Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   99 / 1271
(#) kalmi.kalmi válasza GTI hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
A szekunder oldalon nézd át a tápkondikat ....
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Megtörtént az átkondizás. Úgy néz ki, hogy most már jó lesz. Ahogy kicseréltem bedugtam és egyből beállt a táp. nem indulgatott újra egyszer sem. Most már biztos, hogy valamelyik kondi rosszalkodott. majd még később kimegyek és beindítom mégegyszer, hogy megnézzem biztos megy-e és utána összerakom. Köszi a segítséget. Mostmár sokkal okosabb lettem, hogy ezen is túl vagyok.
(#) McDeath hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Sziasztok volna egy siemens sda 5450 c47 icm. Namármost nem tudok sehogyse rájönni hogy mi célt szolgált egykoron valameik tvben (utcán találtam és nincs rajta sérülés).
Tudna valaki segíteni hogy mit is lehetne kezdeni ezzel az íc-vel?
Köszönöm, és üdv mindenkinek
(#) kocici17 válasza McDeath hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Teletext kontroller. Semmit.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Ok ügyes vagy.
(#) BinLaden hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Hellóó!!!

Van egy COLOR márkáju kis szines tévém, a kép elég sürüen elfehéredik majd vissza.

Tudna valaki segíteni ebben, hogy mi lehet a baja mert már egyre jobban zavar.

Segitségeteket előre is köszönöm!!
(#) McDeath válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Köszönöm a választ
üdv
(#) kocici17 válasza BinLaden hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Több dolog is lehet.
A
Idézet:
„kép elég sürüen elfehéredik majd vissza.”
fogalma nem igazán tiszta, hogy mit takar.

Javaslom tegyél fel képet a "normális állapotról", és a "hófehérke állapotról, akkor lehet szűkiteni a gondolkodást.
(#) sfatzoltan hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Sziasztok Srácok!Van egy Gran Prix tévém,amivel olyan problémám hogy a távirányítóval néha megy néha nem,ebből kettő van,úgyhogy biztos hogy a távirányító jó,mert ha nem megy,nem megy egyikkel sem,csak manuálisan.Ha valaki tud hozzászólni,megköszönném!Előre is köszönöm!
(#) tonio válasza sfatzoltan hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Szia!
Több hiba is lehet, forrasztási hiba, illetve infravevő .Nézd meg ezeket.Szkóppal kellene ellenőrizni az infravevő kimenetén a jelet.(valamelyik szélső lábon, sajnos nem egységes a lábkiosztásuk)Ezen kívül persze más hiba sem kizárható.
(#) Muzulman hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy MASCOM MC72W28-as tvvel van gondom.
bekapcsolás után a képernyő zöld és csíkos. Pár másodperc múlva előjön a kép és hang is van, újabb pár másodperc múlva elmegy a kép, elsőtétül a képernyő, néha egy-egy fehér pont bevillan, de nem mindig ugyanott. A hang az megy továbbra is. A chassis PT92. Mivel lehet a gond?
(#) patexati válasza Muzulman hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
A képcső nyakán nézd meg a panelt forrasztás kitörött,esetleg oxidos a képcső nyaka és a foglalat!Ütögesd meg finoman ha reagál kontakthiba lesz!
(#) McDeath hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Sziasztok
van egy orion tvm ami stand by ig jut el onnan nem hajlandó tovább menni lényeg hogy dögnehéz szóval régi és még fa doboza van. ha bekapcsolnám a tv-t akor elkezd kiadni nagyon magas cicergő hangot és egy idő után visszamegy stand by-be. szerintetek mi szálhatott el benne?
üdv
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
(nem tudom már módosítani ezért választ írok magamnak)
tehát: kiderítettem hogy valahonnan nagyfesz környékéről jön a hang és sajna nem tudom hogy mi is vagyon vele.
valaki tippet tudna adni?
(#) jasdi87 hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Daewo(dty-28a8k s) tipusú tv-nk. Teljesen kikapcsolt állapotból (stand by off) bekapcsolva egy kattogó hangott hallok, mintha egy relé lenne. másodpercenként 4et ötöt kattan. az állapotjelző led ugyanígy villog. eleinte ment rendesen, csak egy idő után kapcsolt ki. néhány napja már be sem lehet kapcsolni. Ebben a bekapcsolatlan kattogó állapotban melegedett egy alkatrész. a tipusa:7rom 0ec45. kb 1 perc alatt. igazából nemtudom h mi ez. nem találtam sehol adatlapot. Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) patexati válasza McDeath hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Sorvégfokot nézd meg meg a sokszorozót is az szokott elszállni!
(#) patexati válasza jasdi87 hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
valami hibajel tiltja!Az elkókat cseréld ki legelőször utánna lehetne tovább menni!
(#) McDeath válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Merre keresem és kb mekora feszre kellene számítanom?
a választ köszi
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Sziasztok sajna nem tom már módosítani az előzzőt és lehet hogy nem is ide tartozik de:
a tvből kivettem egy szépen megégett ellenállást és nem tudok rájönni hogy mien értékű volt
a színkódjai: barna/arany fekete sárga ezüst
üdv
(#) kocici17 válasza McDeath hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
most barna, vagy arany, mert barna osztva arannyal olyan nincs.
Ha az aranyat elfelejtem akkor barna =1
fekete=0
x10K
ezüst a türés.
Tehát 100K.
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
A sárga a x10.
(#) McDeath válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
barna vagy arany nem tudtam megállapítani de rámértem és megoldottam másik ellenállás helyén van(új)
a sorvégtranszformátoron milyen értékeket kell adnia a lábaknak?
a trafó száma:104 1091
típusa: nokia
köszönöm és üdv
(#) kocici17 válasza McDeath hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
bekapcsolva vagy kiforrasztva.

Bekapcsolva nem tudom rajz nélkül, mert ahány tv annyi sortrafó, kiforraszta meg maximum szakadást tudsz vizsgálni, de ahoz is ismerni kell a lábkiosztást, olyan ember meg nincs aki fejből tudja.
Egyébbként se a sortrafóval, kezdtem volna hozzá, az lett volna a legutolsó, ha nem volt leégett tekercs szaga.
(#) McDeath válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
visít a tévé, akkor sztem sortrafóval van valami szerintem
ja és a tv márkája orion a trafóé pedig nokia.
tehát ako kéne rajz ugye?
(#) kocici17 válasza McDeath hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Nem ártana. Egy sortrafó akkor is tud "visítani" ha egyébbként müködőképes. /Álltalában" kilazult vasmag.
Ha a szorzó /ha nem egybeépített/ zárlatos.
meg akkor is ha egybeépített zárlatos
Ha valamelyik ellátólábon túlterhelés van,
Ha valamelyik bufferkondi meghalt,

Mindegyikkhez mérni kell, különben csak találgatás.
És persze a rajza.
Ezek után lehet javítani, vagy "távirányítva " javítani.
(#) McDeath válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
hát távirányítás lesz és keresek rajzot hozzá habár pontos típusát nem tudom mert nincs rajta
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
namármost nem találok semmien ilyen típusú tv-t a neten legalább is én valaki tudna egy típust mondani erre?
(kép mellékelve)

IMG_0832.jpg
    
(#) kocici17 válasza McDeath hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Szerintem a hátfalon rajta a tipus száma, meg a neve, vagy gyártója.Esetenként az elektronikán, is.
(#) McDeath válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
rajta volt csak eltűnt és ezért nem tudom a típusát kerestem én ezen mindenütt de nem találtam semmit.
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
találtam egy tekercset ami a nagyfesz trafó mellett van. kívülről a műanyagra ráégett valami rozsdaszerű valami nem tudom mi.
valaki valami ötlet hogy hol és mit próbáljak megnézni?
üdv
Következő: »»   99 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem