Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   406 / 3579
(#) kaszarobert válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Engem leginkább, mostanában, az állásközvetítők hívogatnak, hogy használhatják-e az adataimat egy Eus pályázathoz. Ha megnyerik akkor majd dolgozhatok náluk. Pedig vagy már egy éve, hogy nem keresek állást. Ha még két három évet kihúzok lehet, hogy versenyképes fizetésem lesz?
(#) valve hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Épp a barátnőmtől kaptam, megkell osztanom veletek, de be igaz...

Kíváncsi lennék ki az aki szintén úgy érzi, hogy:

1. Leül a gép elé dolgozni, és ahelyett hogy a munkát nyomná belép ide a Hobbielektronikára és azt mondogatja, hogy: "na még ezt az egyet elolvasom"... Ez kb eltart még 1 órát...

2. A másik szindróma a munkahely: megy a meló de a Hobbielektronika is fut, persze Jackie Chan gyorsasággal képes vagy Alt+TAB -ot nyomni ha a főnök feléd tart...

3. A harmadik az éjszakai alvás: csak még benézek a HE -re, aztán tényleg alszom... Ez még + 3 óra...

Ki melyik szindrómát vette észre magán? Esetleg újabb tünetek?
(#) sound.man válasza valve hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
3.
(#) Istike88 válasza valve hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
első és a harmadik
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Idézet:
„Természetesen neked is van elképzelésed, hogy az adott cégnél mi az a minimum ami alatt nem vagy hajlandó ott dolgozni. Szerintem.”


De hisz épp ez az hogy szinte semmit sem tudok a cégről vagy a munkáról.

Idézet:
„Itt arra gondolnak, hogy a meghírdetett álláson belül (a képesítésednek megfelelően) milyen pozicíót kívánsz betölteni.”


Na de azt se tudom hogy milyen pozíciók vannak mert mint írtam, semmit sem lehet tudni a cégről. Sokszor még a nevüket sem.

Idézet:
„Ha nincs ilyen jellegű vágyad, nem írod be.”


De pont hogy úgy kérik már a jelentkezést is hogy "pozíció-, és bérmegjelöléssel".
(#) Norberto válasza valve hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
1. és 3. (halkan írom, hogy a 2. is előfordult már egyszer-egyszer az életben )
(#) Action2K válasza valve hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
1, 2, 3

4. Persze, rögtőn elsöpröm az a pár centi havat! ... Hogy került ide ez a félméteres hó? Előbb még csak pár centit mondtak!
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Attila
Ne zsongíts! Mi a manónak jelentkeznél egy olyan céghez ahol azt sem tudod mit kell dolgozni? Gondolom, hogy nem mész a tescoba targonca vezetőnek. (nem degradáló stílusban írom, csupán példaképp) Valószínűleg műszaki-elektronikai munkakörbe jelentkezel. (a hobbidból gondolom).
Mi az, hogy nem tudod milyen pozíciók vannak?? Van a vezérigazgató, gyáregység vezető, vezető (vagy akármilyen) mérnök, csoportvezető, beosztott, gépkezelő, büfébe szaladgáló néger...
A bérről annyit, hogy ha felsőfokú végzettséged van, akkor gondolom, hogy nem a gépkezelő vagy betanított munkásokat kereső álláshirdetéseket nézegeted. Tehát ilyen irányú bizonyítvánnyal az alsó határ 100E bruttó. Ha közintézmény keres, akkor a közalkalmazotti bértábla a mérvadó. Egyébként bármelyik munkaügyes kollega megmondja a végzettséged és életkorod alapján, hogy kb. mennyi a minimum.
Egyébként meg nem foglalkozok olyan hirdetéssel, hogy a xy cég keres munkatársakat. Ennek semmi értelme, mert lehet, hogy betonkeverőt kell lapátolni, de lehet, hogy épületet kell tervezni... Gondolhatod, hogy a komoly cég, ha pályáztat, megjelöli a munkakört. Ha valami speciális, célirányos dologra állnak be, akkor meg az alapképzettséged a domináns és erre ők majd ráépítenek, továbbképzéssel.
(#) titi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
6.
- Nem akarsz még aludni jönni?
- De, mindjárt, már nem sok van...
- Egyáltalán hány óra van?
- 22.00 (pedig a valóságban kb éjfél felé jár...)

másnap reggel:
- Mikor feküdtél le?
- fél 11 felé... (gondolatban: ...ha tudnád, hogy volt már vagy hajnali 2...)
(#) vicsys válasza titi hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
7. Jajj drágám! Azért vagyok már fenn, mert nem tudtam tovább aludni... (remélem nem veszi észre, hogy le sem feküdtem...)
(#) titi válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Őszintén szólva volt már, hogy akkor feküdtem le, amikor az asszony kelt.
(#) llaci56 hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Nem tudom, ti mikor szoktatok lefeküdni, nálunk ez változó... De aztán visszajövök ide olvasgatni.
(#) valve válasza titi hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Akkor csak nem vagyok(-unk) egyedül... Ez a sok válasz arra utal...
Csak már néha a hátam bánja a sok gép előtt ülést...

Egyszer mondta valaki "...amikor megtanulod balfele is tekerni a hengerő szabályozó potmétert, akkor kezdesz igazán fáradni/felnőni..." Milyen igaza van, pár éve csak halkan hallgatom a zenét, és ha valaki ereszti a db -eket a hátamon áll fel a zsindely, no de jegyezzem meg hétvégenként való muzsikálás kivétel, de az is lefáraszt néha...
(#) googa hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Üdv Testvéreim! Látom elharapódzott itt a jó hangulat. Azt hiszem a fórumunk is beléphet végre az ú.n. "Úri Huncutságok" halmazába, hiszen csak a legjobbak engedhetik meg maguknak...mármint a hosszú fórum életet...
Ezt most japánul írtam? Mert én sem értem...

Egyébként meg húzzatok aludni, különben nyúzottak lesztek holnap. Az meg senkinek sem jó, csak a vadásznak...

Jó éjt!

bolyhos nyuszitappancs
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
El ne felejts utána lezuhanyozni Ott a pont nálad... Vagy nagyon ferverz vagyok?
(#) KTobi válasza titi hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ezért Topit kell szidni, feltalálta a legújabb függőséget. Mert ez nem internet függőség, ez csak HE függőség. Én is észlelem néha magamon. Már ha nincs itt semmi, akkor képes vagyok beülni a TV elé, vagy olvasni, nehogy időben feküdjek. Mért nem áruljátok el meddig olvassátok a HEt annak aki kérdi, tán szégyellni való? Ha szüleim kérdik megmondom mikor feküdtem (de néha én sem tudom), általában még éjfélig, ha később, akkor tudom körülbelül mikor. Egész nap itt voltam, meg bütyköltem. Persze, most tanulok a holnapi ellenőrzőkre (még fél óra, kétszer átolvasni, elég nekem ha csak 5ös), az energetikát úgy is megjegyzem, a szociológiát meg csak holnap délig akarom tudni.
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Jól van na. Azt nem írtam hogy jelentkeztem ilyen munkára csak hogy sok helyen olvastam ezt.
Például van egy olyan állás, amit "hibaanalizáló technikus" néven hirdetnek meg. Itt nem is értem hogy miért kell pozíciót megjelölni.

Más:
Ma kaptam egy e-mailt aminek a feladójának ugyan az volt a neve mint akivel pár napja e-mailezek. Azt hittem hogy most is ő írt és ennek megfelelően válaszoltam is neki...
Az e-mail címet nem néztem mert nem annyira sűrűn előforduló név és hasonló még nem fordult elő.

Üdv.!
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Tudtok valami programot ami sima jpg képekből avi vagy mpg vagy valami hasonlót tud készíteni?
Csináltunk kislányommal egy jó kis gyurmafilmet .
(Ja ingyenes kéne)
(#) Norberto válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
gif-animáció az nem jó?

Utána a létrehozott GIF-et esetleg egy video-capture programmal felvenni a képernyőről...
(#) wg_kezdo válasza Norberto hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
A gif-nek az a baja, hogy max 256 színes palettával dolgozik ez pedig nagyon szép színes gyurmafilm.
(#) sound.man válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Az XP feltesz valami Movie Marker-t azzal nem lehet ilyet? Szerintem azt még nézd meg.
(#) wg_kezdo válasza sound.man hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Tényleg!
Mire nem jó a windows!!!
Köszi, utánanézek, ha elkészült majd feltöltöm ide is.

A címe:
"A medve töprengése"
(#) DuMatyi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
wg, jól írtad! Mire NEM jó a windows!
(#) vizor válasza valve hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Az összes
(#) Attila86 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
GIF animátor programot tudok adni, de az tényleg csak 256 színes. De egy komolyabb videó szerkesztő programmal is lehet ilyet művelni (mondjuk Cyberlink PowerDirector), csak be kell állítani minden képkockának 1/25 másodperces időt. Ez sajnos nem ingyenes program.
Vagy van a VirtualDUB ami ingyenes, kicsi és méretéhez képest nagyon sokat tud. Régebben sokat használtam és szerintem biztos meg lehet ezt oldani benne.
(#) zolee1209 válasza valve hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia! Ezeket én is megkaptam néhányszor. Nekem az első és a harmadik pont a nyerő! A második csak azért nem, mert nem dolgozom!
(#) Müszi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
PhotoStory vindóz alól.
Suliban tanultuk mi is, igazából egy sima varázsló az egész.
Ingyenes (asszem )

üdv: Müszi
(#) llaci56 hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Legyen kedves Valaki szóljon fent, hogy van már elég idelent! Nem most kéne bepótolni a tavalyi és idei telet!
60 méter a kocssibejáróm, erre is tekintettel kéne lenni! Eddig az összes havat átfújtam a szomszédnak, de már nincs több hely ott sem... :no:
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
A malacpörzsölőt, hajszárítót, vagy az ehhez hasonló hőfejlesztő kézi készülékeket próbáltad már? Tudom, ettől nem lessz rövidebb a kocsibeálló, sőtt, a hő hatására ki is tágul, de hátha használ. Vagy esetleg egy futószalag hosszanti felszerelése a bejáróra? Ezzel a hó is könnyen "kihordható" az utcára, de a garázsból való kitolatást is megkönnyíti.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Először! Mindig is haragudtam azokra, akik kitolatnak (egyik szakmámból kifolyólag!), tehát én orral jövök ki!
Másodszor! Harmadszor takarítottam most el a havat.
Negyedszer is kell majd?
Van egy önjáró hómaróm, azzal tunkolom át a szomszédnak a havat. Egyszer - karácsony előtt - mondta: - Bárcsak esne hó! -
(Remélem, majd meghálálja valamivel!)
Következő: »»   406 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem