Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   95 / 1271
(#) pedro7 válasza pintyu hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Bocsánat, megnéztem a pontos tipusszámot.
Videoton TS 6354 TXT-OSD.Most már bekapcsolás után nem csinál semmit hanem háromszor felvillan a zöld LED.Gondolom ez egy hibaüzenet.Azóta csak a hangszoró vezetéket szedtem le, de gondolom nem ettől.
A Sorkimenő oldalára 07 szám van nyomtatva.
(#) paperboy hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Ismerősnek van egy Grundig ST70-660-as tv-je, azt mondta, hogy hangosan volt hallgatva, de a lényeg hogy nincs egyáltalán hang, mit lehetne vele kezdeni? Gondolom megoldható... Köszi előre is!
(#) pintyu válasza pedro7 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Hát ez egészen más tészta! Tehát a trafót feltétlenül ki kell cserélni. De ezekután még kimehetett a sorvégfok tranyó, sormeghajtó tranyó, sőt még a TEA2029 is... Ha szerencséd van akkor megúszod egy trafó és pár alkatrész cserélésével.(ilyenkor célszerű egy pár elkót is kicserélni, majd túrok egy rajzot neked.) A trafót számát pedig alaposabban nézd meg. Emeld ki és nézegesd körbe!(mérd ki a sorvégtranyót, valószínűleg valami zárlatba került és azért nem indul már el)
üdv
(#) pedro7 válasza pintyu hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
A trafó száma talán Nokia 3384, mennyi lehet egy ilyen vagy hasonló?
(#) Ronin válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Na, azt mondja a tulaj hogy régen hangosabb volt ez, aztán jött a baj, hogy lehalkult, de azt is mondta, hogyha az antennát piszkálgatta, akkor felhangosodott néha. (én ezt még nem próbáltam vele) Ettől pocsékabb hibát elképzelni sem lehet. Szóval lehet beleraknám 2003-ast, ami a mostani bemeneti szintet még tolerálná, de ha elkezdi matatni az antennát, hirtelen felugrik a hangerő, ami a 2003-asnak már nem tetszene.
(#) pintyu válasza pedro7 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Megint nem jó számot nézel! Talán AT 110/25/20??? és a megfelelője HR7325. Itt 3000Ft+posta. De nézd meg alaposabban nem biztos, hogy ez az!
(#) kocici17 válasza Ronin hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Nincs abba semmi különös, hogy ha gyengébb a jel akkor csökken az értelmezhető hang és inkább a zaj erősődik. a végfok akkor is ugyanakkora telyesítménnyel megy. Maximum a hang körben lévő 5,5 és 65 ös szürőn nem megy át annyi hang amennyi kell.
Szerintem annak a készüléknek semmi baja. A tulajnak kicsit több van.
Na akkor ha van rajz a telyes hangkörről, szerintem el van hangolódva, ill. el van csúszva a hang demodulátora illetve a szívókör, és a sávszürő.
Ha hangolható az 5,5/6,5 ös sávszürő akkor hangolásnál észre fogod venniazonnal.
Ha külön vizsgállod a végfokot /3 tranyó/ és az rendesen szól /az elsö tranyó bázisára adott jellel el lehet dönteni, hogy jó vagy rosz a végfok/ akkor előtte a kf erösítö hang demodulátornál lesz a hiba.
(#) kocici17 válasza Ronin hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Na mégegy dolog . kicsit jobban megnéztem a rajzot, /legalábbis ami látszik belőle/Az ic x-és 14-es lába közt is van egy elkó tegyél oda 1uf/50V -ost.
Az a 22koHm -os poti kit ábrázol, sojnas nem a legjobb rajz.
És nézd meg azt a rezgőkőrt ami az ic ha igaz 2-3-as lábán van. és probály finoman ráhangolti. Tuti változni fog.
És azt a 2uf-ot a potival párhuamosan azt is cseréld ki.

Ellenőrizd a d1-es diódát, hogy jó-e. Abból indulok ki, hogy a végfok mindhárom tranyóját ellenőrizted és jók.
(#) bundibacsi hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Üdv!Annyi változás van a tv-vel,hogy az egyik csatornán ugrál a szín,pontosabban kék az egész kép egy egy pillanatra,de más színek is belezavarnak a kép szélénél,de csak ugrál.Kapcsolási rajzot nem tudok róla keríteni,mert még infót sem találni erről a tv-ről. Azért tudnátok adni pár tippet,hogy mi lehet rossz benne,hol nézelődjek?
(#) kocici17 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Próbály az AGC n állítani ha van igazság az van, /álltalában minden tv-n állítható.
Remélhetően nincs elhangolva.
És amit egyik idősebb kollega mondott ha nyitott color killeres a tv akkor valószínüleg a szindekoder ic, nél lehet találni egy kicsi méretü trimer kondenzátort/kerámiából/. Azon nagyon finoman az egyik irányba álist , ha nem akkor a másikba,, értelemszerüen csak 180-fokban igaz, igy mindegy hogy melyik 180 fok felé viszed.
Sajnos rajz vagy foto /a belsejéről és a képről/ nincs igy nehéz. ha lefotozod a képet, és a belsejét értékelhetőnek akkor sokkal többet tudok segíteni.
(#) kocici17 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Ha sikerül gondosan és jól kifotoznod a panelját, akkor biztos sok segítséget tudok adni. Na persze a képét is mutasd meg egy fotoval mikor hisztizik.
Az nekem sokkal többet mond.és akkor már van min gondolkodnom. Ha van net kamerád és a skyp- rajta van a számítógépen akkor jelezd, és láthatom on-line-ban is .
(#) bundibacsi válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Csináltam képeket! Az első kép a normál állapot,a második csak az 1 csatornán csinálja ezt az elszíneződést.Harmadik és negyedik kép pedig a tv bele. Remélem láthatóak.
(#) kocici17 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Szóval ha jól értem. csak az 1 esen csinálja? Máshol jó???? Egy porszívóval porfujjad ki, és egy ecsettel, alul is a nyákot.
Központi antenna van???? A 00770. kép értelmezhetetlen. Ha egy kicsit oldalról fényképezed akkor talán jobb. Az ic-k neveit ird meg, mert akkor visszatudom keresni.
Hirtelen ennyi, de legalább nár tudok rágódni
Valószínüled több elkót ki fogunk cserélni, és néhány helyről majd kell mérési eredmény is.
Jó kis gerjedés.
A portalanítás után Ujra csinálj két képet a beléről, mert nem lehet nindent értelmezni a pórtól hiába nagyítom. Késöbb leszek.
(#) globszer hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
sziasztok a multkor kértem segítséget hogy miért száll el a bu 808dfi tranyó, és találtam egy p6nk60zf et ami szintén totál zárlatos.rossz ellenállást vagy diódát nem találtam,bár ezt furcsállom kicsit.ez utóbbi tranyónak a hibája okozhatja a bu 808dfi elszállását
(#) besi99 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
ez nem egy össze- vissza interferált beállítás,a gyenge kábel árnyékolás miatt, amit én is mindig kitörlök, mer a keresésnél...van mááásiiik...
(#) kocici17 válasza besi99 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Azért kérdezem, a központit....
Elképzelhetö, hogy interferenci...
Ebben az esetben tovább kell léptetni a keresőt...
Ha központi és a többi állomásnál jó, /mint ez késöbb kiderült/ akkor az is lehet. Már csak 1 kérdés van, hogy hova transzkódólták az 1-es???
Pl: valamelyik zonder sávra?/ az durva lenne mert ha nem kábeltuneres akkor sajna van/ mondjuk nem hinném.
Attól is függ hogy melyik alközpothoz tartozik. /a cstorna kiosztás/..
Ettől egy kis takarítás nem árt meg a hűtésnek.
(#) paperboy hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Sziasztok! Valaki a Grundigra megoldás?
(#) kocici17 válasza paperboy hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Erre igy :nemtudom:
Idézet:
„Sziasztok! Valaki a Grundigra megoldás?”
nincs megoldás
(#) kocici17 válasza besi99 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Hát az az igazság, hogy lehet interferencia , de minél többet nézem azt a képet anál inkább az a gyanum, hogy nem az.Inkább kf vagy túlvezérlés, vagy az ebből eredő gerjedésnek tűnik.
Ha interferális gond akkor egyértelmüen meg kell keresni a hangolásnál, hogy hol a helye./központi anterna esetében/.
Ha nem az akkor lehet színcsatorna gond, miszerint az a bizonyos trimmer kondi nagyon a szélén van, /secam pal idöalap/. Ha gerjedés, kf-agc, kép sor inpulzus hiány a killeren, a por ha párátkap stb. Ha az ic-k mevét tudnánk akkor meg lehetne kresni a default áramköreit, /mivel nincs rajz/ és akkor jobban át lehetne tekinteni. Egyedül az érthetetlen bár fent utaltam rá, hogy csak az 1-esen csinálja.
Ennyi infoból sajnos nem tudtam többet leszürni.
(#) paperboy válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Ok Bocsi idézem akkor, csak azért írtam így mert nemrég írtam... "Ismerősnek van egy Grundig ST70-660-as tv-je, azt mondta, hogy hangosan volt hallgatva, de a lényeg hogy nincs egyáltalán hang, mit lehetne vele kezdeni? Gondolom megoldható... Köszi előre is!"
(#) kocici17 válasza paperboy hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Hangszóró, hangvégfok, és környéke, ha van és használták a fülhalgató kimenetet, hangerőszabályzó áramkör.
(#) norba44 hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
A másik topicban feltettem jópár napja, de talán azt nem is olvassa már senki...

Sziasztok!
Schneider STV-2803 TV-nél egyszer csak elment az adás, újrahangoláskor pedig nem talál meg egyetlen csatornát sem 450MHz alatt, csak végigfut rajtuk, felette mindent megtalál. Másik TV-vel megy minden.
Gondolom, a tuner résznél kell keresgetni, de sajnos nincs kapcsolási rajzom.
Van valami használható öteltetek így látatlanban?

Esetleges választ köszönök előre is!
(#) paperboy válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nem volt használva a a fülhallgató kimenet, és ha a hangszóró jó, akkor minden bizonnyal végfok hiba? Esetleg tudja valaki milyen végfok lehet ebben (TDA val kezdődhet a típusa) ?
(#) Ronin válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Szia. Nos, nagy eséllyel ez a tranyó a rossz : 3DG130A
De vajon mivel lehet ezt helyettesíteni?
Ugyan egy ilyen oldalt találtam : Link ,de ami oda, elvileg helyettesítőnek van írva, azokat sem találom sehol.
Összeraktam a 2003-assal amúgy, de nagy volt az alapzaja így azt elvetettem.
(#) Ronin válasza Ronin hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Már találtam "helyettesítőt" 1 C536-os személyében, de sajna úgy néz ki mégsem ez volt a hibás, Valószínűleg az IC haldoklik ami 1 CD7176 , de sajna ilyet már nem lehet venni, még helyettesítőt sem találtam.
Visszamegy a tulajhoz így, legfeljebb majd fülel picit.
(#) kocici17 válasza norba44 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
A tuner lábain megtalálod a kapcsolo feszültség bemeneteket.../VHFI, VHFIII,UHF,
Álltalában azok a lábak vannak tápon, amelyik be van kapcsolva.
2. Ezeket a vonalakat kell visszakövetni a kapcsolótranzisztorig. Valószínü, hogy ez hiányzik.
Rajz nélkül többet nem tudok, de innen kezdeném.
(#) kocici17 válasza paperboy hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Kezdődhet tda-val, de nincs infom, nézzétek meg a tv-ben.
(#) bundibacsi válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Hello! Szerintem valami félreértés lehet a dologban(a képek is felcserélődtek feltöltés közben ). Az M1-en tökéletes a kép csak fekete-fehér és a másik csatornán ugrál be a lila szín,de csak ott ugrál be.A képminőséggel semmi baj,minden normálisan bejön és éles a kép csak a színe nem oké.Amúgy elkezdtem kitakarítani és kiméregetni a kondikat,hátha valamelyik nem jó.
(#) kocici17 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Na akkor pontosítsunk:
A kép minden csatornán jó csak fekete fehé. és az m1 kivételével a többin bentvan az a fránya kék....
Így valahogy???
Központi az antenna?
Az ic-k nevei a két nagy kellene, és még egy olyan fotó ami a panelra merölegesen néz.
(#) bundibacsi hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Mindenhol fekete-fehér és csak 1 csatorna színes.Mondjuk most változás van,mert összerajktam és nincs függőleges eltérítésem,valószínű valami forrasztást elhibáztam,viszont úgy látom hogy a kép színes,de a kis csíkból nem sok látszik.
Következő: »»   95 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem