Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   242 / 1385
(#) bladika hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem tudom illik-e itt népszerűsíteni cégeket,de hanem majd törölve lesz!

Nem reklámot akarok csinálni, inkább segíteni, megkímélni másokat a szívástól.

Szóval csak akinek ez segít és szeretne ipari minőségű plotterezett levilágító maszkot gyártatni, mert esetleg otthon nincs módja rá (mint nekem), annak komolyan ajánlom a Chroma-Top nevű céget.

Először csináltattam náluk és a tapasztalat:
1. a minőség számomra megdöbbentő
2. mindezt olyan áron mint a fénymásolósoknál csak a fólia
3. ritkán szembesül az ember ilyen ügyfél központú hozzá állással, félnapon keresztül 5percenként hívogattam őket mert bénáztam és még csak a hangján sem hallatszott az illetőnek, hogy haggyam már. Majd mikor elhoztam a filmet elnézést kértek, hogy nem tudtak rendesen vissza adni mert én hülye 10ezressel mentem 2x200Ft ot kifizetni és nekem kellett elmennem felváltani. Mindezt úgy, hogy gondolom nem az én hatalmas megrendelésemből élnek. Megjegyzem nem ők küldtek el, hogy váltsam fel, hanem én mondtam, hogy elszaladok egy boltba. Szerintem, ha nem vágom rá rögtön, hogy elmegyek, akkor ők szaladnak el.


De, hogy legyen ellen példa is:
Messziről kerülendő a Zöld-golyó fénymásolós. Telefonon megkérdeztem, bmp-ből tudnak e nyomtatni, erre a hölgy azt mondta ő nem ismeri ezt a "speciális!!!" fájlformátumot, de menjek be és meglátjuk. Mikor bementem ki akarta a panelom nyomtatni "fit to page" beállítással és mondtam, hogy az úgy nem jó. De ő szerinte másképp nem lehet. Erre látom, hogy a fax és kép megjelenítővel csinálja. Mondom neki, hogy legalább paintel csinálj azzal tud 1:1 méretben nyomtatni. Erre a válasz, hogy ne oktassam ki, és különben is minek jöttem ide, ha ő mondta, hogy nem ismeri ezt a "speciális!!!" fájl formátumot! Na itt mondtam, hogy jó akkor köszönöm szépen és irány a Copy-general. Ott el sem kellett mondanom mit akarok már kérdezte a csajszi, hogy panel terv? Kell tükrözni? stb. stb. Bár a nyomtatás minősége meg sem közelíti a Chroma-top -ost.

Szóval én úgy érzem az ilyen helyeket ahol így állnak hozzánk amatőr hobbistákhoz igenis népszerűsítsük!

Csak ennyi lett volna, itt a hangsúly az első cégen, tényleg csak ajánlani tudom, az eladó állítás szerint ipari minőségben dolgoznak. Ezt alátámasztani nem tudom, mert nem tudom milyen az, de amikor megláttam rögtön látszott, hogy van abban valami amit mond!

Üdv.
(#) gulasoft válasza bladika hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Igen, a jó maszkokap plotterezik, és ugye a fotósnál megmarad, elég belőle 1 max 2. Köszönjük az infót.
(#) lmao hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Olyan maratószert keresek, amely a rezet marja, de az ónt vagy a cinket nem. Tudtok ebben segíteni?
(#) fazekas hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Sziasztok hatalmas nagy problémám van! nagyon kezdő vagyok a gyengeáramhoz és nem értek valamit kérlek segítsetek!Tehát arról van szó hogy nekem van egy ilyen nyáklapom és erről szeretnék stabil 8v-ot kapni namost összeszereltem minden a helyén van természetesen az 1000microFarádos kondi helyett 10micro farádos van betéve illetve a Greatz híd helyett azonos pólusok át vannak hidalva ahogy ez le van írva és az a kérdésem hogy a AC in-be mit kell kötni? iletve miért van az hogy mind a két kimenő ágon átjön a feszkó? kérlek segítsetek nagyon fontos lenne!
előre is köszönöm!

Azért van az URL gomb, hogy használjuk! Frankye
(#) MPedro válasza fazekas hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Kedves Fazekas !

Email-en 1x már válaszoltam, de ismétlés a tudás forrása...

1- Az, ami az "1"-es ábrán "AC IN", a "2"-es ábrán "-" és "+".
2- A kimenetnél a "grnd" az "test" ("föld", " negatív", ahogy tetszik).
3- A kimenetnél a "VDC" az "+" ("pozitív")
4- Ha minden rendben van, akkor a beállítók segítségével be kell állítani a kimenő feszültséget.
5- Ez az egész csak akkor fog működni, ha egyenírányított feszültséged van.

Ha így sem megy, akkor fotozd le jól láthatóan a panel mind két oldalát, és tedd fel.

Üdv :

P.

lm317.jpg
    
(#) emmzolee hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Hello

Elkészítettem életem első fotózással gyártott paneljét :yes:


Vetem az europark papírboltban írásvetítő fóliát. Olyat, amelyiket lehet tintasugarassal is nyomtatni.
Aztán rányomtattam a nyák mintázatot, és a fény felé tartva átlátszó volt. Aztán betettem a nyomtatóba mégegyszer a műanyag lapot, és másodszorra is rányomtattam. Na akkor már jobb lett sokkal, de nem mertem volna úgy szimplán fotózni. Aztán csináltam egy másik ugyan ilyet, és egymás fölé raktam, így már tökéletesen fedett.

20W-os UW neont használtam, bevallom nem készítettem tesztet,, hogy mennyi idő kell a tökéletes levilágításhoz, de a 13 perc úgy látszik tökéletes volt!
Szerintem kevesebb is elég lett volna.

Na mindegy.

Előhívás. 1 perc se volt. Azt hittem gáz lesz, mert nem jól oldotta a lakkot. Olyan volt, mint ha nem jött volna le rendesen, és foltos volt. Aztán előhívó még egy kicsit, és már nem hozott le semmit. Akkor gondoltam kész és ennyi.

Maratás gyors maratóval 10 perc, és nem is melegítettem.

Aztán fúrás, csiszolás, kémiai ónozó 3 perc, és a végén forrasztó lakk.

A panel méretre vágásától kezdve, a kész panelekig 3 órámba tellt az egész projekt. Annó, amikor még kézzel csináltam a panelt, sokkal tovább tartott.
Ezentúl biztos mindik fotózni fogok.

Ment mint az ágyba sz...ás.

Nem csináltam nyákot vagy 15 éve, és nagyon jó volt megint ilyesmivel bíbelni.


A gondom leginkább azzal volt, hogy nem sikerült teljesen egymásra illeszteni a két fóliát, és ez a kis elcsúszás eléggé kis hézagot eredményezett a sávok között. legközelebb nem 0.35mm-t hagyok a progiban, hanem 0.5-öt, és akkor nem kell aggódni, hogy össze érnek.

Csináltam képeket a végeredményről. Akit érdekel.Az első fotózott nyákjaim. Képsorozat
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Gratulálok. Mondtam, hogy nem nagy ördöngösség, és túl van misztifikálva. Akkor a levilágítás és előhívás 15 perc alatt megvolt. Ez nálam is ennyi a ledekkel.
Én még azt a pausz lefújva azzal a spray-el megoldást akarom kipróbálni de még valamivel több mint 4 hétig nem terhelhetem a törött lábam, így nem tudok elmenni a boltba érte. Ha valaki csinál egy ilyet, az ossza már meg legyen kedves.
(#) stefo válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Melyik spray-re gondolsz?
(#) Cunici válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Gyönyörű lett mindegyik panel. A kémiai ónozótól lett ilyen színű, ez nagyon tetszik, majd kipróbánám ezt én is. Valaki le tudná írni ennek a menetét, és , hogy milyen lakk kell hozzá. Válaszokat köszönöm.
(#) gulasoft válasza Cunici hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Valami TN160 vagy mi a neve, a lényeg hogy nyák abszolút tiszta, zsír és lakkmente legyen, és akkor 10 percre berakod abba a kémiai ónozóba és utána lemosod vízzel. Bonyeszos mi?
(#) gulasoft válasza stefo hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Amit Te linkeltél be
(#) gulasoft válasza stefo hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Meg megmondhatnád hol kapható. (Bár nekem 4 hétig most ráér, mert az emeleten van a nyákgyártós cucc, és eddig egyszer másztam fel seggen az emeletre, akkor mikor betojt az internet országosan, és azt hittem a kábelezéssel van gond) Röpke egy óra alatt szétszedtem a fél vezetékgubancot, meg átkötéseket inkább forrasztottam, lemásztam seggen nagy nehezen, majd kiderült, hogy nem nálunk volt a gubanc, hanem országosan
(#) stefo válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Íme a különbség. Jól látható , megnöveli a toner fedőképességét. (Egyszer nyomtatva HP4 Plus nyomtatóval)

DSC01411.JPG
    
(#) stefo válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Így a legegyszerűbb . Remélem minden látható!

DSC01393.JPG
    
(#) Cunici hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
És milyen ónozót vegyek , mert a Hestoren néztem az 5000ft, olcsóbb nincs? És milyen lakk kell , szintén a HEstoren van , hogy transzparens lakk , olyan jó ?
Ez forrasztó lakk?
(#) gulasoft válasza stefo hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Dúúúrva. Hol lehet ezt kapni itthon? A nyomat ilyen is marad?
(#) gulasoft válasza Cunici hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Én anno az elektro-konthában vettem 1000Ft alatt volt, lehet hogy ez az 5000Ft-os valami nagyot tud!
(#) Attila86 válasza Cunici hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
A TN-160 csak kb 700Ft és ilyent lehet vele készíteni:
Bővebben: KÉP1
Bővebben: KÉP2
Bővebben: KÉP3
Bővebben: KÉP4
Bővebben: KÉP5
(#) Nitrolackó hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Sziasztok, valaki tudna segíteni, hogy az ExpressSCH-val készített rajzot hogyan lehet az ExpressPCB-be átrakni? Előre is köszönöm.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Még mindig megvannak a műnyomóim.
A hétvégén otthon leszek Pesten, úgyhogy ha kell valakinek kb 40db A4-es, 100 grammos fényes műnyomó teljesen ingyen és hajlandó érte kijönni az Örs-Vezér térre, akkor továbbra is szívesen odaadom bárkinek.
(#) Müszi válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Nekem jól jönne, csak az a baj hogy nem pesten lakom :no: :no:

üdv: Müszi
(#) Attila86 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Hát igen. Csupán annyi a megkötés hogy el kell érte jönni.
(#) tolacika hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
(#) valve válasza tolacika hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
A kollektorok és emitterek felvannak cserélve... A minusz -ra az emitterek jönnek...
(#) tolacika hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Attila! Vagy valaki!
Légyszíves berejzolni a kezdetleges rajzomon melyik a kollektor, és az emitter.
Köszi
Azok a vonalkák a lábat akarják ábrázolni

NPN.JPG
    
(#) Cunici válasza tolacika hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Mivel a bázis ugyanott marad , ezért anyit kell tenned, hogy a két tranzisztor megfordítod és akkor máris az emiter lesz a negatívon .
(#) stefo válasza tolacika hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia! Valószínüleg a jelölt sor kell neked.
Stefo

to92.jpg
    
(#) valve válasza tolacika hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ott van a rajzodon: E=Emitter, C=Collector, B=Bázis. Tehát a C -ort felcseréled az E -vel, és akkor Ok.
Ajánlom figyelmedbe a következő Topikot: Kezdő kérdések. Itten tedd fel az ilyen kérdéseidet. Köszi.

tranyoka.jpg
    
(#) mex válasza valve hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Jajj csak tranyókát ne!!! Tegnap valami titokzatos ok folytán megjelent,és kivert a viz.
(#) emmzolee válasza Cunici hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Hello

Én az elektro konthában vettem, és úgy kértem, hogy olcsó legyen. Asszem 830 Ft volt kb. Ez amit használtam, az a WOLF féle kémiai ónozó linkelek egy képet rólaWOLF Kémiai ónozó

Aztán, hogy nehogy oxidálódjon, lefujtam forrasztó lakkal TN170, ez egy ideiglenes korrózió védelem. Aztán van a másik lakk, ami műgyanta alapú, de állítólag az is forrasztható. az a TN180
Következő: »»   242 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem