerakni!
(#) Ricsa hozzászólása Nov 19, 2006 /
 
Sziasztok!
Vettem egy mikrofont kemély 350 ft-ért, szétszedtem nem volt benne semmi más mint a mikrofon meg vagy 3 dióda, 2 ellenállás azt kész.
Olyat szeretnék építeni (csak a mikrofont felhasználva), hogy a kimenő hang úgy kb. mindig 0,6-0,8 decibel-ig legyen. Szóval ha 10 centire beszélek tőle akkor ne szakajon ki a másik dobhártyája, de ha mondjuk 1,5 méterre vagyok tőle akkor is halja a másik mit beszélek. Ha nincs más megoldás, de ha tényleg nincs más megoldás akkor lehet PIC-s is, de csak akkor ha nincs más megoldás. Szóval összevetve van egy mikrofonom és olyat szeretnék belőle csinálni, hogy ha kell erősítse, ha kell halkítson a hangomon. Ja és ha lehet ne zabáljon annyi áramot és úgy 9-12 V -ról működjön.
Remélem a kéréseim teljesíthetők.
(#) Norberto válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Neked egy AGC rendszerű mikrofon-előerősítőre lesz szükséged. Azt jelenti ez a mozaikszó, hogy automatikus erősítésszabályozás, azaz "Automatic Gain Control".

Az okosok majd adnak neked megfelelő kapcsolási rajzot is...
(#) Balu válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Szia!
Nékem Gugli a legjobb barátom
[link=http://images.google.hu/images?hl=hu&q=automatic+gain+control]képkereső "részleg"[/link]

link 1

link2

De ha megnézed a legelső linket, ott még van néhány oldal . Jó lesz?
(#) Ricsa válasza Balu hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Automatic Gain Control
Ezek a kapcsolások ilyen típusúak. és ha lehetne légszíves magyarázd el a dolgogat benne meg ilyesmi. de azért köszi
(#) Balu válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Hát azért nem vaok olyan ügyi, hogy ránézésre megmondjam, de szerintem építsd meg a link1-et az jó egyszerű, ha nem működik, akkor sem dobtál ki sok pénzt az ablakon.

Bocs. az előző hsz-emben a link nem "jelent meg.."
(#) Ricsa hozzászólása Nov 19, 2006 /
 
Megnéztem a Google a képtalálatokát és találtam egy ilyet. (a mellékletbe van), de erre az lenne a kérdésem, hogy mér kell 2 line out, és hogy ilyen ssm2167 ic-t honnan lehet beszerezni és hogy mennyi, meg azt hogy ezt érdemes lenne mehéríteni nkem. a válaszokat szívesen fogadom
(#) psylife hozzászólása Nov 19, 2007 /
 
Legyen szíves valaki megrajzolni a kapcsolási rajzot, és a nyákot nekem nagyjából, (+ kimenet jackra) hogy megtudjam építeni, mert nekem ez még nagyon egyszerű kapcs. rajz révén is bonyolult. Előre is köszönöm! Bővebben: Link
(#) psylife hozzászólása Nov 19, 2007 /
 
a nyákot már megrajzolom, csak nem tudok kiigazodni, hogy miért van bekeretezve szaggatott vonallal a kapcs. rajz egyik fele, meg miért ábrázol tranzisztort, mikor az elvileg nem is kell bele, és onnan, melyik részét kell kötnöm a jack egyik felére, és melyiket a másikra.
(#) Kera_Will válasza psylife hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Hello!

Elvagy tévedve !

Nincs mit ezen nyákra tervezni !!!

Az a szaggatott rész csak az mutatja mivan a dobozon belül? A doboz maga a kapszula tartalma ami 1 mikrofon és 1 illesztő FETes erősítő egybeépitve az alumínium házban!

A terminal 1 2 meg a két kivezetése a mikrofonnak.
1ik kivezetés az egész ház (terminal2) ez megy a föld negatív pontra árnyékolásra .

A terminal1 " meleg " jel vezeték amin kijön a hangfrekis jel amit az erősító bemenetére kell kötni.
A rajzon vázolt formában R és C tagokkal összépitve.
C nek bármilyen 470n-10µF terjedő kondi megfelel.
Elektrolit kondi polaritására figyeljél !
Ekkor a pozitív fele menjen a meleg pontra a mikrofon felé ahol az ellenállás csatlakozik !!!
Negatív fel pedig menjen az erősítőbe.

Nyák se kell mert "repülőben" magában a mikrofon házában esetleg kis ügyeskedéssel a csatlakozó dugóban is összeszerelhető!

Ha pedig PC-be kell akkor akár az R C tagok el is hagyhatóak !!! Mivel a hangkártya "miki" bemenete eleve ilyen kialakítású.Csak a mikrofon meleg és árnyék pontja elég a bementére kötni.

Ha tudsz 1 multiméterrel mérni egyenfeszt .A mikrofon bemeneten kb.: 3-5 Volt körüli feszültséget kellene tapasztalni. Az éppen elég arra hogy a mikrofon kapszulát meghajtson.

Ha egyébb helyre kell akkor meg 1 segéd tápot is kell belerakni pl.: 1 ceruza elem 1.5V . nagyobb fesz esetén egyenesen arányosan nagyobb ellenállást kell alkalmazni 9 voltnál már 6*2.2k ellenálás ~ 15k-20k (mert 6*1,5V =9V )

Sok sikert !
(#) pityu_tool hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Hello!
A napokban vettem egy "Philips SBC MD110" tipusu mikrofont.
1 kis technikai adat:
Type: Dynamic
Polar pattern: Omni-directional
Frequency range: 100 - 10 000 Hz
Impedance: 600 Ohm
Sensitivity: -80 dB +/- 3 dB

A számítógéphez szerettem volna használni, csak valamiért nem működik. Hozzákötöttem egy számítógép-erősítőhöz, de úgy se értem el több sikert.
Azt szeretném megtudni hogy most egy ilyen célra alkalmatlan mikrofot vettem(ilyen esetben lehetne-e valamilyen meoldást találni a problémára) vagy a mikrofon nem működhet. (A számítógép bemenete biztosan jó). Amennyiben melléválasztottam, azesetben hogyan tudnám megnézni hogy működik e, hogy visszavigyem-e a boltba (garanciás).
(#) titi válasza pityu_tool hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Hali!

Szerintem a Dynamic-us mikrofonok nem igazán nyerőek számítógépre.
Ha mégis azt akarod használni, keress hozzá előerősítő kapcsolást.
(#) szabi83 válasza titi hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Idézet:
„nem igazán nyerőek számítógépre.”

mért?

egy preamp és mehet a line in -be...

egy szupi kapcsi...

üdv
(#) titi válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Idézet:
„mért?”


úgy értettem előerősítő nélkül nem nyerő...
(#) szabi83 válasza titi hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
sry
(#) titi válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Bocsi, én se fogalmaztam elég egyértelműen.
Viszont megoldottad pityu tool problémáját!
(#) pityu_tool hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Köszi szépen hogy pár perc alatt meg is válaszoltátok a kérdésemet.
(#) Kera_Will válasza pityu_tool hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Nem értem mit vergődtök az ilyen olyan mikrofonokkal PChez.

Hacsak beszélgetni kell akkor 1 fejhallgató is megteszi ha nincs más kéznél ... !!!

Pontosabban 2db fejhallgató ... 1iken hallgatod mit mondanak , másikon meg te szövegelsz simán bedugva a mikrofon helyére .
Persze meg kell próbálni, melyik az a fejhallgató oldal, ami működik, mert a mikrofon-bemenet lehet mono és ekkor rövidrezárhatja az egyik fejhallgató ereit.
Ez nem gond.

Na jó a hangminőség nem valami hifi meg lehet "süket" a mikrofon kicsit hangosabban és jó közelről kell rá beszélni de tudsz egyből és közel semmiből csináltál mikrofont!


Érdemes ezen kívül a mikrofon erősítést /mic boost pipát/ bekapcsolni a keverő pultnál.

Ez a SPECIÁLIS gombok megjelenítésének bekapcsolásával érhető el.

SOK sikert !
(#) pityu_tool hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
Klasszikus gitárhoz szántam a mikrofont. Ahoz elég sovány minőséget produkálnak a nagyon olcsó
-kifejezetten beszélgetésre szánt- mikrofonok. Valamint ha ki szeretném hangosítani a hangszert(real time) akkor a "windshield" remélem valamelyest meggátolná a gerjedést (ami az üreges test miatt nagyon hamar előlép) főleg ha egy-két effektet is használok.
(#) borvendeg hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Hello!
Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy szétszedtem egy AEG típusú rádiónak a headset-jét. A mellékelt rajzon a benne talált alkatrészek bekötése található. Addig ok hogy van benne egy elektret mikrofon aminek a hideg pontja a jack dugó legfelső részére van kötve a meleg pontja a jack dugó "hegyéhez" és az adásgomb egy ellenállással földre húzza a jack dugó középső érintkezőjét. De a rajzon amit kondinak rajzoltam alkatrész a mikrofon két lába között egy kis sárga smd "valami" kondinak sejtem, de nem tudom az értékét, egyáltalán kondi? Ha igen milyen értékű???
Segítségeteket előre is köszi.

headset.JPG
    
(#) borvendeg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
hello! kösz a segítséget. Nélküle működhet?
(#) borvendeg hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Hello!
Megint én vagyok. Bocs ahülye kérdésért de azt szeretném megtudni hogy ezek a mikrofonok mennyire kényesek a párára? Ez ugyanis azéert fontos mert egy airsoft maszkba szeretném beletenni(olyan mint a paintball) és a leheletemből kicsapódó pára vajon tönkreteszi? Ha igen mit lehet tenni ellene?
Kösz a segítséget.
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem