Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   384 / 1679
(#) lidi válasza FMSound hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
P2 vagy P3 slot os proci hűtő lesz az
És ez a sok hűtő összefogatva valami közös alu lemezre lesz rárakva ?
(#) djtiger hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Ő az akit építettem a 7végén!
(#) djtiger hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
és még 3...
(#) djtiger hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
de még nincs kész mert bekell burkolnom a tetejét is , és két SAL mélysugárzó lesz benne!
(#) Mzolee válasza djtiger hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Érdekes, habár szép ötletnek tartom az 5-szög alapú hasáb kialakítást (szögletességmániás mivoltom révén)
Viszont ha jól látom hagyományos szivacs van benne csillapítóanyagként.
Én vagy a kereskedelemben kapható direkt ide való anyagot tennék bele; vagy ha már maszekolunk, akkor hagyományos vatta netán kőzetgyapot hőszigetelőanyag.

De amugy rendben van. Hangszóró hanyas? 10" ?
(#) FMSound válasza lidi hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Nem lesz közös lemezen, mert nem kell az egész felöletnek egyszerre melegedni, nem erősítő lesz rajta, ahol fontos az alkatrészek hőfokfüggése miatt,együt melegedni a tranyóknak.
(#) piatko hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!
Szükségem lenne egy elég sok feltételt kielégítő és több funkciójú motorvezérlésre!
Azt hiszem elég egyedi dolog lenne, tud benne segíteni valaki?
Az elvárások:
Bemeneten lévő impulzusok között eltelt idő vizsgálata, annak függvényében egyik-illetve másik irányba forgás, végállás kapcsolással.
Létezik ilyen?

Várom a válaszotok, előre is köszönöm!
(#) lidi válasza piatko hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Hát ez kb ponnt egy RC szervó működése.
(#) piatko válasza lidi hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Nagyszerű! Gyanítom Te jobban tudod, hogy ez mit is jelent, az áramkör megtervezésében is tudnál segíteni?
Vagy további instrukciókat adni?
Annyival egészíteném ki, hogy a bemenetén lévő jelet valamilyen infrás megoldással kell megoldani, vagy reed relével!

Szerinted?
(#) Kovidivi válasza piatko hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
(#) zoly15 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Ez gyári
Nagyon nagyon jó minden elismerésem!
(#) gambler válasza FMSound hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Nem semmi lesz! Hajrá
(#) Zoli_bácsi válasza vzoole hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
A lövedék sebességmérő alkotással kapcsolatban:

Gyönyörű kivitelezés, nagyon elegáns dobozolás. Szépen és precízen építetted meg, elismerésem!

Üdv!

(#) djtiger válasza Mzolee hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
igen a hangszóró 10" vagyis 25 centis! Egyébként a szivacs kialakítást azért választottam így, mert szerintem nagyon jó zajcsillapító,a másik meg felmentem a padlásra széttéptem egy régi összevarrt szivacsot és ez jöt kézhez A mai napon már az automba hever ! csak nagyon kicsi a csomagtartóm (Maruti) ugyhogy a sorsa még alakul!
(#) zenetom hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
Felújítottam egy régebbi alkotásomat, a HDD "terheltség jelzőmet".
Régen: Bővebben: Link, Bővebben: Link
Most: (csatolva a képek)
(#) scooby_ válasza zenetom hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Nem lett semmi!

Mondjuk az uccsó led is lehetne négyszög alakú!
De jó lett!
(#) llaci56 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Egyébként mi az a "HDD terheltség"?
(#) totti91 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Az hogy a géped elején lévő villogó led milyen sűrűn villan fel..tehát mennyire használja éppen a géped a winchestert
(#) zenetom válasza totti91 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Alapból mindegyik LED négyszög alakú, csak igazítottam rajtuk egy kicsit és amikor kiforrasztottam egy LED-et hogy összepréseljem a lábukon azt a kis fém 'izét' (biztosan tudjátok milyen...), hogy teljesen rá menjen a panelra, kitört a lába , ezért ki kellett cserélnem, de csak kör alakú LED volt, a másik LED meg kiégett, mert valamiért közben 12V-ot ad ki az IC lába, de csak annál a LED-nél...
A működése pedig egyszerű: az alaplapi HDD LED vezetéke van rákötve egy LM3914-re és így VU meterként működik.
(#) jandark hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
Sziasztok!
A haromb oldalon közzétett fh3 minőségi sztereo fejhalgatóerősitőt épitettem meg..
Tapasztalataim:a leirtak alapján elsőre mondhatni pöccre indult az erősitőn levő fejhalgatókimenethez képest ég és föld (dinamikusabb részletesebb és erősebb)
Megépitése tényleg nem filléres,,de ha van othol sok bontott dolog lehet takarékoskodni..
Az én körülbelüli költségeim amik számottevőek:paneltrafók 2000ft(2db),,sztereo poti 600ft,,ne5532 60db+dip8 foglalat 1000
doboz 500ft,,stb.
Öszességében lehet simán 6-7000ft ra számolni ha mindent venni kell.
Megépitettem aztán előkaptam a régi nagyfülesemetazóta ezen nosztalgiázok..
pár kép a müről,fogadjátok szeretettel
üdv:mindenkinek
(#) CIROKL válasza jandark hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Gratulálok hozzá nagyon tuti mind a külcsin mind a belvilág ! Ezt a dobozt a készen lehet kapni valhol ?Egyébként én mint kicsit szűk látókörű ember léttemre kérdezném hogy ez a kapcsolás itt valahol fellelhető -E ezen a fórumon , Ha eddig még nem akkor estleg van - e neki valami akadája hogy megoszd velünk ?
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Engedd meg hogy segítsek : Bővebben: Link
A "műhely sarok" mappában van a teljes doksi.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Nagyon köszönöm ezt még nem láttam ? Meg szeretném vizuálni !
(#) vrbst válasza jandark hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Szia!

Nagyon szép lett! Én is nézegettem már, van is minden itthon hozzá, sőt a nyákot is megcsináltam már, de az építés mindig elmaradt... Jól szól? Mik a tapasztalatok?
(#) jandark válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Köszi szépen!
EZ a kis doboz egy gyári 14voltos kapcsi táp doboza volt aminek az elejére szbtam bakelitlemezből előlapot.(azt hiszem régi telefonhoz volt kapcsitáp, már láttam máskor is csak nem tudtam hogy egyszer erre is jó lessz).
Hihetetlen de pont elfért benne
És ha azt is elárulom hogy ez már a te paneleidből van...
Amit Doncso kolega belinkelt mindent megtalálsz,semmin nem kell változtatnod :yes:
Sok sikert az utánnaépitéshez!
üdv
(#) jandark válasza vrbst hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Köszi kérdésed!
A tapasztalataim pozitivok!Öszehasonlitva egy átlagos fejhalgatókimenettel ami legtöbbször a hangszórókimenetrőli ellenálásról él,,teljesen más,,érzik hogy önálóan valósitja meg a fejhalgató ellátását..
Érzik hogy a torzitás határa jóval kitolódik,és mindaddig erőteljesen és dinamikusan teszi a dolgát,,
Talán egyetlen negativ dolog eddig hogy a 6db müveleti tokja melegszik,,ezen gondolkodok kicsi alulemezkén hütésként,bár eddig 2órát volt időm halgatni eddig egyhuzamban..
Bátran ajánlom!
Üdv
(#) vrbst válasza jandark hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Köszönöm a válaszod! Meghoztad a kedvem hozzá További jó zenehallgatást!
(#) Müszi válasza jandark hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Idős barátom azt mondaná erre:

Idézet:
„Hadd melegedjen, hiszen az a dolga”


[OFF]Van benne igazság...[code=c]

üdv
(#) jandark válasza Müszi hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Bizony mig meleg addig müködik
Szerintem nem lessz gond vele...
(#) jandark válasza vrbst hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Köszi szépen,a legjobbakat hozzá
Következő: »»   384 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem