Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   499 / 2208
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Az első TV-kben még minden csöves volt, a jelútban éppen úgy, mint az impulzusáramkörökben. Legelőször a hang-KF lett tranyós (majd IC-s), aztán a hangolóegység, és a KF, majd a nagyfesz egyencsövet váltották ki szelénnel. Az első eltűnt csőtípus a PY82-es hálózati egyenirányító volt, amit BY238-as diódával helyettesítették.
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 2, 2009
[OFF]Figyelőből hogyan tudom kiszedni a témát?
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Nem érdekel a hozzászólásom?
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 2, 2009
De állandóan küldözgeti az E-mail-eket, a freemail meg betelik ennyi hozzászólástól !
(#) Cavalier válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 2, 2009
A saját menüknél az értesítések alatt be tudod lőni, hogy melyik topikról kérsz emailt, melyiket csak a figyelőben.
(#) Gubán_Gábor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Igazad van. Pontatlanul fogalmaztam picit Természetesen, ha van benne minimum egy anód, egy katód, és egy rács, akkor működik hangfrekin, de nem érdemes hangfrekin használni, mert nincs szép hangja.
(#) mark.budai válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Megvan! Már nem küldözget.
(#) llaci56 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Imi! Akkor mondhatod!
(#) mark.budai válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 2, 2009
:phone: :gumicsirke:
(#) besi99 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Még rács se kell annyira, egy egyenes dióda is jó,csak derékban rá kell tenni egy menetet, rács funkcióban, így találták ki a triódát. Csak a meredeksége egy csöppet alacsony lesz
(#) mark.budai válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Aztán lesz "Z" osztály !
(#) nyikolaj válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Térvezérlésű elektroncső.
(#) skylooker válasza nyikolaj hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Az első erősítőcsövek keresztvezérlésűek voltak, mondjuk a vezérlő elektróda is a búrán belül volt.
(#) lpcollector hozzászólása Ápr 3, 2009
Kedves CHZ, Köbzoli, Strubi és a többiek akik hozzászoltak!

Bizony megvan a zaj forrása, és az irány is amerre haladnom kell.
Elfogadva CHZ ötletét, hogy a szkóp kibírja AC állásban a 400V DC visszakötöttem kiváncsiságképpen a hasonló tápos EL84-et egy mérés erejéig. Elösször megijedtünk a kisebbik fiammal, hogy nincs a végén a hangdoboz, most ég le a kimenő, mert annyira nem volt zaja közvetlen a hangszóró mellett sem.
Megmérve a DC 312V-on kb. 15 mVeff AC a zaj.
Aztán ismét a G807SE következett ezek után iszonyú búgással. Az anódtápon 408V DC-n több mint tízszer akkora zajfeszültség a szkópon ránézésre. Kivettem a táppanelt, (a végére az izzók terhelésnek 136mA) kb. 170 mVeff a zajt mértem. A kondik cseréje nagyobbra valóban nem hozott értékelhető eredményt, viszont CHZ ötlete leegyszerűsítve a ma esti lehetőségeimre igen. Átvágtam a panelen a tranyó emitterénél a fóliát sorosan bekötöttem egy 56 ohmos 5W-os ellenállást (ilyen volt itthon) a második kondipár elé és a végén 400V-on (ennyi maradt) 35 mVeff a zaj. Visszakötöttem a panelt az erősítőbe, és bár még nem olyan tökéletes mint a másik erősítő, de ahonnan a zenét hallgatom már nem hallani a búgást.
Gondolom a két oldal megosztása a tranyó után és külön szűrése még jobb eredményt ad.
Most már nyugodtan alszom.
(#) Schins hozzászólása Ápr 3, 2009
Sziasztok,

egy kérdésem lenne a csöves erősítőben szeretném kicserélni a hangszin résztr vagy a fender vagy a marshall rajzon láthatóra, szerintetek lehet simán ileszteni vagy kell valamit módosítani valamelyik kapcsolásban.vagy csak elég kicserélni IN=IN OUT=OUT? Köszi
(#) fleta válasza Schins hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Jó lenne látni azt a kapcsolást is, ahová be akarod illeszteni. A mester poti nem biztos hogy 100k jó.
Nyugodtan beteheted
(#) Schins válasza fleta hozzászólására (») Ápr 3, 2009
szia, fent van az eredeti kapcs rajz is Marshall1.jopg néven ennak a hangszinét cserélném le vagy a gitarh5 vagy a gitárh3.jpg re gyakorlatilag csak értékekben tér el csak ki akarom próbálni hogy melyik adja a legjobb állítási tartományt.
Üdv
(#) Imi65 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 3, 2009
[OFF]NEM MONDOM!
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Most ezt sem mondtad, igaz?!
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 3, 2009
[OFF]Te meg menj iskolába már!
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 3, 2009
[OFF]A Márk nem megy iskolába!!!
(#) llaci56 válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Az Imi meg nem mondja.
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Ez jó hír !
Csak 1db 56 Ohm -ot tettél + kondival ?
Amit rajzoltam az hatásosabb , kisebb fesz. esés a megosztás miatt , jobb elválasztás és szűrés .
Én nyákot sem vágtam volna át , a kimentről elvezetve a végfoknál helyezném el a kondikat és az ellenállásokat .
Szerintem azt próbáld lehet, hogy teljesen jó lesz .
(#) Imi65 válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Én azért szoktam - óvatosságból - egy soros CR-t tenni a szkóp elé, és csak akkor csatlakoztatom a szkópot, ha már feltöltődött a kondi. Így a szkóp bemenete 3X-os biztonságban van.
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Az eredeti panelbe belefért a 220µF helyére a 470µF elősször ezt próbáltam ki, de ez ahogy Te is és Köbzoli is írta semmilyen eredményt nem hozott. Azután ezeket bent hagyva megszakítottam a panelt a kondik elött és bekötöttem a tranyó után sorba egy 56 ohmos ellenállást.
Mindenképpen szétszedem a két oldal szűrését, de mivel a végfok lábtól-lábig légszerelt, ott sorban a két kondi az ellenállásokkal a foglalaton lógatva nem igazán fér el. Ezt csak akkor tudom megvalósítani, ha szert tudok tenni két legalább 450V-os 100µF-os elkóra.
Addig marad egy újabb táppanel.
(#) lpcollector válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Az nem lesz így egy újabb szűrés a zajfesz szempotjából?
(#) MrBrown hozzászólása Ápr 3, 2009
Sziasztok,
ha már így "dobálózunk" a puffer elkókkal megkérdezném, lehet valóságtartalma annak a teóriának hogy a hangra jótékony hatással van ha a pufferelkó kapacitása a minimumhoz lehető legközelebb van (természetesen "felülről")?
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Ezt mondják, de ennek ellentmond némiképp', hogy az audiophil körökben helyenként az akkus táplálást preferálják. :nemtudom:
(#) Imi65 válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Nem, mert nem a kondi van test felé, hanem egy nagy értékű ellenállás. Azért, hogy a C-R közös pontjáról már eltűnjön a DC.
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Barna, ez már túl lehet az anyagi világon, én nem gondolnám, hogy ront rajta, de azt viszont hallottam, hogy lassítja. De hogy értik, azt nem tudom. Hogy magyarázzák, azt meg végképpen nem.
Következő: »»   499 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem