Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   5 / 581
(#) pokerfiu válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Tisztelt Zoz11. Küldöm a gép adatait és képeket.
A gép minden programon elindul csak a 3 -as programról inditva van vele olyan gond hogy felvesz egy kis vizet aztán beinditja a szivatyút 1 mp-re utánna néhány mp-ig semmi végül felveszi a hiányzó vizet és végig is mos. Azt nem tudom miért inditja el a szivatyút, meg hogy ez gond -e . Ezt csak a 3-as programon csinálja a többi tökéletes. Idáig jutottam . Várom válaszodat.
(#) SASA11 válasza leono hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Amennyiben aktuális még a dolog itt megtalálod a rajzát és a szervíz javítási dokk-ot is http://www.elwo.ingyenweb.hu/keret.cgi?/Mosogeprajzok.htm
(#) zoz11 válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Áá ááá áááá ááááá ááá, ez nagyon durva! :eek2:
Ez a jelenség nem normális!
Először is takarítsad meg a panelt, azt a feketés mocskot mossad le róla, nyugodtan nitro hígítóval lemoshatod, mind a két oldalát, ez is okozhat ilyet hogy meg van bolondulva a gép!
De míg ezt megtakarítod addig az eepromját vedd ki, kb. 1napra pihenni! Ha tiszta a panel meg pihent az eeprom és akkor se jó, utána jöhet a neheze!
Üdv: Zoltán
(#) pokerfiu válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Üdv ZOZ11. Megcsináltam amit javasoltál ,a helyzet semmit nem változott. Ha igy hagynám mennyire lenne stabil ez az állapot?Többször ujrainditva egyébbként végigcsinál minden programot,csak a 3-as ról inditva csinálja ezt a trükközést.
(#) zoz11 válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Még annyit csinálj meg hogy nézz át minden forrasztást, ami kicsit is gyanús azt forraszd át. Ha minden megvan akkor utána lakkozd le valamivel hogy ne rohadjanak el a forrasztások!
Ettől a jelenségtől baja nem lesz a gépnek, csak azért nem normális dolog.
Amúgy ezek után már valami program hiba van! De ha csak ennyi a gond akkor ez még sokat elfog menni!

Üdv: Zoltán
(#) pokerfiu válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Üdv.Köszönöm a sok türelmet és segitséget.Még ezeket megprobálom,de ha igy hosszutávon müködne már az is szupi.
Sok sikert!!! :
(#) JozZzz hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Zanussi FA832 géppel szenvedek.
Elég nehezen hozzáférhető helyen van, most szenvedem ki, hogy egyáltalán bele tudjak nézni.
A jelenség a következő: vizet felvesz, vár, villanyt lecsap.
Bármelyik programon. A vízleeresztés működik, centrifuga sem megy önmagában, az is lecsap.
Ez motorprobléma lesz nagy valószínűséggel?
(#) zoz11 válasza JozZzz hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Hali
Ez lehet motor probléma, de az is lehet hogy valahol össze van durranva vezeték köteg, a fűtőbetét környékén sokszor előfordul!
De nézd meg hogy nem e test zárlatos fűtőbetét, ki kell mérni a zavarszűrőjét mert az is csinálhat ilyet! A motort is külön ki lehet próbálni (csak óvatosan)!
Ha itt minden ok akkor az elektronikáján a reléket kell megnézni ami a forgás irány váltást csinálja, lehetséges hogy valamelyik össze van durranva, ha nincs akkor a reléknek a vezérlését kell kiméregetni, mert ha az egyik relé nem húz meg akkor is ugyan ez a jelenség!
Üdv: Zoltán
(#) JozZzz válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 8, 2009 / 1
 
Köszönöm a kimerítő választ, végignézem ebben a sorrendben, amit leírtál!
(#) timol hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
üdv Mindenki
Van egy Indesit WIDL 106-mosó-szárító csodám. Kiégett benne a vezérlő panel. Szerintetek érdemes megjavíttatni? Okosok azt mondták, hogy akár 40e-ből meg is úszom-ez igaz lehet? Ennyiért lasssan újat is vehetek
Előre is köszi a segítséget!
(#) pedro666 hozzászólása Feb 9, 2009 / 1
 
Sziasztok,
LG intellowasher WD8013C típusú géphez kellene ajtó reteszelő relé. Lehet, hogy más is hibás, de ez biztosan .
Tudnátok-e ajánlani valami beszerzési forrást?
Páromnak itt Székesfehérváron 5-6 ezer forintokban kezdtek el beszélni, amit (nem) kissé sokallok. (Lehet, h. eddig háttal ültem a moziban?)
A linken van ilyen cucc, a jobb alsó 4 lábú barna lenne a keresés tárgya...

Köszi előre, ha valaki tudna segíteni!
Pedro
PS: gondolkodom rajta, hogy áthidalnám, de két kisgyerek mellett éppen nem tudom rászánni magam
(#) zoz11 válasza timol hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Hali
Ha nem szállt el a procija akkor 15ért beválalom, amúgy meg érdemes vele foglakozni, csak nem egy egyszerű mutatvány!
ha kompletten kéne cserélni a panelt akkor lenne kb 40ezer, de az csak akkor van a ha procija is eldurrant! mondjuk procit is tudok szerezni INDESIT hez
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza pedro666 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Hali
5-6ezerért ajándék hozzá az ajtózár!
Még itt érdemes utána érdeklődni: www.orczy.com
A próba erejéig kösd át, és ha jó a gép akkor érdemes bele megvenni!
(#) kentaur4 hozzászólása Feb 11, 2009 /
 

Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni .
Anyámnak bedöglött a gépe ( típusa Bosch WOB 1200).
Azt a jelenséget produkálja hogy bekapcsolva világit a
led de nem indul el , a vizet nem szívja a gépbe .
A mágnesszelepre gondoltam kivettem , kipróbáltam jó.
Ha a programkapcsolót kapcsolom körbe semmi sem
történik ,csak a szivattyú működik egyéb semmi , a
mosás és a centrifuga sem működik .
Előre is köszönöm !!!!
(#) zoz11 válasza kentaur4 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Hali
A vízszintszabályzó körül nézzed meg először a dolgokat, hogy nem e tömődött el a légcsapda kapcsol e rendesen a szabályzó!
Üdv: Zoltán
(#) kentaur4 hozzászólása Feb 11, 2009 /
 

Köszönöm a gyors választ ,légyszíves magyarázd el ha nemgond hol találom a vízszintszabályzót , gondolom a tartályban . Mosógépet még nemigazán javítottam , habár villanyszerelő vagyok de eddig nem volt rá szükségem.
(#) zoz11 válasza kentaur4 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
A szintszabályzót fent a program kapcsoló körül találod meg, egy kerek ízi amire megy pár darab vezeték és egy vékony gumi cső!!! Ha belefújsz abba a lukba amire rá volt dugva cső akkor elvileg 2 vagy 3 kattanást kell hallanod, ha ez meg van akkor elvileg jó a szabályzó!

Ha ez meg volt akkor utána keresd meg hogy hova megy az a vékony gumi cső. Amibe az belemegy az lesz légcsapda! Azt szedd le és takarítsad ki ha van benne kosz!

Üdv.
(#) kentaur4 hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
helló! Köszi szépen holnap megnézem és írok h mi a fejlemény.
(#) kentaur4 hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Helló!
köszönöm szépen a segítséget!végre elindúlt a mosogép működik.megnéztem amiket mondtál,jónak tünt,megnéztem az ajtónak az érintkezőjét és nem adott áltat. Rövidre zártam és működik a gép!
Mégegyszer köszönöm szia
(#) feri11 hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. A Whirlpool mosógépemen cseréltem üst-hátlapot, majd amikor ki szerettem volna próbálni, a bekapcsolást követően ment kb 5 másodpercet, majd leverte a biztosítékot. Ezt követően már nem indult el a gép, bekapcsoláskor csak a piros led világít és a relé kattanását lehet hallani. Annyiban elszúrtam a dolgot, hogy kipróbálás előtt a vízszintszabályozó gumicsövét nem dugtam a csatlakozóra. Nem tudom, hogy ez okozhatta-e a problémát.
Nagyon megköszönném, ha valaki tudna tanácsot adni, hogy egyáltalán hol induljak el.

Előre is köszönöm!
(#) zoz11 válasza feri11 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Hali
Én először is a fűtőt nézném meg hogy nem e testzárlatos, ha az jó akkor a kábeleket hogy minden helyén van e, vagy nem e csíptél valami vezetéket el vagy oda! A minden vezetéket nézz meg hogy helyén van e!
Ha utána se ok akkor az elektronikán is valami elcsattant!!!
Üdv: Zoltán
(#) feri11 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a választ, holnap megnézem ebben a sorrendben.

Üdv:

Feri
(#) latyakosa hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Whirlpool AWG758 Silent 1000 mosógép kapcsolási rajzát keresem. A tárcsás programkapcsolója van ami javítva lett, de a szét és összezerelést más-más végezte és az eredmény távolról sem tökéletes.
Kösz
(#) zoz11 válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Hello
A kapcs rajzot azt felejtsd el! Mi nem lett jól összerakva? Mechanikus program kapcsolós ha jól sejtem, talán az lett javítva? A vezetékek nem lettek jól visszakötve?
Üdv:.
(#) mikulamotor hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Sziasztok! Bekrepált a mosógépünk és az lenne vele a gondunk,hogy a vezérlőelektronikán 2 db ellenállás túlmelegedett és mondhatni elégett. Ebben kérném a segítségeteket hogy milyen értékű lehet az ellenállás és mitől lehet ez a hiba? Mellékeltem pár képet róla hogy melyikről is van szó.Előre is köszönöm Laci
(#) zoz11 válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Hali
Ha jól vettem ki akkor ez a motornak a fordulat-számszabályozás ért felelős ellenállása!
Sajnos ha ez ilyen állapotban van akkor 99%hogy elvitte magával a procit is. Kb. 35 darabot csináltam ilyet de abból 4darabba nem kellet eddig procit cserélnem!
Az ellenállás értékét meg ki lehet kísérletezni ésszerűen, csak neki kell ülni és ki kell méregetni!
Meg azért át kell mérni mindent az elektronikán, főleg a táprészre kell odafigyelni nagyon! De a program kapcsoló érintkezőit is érdemes megnézni ami a forgás irány váltást csinálja, az AKO kapcsolóknál előszeretettel szeretnek beragadni!
Üdv: Zoltán
(#) mikulamotor válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Köszi a segítséget Zoli.Ha nem baj akkor kezdeném az elejétől. Úgy kezdődőt az egész,hogy a forgórészkollektorából kiesett 1 cikk és nem tudom meddig üzemelt úgy de több napot. Megtekercseltettük és egy hónapig vagy kettőig jó volt,de volt egy kis szaga mindig valaminek. A végén annyit csinált,hogy a dobot kb 15 fordítás helyett csak egyszer fordította körbe váltakozó irányban ,de a normál szünet mellé az elmaradt mosási időt is hozzá számolta. Vége az lett,hogy pukkant vagy kattant egy nagyot és nincs tovább. Kiszedtem a két ellenállást a belső az R8 a másikat nem tudom mert felégett a helye.Hálás lennék ha tudnál megközelítő adatot mondani mert még csak kapizsgállom ezt a elektronikai szakmát. Köszönöm Laci
(#) latyakosa válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia,
Igen a mechanikus programkapcsoló lett javítva. Hogy jó lett-e az más kérdés. Azonban a mechanikus kapcsolóra csatlakoztatott vezetékek sem biztos hogy jól lettek visszarakva.
Valamit csinál a mosógép, vizet enged a dobba, van szivattyú, a dobot is igyekszik megmozdítani, de mindezt össze-vissza.
Rajz nélkül nem tudom hogy lehetne rendbe hozni
(#) zoz11 válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Hali
Ez így nagyon nehéz ügy akkor, gyakorlatilag itt semmi se biztos! Ezt csak egy igazán hozzáértő ember tudná megcsinálni! Vagy akkor lenne még könnyű helyzet hogy ha len egy pont ugyan ilyen gép!
Esetleg egy képet tudnál felrakni a program kapcsolóról?
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Én azért megnézném azt a forgórészt hogy pontosan jól lett e elkötve a végei, jó irányba lettek e elhúzva!
Mivel a kefe tartója nem középen van, ezért el kell tolni az egyik irányba a tekercset, de inkább ebbe ne menjünk bele mert elé bonyodalmas dolog.
Annyi a lényeg, hogy nem úgy kell elkötni mint egy fúrógépnek a forgóját. Az elektronikán lévő triakot is meg kell nézni meg a a táp részt az elektronikának!
Ellen állás értéket meg csak úgy tudnák mondani hogy ha lemérnéd hogy mekkora feszt ad le a motoron lévő Tacho generátor, mosási fordulaton meg centri fordulaton, (kb. 1800 / kb. 14000)
Nem elég csak az ellenállást cserélned az magától nem ég el, először azt derítsd ki hogy miért égett el!!
Következő: »»   5 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem