Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Brikettáló gép házilag
 
Témaindító: imu73, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 31
(#) bnono válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Szia Lajos. A beállításon azt érted, hogy a cső végén a szorítóbilincset illetve a beadagolt anyag mennyiségét állítod igaz? Mert ugye nem mindegy hogy fűrészporból vagy forgácsból megy be a mennyiség!?
(#) fulop lajos válasza bnono hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Üdv!
A szorító erővel állítom a tömörítési végnyomást. A beadagolást ill. annak mennyiségét a behordó csiga működési idejével állítom. A beadagolt anyag ugyanaz csak más méretű (forgács vagy fűrészpormindegy az egyik egy kicsit apróbb de ugyanaz az anyag).
Üdv! Lajos
(#) bnono válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szia Lajos. Én most egy előtömörítési mehanizmuson gondolkodom, mert a mostani beejtős illetve tömködős megoldástól már van egy két vízhólyag a kezemen! Most arra gondoltam, hogy egy dobozkába (a tömörítő cső fölé teszek) felülről egy munkahenger tömörítené és maradna lent, amíg a dugattyú tolja az anyagot előre! Persze ebbe a dobozkába egy csiga lenne beleépítve ami etetné! A tiéden van ilyen előtömörítő, vagy valami ilyesmi?
(#) fulop lajos válasza bnono hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Üdv!
Van ilyen szerkezet a gépen. E nélkül nem lehet automatikus végtelen ciklusba vezérelni. Ami azt jelenti, hogy beindítod és addig brikettál amíg van anyag a garatban (a csiga fölötti tartály). A kitolást egy szerkezet figyeli és ha 20sec ideig nem jön ki semmi, akkor aut. megáll az egész gép, leállítja még a motort is. Küldök még egy sematikus rajzot is amin a lényeg rajta van, ami alapján az előtömörítés is látható.
Üdv! Lajos

Kép5 033.jpg
    
(#) rabó hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Üdv!
Egy hidraulikus préssel küzdök kisebb-nagyobb sikerekkel (inkább kisebb). Szeretném megkérdezni, hogy tud e valaki segíteni abban, hogy a munkahenger visszafelé miért nem jön? (karmantyúk cserélve, MTZ szivattyu, MTZ vezérlő egység)
Kifogytam az ötletekből!!!
Köszi, Rabó :help:
(#) proli007 válasza rabó hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Hello!
Csak egy tipp. Ha a dugattyú mögül nem tud elmenni a nyomás (olaj) tehát zárt a rendszer, nem húzható vissza.
üdv! proli007
(#) bnono válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Kossz Lajos! Ugyanezt csináltam meg ma amit lerajzoltál! És csak most néztem meg a rajzodat! Valami telepátia lehet a dologban! Csak én pneumatikával tömörítek elő!
(#) kakuk hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Új vagyok még ezen a fórumon, lenne pár kérdésem!
Mekkora átmérőjű dugattyút kellene beszereznem és mekkora hasznos úttal. Milyen szivattyút ajánltok.
Valamint ez milyen anyagi erőforrásokat emészthet fel?

Előre is köszi.

tom
(#) bnono válasza kakuk hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Szia. Minimum amit be kéne szerezned 120-as átmérőjű dugattyus munkahenger ami 250-300mm-t mocorog és tud 250-300bar-t! Vastagfalú cső ha van hónolt az a legjobb! Valami jobb anyagból dugattyú! ÉS EGY CSOMÓ ERŐS VASANYAG AMIBŐL A VÁZAT CSINÁLOD! Az én gépem most kb 700-750kg!
(#) fulop lajos válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Üdv!
Nézd meg a munkahenger nagy munkatere felőli végén nincsen-e valami zuhanásgátló szelep! A vezérlő tömb olajutas rajzát is ki kell deríteni, mert nem minden szelep tudja a két munkateres hengert vezérelni!
Üdv! Lajos
(#) fulop lajos válasza kakuk hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Üdv!
Mi már egy-két évet foglalkoztunk a brikettáló fejlesztéssel és gyártással. A kérdésedre elég nehéz ennyi információ alapján válaszolni. Mekkora teljesítményű motort tudsz üzemeltetni? mekkora termelékenységet akarsz? Stb.
Üdv! Lajos
(#) proli007 válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Hello!
Gondolom ezt Rabó-nak szántad, én csak beledumáltam.
üdv! proli007
(#) Tommyka87 hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Üdv
engem is érdekelne egy brikettgép milyen árban mozognak?
És valaki tudna küldeni pontos rajzot hogy müködik(belseje).
köszi
(#) kakuk válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Helló!

3x25A-os hálózatom van!
Van egy elfekvő 4,5 KW-os mocim n=1450 1/min fordulattal.

Szeretnék kb óránként olyan 25-40Kg brikettet ami min:50 Max:80 mm átmérőjű.
Alapanyagok: főleg gyaluforgács+fűrészpor, de csiszolatpor is lehet. Főleg fenyő
De ha megfelelően tudnék darálni szalmát, kukoricakórót, az is szóba jöhet!

Ennyi adat elég, vagy kell még valami?

Igaz az, hogy a préscsőben a nyomásnak kb 800-1000bar-nak kell lennie? Egy gépész ismerősömtől kérdezgettem dolgokat és kiakadt, hogy 160-as dugatyú az oriási, szerinte elég a 80 , mert 8 tonnával már elég szép dolgokat lehet végezni! Ezért ez a nagy kérdezgetés!

Köszönöm a válaszokat.

tomi
(#) fulop lajos válasza kakuk hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Üdv!
A préscsőben (a préselendő anyagban) tényleg akkora nyomás kell. A 4,5 kW-os motor elmegy a 3x25A-es hálózatról. A motorhoz kb 10-12 cm3-es szivattyú kell 1450 1/min fordulaton 160 Bar nyomás mellett. Durva számítással 40-42 mm átmérőjű briketthez, a préshenger dugattyú szerintem 100 vagy 110 mm átmérőjű kell. A rúdja minél vastagabb annál gyorsabban megy vissza.
Egyenlőre ennyi adat is elég, majd még úgy is pontosítjuk az egészet.
Üdv! Lajos
(#) fulop lajos válasza Tommyka87 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Üdv!
Az árakról: Nézd meg az üzeneteidet!
Rajzokat pedig csak akkor érdemes szerezni ha legalább a gép főbb egységeinek teljes leírás és komplett rajza van. A mindenféle terv nélkül gyártott gép nagyon ritkán fog optimális dolgokat művelni!
Üdv! Lajos
(#) Lippp hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Üdv!
Lehet, hogy off, de az apritást is belelehetne venni a témába. Pl kisbálából brikett. Egyébként ez a szakdolgozatom témája. A kérdésem egyenlőre annyi, hogy nagyon off-e.
Ha igen akkor OFF
Üdv!
(#) ozon válasza Lippp hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
üdv. Szerintem nem off.
Nagyon is jó ötletnek tartom hisz nem mindenki tud forgácsban utazni.
(#) robberto13 hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Hello!Végigolvastam az összes hozzászólást!Van itt tényleg sok okos ember, meg sok ember aki azt mondogatja hogy ő már 5-6 gépet csinált meg akinek most lett kész,de egy konkrét házilag elkészített gépet nem láttam itt!(Ha tévedek elnézést kérek)Emberek ne legyünk már tipikus Magyar emberek akik ezt a meglévő már már közösséget aki ide ír szétfelé húzzuk elméleti rajzokkal!Segítsük egymást,netán képekkel illusztrálva is!
Szerintem senki sem a gépéből fog meggazdagodni hogy titkolnia kellene mit alkotott!ELŐRE ELNÉZÉST KÉREK HA VALAKIT MEGSÉRTETTEM!
(#) fulop lajos válasza Lippp hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Üdv!
A szakdolgozatod melyik szakirányba húz? Gápészet? Energetika? Mezőgazdasági hulladékok hasznosítása? Környezetvédelem? Melyik suliba jársz? Nagyon szivesen segítek ha gondolod! Én vill. mérnök és automatikai műszerész vagyok. majnam 30 éve ezzel foglalkozok.
Az aprítás idevétele? Nagyon lényeges lenne azt is itt tárgyalni, Mi már foglalkoztunk ezzel a cégnél, de az a nagy helyzet, hogy az aprítók termelékenysége 10x 100x nagyobb a kis brikettálóhoz viszonyítva. Emiatt mi nem tettük be a gépláncba, és le is álltunk az ezirányú fejlesztésekkel.
Üdv! Lajos
(#) fulop lajos válasza robberto13 hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Üdv!
Néhány oldallal ezelőtt már kifejtettük, hogy a min. hatékonyság egy gépnél Magyarúl ha a brikettáló gép elfogyaszt 100kWh energiát, akkor a brikett amit ez idő alatt gyárott legalább 101kWh energiát adjon. Tehát szezel egy merci kasznit, teszel bele egy trabi motort, teszel alá négy különböző kereket. Mi lett belőle? Autó. Csak éppen nem jó semmire!
Egyébként, ha ennek a fórumnak a nevét vesszük alapul, bármi belefér. ( Egy kis kitérő. Az érettségi tablónkra az egyik nagynevű tanárunk Boros Béla, a következő idézetet javasolta: " nem sokra tartom az olyan embert aki ma nem több mint tegnap volt" )
Ez gépipar, fizikával fűszerezve, nem pedig filozófia sok dumával.
Üdv! Lajos
(#) fulop lajos válasza ozon hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Üdv!
Mifelénk már van egy néhány illető aki a nádban látja az olcsó megújuló energiát. Az Ő számításaik alapján kb. a szalmának megfelelő éves biomassza terem. A fűtőértéke kicsit nagyobb a szalmáénál. A mi tapasztalataink alapján pedig kisebb energiával lehet aprítani, brikettálni. A faforgács az is jó de az tényleg csak ipari hulladék, azt nem azért készítik, hogy legyen mit brikettálni.
Üdv! Lajos
(#) Lippp válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Üdv!
Miskolci Egyetem, a szakdolgozat tisztán gépészeti + némi rizs az elején. Meg kell tervezni, méretezni, rajzolni a komplett gépet. Nyilván a motort, meg hidraulikus elemeket stb csak kiválasztani.

Két fő problémám van:
A folyamatos brikettálásnak gondolom van vmi elméleti alapja, vagy tapasztalati összefüggések stb stb, de eddig a neten 0.0 anyagot sikerült találnom erről. A tanszék + idő szűkössége miatt meg nem biztos, hogy tudok méregetni.

másik:
apritásról kb halovány fogalmam sincs

egyenlőre ennyi
Hálás vok a segitségért!
Üdv!
(#) fulop lajos válasza Lippp hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Üdv!
Milyen irányú az elöképzettséged? Mennyire vagy benne a gépipari, hidraulikai gyakorlatban? (üzenetek! nézd meg!)
Ez a szakdolgozat téma nagyon érdekes mivel még tudományos dolgozatot én még nem találtam sehol sem. (attól még létezhet)
Üdv! Lajos
(#) ozon válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Üdv.Én nem azt mondtam,hogy állítsunk elő fa forgácsot s lessz mit briketálni. Meg szerintem nem is olyan olcsó az a szalma se a nád. Csak nem mindenki tudja megoldani a fa forgács beszerzését s annak más irányba kell kutakodni, sőt tapasztalat,hogy egyre nagyobb összegeket kérnek a forgácsé vagy akinek nagyon sok van az maga brikettál..
Ezért javasoltam,hogy jó ötlet a téma hisz a szalmát is és a nádat is először apritani kell.
Nem?
(#) Lippp válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Üdv!
Gimnázium, tehát gyakorlat: 0.0
De van némi józan paraszti ész, meg voltam PLC tanfolyamon, volt hidraulika és automatika tantárgy, szal a vezérlés része menni fog, de pl szalmát csak képen láttam eddig.
+A konzulensem pl nem halott még a ligninről....

apritásra visszatérve:
bálabontásra 1.jpg tünt a legjobb megoldásnak.
Vélemény?

finomapritásra (max 1 cm szálhossz) kalapácsmalom??

Egyébként a szalma porol, vagy nem jellemző?

Pellet gyártás szempontjából találtam jó tudományos dolgozatot: 1 komplett angol nyelvű szakdolgozat, de ha postolnám kb beperelnének

Üdv!

1.JPG
    
(#) ozon válasza Lippp hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
(#) Lippp hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Üdv!
Ha bénán fórumozok, bocs, ez az első alkalom.

Itt a pellet gyártással kapcsolatos link, végül is fenn volt neten, gondolom szabadon használható.
Nagyon komoly anyag, remélem hasznára válik valakinek (pl nekem).

http://library2.usask.ca/theses/available/etd-03092008-115636/unrestricted/Thesis.MarkShaw.FinalR3.pdf

Köszönöm Ozon!

Üdv!
(#) kakuk válasza Lippp hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Úgy nézem 3 platform van brikettálás ügyben:
-hidraulikus
-excenteres
-csigás

Az excenterest hanyagolnám, mert nagy a forgatott tömeg, meg a mobilitása is konvergál a nullához.

A csigás egyszerűbbnek tűnik a másik kettőnél, de annyira nem vagyok tisztában a lényegével! ( jó húsdarálót már láttam, inkább a gyakorlati megvalósítása ami izgat, főleg, hogy csigát honnan lehet beszerezni)

Valaki látott már ilyet?

tom
(#) bnono válasza robberto13 hozzászólására (») Feb 13, 2009 / 1
 
Tessék Robberto13 ez tőlem neked! Az a helyzet, hogy sokan mint pl én is elég sokáig küzdöttem a gépemmel mire így összejöt, hogy a saját szükségleteimet ellátja. Kb 1hónap minden nap és minden hétvégén általában munka után este 9-ig csináltam! És még nincs kész csak 60%-ban! Mostmár autómata, csak egy tartály kell az etetéséhez, meg normálisan bekötözgetni a kábeleket! Most még érintésvédelmileg nem valami tuti! Szia
Következő: »»   8 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem