Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   82 / 489
(#) edison14 hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Szevasztok!!!

Összeraktam az órát és hát mindent megmértem és minden jó. De amikor bekapcsoltam nem ment. Szerintem a tekercsekben van a hiba mert a forgórészen álló helyzetben csak 5.35 V körül mértem a feszültséget. Az álló részre 4x48 menet került 0.2mm es huzalból a forgórészre ugyanúgy 4x20 menet 0.2mm es huzalból. nem tudom hogy mi lehet a baj de a forgórészen és a bázison is minden jó. Ha tudtok légyszives segítsetek mert ha nem fog menni akkor nagy szószban leszek.
Előre is kösz.
(#) janocsi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Szia Edison14!
A tekercselésnél valamit elnéztél. Azt írod, az állórész 4*48 menet, a forgó 4*20 menet. Ez most lefelé transzformál., vagyis ha igy van kb. 2:1 arányban. Itt pont forditva kellene lenni a menetszámoknak, álló kb. 100 menet, forgó kb. 150 menet. Szia.
(#) Gabriell1 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Szia. Köszi.

Akkor az egészet smd-ben kell megcsinálni szerintem még a ledeket is. A forgórészt 10-perc alatt megtekertem 0.2-es húzalból. Az állórész jobban feladja a leckét.
(#) Hp41C válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Szia!

Az smd látni - érezni kell. Nem egyszerű az ssop28 tok beforrasztása. (Az órám 16F876/886-tal jár.) Az smd verziónál gondolni kell a programozásra, az újraprogramozásra. Tegyél rá ICSP kivezetéseket.

Szia.
(#) Gabriell1 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Szia.
Látni látom is meg érzem is csak nem tudok progit irni, programozni is kicsit. Nagyon régen mikor ment a telefonkártya biznisz akkor smd pic-et raktam bele + 0.5-ös kétoldalas nyákra zsufoltam be mindent. Csak már évek óta nem nyultam az elektronikához sok sok meló és ídőhiány miatt. Még maradt is smd pic-em pár db. Viszont ez az óra ingencsak érdekel. Teszek fel képet milyen lett a forgórész. Körömlakkal kentem le nehogy leszaladjon a húzal.
(#) Gabriell1 válasza janocsi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Nekem kb 240 menet ment fel 4 sorban. Tekerjek le vagy maradhat ez? Az állórészre ugyanúgy csak 100-at rakjak? köszönöm. pic161f84-4 smd-m van.
(#) janocsi válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szia Gabriell1!
Nem tudom honnan kerülnek elő ekkora menetszámok, mert itt a topikban ilyet nem találtam sehol. A javasolt menetszámok : álló 100menet, forgó 150 menet. Ettől el lehet térni 10-15%-ot, de nem érdemes. A huzal átmérő (0.2-0.4mm).
A nagy menetszám a forgón indokolatlanul nagy feszültséget generálhat, ami nem tesz jót az ott felápített áramkörnek sem. Én betartanám az ajánlott értékeket. Szia.
(#) edison14 hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Az állórészre 100 menet a forgórészre 150 menetet tettem, de a led amit rákötöttem alig világít. Az álló tekercsre terherletlen állapotba 18V megy mikor a tekercset ráteszem 7,54V megy rajta. A tekercs pedig melegszik. mi lehet a gond???

amúgy mindent lemértem és minden jól müxik. csatolok egy kapcsolási rajzot mert módosítanom kellett a bázist és az LM2941-et is a helyettesítő kapcsolással csináltam meg . a PIC-be azt a programot írtam amely tartalmazta az LM2941-et helyettesítést így annak is működnie kell. még helyettesítettem a mosfetet is mert nálunk nem kapható. a forgórészen minden alaktrész és a nyákterv is ugyan az mint ami az oldalon fent van

ha valaki tud seeegggííítttsseeenn
(#) janocsi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szia Edison14!
Azt meg tudod mondani, mennyi kitöltés van most beállítva %-ban üzemi/készenléti? A tekercsek légrése mekkora? (Ebben a hordozó, a cséve is beszámit!).
Akkor van "gyenge" teljesítmény átvitel, ha nagy a légrés a tekercsek között, vagy kevés a kitöltési tényező értéke. Ez utóbbi lehet hogy mégsem kevés, mert nagyon melegszik az álló tekercsed. Csak fogyasztót rakj a szekunder Graetz pufferéhez, úgy mérj feszültséget., és terhelés nélkül is mérd a puffer feszt. Más terhelés addig ne legyen a szekunderen. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szia!

Találtam egy-két hibát a programban. Frissítés ment levélben. Kíváncsi vagyok az eredményre.

Az íves másodperc mutató akkor néz ki a legjobban, ha csak analóg kijelzés van bekapcsolva. (a nagyobb pic-en külön led van neki.)


Szia...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Köszönöm, rögtön utánna is nézek. Szia.
(#) Hp41C válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szia!

Ez
Idézet:
„pic161f84-4 smd”
csak 4MHz-vel megy maximum, a tervben 16F628 - 20MHz szerepel.

Ha egy kis bővítést is szeretnél, akkor jobb a 16F648A 4K (460Ft), mint a 16F628 (580Ft) vagy a 16F628A (430Ft) 2K program memóriával.

De ajánlom a 28 lábú 16F886-ot (480 Ft) 8K program memóriával. Külön led alakítható ki a másodperc mutatónak, az óraosztásnak és a belső analog ledeknek. A digitális kijelző medmarad 8 pont magasnak.


IM000670.JPG
    
(#) edison14 válasza janocsi hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
A légrés 2-3mm-es és mit értesz az alatt,hogy kitöltés?
(#) edison14 hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Megmértem a pufferfeszt terheléssel : 1.4V körül
A tekercs 2 perc alatt felforrósodott (megfogtam és égetett)
(#) janocsi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szia Edison14!
Az a légrés jó. A bázis.asm programban tudod megnézn a kitöltési tényzőket. Keresd meg a kövezkező sorokat, (még az elején), és nézd meg, ez nálad milyen értékekkel dolgozik. A légmagos trafóhoz általában 12-15% készenléti, az üzemi 30-40%, vagy nagyobb is lehet.


PR2Sleep EQU 0x3D ;kapcsolófrekvencia készenléti üzemmódban
PR2RUN EQU 0x3D ;kapcs.frek. normál üzemmódban
CCPR1LSleep EQU 0x0C ;kit.tényező készenlétben
CCPR1LRUN EQU 0x28 ;kit.tényező normál üzemmódban



Mekkora a szek.-en mért fesz terheléskor?.
Most olvasom, forr a primer? Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szia Edison14!
Minden terhelést leszedtél a szekunderről? A Zenert is? Ezután mérj. Szia.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Még egy dolog lemaradt: az áramkör a 28 lábú tokkal alkalmas a 18F242, 18F252, 18F2420 (800Ft), 18F2520 (920Ft), 18F2550 (1000Ft), 18F2620 (1170Ft), stb fogadására is. 10-12Mips, sok ram, fejlettebb utasításkészlet. Ami még érdekes lehet: a 16 bites program memóriából is lehet adatot kiovlasni, így pl. a karakter táblázat 2 bitmintát tárolhat egy utasítás helyen - szemben a retlw 1 mintájával.
(#) Gabriell1 válasza janocsi hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szia.

1 relének a tekercsét tekertem fel. Letekerni még mindig egyszerübb. Odafigyelek legközelebb.
(#) Gabriell1 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szia.

Igen nem mindegy mit tud, meggyőztél úgyhogy megyek veszek megfelelőt. Ezek töbször ujrairhatók vagy csak 1x? Melyiket vegyem meg? köszönöm.
(#) Hp41C válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia!

A nyák és a program változtatás nélkül felhasználható a 684A-hoz.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Már csak 1 hiba keletkezett forditáskor. (Char Tab).
Csatolom a hibanaplót. Köszönöm, szia.

prop628.ERR
    
(#) janocsi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia Edison14!
Átnéztem a kapcsolási rajzodat. Nem találtam hibát, de megjegyzem, az IRF830 Source pontját én a GND-re kötném, mert nem értem, akkor most a PIC hogyan, mihez képest vezérli? A kettős tápegységet sem igazán értem, pláne ha az IRF830 a GND-re is le lesz kötve. Mindegy. Nézd át, hogy valóban minden a helyére került-e. A szekunder, ha nincs bekötve, (el van távolitva), akkor is melegszik a primer, vagy nem? Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia!

A CharGen628.asm 7. sorában egy új címke (a jobb olvashatóságért).

  1. CharGen         ORG     0x4FF           ; Start For Char table
  2.   ADDWF PCL,F
  3. CharTab


Küldtem a 6 verziót, azt próbáld....
(#) Hp41C válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Az F -et tartalmazó pic-ek többször átírható. A 16C84 többször írható, de a többi C-s csak egyszer. Nézd meg az adatlapjaikat....
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Még nem jött meg a frisitett, de a 4. verzióba (CharGen.asm) beraktam a hiányzó cimkét. Sikerült is leforditani hibátlanul ezután a prop628_4-et.
Itt most egy kicsit szétestek a képek, erről néhány fotót feltöltök, (Karakterek nem íródnak ki rendesen). Aztán ha megjön az újabb, azt is leforditom, kiírom. Köszönöm, szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Még mindig ugyanez a vezió(4). Az analógról "tisztán" csinálzam néhány képet, ime.
- A lényeg: az RTC-t még nem kezeli, az idó kikapcs után 2001.01.01.12:00:00 Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia!

A feemail-re ment, de még várj egy kicsit, találtam még egy problémát. Este küldök újat....

Bocs
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia!

Elküldtem a 8. verziót....
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A freemail-re még mindig nem érkezett meg a frissitett prop. Nézegetem, de szerintem csak órák múlva fog majd megjönni. Köszönöm, Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia.
Ment a másikra is... 2X
Következő: »»   82 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem