Fórum témák
» Több friss téma |
Ez így nem teljesen igaz...
Lehet a sebességét változtatni! Valahol láttam egy egyszerő kapcsolást (kb10 éve) ahol ha jól emléxem egy 100R volt sorbakötve és párhuzamosan egy 100uF. (nem biztos, de vmi ilyesmi rémlik...)
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem! Adott 1db teljesen alap 2 tranzisztoros (npn, már ha számít) "ledvillogtató" astabil multivibrátor! Hogy lehet úgy megépíteni, hogy bekapcsoláskor mindig tutira ugyan az a tranyó nyisson ki elsőnek? Mer nekem sehogy se jut eszembe, pedig valamikor tudtam... Várom a válaszotokat! Előre is köszi!
halihó,
nekem is lenne egy kérdésem: UJT-t hol lehet kapni? TIS 43, vagy 2N4870, 2N4891. Vagy Vicsys rajzán szereplő 2N2646 os is megfelelne. Köszi.
Az egyik LED ellenállásával köss be párhuzamosan egy kondenzátort. Így a másik LED fog előbb felvillanni. Vagy valamelyik bázisra menő ellenállással köss párhuzamosan kondit, így az adott ranzisztorhoz tartozó LED villan fel előbb.
kb 200 ft egy olyan tranyó..
sztem 2 db 10 ft os is meg teszi.. lásd: Tom Lord rajzolta névtelen.jpg Idézet: „És hogy fogod a sebességét beállitani???” Mint írtam: Idézet: Valóban, a leddel párhuzamosan kötött kondival, korlátozott mértékben vátoztatható a villogás üteme. Az UJT-s és a kétledes mmv-is egyszerű, de schmit-trigger bemenetű inverterrel is lehet egyszerű villogót építeni, aminek változtatható a villogási üteme... „Bár túlsok extra nincs benne de működik...”
Köszi a gyors választ!
Télleg! A kondi lassan engedi felfutni a feszültséget az ellenálláson! Azt meg tudnád mondani, mégis kb. mekkora legyen a kondi a biztos működéshez?? (sacc/kb mondjuk 1/10/100nF léptékben) És még valami: a további működésben milyen egyéb változásra lehet számítani? (pl. kitöltési tényező változása, stb.) Köszi!
Én kipróbáltam 10 nF-os kondival, és az jónak tűnt. De lehet, hogy kisebb kondi is jó. A kitöltési tényezőben nem tapasztaltam észrevehető változást.
Köszi szépen!
Meek, útba igazítom az eltévedt elektronokat...
Üdv!
Lenne egy érdeks kérdésem! Van ugye az astabil ledvillogó....ami nem villog Világít az egyik led majd a másik...semmi villogás!!! Én viszont mikor legelőszőr annó megépítettem bontott tranyóból nekem villant(!) az egyik led, pici szünet majd a másik led( nagy fényerejű kék ) és ezt úgy lehetett gyorsítani/lassítsani hogy merűlt vagy zsír új elemet kötöttem rá...merültel lassabb volt értelem szerűen A tranyó típusa: C945 (P225C <---még ez is alá volt írva) Kérdés: miért villant a led??? >
Gondolom, elkezd világítani az egyik LED, aztán leesik a fesz. a nyitófeszültsége alá, de ugyanekkor a másik LED-nél sincs még meg a nyitófesz, tehát ekkor nem világít egyik sem. Majd ugyanez fordítva. Feltéve, hogy egy klasszikus kéttranyós villogóról beszélünk, vagy vmi hasonlóról. A kéttranyós villogónál az RC elemek változtatásával lehet a stabil állapotok hosszát szabályozni. De ezzel a kapcsolással sztem nem lesz könnyű a LED-eket úgy behangolni, hogy mikor az egyik elalszik, a másik rögtön kezdjen világítani.
Esetleg ha feltennéd a megépített kapcsolást, többet tudnánk mondani.
Sziasztok!
Közben kérdeznék én is. Olyan kapcsolási rajz kéne ami úgy "villogtatja" a LED-et, hogy az szépen: 'felerősödik - tart - halványodik'. Namost a fel és le halványodás ideje elég ha kb. 0,4 mp lenne. Én egy mobiltelefonon láttam, mikor beszélt az illető rajta, a mobil szélébe épített sárga LED-ek ezt csinálták. :help:
Ez a Te kapcsolásod!
Ez éppen ezt végzi el, gyakorlatilag egy izzó működését szimulálja (felerősödik - világít - elhalványul). A villogtatást bármilyen astabil multivibrátorral meg lehet oldani.
Sziasztok lehet valahogy megoldani hogy ha a led nek áramot adunk ne egyfojtába világitson hanem ki be kapcsoljon 1mp enként elmagyarázom miért egy disco fényt csinalok és nem lácik mikor alszik el vagy gyulad meg mert ojan kicsi köztük az átmenet hogy nemlacik ezért lene jó ha be ki kapcsolna 1mp en ként
Nem is tudom mit írjak neked. Ez az első megszólalásod, de rögtön új témát nyitsz, ahelyett hogy a keresőt használnád. Ráadásul a helyesírásod valami hihetetlenűl rossz. Így ne várj sok segítséget a fórum tagoktól. Sürgősen változtass! Most nem adok figyelmeztetést, de egy tranyókát kiérdemeltél, és jót is tesz neked ha átolvasod a fórumszabályzatot! -szamóca
Vegyél egy ilyen villogó LED-et. Ez a legegyszerűbb.
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha azt szeretném, hogy tovább tartson a fel ill lekapcsolási folyamat az akkor megoldható azzal, hogy egy nagyobb kondit teszek bele? Nekem az lenne jó ha olyan 8-10 másodpercig tartana az átmenet.
Ezt ezzel a kapcsolással el lehet érni? előre is köszi: Skip
Vagy esetleg a tranzisztor bázisán lévő 4k7-es ellenállás változtatásával is lehetne kalkulálni?
Segítséget szeretnék kérni!
Meg kellene terveznem egy olyan áramkört ami 3 ledcsíkot irányítana és egy kétállású kapcsolóval kétféle módot tudok vele állítani. a három ledcsík háromszög alakban helyezkedik el egymástól. a mellékelt képen láthatjátok. 1. mód magyarul arról szólna hogy körbe, körbe menne. ezzel még nem lenne semmi gondom csak azt nem tudom hogy mivel tudnám megcsinálni azt hogy szépen lassan felerősödik majd elhalványul a fénye. tehát mindig csak egy szépen felerősödik majd elhalványul, és jön a következő, majd a következő és így tovább körkörösen. a 2. mód is ugyan ez lenne, csak ott fordítva mint az 1. nél. ott 1 led csík nem égne a többi meg igen és ez is körbe körbe menne úgy hogy amelyik nem égett az elkezd felerősödni a soron következő meg elkezd elhalványulni és ez így menne körbe körbe. én gondolkoztam azon hogy pic-el kellene megcsinálnom, de nem nagyon tudok programozni még és valami más megoldás jó lenne nagyon szépen megköszönném ha minél előbb segítenétek
Üdv!
Én olyan villogtatót keresek ami a legkevesebb alkatrészből szaggat egy áramkört. Gondoltam pl. olyanra, hogy a multivibrátor egyik kivezetésével megvezérlek egy tranyót. Kérdés h van-e egyszerűbb. A másik dolog, meg szeretném memóriásra, tehát 1 nyomógombbal választva pislogtatni illetve folyamatosan világíttatni szintén a legkevesebb alkatrésszel. A memória dolog nem vészes, mert maximum egy másik tranyót megvezérlek ezzel párhuzamosan 1 D-tárolóval, de ha ettől 1xűbbet tudtok mondani azt megköszönném. A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2013
Üdv!
Lehet, hogy ezt nem ide kellene írnom, de valamelyest illik a témába. A következőt kellene megvalósítanom a lehető legegyszerűbben. Van egy led sor aminek az anódjai külön kapcsolhatóak. A katódjaik közös f öldön vannak, ezt kellene megvezérelni úgy, hogy ha az anód be van kapcsolva, akkor vagy folyamatosan világítson, vagy egy pozitív impulzus hatására villogjon vagy egy másik nem ugyanazon bemeneten adott jelre ismét folyamatosan világít.
2 diódával. Az egyiken villogást "adsz be" neki, a másikon meg "+-jelet". Ez utóbbi "felülbírálja" a villogó jelet.
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy az LM 3909-es IC-t mivel lehet kiváltani? Több web-áruháznál is olvastam, hogy nem forgalmazzák, kifutó típus. Üdv.: Yoe
Szia!
Azt a dupla kollektoros integrált tranzisztort mivel lehet kiváltani?
Közben megleltem: Bővebben: Link.
Köszönöm a segítséget, de a böngészésem alkalmával már találkoztam ezzel a kapcsolássaLM3909 kiváltás. Konkrét IC-vel nem lehet helyettesíteni? Üdv.: Yoe
Miért ragaszkodsz ehhez az őskövülethez? Van valami konkrét oka?
Egyrészt, természetesen nem ragaszkodom, ezért kérdeztem, hogy mi a kiváltója. Mellesleg elég egyszerű a kapcsolása. Másrészt, egy nem 555-ös, vagy tranzisztoros időzítő kapcsolást keresek. Legyen minél egyszerűbb.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |