Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   10 / 137
(#) bbatka válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Ez nem így van: A Technics a különleges kapcsolás- technikáját jelölte így. Az A osztályhoz semmi köze.
(#) lamalas válasza bbatka hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Nem tudom pontosan, hogy a Technics erositokben alkalmazott kapcsolastechnika aminek class AA fantazianevet adtak mennyiben hasonlit a szokasos komplementer (v. kvazi-komplementer) kapcsolastechnikahoz, de elkepzelheto, hogy azon alapszik az egesz. Ha pedig igy van, akkor igenis van koze az A osztalyhoz. Miert? Mert a szokasos AB osztalyba beallitott erositoknel kis kivezerlesen (egeszen addig amig az egyik vegtranyo le nem zar) tiszta A osztalyban dolgozik az erosito hisz mindket felvezeto folyamatosan vezet (a folyasi szog 360fok). Minel nagyobb erteku a nyugalmi aram annal nagyobb teljesitmeny veheto ki az erositobol A osztalyban. Tehat minden AB osztalyba beallitott erosito egy bizonyos kivezerlesig tiszta A osztalyban mukodik!
(#) Tomy27 válasza bbatka hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Tehát eszt úgy is értetem hogy az ilyen jelőlésű Technics erősítők is AB osztályú végfokot tartalmaz, csak precízen kimunkált jobb minőségű esetleg paraméterekkel rendelkező végfok van bennük.
(#) bbatka válasza lamalas hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Egyszer réges-rég olvastam róla valamit. Úgy emlékszem haloványan hogy fetes a bemenete. Igyekszem utánnanézni.
Egyébként Technicses erősítőm, cd lejátszom, tunerem van. Mintha a CD lejátszon is ott lenne a class AA. Szerintem ez csak egy kapcsolástechnikai jelzés. Most a melóhelyen vagyok. Majd délután megnézem.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Mégiscsak találtam valamit róla Ne kérdezzétek miből való.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
folytatás
(#) lapose válasza bbatka hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Szia!
Szerintem ez majdnem ugyanaz mint a QUAD!
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Na ja nekem is pont ez ugrott be miközben olvagattam...De azért kösz hogy utánanéztél bbatka ,megint okosabb lettem.
(#) bbatka válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Az SU-610-es erősítőn még csak New Class A megjelölést használtak (1991). Az 1997-es SL-PS840 CD lejátszómon már Class AA jelzés van.
(#) frrrrr válasza GFI hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Szia GFI !
Februárban egy egytranzisztoros SE-t kerestél. Elvi "dolgokat" találtam a neten, hátha segít:

Bővebben: Link

http://whites.sdsmt.edu/classes/ee322/class_notes/322Lecture18.pdf

(#) GFI válasza frrrrr hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Kösz az anyagot.

Bár már nem aktuális a dolog, de biztos sokaknak segít majd.
(#) NémethBálint hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Találtam egy rajzot az interneten, melyen egy nagyon egyszerű tranyós A osztályú végfok van. A kérdésem a következő: a kapcsolásban szereplő MPSW45-öt lehet helyettesíteni a BD862-vel? És hogyan kell azt bekötni? Mert még nem igen építettem tranyós erőlködőt, csak IC-set.
A válaszokat előre is köszi.
Ja, és a kereső nem segített, ezért nyitottam egy új témát. Lehet én vagyok béna
(#) DuMatyi válasza NémethBálint hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Esetleg ha a rajzot feltennéd... Egyébként én B osztályt javaslok... Sokkal jobb a hatásfoka. Rajzot is tudnék küldeni ha meglelném.
(#) CIROKL hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Akkor EZ mi? A osztályról még a DoZ -os topikban is olvashatsz , meg a JLH-as topikban is !
(#) proli007 hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Hello!
Valóban Te vagy a béna, mert rajzot, vagy linket nem tettél fel. Egyébiránt van 1000db erősítővel foglalkozó topik. De ha a tranyó a kérdés, az meg a kezdőbe is befért volna. Szerintem ez röviden zárolva lesz. :yes:
üdv! proli007
(#) NémethBálint hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Hát a rajzot felrakom, de léccy ne zárjátok le!
(#) vendelkiraly válasza NémethBálint hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
A kérdésedet tedd fel az A-s erősítők topikjába, ezt pedig szerintem a moderátorok törölhetik is.
Persze lehet megér egy külön témát a dolog, de máskor nézz körül jól itt a fórumtémák között, illetve még egy jótanács: Ha kérdezel próbálj csatolni valami rajzot, vagy képet.
(#) CIROKL válasza NémethBálint hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
(#) CIROKL válasza vendelkiraly hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
(#) potyo válasza NémethBálint hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Hát én ezt nem nagyon nevezném erősítőnek, főleg használhatónak nem. Ez csak elvet szemléltet, de gyakorlatban használhatatlan...
(#) NémethBálint válasza potyo hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Hát, akkor lemondok erről...
De azért szerintem az a léccy szó nem ért meg egy figyelmeztetést
(#) bgsf válasza NémethBálint hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Tipikus A osztályú erősítő. Megépítését nem ajánlom, mert a nyugalmi áram átfolyik a hangszórón. Szólni szólhat, építettem ilyet ASZ1016-os tranyóval, csak olyan teljesítményű hangszóró kell ami bírja a nyugalmi áramot. Ha nem olyan a hangszóró akkor kisebb füst és lehet venni új hangszórót!
Kerüld el az olyan kapcsolást ahol egyenáram csorog át a hangszórón, mivel annak az Ohmos ellenállása kicsi! Az impedancia pedig csak váltóáramra jó, és frekvencia függő!
(#) CIROKL válasza bgsf hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Idézet:
„Tipikus A osztályú erősítő. Megépítését nem ajánlom, mert a nyugalmi áram átfolyik a hangszórón.”
Nos ezt a sületlenséget meg honnan vetted ? A nyugalmi áram miért is folyna át a hangszórón ?Az A-osztályú erősítőknél nem véletlen a végtranzisztorokon át folyik a nyugalmi áram ! S azért van ugyebár a kicsatoló konderzátor hogy leválassza az egyenfeszt a hangszóróról ,Nem de bár a tanulmányaid ezt mondták !
(#) Bassmester válasza NémethBálint hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Ez egy kimenőtrafós kis erősítő. Itt a trafó primerjén folyhat csak egyenáram, a hangszórón nem!
Eléggé szerencsétlen kapcsolás :no:
(#) kefe13 hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Sziasztok.
Erről valami vélemény ?

Kép 017.jpg
    
(#) lamalas válasza kefe13 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Udv!

Ezt az erositot sokan DoZ-nek hivjak, de hivhatjuk egy JLH variansnak is vagy aminek csak akarod A lenyeg, hogy ezt a kapcsolast mar tobben is megepitettek a forumon es elegedetten hasznaljak.
(#) kefe13 válasza lamalas hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
re
Még egy kérdés, ha nem zavarok, hűtés: ebből tranyónként 6 cm elég kenne? 32 - volt tápfesz, 2 A körüli nyugalmi.

Bővebben: hűtőborda adatok

(#) berkigyuri hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Sziasztok.
Mondja meg valaki legyen szíves,hogy a linkelt kapcsi "A" -osztályos vagy nem?
Köszönöm.
link
(#) Müszi válasza berkigyuri hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Ez egy AB, vagy B-osztélyú kapcsolás.

üdv
(#) masterknave hozzászólása Máj 16, 2009 /
 
Ezt nem hiszem el, megépitettem a 10W-os JLH-t és leesett az állam

Simán leszolja az egységcsomagban vásárolt TDA2052-t ami állitólag 60 W

Ráadásul jelenleg csak bord-on van összetákolva, egy labortáppal meghajtva, 28V 1A nyugalomban, többet nem merek neki adni mert nagyon melegszenek ezek a BD249C-k, az alkatrészek sem pontosan azok amik a rajzon vannak(elkokat csak nagyobbakat találtam, meg egy két ellenállat is picit más 10% -on bellül)
Viszont tényleg nagyon meleg a borda pedig van vagy 40cm, lásd kép.

Még leirom, milyen alkatrészek mások, hátha valaki még ki szeretné probálni igy is .

A tranyokkal kezdeném, a vége Két darab BD249C, a Q3 2N2219A.
A kondik C2, 5 330ľF 100V, C1 100ľF 50V, C3 10000ľF 50V + párhuzamosan 680nF 100v stiroflex, a bemeneten 470nF 100V szintén stiro.
Ellenállásbol R4 100ohm, R6-ot meg két párhuzamos ellenállásbol csináltam.

Semmi zaj, torzitásmentes fülre , Pedig csak 28V 1A.

A hangszoró egy 25cm MNC 8ohm 140 literes mélyládában(zárt)
Következő: »»   10 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem