Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   503 / 2208
(#) CIROKL válasza otlm hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Nos ez már eléggé tekintélyes minden szempontból . Ha publikus nagyságrendileg meg lehet kérdezni a project kölségeit ?
(#) otlm válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Sok...
Több 100e nagyságrend.
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Visszatértem!

Úgy nagyjából ( főleg inkább képekben ) követtem a topik életét, de annyit írtatok, nekem meg vagy nem votl netem, vagy csak GPRS, vagy nem adták ide , és nem votl időm olvasni, is meg írni is!
Úgyhogy, remélem megbocsát mindenki, ha a műveiteket kollektívan dícsérem meg, és nem egyenként, mert akkor estig is itt írhatnék, olvashatnék
közben lassan, de biztosan haladtam én is, a már meglévő gitárerősítőimet finomhangoltam, meg a PCL86 PP-t építgetem , még most is, de már látom a műveletek végét (talán ma este lesz fotó is) egy kimenő, egy fojtó megtekercselése hiányzik, meg maga az összekábelezés ( ja persze előtte sasszi festés, meg káva marás, pácolás lakkozás ) Megyek is dolgozni, estefelé még benézek

üdv : kócos
(#) kocos hozzászólása Ápr 5, 2009
Még annyit, hogy régebben Barna említette, hogy neki Phillips EBL21-ek kellenének, amiknek "szögletesebb" a teteje, szemben a Tungsrammal. na én most szereztem 4 db EBL-t ( nem titok, hogy mi lesz belőle : stereo PP, csak loktál csövekel )és van egy Tungsram közöttük, ami ilyen "szögletes", és a csőfej sem alaménium, hanem fehérbádog
(#) kocos hozzászólása Ápr 5, 2009
Azért Otlm kolléga monstre erősítőjét külön kiemelném a sorból ...
(#) Danaman válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Az EBL21-es PP-t már én is el akartam követni csak hát az anyaghiány miatt nem fog egyhamar megvalósulni
[OFF] Otlm megkereshettél volna bennünket ha már ott voltál, én 2,5 órán át voltam.
(#) kocos válasza Danaman hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Én is anyagbeszerzésen vagyok még csak. Meg vannak "előbbrevalóbb" projectjeim is , pl egy "demó" gitárkombó, fullos alkatrészekből Vintage 30 hangszóróval, meg egy full hájgéjn 3 csatis fej, egy haveromnak, hogy endorzerkedjen vele (de ezt ő még nem tudja, egyébként is talán decemberre elészül .. )
(#) kocos hozzászólása Ápr 5, 2009
Ja! ha már Loktál, meg EBL. Az ECH21 heptodáját triodáak kötve lehet használni? (rádiótechnikusok zsebkönyvében van vele komplett meghajtó, és katodin ff. kapcsolás, csak kérdés hogyan szól ) És még egy : EF22 alkalmas hangfrekis célokra? (nyilván nem egy EF86, na de ... )
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Van benn rács? Gondolom van. Akkor jó! Még az EM 4 is jó, igaz nem lehet valami szép a hangja .
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Ami azt illeti akad benne 3 is ...
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Akkor jó.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Csak nem feltétlen arra lett kifejlesztve a cső ennélfogva lehet, hogy nem is muzsikál valami szépen, sőt elég mikrofóniásnak is tűnik ... ezért kérdeztem, hátha valaknek volt már vele tapasztalata hangfrekis felhazsnálásban
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Nem is rossz ötlet mellesleg, gondolkodtam, hogy egy PCL86-os csövesnek a tápjában láttam 10H-t és miként lehetne megtekerni, mivel ugye nem kis menetszámról van szó, de ez eddig eszembe se jutott, jó ötlet!
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Köszi szépen! láttam is azt az erősítődet régebben, elég tetszetős kivitel lett, de én "nagyban" gondolkodok, egyből PP SE-t már csak GU50-ből 6P45Sz-ből vagy "nemes" csőből készítek, illetve max gitárhoz, "szobaerősítőnek". Akkor szerintem a következő csövezésből fog (majd valaha) állni az erölködő : scatornánként EF22 meghajtó cső, ECH21 triodája katodin ff., és a két EBL. És csatornánként 1-1 AZ21 egyenrángatni Már csak a trafónak való vasat kell megkeresni, meg átmenni Bitzó Géza Úrhoz, hogy adna-e el CuZZ huzalt
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 5, 2009
De mikor lesz még ebből valami! ... Most megyek PCL 86-ot "hegeszteni"
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Idézet:
„Egyszerűen olyan lágy és szép a hangja, semelyik cső nem képes rá, talán a B300 as.”

Ezt én is tudom igazolni!
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
A hegesztéssel csak finomul! Még eldurran az üvegbúra! Akkor EBL21-et én is építenék... Ha lenne ilyen csövem .
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Inkább AZ1, nem?
(#) Doncso hozzászólása Ápr 5, 2009
Sziasztok, kaptam egy pár csövet, nem nagyon értek hozzá lehetne valamit kezdeni velük? A csövek típusai a következők: Z759 ; VLS631 ; OB2/108C1 ; 6J6/ECC91 ; és egy 6AM6/EF91.
Üdv.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Nem, az kosaras! AZ 21 meg loktál
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Csak nem a szomszédtól !
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Akkor veszel neki kosarat ! Vagy képcsőfoglalat (?) is jó neki, nem?
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
nem éppen! Speciális, az akkori "sorozatnak" megfelelő, ún. kosaras foglalat kell neki. Van ilyen csövem vagy 6 db, meg kosaras foglalatom is akad, de mivel egy csak loktál csövekből építkező erősítőt szeretnék, így csak az AZ21 jöhet szóba
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Ja, így már más, hogy csak loktál lesz. Az én PCL-em noval-rimlock lesz, noval a 2 PCL, meg az EM84, rimlock meg az AZ41.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Bővebben: Link
Tessék figyelmesen olvasni, és akkor nem kell feleslegesen hülyeségeket írni ...
(#) Mate78 hozzászólása Ápr 5, 2009
Sziasztok,

nincs valakinek elfekvőben 2db csévéje EI82-es vashoz?
Van két ilyen trafóm,de nincs hozzá cséve,és már elképzeltem milyen csöves erősítőt építenék belőle.
37mm a pakett.Cserébe már csöves cuccokat tudok adni.



üdv
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Mindegy, én csak írtam egy csövet.
(#) mark.budai válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Mit építesz, GU-50-et?
(#) Mate78 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Igen, GU50 SE lenne a következő,ahhoz lenne a kimenő az EI82-es.Kíváncsi lennék már egy EI lemezes kimenő hangjára is nemcsak mindig a hiperszilek.
(#) mark.budai válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Nekem nincs, de esetleg, ha senkinek nincs, csinálhatsz úgy, ahogy Zoli mondta a hétvégén: Papírból megcsinálta azt a részét, ami a vasmaggal párhuzamos, aztán a két végét meg fából.
Hány GU-50-ed van? 2db?

cséve.JPG
    
Következő: »»   503 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem