Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   381 / 1679
(#) bbalazs_ válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Szep! Esztetikus NYAK. De remelem, nem azt irod ra, hogy 'fordulat szamszabalyzo', hanem sokkal inkabb:
fordulatszam szabalyzo, bar helyesen
fordulatszam-szabalyzo a neve...
(#) bankimajki válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
tényleg szép munka, de van rajta valami védőlakk az oxidáció ellen? kár lenne érte!
(#) nagy hoho válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Ez mint a gyári, a nyák is szép. Gratulálok ! Nekem legjobban az a teljesítmény ellenállás tetszik. És a fotózás is jól sikerült. Az sem megy mindenkinek !
(#) tibor04 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
MIKROKONTROLLERES LABORTÁP.

A labortáp műszaki paraméterei:
Folyamatosan állítható feszültség és folyamatosan állítható áramhatár a teljes tartományban. Minden beállítás egyetlen kezelő szervvel egy encooderrel, könnyen kezelhető minden igényt kielégítő menürendszer.A kijelzés 2x16 karakteres alfanumerikus LCD-n. A PIC18F2550 mikrovezérlő méri a feszültséget és áramot mind pozitív mind a negatív oldalon és kiírja az LCD-re , valamint egy MCP4822 12 bites digital-analóg átalakítón kersztül vezérli a tápegységet. A menürendszer olyan extrákkal rendelkezik mint beállítható start feszültség ,beállítható start áramhatár, valamint maximális áramhatár,minimális áramhatár, valamint rendelkezik 5 előre beállítható fix értékkel (feszültség és áramhatár) melyek eltárolhatók a mikrovezérlő EEPROM-jában és a menüből bármikor behívható és ekkor a tápegység beáll erre az értékre


Feszültség:
állítható: 0-tól +50V-ig 0-5A áramhatár
0-tól -50V-ig 0-5A áramhatár
fix: +15V/1,5A
-15V/1,5A
+5V/1,5A
-5V/1,5A
A fix feszültségű kimenetek is belsőleg beállíthatók más értékekre 2,5-20V között.





Bővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: Link
(#) Doncso válasza tibor04 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
A mindenit neki de szép munka, gratulálok, nekem nagyon tetszik. Mindössze egy valami ütötte meg a szemem, a LABORTÁP DISPLAY, ezt nem értem hogy jön össze ez olyan mint a "put your hand's a magasba" De különben nekem nagyon tetszik, a nyákos előlap is jó.
A kimenő zajt nézted terhelve/terheletlenül, a stabilitása milyen?. Most nézegettem a videókat, hát ez iszonyat komoly, ilyet még nem is láttam. Ez saját fejlesztés vagy utánépített? Doksi van róla? Nagyon komoly lett!!
Üdv: Doncso
(#) zoz11 válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Köszönöm szépen a dicséreteket!
A teljes kapcsolási rajza még nekem sincs meg, vagyis lerajzolva nincs, mivel bent van a fejembe, nem szeretek kapcs rajzokat rajzolgatni, csak 1-1 része lett lerajzolva!

bbalazs_ felirat nem lesz rajta, de azért köszönöm hogy kijavítottál!

A panelon természetesen van védő lakk, mivel elég nedves párás helyen fog üzemelni, meg IP55-ös dobozba lesz!



(#) MPi-c válasza tibor04 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Újabb bizonyíték arra, hogy fóliás lemezből lehet kulturált dobozolást készíteni (A belsőt is mutathattad volna.) Sajnos osztom Doncso véleményét: használjunk egy nyelvű feliratokat, lehetőleg magyart!
(#) Dot hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Helló!
Nekem egy shift regisztert kellett összeraknom.
A mellékel képek mutatják, hogy ez úgyahogy sikerült.
A problémám, hogy nem akar működni.
Ha rákötöm a tápot/igaz csak 4,5V-om van/ akkor mind a 4 led világít, de hiába nyomkodom, kapcsolom semmi.
Kevés lenne a 4,5V ? Szgép 5V-jára nem merem rákötni.
(#) bbalazs_ válasza Dot hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Oszinten szolva nem ertem, hogy az a diodas-kondenzatoros prellmentesites hogyan mukodik.
De elvileg az elso gombnyomas utan a bemenetet lehuzza es ugy is marad.

Vedd le onnan a kondikat, a diodat is ellenorizd, aztan ha mar van eletjel (ertsd a LED-ek valami mast is csinalnak - pl. ossze-vissza ugralnak), akkor nezz valami masfajta prellmentesites utan. Ha ugy sem megy, akkor ellenorizd le a kapcs. rajzodat meg egyszer vagy csereld ki az IC-t.
(#) MolnarG válasza Dot hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Csak egy észrevétel: fordítva használod a próbapanelt... a forrszemek azért vannak, hogy arra forrassz.
(#) SzervízMacska válasza Dot hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Szia! A kivitelezésnél is figyelj majd oda. Azok a kis fényes pöttyök a panelen nem dizájnelemek, hanem forrszemek. Azokon lehet az alkatrészek lábait összeforrasztani, hogy ne a levegőben lógjanak. Továbbá a szomszédos pöttyöket cinnel össze lehet folyatni, így kialakítva a szükséges vezetősávokat. Ha ez még nem megy, fektess rajtuk végig maradék alkatrész-lábakat, így kialakítva a szükséges rajzolatot a nyákon. Szerintem szedd szét, gondold át újra, és Balázs útmutatása szerint fogj az újraépítéshez / hibakereséshez. Persze, először a rajzot ellenőrizd.

Üdv: SzervízMacska
(#) llaci56 válasza Dot hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Figyelmedbe ajánlom a 74LS194 adatlapját! A tápfesz min. 4,75 Volt! Tipikusan 5V.
Mi az, hogy nem mereed rákötni az V-ot??? Az PONT ARRA VALÓ! Azonkívül vedd ki a prellmentesítőket, (mint ahogyan ezt előttem már ajánlották,) és akkor tedd vissza (ezt v. másikat) ha a többi rész működik.
Az 5V tápfeszt az (IC 16 lábánál közvetlen!) legalább 100n -val hídegíteni kell.
(#) sirály12 hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Sziasztok.

Szeretném megmutatni a frekimérőmet.
Pár napja készült el.
1Hz-50MHz-ig mér.
Pic-es és ledes.

Egy volt cd meghajtó házába került. Bár még van mit csinosítani rajta, de legalább már használható. :yes:
(#) bankimajki válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
szia nekem tetszik, mennyire pontos, van méréshatár váltó?, és valahonnan hozzá lehet jutni a kapcsoláshoz, meg a programhoz?
(#) bankimajki válasza tibor04 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
szia nekem is nagyon tetszik a táp, de őszintén szólva szerintem mérés közben jobb ha külön bemeneteken lehet állítani az áramot, meg a feszültséget, és csatornánként. Kisebb a valószinűsége annak hogy valamit rossz helyre állítok főleg ha fáradt vok (suli után) ez nem kritika, ez csak egy megjegyzés, de lehet hogy valakinek így jobb
(#) llaci56 válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Hogyan fáradhatna el a vok?! Az egy EDÉNY!
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Nem hallottál még az anyagelfáradásról?

Amúgy szépen felszerelt labor! Én is belehúzok, hogy építgessek műszereket, mert hát, kellenek már.
(#) doszo válasza tibor04 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Nagyon jó ez a tápegység !
Nekem nagyon tetszik !
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Ez az anyagelfáradás törvénye? :hide:
(#) mex válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Nem! Ez a fárasztás törvénye,és mértékegysége a vok....
(#) llaci56 válasza mex hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Aha! Akkor bikimaki (vagy ki...) ezzel fáraszt?
(#) Doncso válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Nekem is tetszik, mellesleg egy újabb példa a dobozolásra!
(#) sirály12 válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Az alábbi oldalon találtam a kapcsolási rajzot és a progit is hozzá. Ahhoz, hogy a progit le tudd tölteni regelni kell, de nem bonyolult. (a forráskódot is adják!!!)
Bővebben: Link
(#) tibor04 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Az egész saját fejlesztés még készűl hozzá egy előszabályozás is,az igaz hogy a feliratok nem lettek igazán átgondolva
(#) Doncso válasza tibor04 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Hát ha saját fejlesztés akkor pláne gratulálok!!! Nagyon szép munka. Remélem közkincsé teszed majd hogy után építhető legyen, és azt hiszem ezt mindannyiunk nevében mondhatom.
(#) tibor04 válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Igen a felirat az nem a legsikeresebb,ami meg a dobozolást illeti azért eset a nyáklemezre a választás mert jól kezeklhető összelehet forrasztani
(#) tibor04 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Köszi a gratulációt adoksiját még azért nem teszem közzé mert még vannak benne csiszolásra szoruló részek meg ha meg lesz az előszabályozó hozzá mondjuk már meg van tervezve csak el kell készíteni meg az áramhatároló részén is alakítani akarok
(#) Flatlander hozzászólása Márc 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Fullra kész a házilaggyártott végfokom+mélyládám Szerintetek milyen?Nemvagyok egy kárpitos az biztos És azért barna mert ezvolt itthon

100_1022.jpg
    
(#) CIROKL válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
A hangfal az tuti ,csak mi az a tetején akumlátortöltő?
(#) SzervízMacska válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Gondolom, az lehet a végfok. Ha igen, elég egyedi, ötletes megoldás... :taps:
Következő: »»   381 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem