Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 281
(#) misike válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Szia
Lehet hogy oldalt vanak karmok amik egyben tartják.
Az oldalánál pengetövel szét kel nyitni.
De ovatosan mert sérülhet a burkolat.
(#) bbb válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
menj fel az ibm honlapjára, és onnan töltsd le a szerelési útmutatót. igaz angol, azonban nagyon részletes, rajzzal illusztrált az egész!
(#) mark.budai válasza bbb hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Köszi! És ott hol vannak az útmutatók?
(#) bbb válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
felmész az ibm honlapra, ott találsz egy keresőt, amibe be kell írnod a következőt:
thinkpad maintenance manual, meg persze az adott tp száma (pl. nekem 570-em van, akkor thinkpad 570 maintenance manual)
ezután a kereső ki fogja neked dobni a megfelelő pdf fájlt, amiben a gép teljes szétszerelése benne van! (nekem ugye az 570-em 98-as modell, a hozzá tartozó útmutató 2000 januári, de még mindig fent van a honlapjukon)
(#) misike válasza didyman hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Kis lcdnél jelez egy kör benne Z betü.
Nem tudod mit jelent ez?
(#) didyman válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Először szedd ki a billentyűzetet. Ehhez kéne egy modellszám, mert elképzelhető, hogy először a billentyűzet feletti takarólemez jön le, de az "újabb" TP-okon a billentyűzet alatt lesz csavarozva a felső panelt fogó csavar. Ha ezt megoldottad, akkor a TFT következik, majd utána még néhány csavar a bill alatt esetleg és úgy jön le a felső sasszi.
(#) didyman válasza misike hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Az véletlenül nem egy áthúzott elemet szimbolizáló ikon? Ha "Z" betű, akkor alvó állapotot jelezhet, de erről a kezelési útmutató biztosan tesz említést. kicsi esélyét látom, hogy a hibához lehet köze, inkább annak következménye, mint fals jelzés, de mindenképpen érdemes meglesni a kezelésit erről.
(#) EcoPityu hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Van 2db HP OmnibookXe2-őm.
Az egyikben jó az akksi, és nagy a képernyő, a másikban viszont a proci barátságosabb, de a kijelző is gyenge, és kicsi, az akksija meg halott.
A kettőből akarok egy jót csinálni, és az a kérdésem/mielőtt szétszedném őket/ hogy vajon kompatibilis-e a két kijelző, a méretkülömbség ellenére egymással, esetleg csak csati átdugással megoldható-e a csere. Az akksi mindkettőben remekül produkál. De a butábbik a jó képernyő ellenére csak egy PII 366MHz-es, míg a másik PIII / 500MHz, ezért pártolom, annak a feljavítását.
Az is igaz, ha a proci áttehető lenne, gyorsabb lenne a meló...
(#) Inhouse válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
TE Pityu!

Nem a procit kellene inkább átrakni? ))

Képzeld, jó lett a motorról a fogaskerék, amit adtál! Mégegyszer kössz!

Üdv
Inhouse
(#) bbalazs_ válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Azert sok konkretumot nem tartalmazott az iras...
Szoval talalgatok. A kepernyo valoszinuleg a 13.3 es 14.1 kozotti kulonbseg, esetleg felbontas svga/xga kulonbseg is lehet. Szetszedve a kijelzot, ott a hatan a tipusjel, valami ilyesmi, hogy LP133TX01 vagy hasonlo LG141S121, ilyesmi. Ezeket ird meg.
Ha mindketto csatija 20-as, akkor jo eselyed van, de ha a labszam eltero, akkor szinte kizart.
A 14.1-esek mar lvds-esek, mig a 13.3-ban volt mindenfele...
Szerintem (nem tudom biztosan) a proci valoszinuleg nem teheto at.
(#) bbb válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
csak a procit nem fogod tudni átteni. a p2-p3 között generációs különbség van, más architektúra, nem megy ugyan azzal az alaplappal.
a kijelzőnek lehet esélye, az akksi meg akár csereszabatos is lehet egymással.
amit kellene tenni első körben:
megnézni, hogy méretben, alakban mekkora eltérés van a kettő között, ha nincs, akkor lehet megnézni, hogy a csatlakozó megfelelő-e. ha igen, akkor csak simán át kell dugni, és reménykedni, hogy megy (elég nagy az esélye)
az ibm is csinált hasonló turpisságot, pl. ami nekem van 570-es széria, az többféle procival készült, többféle kivitelben, kétféle kijelzővel. nekem az extra vékony 300-as 13.3-as kijelzős van. viszont ha áttenném egy 14-es kijelzőjét, akkor simán menne vele.

egy próbát megér a dolog, viszont mindenkép bontással kell kezdened hozzá, hogy kiderüljön mi a helyzet
(#) Inhouse válasza bbb hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Hopp, a PII-PIII-t nem is figyeltem, csak órajel eltérést láttam...

Üdv
Inhouse
(#) EcoPityu hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Köszönöm srácok!
Lényeg, ha a csati kompatibilis, akkor /gondolom-én/ szabványosságból adódóan bekötésileg ugyanaz...
Ha lesz időm hétvégén, kettébontom őket!

IMI! örülök, hogy segíthettem! Vidd a lomot, vidd!
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Nem nyert srácok!

A képernyőt átdugtam! /mert a csati ugyanolyan volt, bár több szál volt bekötve a nagyobbon.../
És csak színes függőleges csíkok voltak rajta... (örültem, hogy nem nyírták ki egymást)

Aztán felnyitottam a hasát, és tényleg a proci is teljesen más: a PIII, külön foglalatban, szépen benne, míg a PII, az egy külön nyákon, valami coprocesszorral egybe, két sornyi fehér, sokerű gyorscsatlakozóval... semennyire sem kompatibilis a kettő!
A videokártyája gondolom alaplapi/bár mindkettő Silicon Motion/, nem?, az tuti nem átrakható, igaz?
(#) bbb válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
az tutira nem átrakható. egy-két laptop van csak, amiben cserélhető a videókari, és az is csak az újabbaknál dívik mini pci express csatival. igazi ritkaság az olyan laptop, amiben növelheted ílymódon a videóteljesítményt.

az akksi se volt átrakható?

a p2-nél egyébként az l2 cache-t láthatod úgy szépen külön dedikált buszon csücsülni (p3-ba már integrálták)
(#) istván001 hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérném egy Toshiba Satellite Pro 6100-as laptoppal kapcsolatban. A probléma nem régen lépet fel, és nem tudom, hogy mi okból kifolyólag. Amint megnyomom a bekapcsoló gombot, csak elkezd villogni a töltésjelző led narancssárgán. Az akkumullátort tölti, meg 10-ből 1x-er elkezd elindulni, de ennyi. Mi lehet a baj? Állítólag ez típushiba, de megjavítható itthon?
(#) patexati válasza istván001 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Nem kapott esetleg vizet??Akkor csinálnak ilyesmit a notik ha valami zárlat van !Fujasd ki a port belőle!Lehet persze más hiba is miért letilt a védelem és ezért nem engedi bekapcsolni!Akku nélkül is próbáld meg megy e csak a töltővel!Az akku is lehet ludas azért kellene ezzel kezdeni!
(#) istván001 hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Hello! próbáltam aksi nélkül is tápról, de úgy se megy. És meglehet ezt a hibát valahogy orvosolni?
(#) didyman válasza istván001 hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Az alaplap és a táppanelje közötti 160 tűs csatlakozó a ludas, a laptop mechanikai igénybevétele miatt a forraszai elfáradnak. Át tudom hevíteni, van hozzá eszcájg, Te otthoni körülmények között szerintem ne állj neki, könnyen halott alaplap lehet a vége.
(#) istván001 hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
hello!
és helyileg hol laknál, ha megtudád csinálni? mert fontos lenne
(#) didyman válasza istván001 hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Fejér megye, Pest megye a mozgásterületem. Holnap járok Pesten.
(#) rudolf992 hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Sziasztok, megadta magat a laptopom,ho nx7300, meg se mozdul semmi.Szerintem a stand-by aramkorrel van baj vagy az I/O ic-vel ami az smsc kbc1021-mt,meg is talaltam rajta azt a labat amelyikre a nyomogomb kapcsolodik(a 100 kozul) de aram alatt igy nem lehet merni hogy melyiken van aram vagy melyiken nincs mert tuzijatek lesz a vege
Elso lepeskent keresem ennek az IC-nek az adatlapjat mert sehol nem talalom meg vagy legalabb egy labkiosztas is megfelelne,ha valaki talal valamit nagyon megkoszonem!
Vegeztem egy par merest egyeb rendben van a stand-by konvertorok es ez az IC kell legyen a problema

Elore is koszonom a segitseget!
(#) systream hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Sztem ne trükköz vidd be szervízbe, de ha gondolod... 3.3 Volt körül kell merned, ami ha megnyomod a gombot akkor föld lesz. Az ACPI (advanced power management) amibekapcsolja gépet szerintem egy Intel BGA ic ben lesz. Ha végképp mérni akarsz akkor a bekacs gobot nézd meg.
(#) rudolf992 válasza systream hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Szervizbe nem viszem mert nem nagyon van a kornyeken jo laptop szerviz es szerintem ennyit en is tudok na meg van egy jo elektronika tanar a hatam mogott aki meg tud segiteni ha megakadok felszereles is van nem csak egy meromuszer meg egy paka.
A nyomogombon mertem 0V van ezert kerestem az I/o controllert ami a kbc1021-mt, es megkaptam a labat is ami a nyomogombra van kotve, annyit kaptam flash is van benne tehat ebben lesz a bios is.Azt nem tudom meg van-e taplalva eleg nehez a 100 lab kozul mert szerintem nem csak egy helyen taplalodik meg,ezer keresek labkioszast a bga ic ami a south bridge kell legyen az ez az ic utan van.Ha nem kapok semmit nekiallok es merem a 100 labat szerre lam kapok e tapot rajta +5V kell legyen a tap,nem? Ha valaki kap valamit a kbc1021-mt -rol orommel varom
(#) systream válasza rudolf992 hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Nézd meg a tápkörrt hogy egyátalán előállítódik-e ~3.3V, 5V. Tekercseknél mérd. Ha a bekapcs gombon nincs fesz az baj... Nézd meg bioson van e 3.3 volt. Elm egy kis pötyi van van az biso ic tetjénél, ott kell mérni.. Kicsit furi, hogy ki sikerült mérni hogy melyik az a láb az io ic-n, mert álltalában vagy egy legalább ellenálás a bekacs gomb és az ic között.

:wilting: <-- ez meg egy tök yó smájli :] hehe dejópofa.>
(#) rudolf992 válasza systream hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Kis potyit nem nagyon latok nem kapom a biost szerintem ebbe van beleepitve mert programozzak kaptam hozza valami programozot a neten
A tekercsekig nem jut be az aram, a fetekig igen de nincs ami iranyitja,
Vannak ezek a TPS511** ic-k amik a stand-by feszultseget kellene adjak es az I/o-t taplaljak(datasheet szerint)
Meg tudnad mutatni a biost a kepen ha nem az amit en neztem??

DSC01185.JPG
    
(#) systream válasza rudolf992 hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Ahha akkor ezen már az újjab ic van az a 8 lábú SST24... méghozzá 8 Mbit -es bios ic.

Az a soklábú KBC az a keyboard kontroller.

(#) EcoPityu válasza bbb hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Idézet:
„az akksi se volt átrakható?”


De! az kompatibilis, bár az alsó cellája halott volt, de nekem már a másikkal volt gondom, így beszereztem hozzá egy 3 cellás másik Lion akksit, így az 1800mAh-s "rudakból" kettőt beforrasztottam, egy kis formázás, és máris 100%-ra tölti...
Ez az egyetlen amire jó volt..
(#) rudolf992 válasza systream hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
megmertem az sst24.. flash ic-t ami a bios de nincs rajta feszultseg ahol kellene legyen a test megvan de a VDD-n nincs semmi feszultseg.
Ha a puklit arra erted hogy olyan e az ic hogy a lapra van ontve akkor nem normal smd ic kicsit rovidek a labai.
Amugy azon az IC-n ami a puklis mertem kb 2 labon 12-13Voltot de egyebet nem,ez a Tps51120- http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/...I/TPS51120.html
Fenneb a south bidge folott meg van egy IC:
TPS51124- http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/...I/TPS51124.html amin nem mertem egy feszultseget se.a TPS ic-kel ki tudnal segiteni melyik labon kellene merjek mert nem ertem tisztan a datasheetbol.

P.S Kivancsisagbol megmertm a bios elemet ami egy ellenallason es egy diodan keresztul a KBC ic-re van kotve,akkor ez keyboard kontroller, ora? es i/o?
(#) systream válasza rudolf992 hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
1: Ezen a fajta bios ic-n nem kell fesznek lenni csak bekapcsolt allapotban.
2: amin 12-13 voltot mérsz nem tudod megmérni szkóppal?? Lehet hogy kapcsolgat a táp ezért jön ki ilyen fura érték vagy töltő fesz.
Ha puklis az azt jelentheti hogy a kellőnél több áram ment át rajta... szal annak az icnek vége...
3: KBC keyboard controller felelős az egér és a billenytüzet lekezeléséért...
Következő: »»   14 / 281
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem