Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Poloska avagy vezetéknélküli mikrofon
Lapozás: OK   12 / 48
(#) gumicukor válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
A mikrofonon köbö 0,2 V áram megy át... gondolom, akkor az a része működik. A tekercsről le kellett volna szedni a szigetelést? Hm... az ember mindig tanul valami újat... Akkor lekaparom egy késsel... Egyébként lemértem egy egyszerű kapcsolással és a tekercsen ment át áram... Bár nem tudom, hogy a kettőnek van-e köze egymáshoz...
(#) gumicukor válasza Novak hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
már kerítettem... de még nem sikerült béfogni semmit...
(#) prst14 hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
üdv
L1= 5 menet 4mm-es átmérőre 0,3-as CuZ-ból
az egyenértékű e 2 menet 4mm átmérőre 0.6 CuZ-ból?
(#) Novak válasza prst14 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Nem. Még távolról sem. A huzalátmérő az induktivitást ilyen szinten nem befolyásolja.
A menetszám, és a tekercselési átmérő a mérvadó.
(#) Ferkógyerek válasza prst14 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szia!
Egyáltalán nem egyenértékű. De egy nagyon fontos paraméter a tekercselés hossza lemaradt.
EgyBővebben: Link hogy ne kelljen sokat számolgatni
(#) bigbazsi hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Sziasztok!Azt szeretném megkérdezni hogy ez a kapcsolás működik-e?
(#) Novak válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Ha jól építed meg, akkor igen, működik.
És elég érzékeny is, a nagyon halk dolgokat is jól fogod vele hallani. De kézben tartva, menet közben nem lesz használható, csak fix helyen próbáld. Mondjuk tedd le a polcra, és ne piszkálgasd, mert attól elugrál a freki.
(#) bigbazsi válasza Novak hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Köszi.Most én megvettem egy másik adóhoz az alkatrészeket csak nem tudom hogy milyen vastag legyen a réz és hány menetha tudtok valamit akkor légyszi írjatok előre is köszi.

urh0.gif
    
(#) bigbazsi hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Ja és még egy gond van nincsen olyan multiméterem amivel a kondik kapacitását megtudnám mérni.Hogy tudnám megmérni másképp ?
(#) Budai41 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Üdv.műszerész vagyok,jópár poloskát épitettem már,1-2tranzisztorral nemlehet jót épiteni még 9V.ról sem,hatótáv/ érzékenység kicsi lessz.varicap kell bele BB505,BB139,a moduláció miatt,de ha nemstabil a katódon a fesz.g hangolodni fog akárhogy árnyékolod le.Amit én építettem csak 3voltról megy,TL272cp.mikrofonerősitő Ic.+3db.tranyó és 18,43Mhz kvarc,bármelyk alkatrészboltban lehet venni,a vevő frekimérős kinaikisrádió áthangolva 126-180Mhz.re,az adó 166Mhz re van hangolva,ennek több elönye is van.
(#) Budai41 válasza bigbazsi hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
A 3tranyó BFR92,X2db. BFR96S, a varicap katodját 3voltos zenerrel stabilizáltam,anódja 10kohm on testre megy,a kollektortekercs oszcinál 11-12menet 4mm.csévén,vasmag nélkül,a többifokozat kollektorán 5menetes tekercs 3,5mm fúróratekerve,légmagos,0,65átmérőjühuzalból,antennaillesztőtekercs 5menet szintén,106Mhz-re 7menet kell,fontos!a meneteket nemszabad szorosan egymásmellé,ha beültettük kicsit szétkellhúzni,igy elkerülhető a fokozat túlvezérlése,Tv.zavarás stb.rajzot majd töltök fel nektek.
(#) bbatka válasza Budai41 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Ez engem most pont érdekelt volna. De hová lett a kép?
(#) Budai41 válasza bbatka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Kép a vevőröl,126-180MHZ re hangolva 2tekercset kell ki
cserélni a forgokondi mellett van,egyik az oszcitekercs a másik az RF.tekercs oszci=3menet,mod.=4menet,a velepárhuzamosan levö kisméretü kerámikondikat is kikell cserélni 4-6.8Pf re mert ezek határozzák+a rezgökör rezonanciáját sávszélességét,és föleg a rádió vételisáv frekvenciáját,antennával sorba köni érdemes 8menetes 3mm.átméröjütekercset,hanem elég érzékeny a vevő BFR91A,BFR92,smd kivitelben előerősitőként beépiteni panel és hangszoró közé érdemes,ez 10DB.javulást eredményez minden rádiónál.kollektoráram 3-6mAmper lehet szükség szerint.3tranyosadórajzot kb.43alkatrész smd.holnap tudok felrakni,csak képet.
(#) Budai41 válasza Budai41 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Itt a 3tranyos adórajz,L1 mod.tekercs az oszcinál 18menetes,2raszteres fémházas sárga-narancs-zöld-fekete vasmagos tekercset áttekerni,Zsebrádióbol régi tv.böl kitermelhető,mikrofonelőerősitőnek TLC 272cp fetes IC.t érdemes használni 1-5mv.ot akár 450mv.ra erősit fel 2,5Voltról már müködik olcson beszerezhető,aki CD.t beltérit kapcsol rá,ugy előerősitő nem kell 150-200mv.meghajtja,Tunervevővel jóminőségü hangátvitel garantált,amennyiben helyesen hangoljuk be.Gerjedésmentesség.BFR92 bázisán 1,2V kell mérnünk kb.3,5V tápfesz.nél.Táp.3-4Volt 2Xcer elem v.Nokia LI-ion akku napokig müködik vele.Áramfelvét:24-30mA.
(#) Budai41 válasza Budai41 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
A TLC272cp bekőtése egyezik a TL082 Ic.vel netről letöllthető bármikor,ez az adó 18,43Mhz kvarcal rezeg 166Mhz re van kihangolva 9-edik felharmonikusra,de aki nemtud vevőt csinálni erre a sávra az CCIR sávra is megépitheti hasonló kvarcal,a szomszédok örömére pl.100Mhz körüli frekire kolloktortekercsek 7menetesek legyenek 5T. helyett.Antenna 166Mhz-re 14cm.hosszú szilikonbevonatu 1es sodrott drót,kimenetre 3,5menet 10es átmérőjü furón tekerni,1,8mm.átm.ü huzalból,ez kell antennaillesztőtekercs gyanánt,hagyjunk rá 1,2cm.kivezetésnek ide forrasszuk az antennadrótot.Kimenetnek forrtüske+áttfurt paneldarabka ajánlatos,ez megtartja antennát nem törik le.elhangolodás kizárva -6fokban is probáltam.
(#) bbatka válasza Budai41 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Köszönöm a rajzot. Elképzelhető hogy megépítem. Egy hasonló rezgőkörős kapcsolásom vasárnap a kukában landolt. Szerintem be sem rezgett. Műszereim nincsenek ugyan. Az OIRT és CIRR tartományokban sehol nem tudtam fogni. Először a 27Mhz-es kvarccal próbálkoztam. Elvileg ennek egyik felharmonikusa sincs ezekben a tartományokban, de gondoltam valami zavarást esetleg okoz. Aztán a 32Mhz-es kvarccal próbáltam a CIRR tartományba. Néhány óra próbálkozás után kiforrasztottam az alkatrészeket dühömben. Az alapja a RTÉK 1994 171old található.
(#) bigbazsi válasza bbatka hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Én is most csináltam meg a skori féle urh adót a régebbi fajtát és nagyon olcsó mert csak 150ft a cucc hozzá és szerintem megéri!sziasztok
(#) Budai41 válasza bbatka hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Nos 27MHZ kvarcal nem igazán lehet FM.moduláciot.létrehozni,inkább felhangkvarcot használj mint.pl.17,734M.18,433M,43,625Mhz.adókvarc.ne egészszámu legyen.Ezt a rajzot énis prob.tam már,RT.90-es évek eleje,nemmindig indul a clapposzci.nincs a tranzisztor bázis-emmiter közt 22-30Pf.kondi,ez a visszacsatolás,régirádómagnokban,kollektor-emiterbe volt néhány pikos C.Multiméter szükséges+ vevő enélkül nemistudod mit épitesz.Egyébként az oszcillátort 50mikroamp.deprez müszerrel is lehet látni,1n4148 diódán 100pf.kollektorra 3testre kötöd,amikor berezeg a müszer kitér kb.félig.Vevőm van ha érd.124-186Mhz 4mikróvolt érzékeny.
(#) bbatka válasza Budai41 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Valahogy sejtettem hogy valójában be sem indult az oszci. Ezek szerint nagy a valószínűsége hogy tényleg nem.
A mérési módszered tetszik. Fogom használni. Na azért én sem vagyok teljesen eszköztelen. Építettem egy előosztós frekvenciamérőt. Egy másik kicsit nagyobb teljesítményű 100Mhz-es oszcillátorhoz csak közelítve a mérő kábelt, simán látta. Ezeknél a mikro teljesítményű adóknál azonban nem működik a módszer. Terveim között szerepel egy előerősítő építése is. Csatoltam hátha érdekel.
Vevőnek a TDA7021 IC-s rádiómat akarom használni. Valamelyik nem használt tartományra lenne az igazi. pl:OIRT
(#) Budai41 válasza bbatka hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
A TDA 7021 PHILLIPS IC. 2-3mikrovoltérzékenyvevőt lehet késziteni belőle,úgy emlékszem 4Voltról műk.már.144Mhz ig felehet vinni a sávot.Megépitettem 6éve.Vevőnek ajánlom a Hyundai frekimérős zsebrádiót áthangolva +tartja az érzékenységét nagyszámkijelzője van,Euronics árulja 2900ft.nagyobb városban kapni.Nemkell konverter kiszajú saját ant.val tökéletes. 3,6v.ról legérzékenyebb 2,7V.alatt lehalkul.Vagy van a piaci ECB kinai 1800ért,frekimérője 990Mhz ig mér,de nemtulérz
(#) Novak válasza Budai41 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Ha már írsz, akkor szánj az írásodra kb. 10 másodperccel többet, és hozd valamivel olvashatóbb állapotba. Engem személy szerint nagyon zavar, hogy úgy írsz, ahogy... A fórum nem MSN vagy hasonló! Főleg a szóköz és a nagybetű témakört ajánlom tanulmányozni.
Egyébként csodálom, hogy még egyik moderátor sem szólt, ők is elég allergiásak szoktak lenni az ilyenre.
(#) Budai41 válasza Novak hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Nemszoktam a számitógép elött ülni egésznap mint sokan,igy csak Nok E51-ről tudok böngészni netezni,elég kicsi a kijelző +a betűk és a négyzet.Dolgozni is kell napközben,nálam ez van.
(#) kipi0804 hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Üdvözlet mindenkinek! Kezdő lévén megépítéttem egy fm adót félig sikeresen (kép mellékelve) Az lenne a problémám, hogy a mikrofon nahgyon halk viszont ha mozgatom, vagy kopogtatom a panelt az tisztán kivehető hangos (nem gerjedő) zajt eredményez. Remélem érthető vagyok és tud valaki segíteni. Előre is köszönöm.
(#) Medve válasza kipi0804 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Szia! Milyen mikrofont tettél rá, s milyen módon?
(#) kipi0804 válasza Medve hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Üdv Medve örülök, hogy valaki válaszra fog majdan méltatni. Szóval, a mikrofon egy rádióbol lett kiszedve 1,3 kohm-os. A GND-re kötöttem a mikrofon azon kivezetését ami össze van kötve a fémházával, a másik végét pedig a Be pontra.
(#) frrrrr válasza kipi0804 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Jó lenne egy kép a mikrofonról. A leírásod alapján valószínűleg elektret mikrofonod van. Ebben az estben még tégy a bemenet és 9V-os táp közé egy 5-10 kohmos ellenállást, s menni fog. Ez az ellenállás lesz a mikrofonod "tápellátása". Az elektret mikrofon ui. tartalmaz félvezetős erősítőt.
(#) kipi0804 válasza frrrrr hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Szerbusz frrrrr! Küldöm a képet, egyébként mit jelent az elektret kifejezés? Egyébként hogy tudom beállítani a legoptimálisabb teljesítményt, mert 100Mhz környékén az sávot teljesen lefedi viszont 10m-után elezd sisteregni?

DSC01297.JPG
    
(#) Budai41 válasza kipi0804 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Küldtem neked kvarcoradórajzot,hanem boldogulsz vele van 2fetes BF961,és BFR90,BFR91 el Fm.88-112Mhz trimm.potival és BB505 el hangol,ez tud 300métert akármilyen CCIR vevővel is.Bc547 tranzisztor előerősitőnek jó de nem oszcinak+nem adónak hangfrekis tranyó,30métert tudsz kihozni vele,javaslom a BFR tipusokat 80ft./db.1000Mhz ig tuti antennaerősitőnek is kiválló.
(#) Moderátor hozzászólása Budai41 hozzászólására (») Feb 21, 2009
 
Ez így nem lesz jó! Értem én, hogy mobilról netezel, de az írásmódod már eleve is kifogásolható volt, de mostmár olvashatatlan is a szöveg, amit leírsz, mert telis-tele van valami idegen kódlapról származó karakterrel!
(Hogy lásd, nem tréfa, íme egy csatolt kép!)

Scrs.jpg
    
(#) kipi0804 hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek a szegítségét igazábol ez lett a végeredmény (kép) Csak men értem, hogy miér 10-m ig jó (igaz panelban próbáltm, de csak egy nyitott ajtó volt közöttünk). Egyébként az adása tiszta és zaj mentes. A mikrofon problémám a 10m-es hatótávból eredhetett,( kipróbáltam frrrrr javaslatát jó lett, de a táv nem változott) de nem hiszem, hogy az a gond mivel nincs bekötve! Ha valaki tud segíteni ebben is akkor
Következő: »»   12 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem