Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   25 / 254
(#) Takikaa hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Az lesz a legegyszerűbb hogy ha megcsinálom azt a tápot amit te küldtél mert az én tápom az olyan hogy egyszer ad normális feszt máskor meg nem. Nem játszok vele kap egy új tápot csak jó lesz. Abban segíthetnél hogy mi az az LDR1 a rajzon. Led akar lenni ?
(#) vicsys válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Itt olvashatod a működését:
Bővebben: Link
(#) Takikaa hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Kösz a segítséget megépítem remélem jó lesz hozzá. Amúgy szerinted lehetséges hogy azért van olyan elmosott homyályos "kép" a csövön mert nincs rendes anód feszültség?
(#) vicsys válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Légyszi használd a válasz gombot!
Én először mérnék. Ha minden okés, kivennék egy csövet és lepróbálnám külső táppal, soros anód áram korlátozó ellenállással, a katódokat pedig direkt testre tenném. De, mondom: először mérj! Lehet, hogy kiszáradt az anódfesz pufferja.
(#) _JANI_ válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Talán még a 180Vlot diódahídját is érdemes lenne alaposan kimérni...
Mert akár kontakthiba, vagy gyengélkedő dióda is okozhat problémát...
(#) elvont_ hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
nekem kell egy ilyen óra egy kicsit sem értek az elektorikához de megcsinálom háááhh durva
(#) zoknee válasza elvont_ hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Hát igen, tényleg nagyon szép egy ilyen óra én is azért álltam neki, és úgy néz ki, tényleg nagyon szép lesz Most készül a fa doboz hozzá...
(#) elvont_ válasza zoknee hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
mázlista és megkérdezhetem mennyi pénzből jött ki?mert láttam egy oldalt 67 ezerért kínálta :eek2:
(#) MolnarG válasza elvont_ hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Hát ez legfőképp attól függ miből építkezel, az IN-18 as csőnek darabja pl. 7-8 ezer, de az IN-14-nek csak ~600Ft darabja, függ a vezérléstől, hogy uC vagy TTL, a táptól és egyéb mástól...
(#) zoknee válasza elvont_ hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Végiggondolom, és hamarosan írom is, hogy most kb mennyi az anyagköltségem, ami ténylegesen belekerült az órába. Csövekből pl több garnitúrát vettem, mert nem működött minden úgy, ahogy én terveztem. Nekem a pénz mellett rengeteg időbe is telt, mert vártam a jó vételt a vaterán meg nem is volt sok időm foglalkozni vele. de mindenesetre közelébe sem ér annak a bizonyos összegnek, bár még a dobozolás dob majd egy nagyot rajta...
(#) M63-002 hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Üdvözlök minden fórumozót,
Egy bugyita kérdésem volna. (kérdhetnétek, hogy akkor miért nem oldom meg maga, jelentem: próbálkoztam...)
Z560M-es csövekkel építünk egyik ismerősömmel egy órát. A NIXIE-csöves kapcsolásban (DCF77 nélküli, Tom025-féle) tökéletesen le van írva a képlet, ami alapján ki lehet számolni. Én azonban akárhogyan is számolgatok, 1,6 kohm-tól egészen 3,6 kohm-ig mindenféle értéket kapok. Nem vagyok benne biztos, hogy az az eredmény,a mit kaptam, jó-e?
Mivel az angoltudásom nulla, még mindig nem estem kétségbe: elvégre vannak a neten szótárprogramok. Naivan nekik estem, majd lelohadt a lelkesedésem: a szakszavak ugyanis nem a program erősségei...

Ahogyan nekem sem, főleg nem angolul.

Szóval amit mély tisztelettel szeretnék kérni: valaki esetleg tudna adni felvilágosítást a Z560M típusú csövek anódellenállásának értékéről?

Köszönöm előre is!
(#) vicsys válasza M63-002 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Itt van az adatlapja:
Bővebben: Link
Ha jól látom az katódáram min:1mA max:2,5mA lehet. Csúcsáram (pillanatnyi):max:10mA
Az anódfesz pedig: kioltáshoz:120-fenntartó:135-begyújtási:145V
(#) lui3 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
üdv a segitségeteket kérném szeretnék csinálni én is egy nixie csöves orát de a csövekröl amik nekem vannak semmi infot nem találok ha segitenétek megköszönöm.a csövek ib-6 névre halgatnak.
(#) soda válasza lui3 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia! Azért nem találsz infót, mert ezek nem nixie, hanem VFD csövek.. VFD-ként keresd.. Szépek ezek is, de nem nixie-k...
(#) pbalazs válasza lui3 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Úgy, ahogy soda mondja.
A típus: IV-6
(#) lui3 válasza pbalazs hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
oké köszi,és ennek tudatában sem tudtok segiteni egy adatlap félével?
(#) pbalazs válasza lui3 hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Tessék.

IV-6.ZIP
    
(#) lui3 válasza pbalazs hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
hálás köszönet!
(#) frecsko hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Hali mindenkinek.
Nézegettem a topikot és nagyon megtetszett ez a nixie csöves óra. Be is szereztem már belőle 4 darabot.
Tudnátok ajánlani egy jó kapcsolást hozzá? DCF-nélkülit.
Köszi előre is.
(#) vicsys válasza frecsko hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Itt van a kapcsolások között!
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) frecsko válasza vicsys hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Köszi szépen.
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
És persze ezt se felejtsük ki
Bővebben: Link
(#) vicsys válasza MolnarG hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Köszi!
De a kérdésben eredetileg benne volt:
Idézet:
„...DCF-nélkülit.”
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Azt már nem nehéz elhagyni róla
(#) rockersrac hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
sziasztok! olyasmi kérdésem lenne,hogy a mellékelt képeken lévő szöveget le tudná valaki fordítani nekem? tudom hogy nem nixie csőről van szó,de inkább úgy voltam vele hogy ide írok,nem nyitok új topicot! órát szeretnék majd építeni ebből a csőtípusból,mert haveromtól fogok kapni 12 darabot.úgy egyeztünk meg,hogy csinálok neki is egy órát (nekem még így is simán megéri a dolog ) csak hát jó lenne tudni a cső adatait,mivel lehet meghajtani meg ilyesmi! előre is köszi a segítséget!
(#) kisgeri válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia!
Tényleg nem nixie, és pár hozzászólással előrébb már rákérdeztek ugyanerre a csőre, itt.
A válasz pedig ebben a hozzászólásban van, a zip fájlban, ott is a html-t nézd, az angolul van, nem oroszul.
(#) rockersrac válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
köszi! nemtudtam hogy pont erről a csőről volt szó! de azért köszönöm a választ!
(#) lui3 válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
pedig szépen "pirit"

ib6.jpg
    
(#) lui3 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
ha már itt tartunk szereztem egy "pár" z570m csövet ezekböl szeretnék orát épiteni vettem 74141-et is de nekem valami gyanus ezekkel az ic-kel kapcsolatba:a megrendelölapon igy irták:sn74141 de én 74141 pc ic-ket kaptam és a felületük is össze vissza csiholt vagy nem is tudom mihez hasonlitsam egyszoval szerintetek jo lessz?
(#) MolnarG válasza lui3 hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia!

Nekem is ugyanilyen 74141-eim vannak, régiek.... de attól még teljesen jól működnek!
Következő: »»   25 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem