Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Léptetőmotorok (vezérlése)
Lapozás: OK   35 / 162
(#) garylaci válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Én protelben (Altium Designer) dolgozom, így marad a pdf. Csatolom őket.
(#) garylaci válasza garylaci hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
s a többi.
A BipolarMotorDriver_Flip.pdf tükrözve van elkészítve a fotozáshoz és ez is 6 db panelt tartalmaz.
Még így sem kell olyan hatalmas nyák neki
(#) rammeradrian válasza deguss hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Bocsánat de a hozzászólásom nem ment el...
Csatoltam egy képet a motorról sztem rajt van minden.
-2,3V
-0,7A
-4 kivezetés

8DEG/STEP

Motor.JPG
    
(#) rammeradrian válasza garylaci hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Kösz de most melyiket kell használnom az alábbi kapcsoláshoz?Bővebben: Link
(#) garylaci válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Nem igazán értem a kérdésed.

BiMoDrv_Schematic.pdf - kapcsolási rajz
BiMoDrv_TopOverlayAndBottomLyr.pdf - beültetési rajz
BiMoDrv_TopLayer.pdf - átkötések
BiMoDrv_all.pdf - így jobban belegondolva ez nem kell
Én 6 db panelt fotoztam egyszerre.
BipolarMotorDriver_Flip.pdf - ezzel van a gondod?
BiMoDrv_6.pdf - vagy ezzel??
(#) Nappeti válasza deguss hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Deguss! Nem tudnál feltenni egy kapcsolási rajzotarról az áramszabályzott mikrolépéses vezérlőről.
Köszönöm
(#) deguss válasza Nappeti hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Hamarosan...
Egyenlőre próbapanelon van meg minden, és kézi rajzokon. A végleges kapcsolási rajz még jó esetben is legalább egy hét, mivel most nagyon el vagyok foglalva.
(#) wg_kezdo hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Találtam egy régi nagy floppy meghajtót és kiszedtem a motort belőle. (Unipoláris léptető).
Megcsináltam egy vezérlőt is ULN2004-est használtam az erősítéshez.
Az egész áramkör mérésem szerint 12V-on 120mA-t vesz fel, ha forgatja viszont nagyon nagyon gyenge ha kicsit hozzáérek már meg is áll.
A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen léptetőmotornak mekkora lehet a max terhelhetősége?
Tudom X Ncm, de az mit jelent pontosan a gyakorlatban? (meg lehet valahogy növelni a nyomatákét?)

Nekem egy kis kb 1 kg-os robotot kéne két keréken vinnie. Azért kéne léptetőmotor, hogy pontosan tudjam a két kerék fordulatszámát állítani.

Miből lehetne szerezni erősebb léptetőmotort?
(Az sem baj, ha bipoláris, most rendeltem hozzá L297-es IC-t, van már egy epson nyomtatóból való)
(#) Action2K válasza wg_kezdo hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Nem tudom neked miért olyan gyenge, de nekem kicsit azért erősebb. Használj egy 1:8 vagy 1:10-es körüli áttételt, s igaz lassabb lesz, de annyival erősebb is.
(#) wg_kezdo válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Mit jelent a kicsit, van valami amire fel lehet használni?

(Áttétel nélkül szeretném megoldani mivel nincs fogaskerekem és nem is nagyon tudok ilyesmiket barkácsolni).
(#) Action2K válasza wg_kezdo hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Én mini CNC-t szeretnék csinálni belőlük, de sok másra is jók. Persze, letudom fogni, de azért nem olyan egyszerű.
(#) wg_kezdo válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Na akkor még tovább próbálkozom.
Nagyon szeretném végre megépíteni a robotom.
Minden moduljával készen vagyok éppen ma végeztem az infra akadályfigyelővel úgyhogy már csak léptetőmotor és AVR láb kérdése az egész
(#) spikk válasza wg_kezdo hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Szerintem próbálj kicsit többet ráereszteni (magasabb feszültséget). Ha folyamatos áramfelvétel mellett sem melegszik nagyon, akkor úgy nyugodtan használhatod. Ha nem kell tartani (vagy olyankor leszabályozod), akkor lehet egy kicsit nagyobb is a feszültség átmenetileg. (Mondjuk ez a robotnál egy rövid sprintet jelenthet.) Azt olvastam valahol, hogy az indulásnál (ha ez nem túl hosszú idő), jóval magasabb feszültségeket is szoktak alkalmazni, hogy a nagyobb nyomaték gyorsabban lendületbe hozza a gépezetet. Szerk.: Vagy hogy egyáltalán meg tudja indítani a mozgást.
(#) wg_kezdo válasza spikk hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Kitartani nem kell, a forgás a lényeg.
Elvileg már ez a 12V is jó nagy fesz nekem túl sok elem kell hozzá. (most egy 9V és 4 ceruhaz akksi szolgáltatja az áramot és abból csinálok 5V-ot az AVR-nek.
Mondjuk azt nem sikerült kiderítenem, hogy ez a kapcsolásom jó-e.
Gyakorlatilag az ULN2004-es 9-es lábján van a 12V pozitív vége, a 8-ason a negatív.
1-4-ig az AVR megfelelő lábaira kötöttem és 12-16-ig pedig közvetlen a motorra.
Viszont azt megfigyeltem, hogy ha túl gyorsan akarom forgatni mondjuk 50ford/s felett akkor egyszerűen megáll, mintha elveszítené a fonalat.
(#) Action2K válasza wg_kezdo hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Idézet:
„mintha elveszítené a fonalat”
Gondolom fullseppben megy, próbáld ki a halfsteppes módban.
(#) spikk válasza wg_kezdo hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Nem lehet, hogy nem bír elég gyorsan felgyorsulni? Próbáld ki úgy, hogy először lassabban és egyre gyorsabban. Szerintem az a baj, hogy a tehetetlenségéhez képest kicsi a nyomaték ahhoz, hogy időben elérje a megfelelő pozíciót a következő lépéshez.
(#) berghammer hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Van egy szkenner létetőmotorom amin a következő információkat találtam :"EPOCH T1429602 85 ohm 22.80014.171"
Milyenek a motor paraméterei, és milyen vezérlőpanel kell a vezérléséhez?
(#) Moderátor hozzászólása berghammer hozzászólására (») Ápr 4, 2009
 
Idézet:
„EPOCH T1429602 85 ohm 22.80014.171 290827 léptetőmotor”
c. téma ide áthelyezve.
Jó lenne, ha egyrészt keresnénk témanyitás előtt egy használható topikot, másrészt nem kisregényt írnánk a címnek...
(#) proci hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Üdv!

Próbálkozott már valaki léptetőmotor elakadásának figyelésével? Ha igen megoszthatná tapasztalatait...
(#) kiborg hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Hali mindenkinek!

Hozzájutottam VEXTA márkájú 5 fázisú léptetőmotorhoz
DC 0,75A és 4 ohm/fázis
Typ: A3337-9215

Tud-e valaki mondani róla valamit ?
Nyomatékok (indító/tartó)? Sebesség ? Stb...

Előre is köszi: Kiborg
(#) kiborg válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Upp !
(#) proci válasza proci hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Senkinek nincs ötlete, hogyan lehetne figyelni pl. mikrokontrollerrel egy léptető motor elakadását?
(#) Lucifer válasza proci hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Mit értzessz elakadáson?
Mechanikailag nem tud tovább fordulni, vagy egy adott fordualt felett lépéstveszt?

a) Árammérés/enkóder.
b) úgy kell méretezni a rendszert, hogy a maximális fordulat a határon jkóval belül legyen.
(#) proci válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Elakadás pl. hogy lefogom. Ha például megmondom a motornak, hogy menj két centit előre (tehát x fordulatot) és 1centinél van egy akadály amit semmiképen sem tud eltolni akkkor ne hergelje tovább mondjuk az őt vezérlő pic hanem állítsa le.

Árammérés pl egy bipolárisnál kiválasztok egy tekercset és azon? Vagy mind a négyen?
(#) Hebi válasza proci hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia!

Bocsi, hogy beleszólok, de ezt szvsz. nem vezérléssel kell megoldani!
A marópálya tervezésekor, egyszerűen zárd ki azokat a területeket, ahová a maró egyáltalán ne menjen!
(#) teodor hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
Infóra lenne szükségem erről a mociról:
SIGMA INSTRUMENS.INC
20-3450D200-F1.2.
A kissebbik társáról találtam infót.
(#) Medve válasza proci hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Most már teljes a kép, ahogy Lucifer irta, egy enkóderrel kell figyelni, hogy a kiküldött lépésre válaszolt-e a motor. Nem feltétlen útmérésről lenne itt szó, elég csak azt figyelni, hogy mozog-e az enkóder. Rugalmas akadálynál ez a módszer sajnos nem működik jól.
(#) Gery hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Annyira nem értek a léptetőmotorokhoz, de most szereztem 2db KE56KM2-13 tipusu léptetőmotort, tán egy fax gépből. A kérdésem az lenne hogy egy ilyen (kb öklömnyi) motor mekkora nyomatékot ad le? És létezik valami nagyon egyszerű kapcsolás amivel egyszerűen jobbra-balra tudom forgatni, mondjuk egy kapcsoló segítségével?
(#) wg_kezdo hozzászólása Ápr 26, 2009 /
 
Most építettem meg egy bipoláris motor vezérlőjét L298-al és AVR-el.
A vezérlés most csak annyit csinál, hogy végigmegy négy lábon amire rákötöttem az L298 megfelelő lábait.
Kipróbáltam az összes lehetőséget.
Körbe is forog, de:
Ha kicsit lefogom néha megakad és onnan semerre sem forog.
Semmi nyomatéka, 9V-al próbáltam espon nyomtatóból lett kiszerelve.
És nagyon nagyon remeg az egész motor forgás közben.
A szekvencia 15ms-ig tart ki egy tekercset majd azonnal vált.
Gondolom jónak kell lennie mivel körbeforog.
Van valakinek tapasztalata, hogy mi lehet a gond?
(#) Medve válasza wg_kezdo hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Túl kevés a 15ms. Ha szükséges ez a "magas" fordulatszám, használj masasabb tápfeszt, vagy egyéb lentebb tárgyalt módszert, hogy a tekercs gyorsan telítésbe kerüljön.
Következő: »»   35 / 162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem