Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   397 / 3579
(#) wg_kezdo válasza Egry hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
18 éves koromban tovább szerettem volna tanulni, de sajnos nem volt rá pénzünk. (gyakorlatilag az utazás kifizetése is gondot jelentett volna).
Nem voltam szuper tanuló aki ösztöndíjat kaphatott volna, de volt bennem akarás, szorgalom és egy területen jó voltam (közép iskola 1. osztályában megcsináltam az 5 órás érettségi feladatot 1,5 órában programozásból).
Ezt elégnek éreztem arra, hogy segítséget kérjek a helyi önkormányzattól.

Idézem szinte szó szerint:
"Ha roma lennél természetesen járna, sőt sokkal több is járna, de így sajnos nem tudunk semmit adni."
Ekkor tanultam meg azt, hogy soha többet ne kérjek az államtól. Nem is kértem csak adtam súlyos milliókat adó formájában.
(#) kaszarobert válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
S mikor megkérdezi: Jó de Tanár úr mondja mán meg valójában hanyas a Pistike?

Egyébként a most bevezetett nem szakrendszerű oktatás, pont arról szól, hogy a négy éve bevezetett törvény alapján, meg nem buktathatott, ötödikig felvitt olvasni nem tudó tanulókat, valahogy továbbvigyük, még két évig, s majd onnan már nincs messze a nyolcadik osztály sem
(#) Egry válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Mi, ezalatt a hasonló bőrszínűeket értem, úgy megyünk az első osztályba, hogy tudjuk a világ nem körülöttünk forog és persze, szobatiszták vagyunk. Ez azért a „másik oldalon” nem annyira magától értetődő.
Van egyszer a mi kultúránk és van az ők „kultúrájuk” ami nem fér össze. Ezt tudomásul kell venni.

A felmondás sajnos nem járható út. Az emberek 99 százaléka anyagilag nem független. Rá van szorulva arra, hogy dolgozzon. Persze csak akkor, ha „szerencsétlenségére” fehérnek született.

Annak idején amikor kitalálták, hogy nekik is kötelező iskolába járni egyetlen céljuk lehetett. Lezülleszteni a társadalmat az ők szintjükre.
Ugyanis, ők soha nem fogják a mi szintünket megütni. Max. minket ütnek meg.
Mi egy hosszú fejlődés eredményeképpen jutottunk oda, ahol vagyunk. Felettük is ugyan annyi idő telt el, de „nyomtalanul”.
Egyesek erőltették az asszimilációt.
Szerintem a jegesmedve nem igazán érzi jól magát az egyenlítő közelében a fecske meg az északi sarkon.
Két külön világ és kész. Nem kell erőltetni.
(#) Egry válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
„Ekkor tanultam meg azt, hogy soha többet ne kérjek az államtól. Nem is kértem csak adtam súlyos milliókat adó formájában.”

Innen kellene megközelíteni a dolgot.
Ne csak akkor legyek polgár, amikor adót KELL fizetnem, hanem akkor is, amikor dönteni kell, hogy mire fizessek és mire nem.
(#) Egry hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Kapcsolódnék az előző hozzászólásomhoz.
A parlamenti pártok kivétel nélkül elindulnak valós programok nélkül a választáson. Teljesen mindegy melyik párt győz, mert a kormánypárti és az „ellenzéki” képviselőnek is hajszálra egy a fizetése. Akkor is, ha semmit nem csinál.
Hagyni kelne már a „munkahelyteremtés” nevű gumicsontot.
A rendszerváltáskor teljes foglalkoztatás volt. „Áldásos” tevékenységük eredményeképpen a munkahelyek fele megszűnt.
Ha ez a teremtés, tán hagyni kéne a csodába.
(#) wg_kezdo válasza Egry hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Azért ne általánosítsunk.
Ahonnan én jöttem a "fehér"-ek benne voltak a romák bandáiban ugyanúgy loptak, csaltak, raboltak. Hol velük hol nélkülük. A legbrutálisabb és legkegyetlenebb gyerek (14 évesen a helyi bandavezér sem mert neki hátatfordítani) egy fehér volt.
Az itteni óvoda legagresszívebb és legrosszabb magatartású gyereke egy fehér gyerek volt akit ki kellett volna emelni a többiek közül.
Egy cigány asszony naponta 3-4 órát tanítja olvasni otthon a fiát csak mert kicsit lemaradt a többiektől.
Nem tudok fizetni a tojásért amit egy cigány családtól kérek, mert nem hajlandóak elfogadni a pénzt.
A gyerekem barátai között sok becsületes cigány gyerek van akik ugyanazt a kultúrát képviselik amiben mi élünk.
Ja és a szobatisztaság nem faji kérdés. Nálunk probléma van vele és nem azért mert cigányok lennénk.........

Amúgy meg a globális felmelegedést tekintve inkább lennék barna bőrű, mint fehér mivel akkor nem kéne elbújnom nyáron a nap elől.
(#) wg_kezdo válasza Egry hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 

Olvass utána a következő címszónak:
"Rejtett munkanélküliség"
Az sem jó és ez sem jó.
(#) Egry válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Néhány számot mondanék.
A papírforma szerint a lakosság 10 százalékát adják. Ezzel szemben a börtönben lévők 70 százalékát.
Szerinted, mire lehet ebből következtetni?
Hagyjuk most azt, hogy egyszer láttál olyat, aki hallott egy olyanról, aki …
Ennek a valósághoz köze nincsen.


„Ja és a szobatisztaság nem faji kérdés. Nálunk probléma van vele és nem azért mert cigányok lennénk.........”

Elbeszélünk egymás mellett?
Ez első egy-két évben senki nem szobatiszta. Én most az első osztályról beszéltem.
(#) Egry válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
"Rejtett munkanélküliség"

Ezt a butaságot tudjuk, hogy kik találták ki. Ezen az alapon ez most is megvan. Vegyük például a közigazgatást, államigazgatást.
(#) Egry hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Kapaszkodjon meg mindenki!
A lentebb említett és a kapcsolódó területen másfél millióan „dolgoznak”.

Pl. több parlamenti képviselőnk van, mint az USA-nak.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Ma reggel a Roxy rádió híradójában a legelső, vezető hír az volt, hogy milyen rendezvényt szervez a Jobbik péntekre. Nem csak hogy kimondták a "Jobbik" és a "cigány bűnözés" szavakat, de még a pontos helyet és időpontot is elmondták! Ez nagyon nagy szó!! Egyre jobban törik az a jég...
(#) Egry hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Még egy gondolat a „rejtett”munkanélküliségről. Csak, hogy a nálamnál fiatalabbak is képben legyenek.
Mindenkinek kellett, hogy legyen munkahelye. Ez nap utazással együtt napi tíz órai elfoglaltság. Addig sem a kocsmában, játékteremben töltötte az idejét az illető. Kevesebb ideje maradt a bűnözésre és egy közösséghez tartozott.
Ez nem is tetszett azoknak, akik gúnyolódni kezdtek a „rejtett munkanélküliséggel”.
Mennyivel jobb most?
Születésekor egy bankszámla és haláláig megy rá a pénz. Semmit nem kell a pénzért tenni. Csodálatos. Nem? Persze, nem mindenki ilyen kiváltságos!

Van, aki semmilyen juttatásba nem részesül és tüzelő híján a saját lakásában fagy meg. Ugye, milyen humánus?
Vagy azért fagy meg, mert a születése jogán számlatulajdonosok a nyugdíját elveszik az illetőtől, mert nagyon ráérnek két játékgépezés között, mivel semmi dolguk.
Milyen szörnyű is volt az a „rejtett munkanélküliség”.
(#) wg_kezdo válasza Egry hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Én nem akarok sem utazni sem pedig napi 10 órát dolgozni.
Sőt nehogymár az állam megmondja nekem, hogy igenis kötelezően legyen munkahelyem.
Dolgozom, de úgy ahogy nekem tetszik, néha többet, mint 10 órát néha kevesebbet.
Utálom a munkahelyi közösséget mivel csak áskálódás van ott (volt benne részem).

Viszont az sem tetszik, ha valami csak azért kerül 4x annyiba mert ki kell fizetnem annak a bérét is aki nem csinál semmit, akire nincs szükség.
Mennyivel jobb ez, mint a szociális segély? Mindkettőt a dolgozók fizetik meg az egyiket adóban a másikat meg a magas árakkal.

Ja amúgy én azon dolgozom, hogy egy cégnél minél több dolgot lehessen automatizálni és minél kevesebb embert kelljen foglalkoztatni. Nekem ez a munkám és szeretem csinálni. Jó látni amikor a cég azt mondja a munkásoknak, hogy menjetek haza, szabadságra mert elvégeztétek a tervezett munkát. 8 órára fizetünk, de ti ezt elvégeztétek 6 órában.
Vagy több megrendelést tud bevállalni és azt mondja, hogy na jó akkor aki ilyen profin dolgozott kapjon jutalmat.
Vannak ilyen cégek magyarországon.
(Igaz vannak olyanok is akik elzavarják a munkásokat és a meglévőket meg a végletekig kihasználják)
(#) wg_kezdo válasza Egry hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Az egy más kérdés, hogy aki otthon henyél és így is kapja a pénzt az inkább elmehetne rendbetenni a települést ahol él. Segíteni itt-ott.
Vagyis, ha úgy is megkapja akkor dolgozzon meg érte akinek pedig tényleg szüksége van rá az igenis kapja meg munka nélkül is.
(#) Egry válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
„Sőt nehogymár az állam megmondja nekem, hogy igenis kötelezően legyen munkahelyem.”

Maradjunk azért az igazságnál!
Az állam gondoskodását nem volt kötelező igénybe venni.
Sőt! Feltételekhez volt kötve.
Családi pótlék és gyes, csak és kizárólag 1 év MUNKAVISZONY után járt! Nem ám ész nélkül, mint 99 óta.
Az állami munkahely sem volt kötelező, csak munkahely kellett, hogy legyen. Lehettél kiskereskedő, kisiparos, vagy szellemi szabadfoglalkozású. Például, abból élsz, hogy mint mérnök, lakóházakat tervezel. Fizeted a járulékokat és egy elviselhető mértékű adót és minden rendben.
Arról volt akkor szó, hogy munka nélkül nem gazdagodhatsz. Különbség ugye?
Érted?
Nem azért kapsz havonta bizonyos összeget, mert ilyen vagy olyan a bőröd színe, hanem azért, mert dolgozol. A munka, nem biztos, hogy effektíve fizikai munkának kellett, hogy legyen amint az imént is említettem.
Javaslom, hogy minden esetben ragaszkodjunk a tényekhez.

(#) Egry válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
„Viszont az sem tetszik, ha valami csak azért kerül 4x annyiba mert ki kell fizetnem annak a bérét is aki nem csinál semmit, akire nincs szükség.”

Te, most az állami alkalmazottakról beszlsz?

(#) Moderátor hozzászólása Feb 11, 2009
 
Srácok!
Eddig nem szóltam, vártam, hogy lelankad magától a téma. De úgy látom, nem ez történik.
A HE alapvetően szakmai fórum. A politika minden téren messze áll a személyiségétől. A rasszizmus mindennemű megnyilvánulása ugyancsak. Az pedig, hogy egyik-másik fórumtárs sértegesse egymást, semmiképpen sem engedhető meg.
A fentiek miatt kérem, hogy ezt a témát sürgősen fejezzétek be! Ha a továbbiakban is folytatni óhajtjátok, tegyétek azt privátban, de nem a fórum nyílt, nyilvános részében!

Köszönöm.
(#) wg_kezdo válasza (») Feb 11, 2009 /
 
Igaz, részemről befejeztem.
Sajnos nem lehet ezt a témát rasszizmus nélkül megbeszélni, logikusan, benne kell élni, hogy megismerje az ember.
Nem itt a helye. Térjünk vissza a hmmm......, hova is.....

Tánc............
(#) poros válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Remélem azért ha elkészülsz a szönyegel egy videóval megajándékozol bennünket próba közben. Egy igazi csűrdöngölőt úgy sem lehet a tv-ben látni.
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Lekérés van?
(mert akkor kérek egy fröccsöt, ide le!)
(#) poros válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
A projekted már azért is érdekelne mert a pocak irtó topicban senki nem méltatott válaszra.
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
én nem beszéltem a táncszőnyegről csak annyit mondtam, hogy Tánc.

Pl ki milyen táncot szeret stb....

Részletes leírás készül hozzá a neten most át lesz dolgozva egy asztalos ismerőssel olyanná, hogy a könnyen beszerezhető alkatrészekből bárki meg tudja otthon csinálni. Mivel kb 7.000 Ft-ból ki lehet hozni azt amit amúgy 57.000-ért árulnak és csak külföldön beszerezhető. Ezzel szemben megnéztem pár videót és nem hittem volna, hogy ember képes ilyen sebességgel játszani úgy, hogy közben nézi az aktuális lépést.
Ha nem sérti a fórumot közzé teszem majd az oldal címét.
(#) poros válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Hiába nem beszéltél tánc szönyegröl tudat alatt mégis ezt szeretted volna irni :yes: Viccet félretéve engemet érdekel gondolom másokat is hol lehetne megnézni?
(#) Attila86 hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Mi van ebben a városban?! Amerre ma jártam, mindenhol egy csomó rendőr volt... A Keletinél, a Lehel téren, stb. Az Örsön estefelé szokott néha lenni 2db, most délután volt nyolc rendőr!
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Draskovics (remélem, jól írom a nevét) miniszter úr elrendelte, hogy fokozni kell a rendőri jelenlétet az utakon, hogy a jónépnek nőjön a biztonságérzete. Továbbá még mindig keresik a veszprémi késelés egyik gyanúsítottját is. (Elképzelhető, hogy e miatt volt olyan sok rendőr az utcán, bár a 8 (!) tényleg feltűnően sok még az Örsön is...)
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Ja a drazsé, azt tudom. De szerintem nem itt kellene fényeznie a buksiját hanem vidéken a kis falvakban. Na de nem politizálunk.
(Bár hozzáteszem, vidéken nem jártam ma hogy rendőrt láthassak. Lehet aztán hogy ott is vannak.)
(#) wg_kezdo válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Itt egy darab rendőr nincs.
A közúti sebesség-rekordot egy járókeretes néni tartja.
Szóval béka nyugalom.
Ja és a mókusunk ami végre visszatért.
ÉÉs kihúzták ma is két fogam.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Csak megjegyzem, hogy én ma, Maglódon nem láttam egy rendőrt sem. Se az utcán, se máshol. Bár ez nem meglepő, hiszen Maglódnak, és a szomszédos Ecsernek összesen van egy (!) rendőr őrse. Szóval máskor se látni sűrűn őket...
(#) wg_kezdo válasza poros hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Volt itt is egy topic róla csak levették.
Lenne pedig még pár tisztázandó dolog vele kapcsolatban mivel ez divatcikk vagyis igények mindig vannak (pl szép ledes világítás, plexit beszerezhetősége, teherbírása igaz ez már nem elektronika).
Majd nyitok egy újat, ha megengedik.
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Apámék is Maglódon laknak.
Szoktam néha arra járni, elég nyugis környéknek tűnik. Mi több, egész szimpatikus.
Következő: »»   397 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem