Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   131 / 843
(#) Mzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Üdv!
Hát, mi villamos méréseken tanultuk a következőket:

1: deprez műszer
2: egyenáram
3: 1,5-ös osztálypontosság
4: függőleges beépíthetőség
5: 2-es érintésvédelmi besorolás

Többit nemtudom...

deprez.jpg
    
(#) Alkotó válasza Mzolee hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Remek, köszönöm!

Igazából az lenne jó, ha ezek a feliratok mérés nélkül is súgnának nekem arról, hogy mennyi az alapműszer érzékenysége.

Az a műszer aminek a skáláját fotóztam, 25mV-tól tér ki maximálisan, és ekkor 5mA áram folyik rajta.

Alkotó
(#) san398 válasza Skori hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Ez volt az alap problémám a labor táppal:beállítom a kimenő feszültséget 5V-ra, kikapcsolom a tápegységet a hálózati kapcsolóval(220V) majd kis idő múlva visszakapcsolom akkor kb minden második-harmadik alkalommal a teljes 30V van a kimeneten az 5V helyett,
megcsináltam a módosításokat a mellékelt képeken látható helyre beépítettem a diódákat és még mindig fenn áll a probléma, van valami ötlet?
(#) Hutty válasza Mzolee hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Az utolsó jel : beépített sönt. A zárójelben az értékek.
(#) mex válasza san398 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Hello. A pdf-szerint csináld. Belefutottam én is a problémába, nekem Proli007 segitett. A barátom azóta is használja, gond nélkül.
(#) Skori válasza san398 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Valószinüleg még mindíg az opampknál van a gond. Attila tápjába két zenert került bele. Ha megkérjük talán beilleszt egy rajz részletet erről. De ezen a rajzon kikeresheted, hogyan kösd be a zenereket. Igy már tutira jónak kell lennie.
(#) Attila86 válasza san398 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Így kell mint ahogyan ezen a rajzon a pirossal bekarikázott diódák vannak:
Bővebben: RAJZ
A stabkocka kimenetén lévő dióda BAT46 legyen, vagy valami hasonló alacsony nyitófeszültségű típus. A zenerek pedig kb 3,3-3,6V környékiek.
(#) san398 hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Ha jól nézem akkor a BAT85 vagy BAT86 is jó a BAT46 helyett ugye? Köszönöm a segítséget mindenkinek, próba holnap!
(#) Attila86 válasza san398 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Azoknak valamivel nagyobb a nyitófeszültségük, de szerintem biztos hogy jó lesz.
(#) san398 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Köszi! Ha nem sikerül BAT46-ot venni akkor kipróbálom a BAT85-86-al.
(#) jdani válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Helló. Azt szeretném megkérdezni, hogy a kapcs. üzemű labortápegységbe, mi sípol néha magas hangon?...
(#) Norberto válasza jdani hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Talán egy tekercs?

Ellenállás nemigen szokott hangot adni, az ELKO max ciceregni tud.
(#) Attila86 válasza jdani hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
A folytó tekercs. Ez teljesen normális dolog.
(#) spikk válasza san398 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Lehet kapni pl. itt: HEStore
(#) krkic hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Hello

Az nagy gond lenne ha ebből a kapcsolásból kihagynám az Rx ellenállást? És a zenner diódák hány wattosak legyenek?


tapszab.gif
    
(#) Pioneer válasza krkic hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Az elég nagy baj lenne, ha kihagynád az Rx ellenállást, ugyanis akkor nem lenne áram szabályozás. Az Rx értéke 0,2 ohm, ha ilyet épp nem kapsz, akkor két 0,39 ohm-osat párhuzamosan kötsz (nekem is így működik).
A zener diódáknak pedig elég sima kisteljesítményű.
(#) uli válasza krkic hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Ha megépítetted, kíváncsi lennék, a piros led világít e neked ha kell
(#) Pioneer válasza uli hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Gondolom arra mondod, ha az Rx nélkül építené meg.
(#) uli válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Nem, úgy alapvetően gondoltam, gyári rajz szerint megépíteni. Nekem az istennek sem akar világítani.... Arra gondoltam lecserélem a 4,7k-s ellenállást kisebbre, de ki tudja jót teszek e ezzel.. .A LED jó, 24VACról működtetem az egészet, elvileg jónak kéne lenni nem? ICt is cseréltem már.... Zárlat nincs. Ez van
(#) Pioneer válasza uli hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Hmm.. nekem elsőre tökéletesen működött és működik a mai napig. nem lehetséges, hogy gerjed valamelyik műveleti erősítő?
Bár én saját tervezésű panelre építettem meg.
(#) uli válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Ezt így én nem tudom megállapítani, ott van egy tokban mindegyik, aztán elvileg működnie kéne. Én amúgy a 2n3054-et elhagytam, de ennek nem szabadna semmi gondot okoznia szerintem... Amúgy az áramot tudom szabályozni, gond nincs vele, csak az a ... led nem akar életre kelni.
Jah és a by600 is kimaradt, puffer kondi pedig csak 2200+4700, de ez mitsem változtat szerintem.
(#) proli007 válasza uli hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Hello!
Aki negyedikes már, annak mérni és nem sírdogálni kellene?
üdv! proli007
(#) uli válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Akkor írom mit mértem. Amikor elvileg az áramkorlát be van kapcsolva 310 mV esik a LEDen. ezért gondoltam az ellenállás kisebbre cserélését, de ahogy belegondolok, az sem segítene sokat. Mérni... nos igazából nem tudom mit mérjek. Nem olyan suliba járok sajnos, ahol már ilyenkor lehet elektot tanulni. Most pedig nagyon kevés időm van olvasgatni, barkácsolni. Nyakamon az érettségi. De majd a nyáron bepótolom a lemaradásom
uli
(#) tilde válasza uli hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hát az a 310mV kevés lesz. Az IC tápfeszültsége rendben van? Egyáltalán változik a LED -en a feszültségesés ha be vagy ki kapcsol az áramkorlát.
(#) krkic hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Hello

Megépítettem ezt a tápot és az R7 elfüstölt. Mi lehet az oka?

tapszab.gif
    
(#) KTobi válasza krkic hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Tól nagy bemenő feszültség, és így túl kinyílt a zéner, vagy zárlatos a műveleti erősítő
(#) krkic válasza KTobi hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
33 Voltról megy.
(#) speccy válasza krkic hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hello!
Nem lehet véletlen, hogy a Z2 zener fordítva van benn?
(#) tilde válasza KTobi hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Vagy a Zener zárlatos, vagy inkább fordítva van beültetve.
(#) krkic válasza tilde hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Megvan a probléma. A trafó volt a ludas 33 helyett 41 V jött le róla Szerintetek mit nyírhatott ki?
Következő: »»   131 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem