Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   431 / 1319
(#) SzervízMacska válasza icserny hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Köszi, így már mindjárt más. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy kiskacsa2009 barátunk máshol is ilyen rútul bánik-e el szép magyar anyanyelvünkkel, vagy csak minket tisztel meg vele. Szerintem ez egy ilyen szintű szakmai fórumon nem illendő. Egyébként az iskola honlapja kulturált, jól tagolt és informatív. Gratulálok Neki hozzá. Egy észrevétel: a főmenüben a DIÁKONKORMÁNYZAT címszó javításért kiált. :hide:
(#) watt válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Értem, tehát úgy adsz közre egy tervet, hogy ki sem próbáltad!
Ezen kívül nem olvastad el a cikket, amit a PC tápokról íram. Kapcsoló nélkül, ami hiányzik a nyákodról, nem lehet üzemeltetni. Ezért a nyákod azon felül, hogy még ki sem próbáltad, nem jó!

Szerintem kicsit fogd vissza magad, mielőtt nagyon belesülnél egy két dolgoba, és csak akkor adj közre valamit, ha már van hozzá elég tapasztalatod, és ki is próbáltad a dolgot!

Az már csak külön öröm, hogy nem tudsz, vagy em akarsz magyarul írni! Megérdemelnél egy figyelmeztetést!
(#) geri12 hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Hamarosan elkészül a pickit klónom. Felmerült egy kérdés. Ahhoz hogy a céláramkört debuggolni tudjam mit kell tennem? Ugye a céláramkör progijában a fuse bit-nél bepipálom a debuggert. De azon kívül valamit kell még változtatnom a programban?

Köszi előre is!
(#) icserny válasza geri12 hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Az MPLAB menüsora alatt van egy legördíthető lista: Release és Debug választható rajta. Itt kell fordítás előtt kiválasztani, hogy milyen kódot fordítson. Debugoláshoz természetesen Debug-ot, sima futtatásho Release-t kell választani.

A "Fuse bitet" a PIC-nél szerintem Configuration bit-nek hívják.
(#) watt válasza geri12 hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Meg kell nézni, hogy az a PIC, amit vizsgálni szeretnél, alkalmas-e erre. Ha igen, akkor a legtöbb programot lehet debuggolni különösebb erőfeszítés nélkül. Vannak olyan folyamatok, amiket nem nagyon lehet debuggolni, de ezek ritkák és nem kezdőknél fordul elő.
(#) geri12 válasza icserny hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Igaz! config bit. Keverem az AVR-el.

16F877-et szeretnék majd debuggolni. Mellékeltem a progit hogy lássátok miről volna szó. Ez egy ébresztőóra amivel vannak még gondok.

main.asm
    
(#) rolandosss21 hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
Sziasztok! Van egy LCD-kijelzős hangszínszabályzóm amit én csináltam. A netről szedtem a kapcsolást meg a programot hozzá. Az IC-be be lett égetve a progi és tök jól működik egy kivételével méghozzá hogy alapban az 5-ös hangerőfokozattól indít és nekem pedig úgy lenne a jó, hogyha a 0-ról indítaná. Csak a hex fálj, a kapcs rajz és a nyákrajz van meg. A hexet át lehetne valahogy írni, úgy hogy a 0-ról induljon?
A válaszokat előre is köszi. Ha átlehet akkor majd csatolom a fájlokat.
(#) Hp41C válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Szia!


Látom sokatoknak az a legnagyobb probléma, hogy egy készülékhez csak a hex állomány van meg.

Ez itt az ellenszer a Disassembler.

Én is a Google-val találtam...

Sziasztok....
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
Igazából nem tudom kinek a kérdésére válaszoljak először,

trudnai hozzászólására:
Én ezt úgy értelmeztem, hogy nagyon 50mA felé nem rúg az áramerősség, , és egy 400W-os tápnak meg se kottyan.


SzervízMacska hozzászólására:
Én a DIÁKÖNKORMÁNYZAT-ot - mint mindegyiket - csupa kis betűvel írtam, ahogy az eredetin volt, biztos akkor történt meg ez a hiba, mikor átírták


watt hozzászólására:
A kapcsolót - mondtam már - egyszerűen helyettesíthető egyszerűen:
Fogod aszt leválasztod (vagy csatlakoztatod) a csatlakozót!
Valamint azért nem tudtam még kipróbálni, mert még nem próbáltam ki.
egyébként meg alapból olyan a természetem, hogy ha rájövök valamire, akkor azt azonnal, gyorsan elújságolni mindenkinek


BOCSI
(#) watt válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
És mi is az amire ebben az esetben rájöttél?

Én nem azt nehezményeztem, hogy még nem volt időd kipróbálni, (ahhoz nem sok közöm van), hanem azt, hogy kipróbálás nélkül adtál közre egy nyáktervet. Remélem érted mi a különbség!

A kapcsoló elhagyása és a csatlakozó lehuzigálása enyhén szólva is kőbaltás megoldás. Ha te ezt választod, ám legyen, de ne ajánld másoknak úgy, hogy az én tervemre készült a nyák, mert az nem felel meg az igazságnak!

Biztosan egy jó kedélyű, barátságos srác vagy, de ha kérhetem itt próbálj meg komolyabban viselkedni, a szakmai fórum szintjéhez igazodva! Köszi!
(#) rolandosss21 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Szia! Köszi a progit. Csatolnám a hex-et akkor át tudnátok nekem írni azt hogy a hang 0-ról induljon. A többi maradhat. Előre is köszi. A PIC IC: 16F877
Én annyira ehhez nem értek. Csak beégetem.
(#) kiskacsa2009 válasza watt hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Belátom majd veszek kapcsolót (sőt nem is, keresek az egyik felboncolt kütyün)
(#) rolandosss21 válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Jah bocs elfelejtettem csatolni Ma már fáradt vagyok

LCD.HEX
    
(#) szigetivan hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
sziasztok!

ha van egy projekt nálam, aminek nincs .mcw fájlja azt hogy tudom megnyitni projektként és lefordítani?
ha új projektet hozok létre akkor hibásan fut le.
hagy tudok így hex fájlt létrehozni?
(#) icserny válasza szigetivan hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Idézet:
„ha új projektet hozok létre akkor hibásan fut le.”

El kell olvasni a hibajelzést, azért van! Abból derül ki,hogy mi fáj neki.

Persze, az MPLAB leírását sem ártana olvasgatni, de az ritkán rövidebb, mint a hibalista...

Pl. az útvonalak nincsenek beállítva, vagy hibásak.
A projekthez szükséges fájlok nincsenek hozzáadva.
És még sok más módja van az elrontásnak.... De ezt a távolból hogyan találhatnánk ki? A szűkszavú beírásod olvastán legfeljebb az együttérzésemről tudlak biztosítani.
(#) szigetivan válasza icserny hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
hát igen, elég sok hibára lehet ilyenkor gondolni, de szerencsére megoldottam és minden működik ahogy kell
és igazad volt egy fájl nem volt hozzá csatolva..
köszi
(#) rolandosss21 hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
Na sziasztok! Jutott valaki valamire a hex fájlal? Majd ha sikerül akkor írjatok! Előre is kösszi
(#) bbalazs_ válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Ne a hex-et csatold, hanem a .asm-et (vagy .c-t).
Ha nincs, akkor igy jartal...
(#) rolandosss21 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Szia! Nincs asm, de ezzel a progival vissza lehet fordítani. Az sikerült is csak nem tudom hogy mit kell átírni mert én ehhez nem értek, csak beleégetni szoktam a progikat és kész.

PICDisasm.exe
    
(#) MPi-c válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Elég nagy az elvárásod Egy visszafordított hex-et nyálazzon át valaki és keressen meg benne egy értéket... Tegnap este raktad fel, ma délelőtt már kéred is az eredményt és még kedvesen a korábban linkelt disassemblert is csatoltad
Miért nem a program szerzőjét keresed meg?
(#) rolandosss21 válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Bocsi Közben lementettem a progival az asm-et:d

LCD.asm
    
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
Képzeljétek kész az első égetőm!!

A képen látható kupiért, és a minőségért bocsi

Csak nincs mit vee égetni

01.JPG
    
(#) trudnai válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Kossunk "uzletet": Ha megmondod miert nincs forras ill. miert nem kontaktaltal a szerzovel ezugyben, akkor megmondom cserebe hol kell valtoztatnod
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
Bocsánat a többi kép lemaradt

Az 5-ös képen a "kavics" nehezékként szolgál
A képek azok jók (nálam)
(#) rolandosss21 válasza trudnai hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Hét felőlem a google a forrás és alapban meg vmi orosz vagy nem is tudom milyen nyelvű volt és csak azok lettek átirva magyarra amiket az lcd kiír (ezt sem én csináltam, hanem itt a he-n vki)
Bővebben: Link
(#) icserny válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Idézet:
„vmi orosz vagy nem is tudom milyen nyelvű”

Törökben egyezzünk meg!
(#) MPi-c válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Nem az volt a kérés, hogy fordítsd le a hex-et és azt rakd fel! (Ezt bizonyára azok is meg tudják tenni, akik tudnának segíteni. ) Egyébként török és a szerző honlapján megtalálható a forrás fájl, de ezt neked illett volna megkeresni...
(#) rolandosss21 válasza icserny hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Oké, egyébként meg az végülis mind1
Az a része amit kiírt az már magyar
(#) rolandosss21 válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Jah megtalálható a forrás fálj, de az már nem jó mivel át lett írva egyszer az a rész hogy hang, magas, kozep, basszus Azért nem akartam azt csatolni mert akkor meg azt nem írjátok át és akkor már megint nem magyarul írná ki a dolgokat
(#) MPi-c válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Érdekes a hozzáállásod, de azért szívemből remélem, hogy fog valaki időt áldozni rád...
Következő: »»   431 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem