Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   9 / 118
(#) Sebi válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Öreg kondikat tettél bele... soros kapcsolású kondik mindig azonos alomból kell hogy kikerüljenek, mert a "bleeder" (párhuzamosan kapcsolt) ellenállások 220kohmosak, ők nem tudják biztosítani az egyenlő feszültség-eloszlást. A régi kondik ESR-je nagyon rossz, nem valók kapcsolóüzemű tápokba még puffernek sem. Persze nem lehet kizárni azt sem, hogy a vezérléssel van valami gond és a terhelésük nem szimmetrikus. Nagyon ritkán előfordulhat, hogy az egyik végtranzisztor szakadásba megy...

Azt az ingadozó kimenőfeszt sem hagynám annyiban!
A készenléti tápnak is stabilnak kell lennie, tehát ott is valami rohad. Így ne tedd gépbe, mert másvilágra küldheti az egészet!
(#) Sebi válasza krs hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Az ellenőrzéshez - a legtöbb tápnál - műterhelést KELL tenni legalább a +5V-os kimenetre, hogy a szabályzás megfelelően működjön. 12V/50W-os autóizzó kiváló a célra, én is mindig ezzel próbálom.
(#) Krisz03 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Értelek. Akkor veszek új kondikat hozzá.

Az a fesz ingadozás nekem sem tetszik, de a másik ugyanilyen táp is ezt műveli, és az a gép szinte nap mint nap használatban van. Ja, és ahogy ingadozik a fesz, ugyanolyan ütemben hallatszódik valami halk pattanás is. Vagyis amikor van ez a hang, akkor ugrik fel 5V-ra, majd vissza egy picit.
(#) bviktor hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
Sziasztok srácok,megint én vagyok a "furcsa" táppal.Most a következő a szituáció.Elvittem egy "szakihoz" aki rendesen megnézte és leellenőrizte hogy megfelelő feszültségeket ad le a táp.Ez rendben is van minden feszkó megfelelő,na de a probléma még mindig az hogy a lapra (tökéletesen működő cucc) rádugva csak a ventiket pörgeti.Végső elkeseredésemben kipróbáltam egy p2-es géppel (ezt már tuti bírnia kéne) de azzal is se kép se hang. Valaki tudna tippet adni hogy miért nem indulhatnak a lapok vele ha megvannak a feszkók?Próbáltam autó égővel terhelni,azt simán bírja.Egyszerűen fogalmam sincs hogy miért nem képes a lapot működtetni.Bármilyen ötletnek/tanácsnak örülnék.Másik gyengébb táppal megy a gép ezért gondolom hogy a táp a ludas.
(#) acdc hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
Hali!

Nekemis van több kiselejtezett (de még működőképes) pc tápom, azon gondolkodtam, meg lehetne csinálni szabályozhatóra 0-x V ; 0-x A ? Valakinek esetleg van valami jó ötlete, netán egy kapcsolási rajza erre?
Bármilyen megoldás érdekel, csak ne legyen túl drága..
kösz előre is..
(#) AM2k hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Sziasztok,

Sajnos a chiftec tápom megadta magát, szétszedtem és egy szétéget diódát találtam benne.
De annyira elszenesedett, hogy nem tudom se a típusát se azt, hogy hogyan volt benne.
Van vmi ötlete vkinek, hogy hogyan lehetne megállapítani az irányt és a típusra tippet tenni? Esetleg vkinek kapcsirajza nincsen?

pontos típus: chiftec hpc-360
(#) inci88 válasza bviktor hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
szia

úgy is próbáltad, hogy a lapra van kötve, és közben terheled az autóizzóval?

(van egy tápom, ami csak akkor volt hajlandó a +12V-os "P4-es" tápcsatlakozóján (4pines) elég áramot leadni, ha az +5voltos ágat leterheltem egy izzóval, vagy ellenállással.
De ez is alaplapfüggő volt, egy matx s478as és egy p3-as lap sem indult terhelés nélkül, de egy másik s478-as viszont igen.)
(#) deguss válasza AM2k hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Mondd meg, hol volt a dióda, illetve rakj fel képet, lehet hogy tudok segíteni.
(#) AM2k válasza deguss hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
A poziciója D14, és egy zener dióda volt. Elkezdtem bogarászni és az egyik lába föld a másik pedig az LM339 V+ lábára megy. Viszont az lm339 tápfesze 2-30V ig terjed, de én 5V-ra tippelek. Viszont mitől mehetett tönkre? Kiszáradhattak a kondik?
Majd pákázok bele egyet és meglátom mi lesz.
(#) deguss válasza AM2k hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Sajnos nincs ilyen tápom, de ha az anódja a testen van, a katódja pedig a komparátor tápján, akkor szinte biztos hogy 5, vagy 12V-os zéner, nézd meg a környékbeli diódákat, lehet hogy a negatív tápon lévő társát megtalálod, és be tudod azonosítani. Esetleg a párhuzamosan kapcsolt elkók feszültségértéke adhat némi infót, de ahogy írod, valószínű zéner, hát ha még megtalálod a sorosan kötött ellenállást is.
(#) AM2k válasza deguss hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
egy 16V 470µF van vele párhuzamosan, teszek bele egy 12V-os zener-t és meglátom mi lesz
(#) AM2k válasza AM2k hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Müxik a táp!
Egy kicsit még tesztelem, de úgy nézki, hogy sikerült megjavítani. Köszönöm az építő jellegű hsz-ket
(#) deguss válasza AM2k hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Ennek örülök!
(#) Mester54 válasza acdc hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia!

Az átalakításhoz a PC tápátalakítás c. HE topicban mindent megtalálsz. A lényeget emailben elküldtem!!
(#) jdani hozzászólása Feb 25, 2009 /
 
Hali. Lenne egy tápom. Nem működik, szétszedtem, kicseréltem a biztosítékot, kipróbáltam, ujra kiégett a biztosíték. Hol kezdjem a mérést-javítást?
(#) 7805 hozzászólása Feb 25, 2009 /
 
Üdv nekem is van egy rossz 300-w-os tápom..
vagyis vagy 70-db közte 500-watt-tól-egészen 300-ig minden van .

Már ki van kondizva de így nézett ki...

És működött csak idegesítően sípolt..A kondi volt a baj
(#) dbase válasza 7805 hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Szép tiszta szürt feszt kaphatott a gép, biztos jól dolgozott vele.
(#) 7805 válasza dbase hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Üdv

Sép tiszta fesz.. :yes: be se indult csak régebben .....

Most kikondiztam nem sípol és megy..amúgy még van jópár rossz kondi..csak nem fért bele a képbe..
(#) lithium hozzászólása Feb 25, 2009 /
 
Szevasztok!
Problémám egy táppal teljesen ugyanaz, mint néhány hsz-el ezelőtt (#371402) bviktor gondja. azaz a táp gépből kivéve teljesen normálisnak tűnik (minden fesz. megfelelő) de alaplaphoz csatlakoztatva- bár a ventik elindulnak és a cd rom is villan- a gép nem éled fel.
Minden 5letet syivesen fogadok!
(#) deguss válasza lithium hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Lehet hogy túl nagy a terhelés, esetleg a CD-Rom meghajtó döglődik. Válassz le mindent, csak az alaplapot hagyd rajta, próbáld úgy. Mérj feszültséget, úgy hogy rákötöd az alaplapot.
(#) jdani hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Hali. AZ én gondom az lenne, hogy mindig kiüti a biztosítékot a tápegységben. ha kicserélem újra, akkor is kiüti. hol lehet a gond? hol kezdjem a mérést, javítást?
(#) Krisz03 válasza jdani hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Nézd meg a Graetz-hidat, puffereket, primer oldali tranyókat, szekunderen a kettősdiódákat, keress rövidzárat, repedt forrasztást, stb. Persze egyik alkatrészt sem a helyén mérve, hanem kiforrasztva. A fólia oldal átnézésével kezdd!
(#) Mester54 válasza jdani hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Amint azt Krisz03 írta abban a sorrendben kell tenned, a biztiégetés redukálása érdekében a 220-at egy 100W-os izzó sorbakapcsolásával add neki. Amíg folyamatosan világít addig zárlat van, ha csak felvillan akkor már jobb a helyzet(lehet már teljesen jó is). A primer tranyó(k) 99% biztosan megpusztultak! Rajzod van-e? Sok sikert, előbb utóbb menni fog!
(#) jdani válasza Mester54 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Nincsen, csak egy pár kép, a tápról. kell?
(#) Mester54 válasza jdani hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Az adattáblájáról is dobjál fel egy képet a meglévők mellé.
Lehet hogy van hozzá rajzom. Rajzokat itt a fórumban a kapcsolások fül alatt találsz, az atx1 a legjobb sztem. Az alapján tudunk miről beszélni, mert az összes táp ennek valamilyen klónja.
(#) kcsaba74 hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Sziasztok
Ha kiszerelve csak 220-ba bedugok egy tápot mindenféle kapcsolás nélkül hol kell tudnom mérni feszültséget, melyik pólusain?
ATX-es, az alaplaphoz van a 4-es fekete-sárga és van a sokpólusos csatlakozója.
(#) bbalazs_ válasza kcsaba74 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
A lila vezetek (5Vsb) es a fekete (test) kozott 5V.

Ha a zoldet es a feketet osszezarod, az kapcsolja be, akkor a tobbi (narancs, piros, sarga es a feher, kek) vezetekek is 'felebrednek'.
(#) papu720 hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Sziasztok!
Kérem, segítsen valaki a következő problémában: van egy Samsung fénymásoló/nyomtató stb. egyben és elszállt a tápja. Az okát nem tudom, használtan, hibásan vettem. A jelenség a következő: bekapcsolom, azonnel elszáll az egyik biztosíték (3.15A-es) és leveri a villanyórát is. Volt benne 2 átégett 220 ohmos és egy0.47ohmos ellenállás. Ezeket és a FET-et, valamint a tranzisztort kicseréltem, eredmény ugyanaz! Mi szállhatott még el benne? :eeknoes:
(#) hadnagyakos hozzászólása Máj 10, 2009 /
 
A régi AT-s tápomban tönkrement a DBL494-es vezérlő IC. Mivel lehet ezt helyettesíteni, mivel sehol sem kapok ilyet?
(#) hmli válasza hadnagyakos hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Bármilyen TL494 klón jó oda. Szerintem. Lényeg a 494
Következő: »»   9 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem