Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   366 / 1682
(#) Action2K válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Kösz! Nagyon finoman megfogalmaztad, hogy (mai füllel) elviselhetetlen, recsegős és hamis hangja van! Na de akkoriban a gyereknek (mármint nekem), ez egyáltalán nem volt probléma. Sőt totális öröm, hogy milyen "jól" működik!
(#) Kovidivi válasza The Light hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Szia!
Tök jó lett A kapcsolási rajzot honnan vetted? Meg lehet nézni? Köszi!
(#) paleszka válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Szia. Ezt meg lehet oldani egy 7'-os lcd kijelzővel is esetleg? Mi a véleményed?
(#) brezinajanika válasza paleszka hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Azóta elég sok minden változhatott
(#) HA3GX hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészűlt a vakumhoz tartozó trafó secunder tekercse. Délre már dorombolni fog az egész szerkezet. Csupán 3 órán keresztűl tekertem és nem szakadt el
(#) Doncso válasza jdani hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
..........néha már kezdem érteni Topit...........
(#) The Light válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Köszi! ..Küldöm a honlapcímet: http://www.aaroncake.net/circuits/inverter.asp
Ha kész küldj képeket! Jó építést, ja ha tudsz megfelelő trafót a hétköznapi kütyükből szólj létszi!
Nekem 2x kipukkant a tantalumom. Hali.
(#) llaci56 válasza jdani hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Bluetooth -os?
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Mármint miben?
(#) MolnarG válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Gondolom az utánépítés ész nélkül -ben.
(#) Doncso válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Hát, igen, nem leszólni akarok vagy ne adj isten megbántani bárkit is, távol álljon tőlem, Attila tápjával sincs semmi bajom sőt! Csak már néha tényleg unalmas az 50-edik ilyen tápot látni, ami ugyanígy néz ki! Tényleg jó lenne már egyedi dolgokat is látni, új ötleteket.
Mindezt a legnagyobb tisztelettel írom.
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Neki ez az első! A Quad 405-öt is sokan megépítették. A legtöbb utánépítésnél születnek a gondolatok, hogy " a legközelebbit majd úgy, v. másképp..." - és ezekből jönnek a fejlesztési ötletek.
(#) idlob válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Türelem... most uborka szezon van, magamból kiindulva ez a január-február a legkevésbé termékeny időszak. Álmos de rövid napok, óvodától egyetemig hajtás... ilyen körülmények mellett bármi nagy eredmény. (Arról nem is beszélve, hogy labtápot a jövőbeni fejlesztésekhez szokás építeni, nem dísznek!)
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ez így van! Csak vigyázni kell, hogy nehogy leragadjunk az utánépítéseknél. Bár az is egyfajta alkotómunka.
Szerintem az ilyen precizitást igénylő áramköröknél (ebbe tartozik egy erősítő is) nehéz a módosítgatás. Futófényeknél, villogóknál és az összes ilyen látvány áramköröknél jóval nagyobb teret engedhetünk a fantáziánknak.
Amit egy kicsit előrébb mutattam be (mini szinti), az is egy utánépítés, kis módosítással. Alapja egy TTL IC-ből felépített változtatható frekvenciájú négyszögjel generátor. De ebbe már lehetett belevinni ötletet.
Biztos vagyok benne, hogy ezután a tápegységének segítségével, sok kis áramkört fog bütykölni, kikísérletezni. Ugye?
(#) Doncso válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Igazatok van! Egyetértek, csak néha már én is szívesebben látnék (nem baj ha utánépített) más dolgokat is.
(#) jdani válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Sose mutogattam még, hogy mit építettem. Nekem ez a táp, nagy valami, akkor az is gond ha megmutatom?
(#) Doncso válasza jdani hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Dehogy is gond, nagyon tetszik a munkád, és tudom neked is jól esik ha a sok meló után a többiek is azt mondják hogy szuper lett. Azért is írtam, hogy senkit nem akarok megbántani, csak jó lenne már új dolgokat is látni.


Ettől függetlenül javaslom , hogy nyugodtan mutasd is meg ha építesz valamit, mert ha valamit rosszul csinálsz (pl a borda itt) akkor a többiek máris segítenek, hogy inkább így és ne úgy.
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
De hát ez tápegység, - Topi pedig az erősítőkre panaszkodott!
(#) JZoli válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Gyerekek száz szónak is negy a vége: tápegység minden hobbi- és profi műhely elengedhetetlen tartozéka! Persze, hogy sokan építenek, főleg egy bevált típus számíthat sok klónra. Itt a dobozolás hozhat valami változatosságot. A másik meg az, hogy melyik hobbista az aki még nem épített kisebb-nagyobb, egyszerűbb-bonyolultabb erősítőt, szerintem ez is alapműnek számít a hobbisták között.Ezért nem kell megszólni senkit sem.Aki elektronikát épít az nagyrészt mások által kreált kapcsolásokat utánozza valamilyen szinten, akkor ez sem jó? Mindíg van aki már csinált olyan áramkört, legalább is a nagyrészét, miért baj ez? Éppen ezért jó ez és más ilyen hasonló internetes oldal, mivel módot ad a céljainknak megfelelő áramkörök és építési ötletek-, és nem utolsó sorbam tapasztalatok "beszerzésére".
(#) hapro hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Ez nem végfok.
Ez csak a bekapcsolója. Jelre bekapcsol, jel nélkül kikapcsol egy idő után. sound westhost weblapról.

Ez a prototípus, de a következőt mindenképpen érzékenység állító potival szerelem, mert sokat szórakoztam, mire eltaláltam a megfelelő ellenállást hozzást, úgyszintén az időzítésnél is. Valószínű a követklezőbe ezen ellenállások helyén poti lesz, ja meg mikor kész lett, találtam egy kis nyáktrafóra, ami pont jó lett volna ehhez, így az is kerül majd a következőbe.
Igen a nyák az kicsit nyomorék.
A "zoxigénkihasználása" nem a legmegfelelőbb, de pár óra alatt készült az egész, nézzétek el nekem. majd a következő.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Ez jóó! Új ötletek, ez tetszik!!
(#) zacc hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Hello.
A hetvegen megepitettem a Winamp ir taviranyito reszet.
pic felprogramozva .probanyakra epitetem.Mivel a vevo resz hijan nem tudtam kiprobalni rendeltetes szeruen igy arra gondoltam hogy az ir ledel kotok egy sima ledet parhuzamosan. -Nyomom a gombot es mit ad Isten a led pulszalo fenyt ad-. Szerintem mukodnie kell .Am kivancsi lenek a velemenyetekre lehet e igy csinalni?
(#) Abukodonozo válasza JZoli hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Ez nagyjából tényleg így van!

Üdv: Abu.
(#) Abukodonozo válasza hapro hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Nekem nagyon tetszik! Főleg ez a
Idézet:
„...nem végfok”
bejelentés nagyon ütős volt előtte! Utána keresek én is ezen a sound westhost weblapon a kapcsolásának.

Üdv: Abu.
(#) SzervízMacska válasza zacc hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Szerintem semmiképpen. Bár nagy bajt nem okoz, mivel az átfolyó áramot az infra led előtétje korlátozza. Biztosan megfelelő értékű ez az ellenállás? Csak azért kérdezem, mert a zöld led durván kétszer akkora feszről szokott üzemelni, mint az infra... Egyébként úgy szokták egyszerűen tesztelni, hogy mobiltelefon kamerája elé tartják és a kijelzőn látható a működése.
(#) Doncso válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Én régen azt csináltam, hogy a Videoton távirányítóba, az egyik (kettő volt benne) infra ledet kicseréltem sima ledre, nekem villogott és működött is a távirányító, talán itt is működhetne, nem vagyok biztos benne, csak egy ötlet.
(#) zacc válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Igen gondolom hogy jou az ellenalas. habar 12ohm helyet csak 10-et merek de szerintem meg akkor is menie kell.
(#) llaci56 válasza zacc hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Ne légy félénk! Merjél 10-nél többet nyudodtan!
(#) Tomi20 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Engem is rettentő mód tud zavarni, ha valaki ékezetek, és írásjelek nélkül ír, de inkább nem szólok, mert abból mindig csak a vita van...
(#) gg630504 válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Mivel nem vagyon biztos abban, hogy megérti az írásjeles mondataimat, figyelmen kívül hagyom szövegét.
Következő: »»   366 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem