Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   250 / 1385
(#) Tibi98 hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
sziasztok!
előre is elnézést kérek, de sajnos nincs időm végigolvasni a topicot, pedíg biztos leírták már 1000x...
szóval vasalásos módszerrel szeretnék nyákot csinálni, amit ugye 20%-os sósav, és hidrogén-peroxid keverékébe kell maratni...
kérdésem, hogy kb mennyi, és milyen koncentrációjú peroxidra van szükség?
válaszokat előre is köszönöm, Üdv Tibi!
(#) levii válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
35%-os legyen.
Rakd bele valamilyen nem fémből készült tálba a nyákot, öntsél rá sósavat hogy ellepje és utána öntsél hozzá annyi hidrogén-peroxidot hogy pezsegjen ha abbamarad a pezsgés öntsél még hozzá. Én is így csinálom

Üdv!
(#) imbra válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Üdv! Ha már időhiányban szenvedsz olvasd el Attila86 honlapján a vasalásos technikát. Ott töviről hegyire le van írva.
Bővebben: Link
(#) Tibi98 válasza imbra hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
köszi, ezt már olvastam...
"Ez után öntsünk hozzá egy kevéske hidrogén-peroxidot."
ennyit ír erről a témáról... most akkor ez azt jelentheti, hogy 100%-os?
(#) Tibi98 válasza levii hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
bocsi, ezt nem ovastam az előbb
a sósav, vagy a peroxid 35%-os?
a videóban úgy láttam, kb egy kupaknyit tett bele, de ez attól is függ, hány%-os...
(#) kaqkk válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Ha kapsz valahol 100% hidrogén peroxidot ,
azonnal írd meg hol vetted megyek és veszek én is !
A kereskedelemben max 35% lelhető fel de az már tökéletes nekünk .
(#) Tibi98 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
ha akarok, biztos tudnék szerezni
van egy vegyész ismerősöm, valószínű ezt is tőle kérem majd...
ő sztem tudna hozni
(#) kaqkk válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen a legtöményebb H2O2 oldat amit megtudsz szerezni mivel hogy oldat 100%-os semmiféleképpen nem lehet
(#) gulasoft válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Ez jó! Ha szerzel valami töményebbet akkor azt külön katonai kísérettel kapod, mert egy literrel az ivóvízbe fél budapestet kiírtaná.
De most komolyan. A 35%-os fekete műanyag flakonban van, amit nem szabad napfénynek érni nehogy szétrobbanjon, a gumikesztyű kötelező viselet, és a fodrászok 1000-es higításban használták szőkítéshez.
Ha ennél töményebbet kapsz, akkor szerezz nekem is. Még soha nem sikerült felrobbantanom a sufnit.
(#) Frankye válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
"A sufni felrobbantása súlyosan károsíthatja az Ön, és a környezetében élők egészségét!"
(#) SALáta válasza Frankye hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Kicsit a hidrogén peroxid ról :Bővebben: Link
(#) troby hozzászólása Feb 25, 2009 /
 
Sziasztok látam a tescoban tg laminálót 5000ft ért szerintetek azzal jo eredményt lehet elérni? üdv
(#) gulasoft válasza SALáta hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
hehe 30% felett robbanásveszélyes. Mondom szerezz töményebbet had repüljön a sufni
(#) gerry válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Egyszer régen kértem a gyógyszertárban hidrogénperoxidot és az eladó készségesen megkérdezte, hogy milyen töménységüt és mennyit szeretnék. Hát... mondom nem tudom milyen töménységüt, amilyen van... 30%-os van xxxxFt., mondom jöhet, kihozza szépen barna üveg feliratozva, elmondja, hogy nagyon erős, csak kesztyű meg védőszemüveg használatával, montam oké.

Elfogyott és visszamentem nagyképűen, hogy "tele kérem" az üveget . És kitől kértem,... hát a főnöktől, az meg, hogy én ezt kitől vásátoltam meg hogy ki adta ezt ki, én meg mondtam, hogy a hölgyemény. Ő vörösödött a főnök meg nemkevésbé.
Aztán rákezdte, hogy kinek, minek viszem, mondtam nyákot maratni, az meg csak nézett .Biztos a vadászoknak viszem, harsogta habzó szájjal, mondom azoknak meg minek. Merthogy ezzel főzik le a trófeák koponyájáról a húst, meg fehérítik a csontot. Mondtam biztos, de nekem nem erre kell. Azt monda max 9%-os vihetek ha kell, mondtam jó lesz, de majd máshól megveszem, azzal ott is hagytam. Akkor tényleg veszélyes lehet a 30%-os oldat!
(#) kaqkk válasza gerry hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
És ráadásul patikában nagyon drága ! 2600ft volt egy liter
(#) Lozsa hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Múltkor írtam a lámpámról ahol a kész áramgenerátorok TTL jelet várnak a szabályzáshoz 0-700mA közötti kimenethez.

Namost 7 db led van 7 db áramgenerátorral. A 7 generátor szabályzó bemenetét összekötöttem és csináltam rá feszültség osztót 5Voltról. +5v---800K---2K---GND módon, és a 2 között meg is jelenik a az elvárt 3,6 Volt. A gond, hogy amikor rákapcsolom ezt a 3,6voltot az összekötött vezérlőlábakra akkor semmi reakció... Vajon miért?
(#) kaqkk válasza Lozsa hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Leírtad a hiba okát ! "TTL jelet vár " a szabályzáshoz
TE adtál neki egy fix feszültséget !(a ttl jel egy 5v os négyszög) és a kitöltési tényező változtatásával állítod a fényerőt.
(#) lgyk hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Hi!

Hidrogén-peroxid + sósav aránya itt le van írva, gyakorlatilag ez az összetétel lassan mar, de megbízható.

Az adagolást 37 m/m%-os sósavra és 30 m/m%-os H2O2-ra kell érteni.

A 100 %-os H2O2 oldat már attól felrobbanhat, hogy néhány porszem belekerül. 35 % alatt nincs igazán ilyen veszély, ha viszonylag tiszta marad az anyag.

1 l az ivóvízbe 100 %-osból (azt leszámítva, hogy amint érinkezésbe kerül a nehézfémtartalmú vízzel, felrobbanhat) semmilyen lényeges következménnyel nem jár. Egyébként a sejtekben is vannak peroxidok (term. oxidáció, peroxiszómák).

Egyébként nem illik H2O2-ot használt flakonba tölteni a szennyeződések miatt.

Fodrászati kellékesnél párszáz Ft/l áron lehet kapni 35%-os oldatot, nem érdemes a gyógyszertárat zaklatni, ha van más alternatíva. Egyébként a maratás működik karbamid-peroxiddal is (Hyperol), könnyebben adagolható és tárolható, mindegyik gyógyszertár forgalmazza.
(#) kanoc86 hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Helló mindenkinek!

Tegnap este elkészült az első nyáktervem csak nem vagyok benne egészen biztos hogy jó is.
Át tudná esetleg valaki nézni, hogy jó e és ha nem akkor mit változtassak rajta?

Előre is köszönöm!

(#) Wolkare hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Nem tudom ez a jó topic-e de mekérdem, a rézlemez maratásához használt anyagoknak jónak kell lenniük más fémekhez is, nem? (itt most alura gondolok elsősorban meg vasra)És a filcnek ami megvédi az adott területet változtlanul védenie kell más felületen is.(kivéve ha nem tapad meg)
Üdv.
(#) Frankye válasza Wolkare hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
A vasklorid a vasat rozsdásítja, de nem "marja", legalábbis nem úgy, mint a rezet. Az alumíniumot - úgy tudom - lehet maratni vele, de elszíneződik. (Ki nem próbáltam, csak mintha ezt olvastam volna róla, itt, a fórumban.)
A filc pedig igen, minden olyan anyagon, amin megtapad, megfelelő védelmet nyújt.
(#) Wolkare válasza Frankye hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Ha rozsdásítja akkor az nem felel meg annak, hogy kiszedi az anyagot onnan ahonnan kell? Bár az igaz, hogy akkor az oldala is rozsdás lesz ha például 1 lyukat csináltam. De azt a részt le lehet csiszolni. Egyébként ez alumíniumnál az elszíneződés milyen természetű, úgy is marad, és esetleg úgy fog viselkedni mint a rozsda a vassal? Vagy csak levakarom és onnantól okés.
(#) Frankye válasza Wolkare hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
A rozsdásodás MINDEN vas dolgon megjelenik, ha vasklorid van a közelében, így szerszámokon is, stb. Ez tapasztalat (sajnos ).
Az alumíniumról pedig csak olvastam a fórumban valahol... Pontosabbat én sem tudok. Esetleg próbáld ki egy kisebb darabon.
(#) petya100 hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Szia! kanoc86 a nyák amit te csináltál,terveztél tökéletesen jó! Nincs mit hozzáfűznöm akár már vasalhatod is vagy amilyen technikával éppen te csinálod
(#) szilva hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Ma összeraktam egy PICkit2-t a gyártatott panelek egyikére. Eddig a saját magam által gyártottakat használtam, amik vasalásos technikával készültek, és maratás után TN160 ónozóban kaptak ónréteget. A gyártatott panelek is a "legprosztóbb" megoldásúak, azaz semmilyen extra lakkréteg és hasonló hókuszpókuszok nem lettek rájuk kérve.

A két NYÁK ránézésre ugyanolyan (ónszínű), de a gyártatott mégis fényévekkel jobban forrasztható: a cin szépen terül rajta, álom vele dolgozni, elég a 260-280 fokos páka. A TN160-assal kezelt felületen a cin nehezen akar megtapadni, illetve a páka hőfokát meg kell emelni 300 fokra vagy kicsivel afölé, kicsit hosszabb melegítéskor pedig mintha "elpárologna" az ón a rézfelületről, és a forrasztás mellett kisebb-nagyobb területen kilátszik a réz.

A kérésem az lenne, hogy valaki magyarázza el, legyen szíves, hogy a gyártatott panelre milyen ónréteg kerül és ez miért más, mint a kémiai ónozóval felvitt réteg. Továbbá azt, hogy van-e esély arra, hogy a gyártotthoz hasonló bevonatot sikerüljön létrehozni itthon is, és ha igen akkor milyen vegyszereket kellene beszerezni, illetve technikákat megvalósítani ehhez.

Előre is köszönet!
(#) Norberto válasza szilva hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Amit a gyártók használnak, az a tüziónozás nevű megoldás/technológia. Korábban a galvánónozást csinálták, de az nem annyira strapabíró.
(#) gulasoft válasza szilva hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Szerintem azt ónba mártják, vagy felpárologtatják rá. Én akarok egy nagy függőleges vas valamit amit megtölthetek ónnal, utána belelógathatom a panelt.
(#) kanoc86 válasza petya100 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Örülök!

Hamarosan dobom is a maratóba...

Köszönöm hogy megnézted!
(#) Tanto hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki egy linket egy weblapról, vagy innen egy kommenthez linket adni, ahol nagyon részletesen le van írva az, hogy hogyan kell egy filccel nyákot rajzolni, aztán fúrni, maratni stb. Kezdőknek keresek valami leírást, de egyszerűen nem találok egy igazán átfogót.
(Egy cikket írok a simson.hu-ra, amiben szükség van egy panel elkészítésésre, de ott nem akarom részletezni ennyire azt, hogy hogyan kell megépíteni.)
Köszi a segítséget!
(#) gulasoft válasza Tanto hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Hát filccel nagyon kevesen rajzolnak már nyákot, aki még ezt sem tudja minek akar nyákot építeni? Fog tudni forrasztani, nyákot pucolni, hibát keresni?
Következő: »»   250 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem