Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó PIC-kel
 
Témaindító: Fery, idő: Nov 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 13
(#) pepe33 válasza potyo hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Akkor RS485 lesz a kommunikáció a kezelő és központ közt.
A kábel UTP kábel, mert már az be van fűzve.
A kezelőben 128x64-es Grafikus LCD lesz, 3x4 -es mátrix billentyűzettel.

Elsőnek elkészítem a központot és kezelőt, letesztelem a kommunikációt, aztán ha ez jó akkor lépek tovább.
Úgy gondoltam hogy a központ fogja lekérdezni a kezelőt, az meg akkor válaszol ha kérdezik.

A nyílászárókhoz infra kapukat terveznék, nem tudom készített-e már valaki ilyet?
CQY37N infra ledet és BPV11F fototranzisztort szeretnék hozzá használni, kb 2m-re lennének egymástól.

(#) szepi003 válasza wangi hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
helló nagyon jó a riasztó, kérdésem hogy sima 877-es jó e hozzá megépitettem az EPE-féle riasztót de nem tetszik a működése annak a pic -ét használnám ha lehet köszi a választ szepi003
(#) Gabriell1 válasza wangi hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Szia Wangi.

Hólnap megyek a lomexbe és megveszek mindent az építéshez. Ez nagyon tetszik mert magyarúl irja ki a kijelző. Nekem villem programmerem van az is alkalmas erre a pic-re? köszi.
(#) pepe33 válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Willemel lehet programozni , az ICSP csatira kell dugnod a foglalatot amibe teszed azt a PIC-et.
Aztán meg WINPIC800-al bele tudod tölteni a programot.
(#) wangi válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
pepe33 mar valaszolt is
(#) Gabriell1 válasza pepe33 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Köszönöm.
(#) Gabriell1 válasza wangi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia. Viszont van 1 kis gondom. Szinte sikerült mindent megvennem, csak az optót nem olyat adtak ami neked a fotón van hanem kis drapp szinű 2x2 es lábút meg a mátrix billenytyűzet 3x4 es nem 4x4 es, meg az ellenállások azok 0.25w kicsit adtak nem is figyeltem. Ezek jók vagy vegyek nagyobbat? A kijelző tipusa: DISPLAYTECH 162B. Ez okés? Bocs a sok kérdésért már nagyon régen nem épitettem semmi elektronikát,pedig a hibbijaim közé tartozik.
(#) Gabriell1 hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Csatolom a képeket hogy néz ki az opto meg a bill.
(#) Gabriell1 hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Nyákot nem tudjátok véletlenűl kitől tudnék rendelni? Mert nincsen léser nyomtatóm. Viszont ha belekezdek az épitgetésbe akkor venni fogok az biztos mert akkor behozza az árárt.
(#) pepe33 válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Jó ez az OPTO is , csak más a bekötése, adatlap alapján keresd meg azokat a lábakat amiket másikon használnak.
Billentyüzet is jó , bekötést mérd ki (8 tüske van rajta egy nincs bekötve).
A kijelző is jó , adatlap alapján keresd meg melyik láb hova esik.
Ebből adódóan mivel neked kicsit másabb alaktrészeid vannak szerintem neked kell megtervezni a nyákot hozzá.
(#) Gabriell1 válasza pepe33 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Előbb megcsinálom a nyákot aztán meg ráillesztem ezeket az alkatrészeket aztán meglátjuk mi lesz bellőle.
(#) Gabriell1 válasza pepe33 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia pepe33. Sajnos a nyákkészitéshez nem értek mert nincs tervező programom. Inkább visszamegyek a lomexbe venni új alkatrészeket. Megtudnád adni a wangi féle nyákban lévő optó pontos tipusát? Meg a varisztornak is mert adtak egyet 12 voltra de nem biztos,hogy jó ez. Ez a tipusa: R22Z1. És még 1 kérdésem lenne. Van a nyolc bemenet lehet zárt vagy nyitott is. Erre mozgásérzékelőt is rálehet kötni?
(#) pepe33 válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Azt hogy WANGI mit rakott a nyákba nem tudom , de szerintem 4N25 -el kompatibilis az optocsatoló.
A többit WANGItól kellene megkérdezni.
Én nem készítettem el , saját riasztó rendszert tervezek.
(#) wangi válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia!
Az optocsatoló olyannak kell lennie amit pep33 irt.
A bemeneteket pedig tetszés szerint választod ki,
erre szolgál egy menüpont ahol ezt definiálhatod.
Azért elolvashatod mégegyszer az oldalamon:
Link
(#) Gabriell1 válasza wangi hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia. És a kisebb ellenállások azok jók?
(#) wangi válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Persze,mivel nem folyik akkora áram rajtuk keresztül.
(#) Gabriell1 válasza wangi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Köszönöm.

Találtam a régi cuccaim közt 4N25-öt.
12V zselés aksit szeretnék rátenni 1.2A elég vagy nagyobbat tegyek rá?
(#) wangi válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szia.Az aksi jó csak jó legyen a töltö elektronika hozzá,mert ez hosszabitja meg az életét.
(#) muimui hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Sziasztok, egy teljes alkatrészlistát tudtok adni? mert holnap megyek, és veszek mindent amugy kb mennyibe fáj ez nekem?
(#) muimui hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Az mi ami bevan karikázva?? mert nemtudom sehogyan se felismerni.

miez.JPG
    
(#) muimui hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
és kb mennyibe kerül összesen, mostmár csömdbe maradok, csak gyorsba válaszoljatok
(#) MPi-c válasza muimui hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
A beültetési rajzról sem tudtad azonosítani a relét?
(#) l_atti válasza wangi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia

Kérdésem lenne a riasztóddal kapcs.
Ha nincs pót aksi, akkor ha elmegy a fő táp akkor a telefon is újraindul mikor megjön a táp ?
Ha igen, akkor, hogy oldottad meg?
Köszi előre is.

P.S szép munka
(#) muimui válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
azt gondoltam h relé, de milyen?
(#) wangi válasza l_atti hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Nos aksira sajnos szükség van.De ha mégis úgy döntesz hogy ezt kihagyod, akkor a telcsi ujrainditását egy külön idözitöröl kell megoldani.Nálam elkerülhetetlen az akumlátor mert más cucc is müködik róla.
(#) pittyu válasza wangi hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Szia wangi.Tetszik a riasztó és meg akarom építeni.Akkut mindenképp használni akarok, és nem tiszta a kettes lábra kötött áramköri részlet. Mit kapcsol a relé érintkezője. Úgy lenne jó , hogy a 12 V -os akku feszültségét figyelné a PIC , és ha leesik a fesz rákapcsolná a töltést.Ha valamit nem jól látok légyszi korrigálj.
(#) wangi válasza pittyu hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Olvasd el mégegyszer a leirást.A PIC figyeli az aku feszültségét,11.9V-nál kapcsolja a relét(ami egy töltöt kapcsol.Nincs a töltö a rendszeren.),14.2V-nál pedig kikapcsolja.Ezt csinálja abban az esetben ha az aku töltés túllépné a feszültséget, de viszont a töltési idö számit, igy az megszakad 6-óra leforgása után, függetlenül meghaladta-e a 14.2V-ot vagy sem.Ezért javaslom az áramgenerátoros töltési módot(töltési áram aku 10%-a).
(#) pittyu válasza wangi hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Oké, köszi. Csak azért kérdeztem, mert a D1 jelű 4148 as dióda nem a 12 V on van, hanem a relé érintkezőjén.
(#) wangi válasza pittyu hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Tehát arra megy az aksi +-ja...
(#) szepi003 hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
szia wangi elkészült a riasztó de van egy kis gondom bekapcs.után kiirja hogy táp.fesz hiba mad valamelyik gomb megnyomása után megjelenik akumlátor12.3v monitor innét nem megy tovább én a sima 877-est használtam, még a billentyűzet bekötése kellene melyik port a sor /oszlop a képeket sajnos csak mobillal tudtam késziteni üdv szepi003
Következő: »»   5 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem