Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   71 / 489
(#) calibra válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
A legegyszerűbb, ha az infra ledet elforgatod.
(#) Peti.Janka hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!! Még annyit csinálok, hogy a kék ledeknek a fényerejét visszaveszem, mert zavaróan erős. Az normális jelenség, hogy nagyon kicsit meg vannak nyúlva a pontok? Ha kész lessz a dobozolás akkor teszek majd fel képeket róla! Mégegyszer köszi mindenkinek!
(#) Peti.Janka válasza calibra hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Már megtettem, csak arra gondoltam, hátha lehet ezt távirányítón álíltani valahogy.
(#) calibra válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Előfordulhat hogy picit nyúlnak a pontok,főleg a külsőknél.
(#) Peti.Janka válasza calibra hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Rendben van köszönöm.
(#) calibra válasza (») Feb 12, 2009 /
 
Mid is van?Gyári,vagy maszek?
(#) calibra válasza fcsabi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
fcsabi!

Gratula
(#) pet válasza calibra hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
üdv mindenki!

Itt vagyok még csak kicsit ritkábban.
A nyolcas nekem az év állítása, de megvan asszem a tizes a forgatás.

Ennél viszont van fontosabb.
Hiába szépek a képek, ha le kell szikszallagozni az asztalhoz hogy ne vándoroljon el az egész óra...
Ennek tényleg egy helybe kéne állnia?
Mert most ha nem ragasztom le, azonnal az óra frekvenciájával azonos mértékű körmozgást kezd végezni a pcventillátor egésze.
Olvasgattam a fórumot, rengeteget olvasgattam, de én annyira nem értek a kiegyensúlyozás stb-hez hogy meg kell kérnem titeket, írja le valaki tömören és érthetően, mit csináljak hogy ne rezegjen az egész mindenség.
kép. tudom hogy nem lett túl szép a propeller, majd a következő...

IMG_1632.jpg
    
(#) calibra válasza pet hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Szia!
Én így csináltam:Az első led van a középpontban,tehát azt nem forrasztottam be,és a led két lába közé fúrtam mégegyet.Felfűztem egy jó erős pecazsinorra,és a zsinórt kifeszítettem.Így lehet látni hogy melyik fele a nehezebb.Persze a pic felőli oldalra a nyákra forrasztottam egy csavart,és rá egy anyát csavartam.Ezzel már egészen jól ki lehet egyensúlyozni.
Az igazság az,hogy ez a kiegyensúlyozás eléggé nagy szopás,és eltart egy darabig Úgyhogy türelem!
Még annyit, hogy a gombok 0-15-ig vannak számozva,nem 1-16-ig!
Üdv!
(#) pet válasza calibra hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Oké köszi este írok az éredményről
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Szia Pet!
Van a 45. oldalon egy cikk. Sendi-től. Azt még érdemes lesz elolvasni, nagyon komoly kiegyensúlyozási leírást találsz benne. Szia.
(#) pet válasza janocsi hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
köszi, tanulságos (az a része amit értettem. vagyis a lényeget vágom )
(#) pet hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Na egész egyszerű volt, kifúrtam a NYÁK hátulját tettem bele egy csavart amire három anyát tekertem és lám... Semmi lekötözés épp hogy van egy kis rezgés

IMG_1647.jpg
    
(#) calibra válasza pet hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Hi!

Nem egészen így értettem a csavart meg az anyát,de ha jó lett,akkor jó

Üdv!
(#) fcsabi hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Sziasztok óraépítők!
Pár mérést, átalakítást végeztem, hátha valakit érdekel.
Jól működő propit próbapadra tettem, álló helyzetben adtam neki tápot, majd alulról infraleddel megvicceltem, mintha forogna. Tehát 14V- ról ha minden funkció kikapcsolva kb 18-22mA az áramfelvétel, ha minden bekapcsolva akkor 47-49mA, tehát max 50mA-t kell tudni a forgó trafónak! Más. A külső gyűrű a piros ledekkel kicsit vakító volt, ezért első körben az egyiket kivettem, helyére egy 220ohmot téve egész jó lett. De aztán a piros led helyére egy RGB ledet tettem, (hesopban van) ez magától változtatja a színét úgy 2 másodpercenként. szerintem elég látványos. Ennyi volt, kellemes vasárnapot mindenkinek!
Üdv: Csaba
(#) calibra válasza fcsabi hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Szia!
Arra az rgb ledre gondolsz ami 0.8Hz-en váltogatja a szinét?
Ezzel már én is szemeztem
Üdv!
(#) fcsabi válasza calibra hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Pontosan!
Próbáld ki.
Üdv: Csaba
(#) csabesz0127 hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Hali !
tetszik az óra nagyon, azt szeretném csak megtudni hogy a távirányítót mindenképp meg kell építeni hozzá? vagy anélkül is ki fogja jelezni az órát
vagy kell valami jelet kapnia a távirányítóból hogy kivillannyanak a ledek ?
valaki írja le, hogy van ez pontosan nagyon megköszönném
hali
(#) vicsys válasza csabesz0127 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Tudom, hogy sok-sok oldal, de olvasd el a topicot. Mindenre választ kapsz.
(#) Krisz03 válasza csabesz0127 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
A távirányító csak ahhoz kell, hogy be tudd állítani az órát, illetve kijelzést váltani, meg úgy egyáltalán ki és bekapcsolni az órát. Nem fontos megépíteni, van több olyan gyári vagy univerzális távirányító, aminek veszi a jelét, ezek a topikban megtalálhatóak.
Tényleg érdemes az óra építése előtt elolvasni az egész topik minden egyes hozzászólását, mert sokkal könnyebb összeállítani a szerkezetet, és nem kell minden művelet előtt feltenni egy-egy kérdést, mert már biztos volt róla szó. Én is elolvastam, sőt még az ugyanekkora tartalommal bíró Kaninjo fórumát is, ami az itteninek az előzménye. Mindenképpen hasznos volt, sokat tanultam, és azt hiszem nem is mentem a többi fórumozó idegeire a kérdéseim miatt.
(#) csabesz0127 hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Okés köszönöm szépen
(#) Peti.Janka hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Sziasztok! csináltam pár képet áló propellernél, müködés közben, és épp leálló propellerel. Jól látszik a képeken, hogy kikapcsolt állapotban gyengén világít a ledek fele, amint bekapcsol az óra ezek alalszanak, és rendeltetésszerüen mükösik. Ez mitöl lehet?
(#) Krisz03 válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Milyen NYÁK tervet használtál? Nem lettek túl hosszúak a tranzisztorok bázisvezetékei? Ha túl messze kerülnek a PIC-től, akkor hajlamosak zavart összeszedni, és valamilyen szinten kinyitnak.
Bár több olyan órát is láttam itt, ahol a LED-ek mellett voltak a tranyók, de én mégis inkább behoztam mindet a forgásponthoz közel, és inkább a kollektot húztam el a LED-ekhez.
(#) Peti.Janka válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ezt használom:http: Bővebben: Link Tudom, hogy rossz a beültetés, de azt kijavítottam.
(#) Krisz03 válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Hát nem éppen rövidek a bázis szálak, de másnak rendesen működik.
Már említettem a primer tekercs szálainak megcserélését, de az mintha még akkor lett volna, amikor még nem volt teljesen kész. Esetleg mégegyszer megpróbálnád?
Készíthetnél közeli képeket a propeller és a bázis mindkét oldaláról, hátha észreveszünk valamit.
(#) Peti.Janka válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Probáltam megcserélni, de ugyan az. Probáltam lemosni higítóval, de semmi. a képek amennyire iskerültek itt vannak.
(#) Peti.Janka válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
és még kettő
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Nem látom a propelleren a stabicnél a 100nF-os kondikat. Ott van?
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
mindjárt ott lessz Nem volt a kapcsrajzban sem csak egy 47uf es elektrolit.
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
tettem bele, de majdnem, hogy rosszabb lett. az nem lehet a baj, hogy a 47 uf es helyett csak 22uf-est tettem bele a stab utánn?
Következő: »»   71 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem