Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   392 / 3569
(#) Norberto válasza huba hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Nem is lett rossz!
(#) Lucifer válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
uc ~ mikro controller. Az uc.he-n vannak kicsoportosítva a mikrovezérlős meg hasonló témák.
(#) wg_kezdo válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Na hát akkor meg is van a megoldás .
(#) zoly15 válasza huba hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Tyűha!
a
Idézet:
„P2080122.JPG”
kép nagyon szép!
Ez már valami!!

Üdv!
(#) Action2K válasza Egry hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Szívesen! Örülök, hogy érthető volt, a kommentezések nem az erősségem.
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Namármost:
Kiderült, hogy szinte betiltották egész közép Európában a táncszőnyeg PC-s változatát, vagy egyszerűen nem érte meg, de a lényegen nem változhat. Szinte beszerezhetetlen.
Szerettem volna itt indítani egy topicot, de nem lehetett pedig egy nagyon egyszerű készülékről van szó ami hozzájárulna a fiatalok testmozgásához.
Aki valaha is táncszőnyegezett tudja milyen az.
(#) kaszarobert válasza Action2K hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Bocs átrágtam magam a problémán, s addig rajzolgattam, hogy megszületett az én megoldásom is, és kicsit ciki de, rém egyszerű :pirul:

  1. időzítőesemény
  2. ha bit bekapcsolva
  3.      bit kikapcsol; időzít (f*k/100);
  4. egyébként
  5.     bit bekapcsol; időzít (f-(f*k/100));
  6. vége


Persze az f valójában itt is idő...
(#) kaszarobert válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Ne dühöngj már

Szerintem, te is belátod, hogy ez egy teljesen fölösleges témanyitás volt, s igazából neked sincs rá szükséged, hogy táncszőnyeget csinálj...
És a rengeteg felesleges témával csak pont azt érjük el, hogy nem találnak meg minket az igazi kérdések, viszont mi sem találjuk meg azt, amit keresünk. Pedig némelyik topik csodaszépen éli a saját életét, s nagyon profi, a témához értő emberek figyelik. Persze sokan ugranak a pontokra is(már akit érdekel), és ebben is van sok motiváció, mert azért mindenki vágyik valamilyen elismerésre is, meg egy kis versenyre, de a több száz "erősítőt építenék de milyet?", nagyon zavaró tud lenni. Aztán az ember meg nem jelöli meg tizediknek, s lehet, hogy pont abban kérdeznek valamit amire ő is tudja a választ.

(#) wg_kezdo válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Nem dühöngök egyszerűen szükségem van egy táncszőnyegre .
(#) Egry hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Egy oldalra szeretném felhíni a figyelmet.

Bővebben: Link

Ha nem ideillő, legfeljebb törlésre kerül.
Az elektronika és a programozás kapcsolatát szeretném kiemelni.
Egy ilyen "labor műszer", már nem fér bele a PIC és az AVR kategóriájába.
Mint programozási probléma, viszont érdekes lehet.
(#) DuMatyi válasza huba hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Csak egy kérdés: a fényképező gépről mivel csináltál fényképet?
(#) Attila86 hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Nyílt levél Doncso-nak:
Doncso ha te is úgy gondolod, akkor beülhetünk valahova és megbeszélhetjük kulturált keretek közt a nézeteltéréseinket. (Most pár napig Pesten vagyok, így most megoldható a dolog.) Azt nem is remélem hogy összehaverkodunk, de talán sikerül enyhíteni a feszültséget. A jó múltkor tényleg egész normálisan tudtunk beszélgetni a mostanihoz hasonló szituációban, ezért gondolom hogy most is tudnánk civilizált módon kommunikálni.

(Az Örsön pedig hiába vársz, nagyon ritkán vagyok otthon.)
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Idézet:
„nyomdafestéket nem türő szöveg”

Még milyen jó, hogy legtöbbünk már LCD-t vagy katódsugárcsövet használ! Ez még bírja.

Fiúk! Azért egyikőtök sem csinált szép dolgot!
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Amikor ezt írtam, akkor még nem olvastam el Topi üzenetét (amiben a warn-ról írt). Az idézetet töröltem.
(#) huba válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Telefonnal. A sanyierikszon-al meg vagyok elégedve. Az autófokusz megadja azt amit elvárok egy fotózógéptől.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Mindenkinek, üzvözlet.

Csűtörtökön, jól lebetegedtem, és szerintem egy enyhe arcüreggyulladást is bekaptam. Aztóta, megy a mélyrehatóvizsgálat/ írtás.
Három, vagy, négy éve, egyáltalán nem voltam beteg semmilyen* formában. Most meg jön, és és földreküld.
Csütörtökön a munkahelyen alakult, ki, viszonylag "elég gyorsan". Ott már olyan rosszul voltam, hogy ha a lépcsőn felkellett menni, és közben 5X2,5mm^2 -es kábelt vittem, azthittem, helyben ájulok el. A többiek a kazánban voltak, és meg betegen (már), a tetőn izzókat raktam be. Estére, kb 5 fele, már dupla hősugárzó szembefordít, és nyomatom magamra a sok KJoule -ét. A fémcipzárom, égettett, de nem zavart. Estére, 39, fok fölötti láz. Ami abban nyilvánult meg, hogy a takaró alatt reszkettem, és közben a pléd, és a takaró között, folyt ki a víz belöllem, annyira izzadtam. (Nem gondolni rosszra, van szobatisztasági tanusítványom! )
Majdnem elfelejettem, de szerintem kitaláltátok, infuenza vírusom van.
(#) Action2K válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Szia!
Ismerős az érzés. Jobbulást, adj bele apait, anyait!
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Köszi a jó szavakat, és neked is mindenjót!
(#) vicsys válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Jobbulást kívánok!
(#) _ampervadasz_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek, a jókivánságokat! :pirul:
Mindenkinek, megigérem, jobban leszek.

Úgy érzem magam, mint akinek az offset, és a nyugalmi árama elállítódótt volna. Most én fűtöm a házat.
(#) Lucifer hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Na ma megint ledobtam a láncot milyen jó az oldal SEO-ja. A múltkor vettem egy sok csatlakozós kacatot a zsibin már csak a kabátjáért. Utánnanéztem mi ez, hát úgy magában számomra semmire nem volt jó, de azért írtam róla egy beszámolót deguss oldalára.

Ma írt egy német csóka valahonnan Freiburg környékéről, hogy neki kellene, nem adnám-e el?
Hát azbeszt. Legyen úgy, legalább egy lommal kevesebb lesz a szobámban.
(#) Norberto válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Valóban érdekes és azért nem mindennapi szituáció
(#) hapro hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Van egy műszaki kérdésem:
vannak fúró átmérők, de nem tudom milyen mértékegységben vannak megadva.
A poén az, hogy minnél kisebb a szám annál nagyobb milliméterben az érték. A váltószámot nem tudom, csak, hogy a kisebb szám nagyobb fúró átmérőt jelent.
ezek a számok 71, 68, 67, 65, 63, 57, 55.
Egy amerikai oldalról szedtem le ezeket az értékeket, szóval valami ottani szabvány lehet.

Körülbelül ezek milliméterben 0,5-3mm-ig.

Tudja valaki mik lehetnek ezek a számok vagy milyen mértékegységben vannak, és hogy kell átváltani milliméterre?
(#) Frankye válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Gyógyulj meg minél hamarabb!
(#) DuMatyi válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
bocs-bocs, de mi az a SEO?
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Jó neked, ha csak ezt nem érted... Én azt sem tudum, hogy mi lett a ledobott lánccal!?
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
SEO = Kereső optimalizálás. (Olyan "metódus", amivel a keresők, mint pl. a Gooooogle, könnyebben megtalálják az oldalt.)
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
A SEO olyan pénzkereső eszközök összessége ami a jó honlapokat a béka s....e alá a spam site-okat pedig a google elejére helyezi.

Így minden tiszteletem Topié és az itt hozzászóló embereké akik erre még mindig képesek rácáfolni.


Mellékesen 2 napja keresek leírást a neten arra, hogy hogyan tudok lépésérzékelőt készíteni egyszerűen.
A végén már a szendvics+alufóliára kerestem. Találtam is jobbnál jobb kaja ötleteket.
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Szerintem visszatette. Olajos, de rosszabb esetben véres lett a keze. Mert ugye fel kellett tárnia a koponyáját, és visszatenni azt az icipici láncot az agya közepében! Remélem mindenki elképzelte...
(#) DuMatyi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Jó étvágyat! Egy régi könyvben találtam leírást. Nem emlékszem csak annyira: egy sokmenetes tekercsben hajszálrugón felfüggesztve erős mágnes. Mint a szeizmográfnál... Csak nem szelektív. Mindenre beriasztana. Ha érdekel, előveszem a kereső algoritmusomat, és megkeresem a polcon...
Következő: »»   392 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem