Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   31 / 163
(#) csezoli21 válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Köszönöm szépen
(#) Zupp87 válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Ez a másodfokú váltó méretezése.. elég gyakran alkalmazzák.. ám ha a hangszóró megengedi, használható elsőfokú is.
(#) Robi85 hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
Sziasztok.

Egy Vf2 modul a 40Voltos változat ha teljesen kivan vezérleve akkor hány Ampert vesz fel? 8 ohmos hangszóró esetén IRF540-IRF9540 FETekkel.

(#) kzoca hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
sziasztok!

Én is építettem egy vf2-t. És sajnos azt tapasztaltam, hogy az irf540, irf9540 között rengeteg hamis van.
10 darabból csak 4 volt használható valamire
a többi csak dísznek jó!
egyébként nagyon szépen szól a végfok. tényleg érdemes megépíteni.
(#) Zupp87 hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Az elmúlt héten kaptam egyik ismerősömtől egy végfokhibás Videoton EA6383S-t. Nem lenne nagy kunszt megjavítani a végeket, de azon gondolkodom, mi lenne, ha összeraknék egy sztereó Conductort (a FET-ek meg az OPA-k már amugy is megvannak hozzá), és beleépíteném..?
(#) Tomy27 hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Üdv.Érdeklődnék hogy valaki megépítette már a VF4-et?Ha igen megoszthatná a tapasztalatait róla.Király Tibor szerint jobbnak bizonyult a hangja mint a VF2-nek és ezért elgondolkoztatott.
(#) Tomy27 hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Még talán senki nem építette meg a kapcsolást?
Másik kérdés a VF2 +-45V nyugalmi feszről mennyit tolna le 4Ohm-ra?
(#) szamóca válasza Tomy27 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Ha csutkán nyomnád neki 4Ohm-ra, szerintem lefüstölne. 8ohm-on 100W körüli teljesítményt leadna.
(#) Tomy27 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Azt kicsit sokallom, én olyan 120W körül tippeltem 4Ohm-on de lehet hogy tévedek.Mert láttam egy fetes végfokot annál +-50V és 150W volt megadva 4Ohm-ra,ebből következtettem a 120W-ra.Bár ez más felépítésű az is igaz...
(#) kzoca válasza Tomy27 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Üdv! Az én vf2 végfokom +-40 volt üzemi feszültséggel 4 Ohmon kényelmesen megy és szépen szól, irf540 irf9540 fetekkel. szerintem olyan 180 watt körül adhat le. a lényeg hogy jó nagy legyen a hűtőborda és jó legyen a fetek hőleadása.
(#) Tomy27 válasza kzoca hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Köszi a választ akkor ezekszerint nem feltétlen durranak el a fetek.És te mérted is a leadott teljesítményt vagy csak tipp?Az a +-40V az üresjáratban sem több?Ja és nked közvetlen a panelbe vannak beforrasztva a fetek vagy ki van vezetékelve?A diódákat te is úgy ragasztottad rá a fetekre?Bocsi a sok kérdésért, csak nelkem már anno leégett egy trafóm a VF2-ről, és ezért óvatos vagyok...
(#) kzoca válasza Tomy27 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Nekem egy 40 voltos vf2-m van annyi módosítással hogy a fetek gate-je elé be van téve 220 ohm levezető ellenállás így nem száll el a fet és nem ég le semmi. (anélkül már nekem elszállt egyszer) üresjárati fesz:44 volt. a fetek közvetlen vannak a panelban a diódák pedig pillanatragasztóval vannak felragasztva (más nem volt itthon ) a kimeneti teljesítményt mértem szinuszos terheléssel(50 hz-es függvénygenerátor+multiméter a hangfallal párhuzamosan kötve) A hűtőborda sohasem melegedett 40 fok fölé és sztem ezért bírja az irf540-9540 ezt az extrém terhelést. remélem nem hagytam ki semmit.
(#) Tomy27 válasza kzoca hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Köszi az infókat, nagy kérés lenne ha feltennél egy két képet róla pontosabban a hűtő méretére volnák kiváncsi?Amúgy + ventivel hűtöd, vagy csak sima borda?
(#) kzoca válasza Tomy27 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
a hűtőborda mérete 125x50x115 mm és ha csak egy végfok van rajta akkor nem kell venti. de ha kettő van rajta akkor kell rá venti. méghozzá valami izmosabb. küldök képet róla + még a végfokról is (próbanyákon van összeforrasztva). ha érdekel akkor még írhatok néhány adatot az erőlködőről.
(#) kzoca válasza kzoca hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
itt is vannak
(#) banyaiakos válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
csezoli21 ide válaszolok privát helyett, hogy mások hasznára is váljon amit írok
Szerintem:
-500Wos táp bőven elég mert ha 150W a végfokok egyenként akkor teljesen biztos hogy nem fogod mindhármat teljesen kivezérelni, mert a 2 szatellitet nem hajtod annyira mint a mélyet. Gyári 2.1 rendszerekben is a mély a nagyobb teljesítményű.
-Hangszóróvédő áramkörből tényleg célszerű csatornánként egy-egy
-A saját rendszeremben a szűrést aktív szűrők végzik, igaz a felül áteresztő még nincs meg...
-Ha annyira vájtfülünek mondod magad, akkor nem értem miért nem veszel egy neves gyártótól hangfalakat... Ők komoly, többéves tapasztalattal rendelkeznek és gondolom nem a winisdel méretezik a dobozaikat.
Nagyjából ennyi jutott eszembe most. Remélem segíthettem

kzoca: Nekem pont 2x ilyen hosszú a hűtöm és 3 panel lesz rajta... jó hogy hagytam helyet a ventinek a dobozban...
(#) csezoli21 válasza banyaiakos hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Heló
azóta módosult a terv sima sztereó lesz mély csatorna nélkül! Akkor ha jól értesültem a 400-450 Wattos trafó elég lesz! Igazából még nem álltam neki mert alkatrész gyűjtésnél tartok, meg adat gyűjtésnél! De minél előbb neki akarok állni! Köszi a válaszokat heló
(#) Tomy27 válasza kzoca hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Ha gondolod írhatsz, minden infóra vevő vagyok.Én +-45V nyugalmi feszről hajtonám és 4Ohm terhelném,csak eddig azt mondták hogy nem bírná el a 4Ohm-t ezzel a fesszel főleg ezekkel a fetekkel.De ezekszerint mégis, mivel olvastam hogy a nagyobb fetekkel nincs olyan szép a hangja ezért szimpatikusabb ez a fet páros.Amúgy nem torzít nagy hangnál sem,milyen műveleti erősítőt használsz benne?Én anno NE5534 texas-t vettem bele mert ahonnan szoktam rendelni ott philips-be nem volt.Aztán vettem TL 072-t hogy kipróbáljam azzal is de ez elmaradt.Mert nekem kétpár fet ment el plusz még a trafót is leégette elsőnek. Mondjuk ez az én hibám is mert nem tettem biztit sehová.Pedig mikor a trafó leégett akkor még hangdoboz se volt rákötve csak üresjáratban volt.Mondjuk nekem ki van vezetékelve a fetek,meg a gate lábára se köttem ellenállást mert a gyári kapcsolási rajzon nem szerepelt.Szerintem höre megfutottak mert a hűtő az rendesen forró volt meg a fetekről is leolvadtak a vezetékek.Eddig milyenek a tapasztalataid véleményed vele kapcsolatban?Most már erőssen gondolkozok hogy ismét előveszem...
(#) Tomy27 válasza kzoca hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Ja még azt felejtettem el megkérdezni hogy mennyi nyugalmi áramot álítottál be?Meg az előbb elírtam nem TL072 hanem TL071-et vettem, de még nem próbáltam soha ki vele.Milyen táp elkókat használsz, külön elkók vannak a két oldalnak vagy egy?
(#) kzoca válasza Tomy27 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
A nyugalmi áramot úgy 90 mA-re állítottam be, mert így nem melegszik annyira(mikor terheli az ember akkor úgyis nőni fog a nyugalmi áram ) melegen 120mA a nyugalmija. én eddig csak NE5534-el probáltam úgyhogy ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. tápegységnek egy mikrosütőtrafó(áttekercselve) van benne, pufferkondi 50.000 uf egy blokkban. Nekem így szépen szól és bírja a nyúzást is(max. hangerő drum&bass 2-3 órán át) A gate lábakra tegyél ellenállást mert rövid életű lesz az erősítőd!
(#) kzoca válasza kzoca hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Egyébként hallottam már irfp240-9240 fettel is szólni ilyen erőlködőt és szerintem minimális az eltérés az irf540-9540-hez képest. csak akkor van jelentősége ha tényleg white fülű vagy. az irfp típusú fetek egyébként kevésbé hajlamosak a megfutásra(stabilabb nyugalmi áram) és jobb a hőleadó képességük is(mivel sokkal nagyobbak).
(#) Tomy27 válasza kzoca hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Nem semmi terhelést kibír, le a kalappal hogy ezt mind bírja nem is gondoltam volna.Mindenképp teszek ellenállásokat meg a vezetékelést is kikötöm és inkább beteszem a panelbe a feteket hátha azmiatt ment tönkre.Mégegyszer köszi az infókat, sokat segítettél velük...
(#) kzoca válasza Tomy27 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
amikor szereled össze a végfokot és a bordát minden érintkező felületre tegyél jó bőven hővezető pasztát. (én gépzsírt szoktam használni mert az mindig van a háznál és olcsó) és persze jól húzd meg a rögzítő csavart. Afetek közvetlen legyenek a bordán ! semmi L idom mert akkor nem fog olyan gyorsan átadódni a hő a bordára és megfuthat a végfok, a feteket leszorító lemez is lehet egy kis borda mert így még több hőt le tud adni.(minden apróság számíthat). mikor éleszted és terheled nagyon figyelj a melegedésre mert különben könnyen elszállhatnak a fetek és vele még más is. sok sikert az építgetéshez!
(#) Zupp87 válasza kzoca hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
A gépzsír nem tudom mennyire jó hővezető.. de attól még lehet jó.. Én szerintem maradok a hagyományos hővezető pasztánál
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Egy st151 van olyan jó mint egy vf2?
(#) Szegedi Sándor válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Van-e olyan tiszta a hangja?
(#) bigbrother hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Kicsit off lesz a hozzászólás. A Conductort szeretném elkészíteni itthonra. Az lenne a kérdésem, hogy ez a hamis alkatrész téma ennyire aggasztó? Veszel 10 tranyót, és abból 4 ha jó?
(#) bigbrother hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Újabb kérdéseim, gondolataim:
Két rajz is van a kapcsoláshoz. Azt látom, hogy a normálisabb értékek a B. verzión vannak. Érdekes viszont, hogy az egyes azonos helyen lévő ellenállatok totál más értékűek.

Mi a szerepe az mpsa tranyóknak? Mert ránézve a katalógusra egy eléggé vacak cuccnak tűnik, kicsi béta pl. Ebből ítélve szinte bármilyen általános tranya jó lenne helyette. Mondjuk annyi van benne hogy 300V -ig bírja. Hasonló tranya szokott lenni régi videoton tévékben. Nem lehet kiváltani valami ládafiában fellelhető darabbal?
Viszont kicsit utánanézve elég sok más kapcsolásban használják ezt a tranyót.
(#) bigbrother hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Újabb kérdés, hátha válaszol valaki. Találtam egy régi hangkártyán NE5532 opa -kat. A kérdésem sejthető, lehet e használni ezt az NE5534 helyett?
(#) Müszi válasza bigbrother hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Csak annyiban külömbözik a 34-től hogy a 32-ben 2db műveleti erősítő van, a 34-ben csak egy.

üdv: Müszi
Következő: »»   31 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem