Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   507 / 2208
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Én is hátlap közepén szoktam a kapcsolót és az aljzatot elhelyezni a képen látható praktikus , könnyen szerelhető , de nem igen használom , mindig kapcsolt helyzetben van ... . Van egy passzív előfokom , ami hangerőszabályozást és bemenetválasztót tartalmaz ez mind távvezérelhető és ennek a hátlapján található hál. csat. aljzatba csatlakoztatom a végfokot és bekapcsolásával az erősítő is indítható .
(#) Gubán_Gábor válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Hello Imi

bocsi, most néztem meg a rajzot, tévedtem, rosszul emlékeztem valóban úgy van, ahogy mondod
(#) burgdavid hozzászólása Ápr 6, 2009
Sziasztok!

Találtam szimpatikus rajzokat a GU50-esekhez. Ezekkel a csövekkel pont ideális lenne, mivel vannak itthon vadonatúj példányok.

Véleményeket kérnék a rajzról Mekkora áttételű trafót javasoltok hozzá? M102B vas elég volna? Szergej 21W-ot írt 8ohmra. A két rajzon különbözik a rácsok bekötése. Az egyik trióda a másik tetróda kötés lenne? Lehetne pentódának kötve is használni?

Mindenféle orosz rajzok vannak fent itt, főleg orosz csövekkel. Orosz tudás hiánya nem akadály a cxema feliratra kattintva előjönnek a rajzok

Üdv.: Dávid
(#) EcoPityu válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Szia!

itt van

Egyencsőnek érdemes szerezni valami erősebbet!

Ha megnyitod: csak olvasásra katt!
(#) EcoPityu válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Nem is tudom, honnan szerzte azt a rajzot Müszi.../símán kérhetnék érte jogdíjat!!! / és odabiggyeszti a sarokba, hogy Müszi.../ no comment!
(#) EcoPityu válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Eredetileg ez így nézett ki:

Látványtáp nem most...
(#) Müszi válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Nagyon régen valamelyik fórumtársunk linkelte be, szerző nem volt ott.
Ezere bocs
(#) djhans válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Tegyél kisebb rácslehúzó ellenállást az talán segít. A CD lejátszónak nem gond akár egy 47k-s ellenállás sem. A gondod az lehet hogy a csőfoglalatoktól viszonylag hosszú vezetékek mennek a forrléchez ahol az R-C elemek vannak. Lehetett volna az alkatrészeket egyből a foglalat lába és egy közeli forrléc közé tenni.
(#) mark.budai válasza djhans hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Szerinted hosszúak a vezetékek a forrléc (?!) felé?

DSCF4249.jpg
    
(#) JZoli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Az a helyzet, hogy a teljesaítményadatot nem én találtam ki, hanem két hobbizenész srác hozott egy ilyen erősítőt, ez van ráírva, és csatornánként négy végcső van benne. az a baj az erősítővel, hogy 250 W-os a hálózati transzformátora, és jó fél óra üzem után már jön a szaga a hálótrafónak, ezért kérdeztem, hogy mekkora teljesítményfelvétele lehet. Nem hagyták itt most, mivel szükségük van rá, de azünnepek után meg kelleném nézni. Szóval ilyen előérdeklődésnek szántam a dolgot, a tényleges kimenőteljesítményt még nem ismerem.
(#) Mate78 válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Én rámérnék a nyugalmi áramfelvételre első körben.
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Bocs , hogy beleszólok.
Fémváz hiánya nagyobb gond , így nincs semmi árnyékolás . Magas bemeneti impedancia miatt elengedhetetlen .
(#) djhans válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Akkor én nem jó képet néztem. Azért lehet úgy, hogy a rácslehúzó marad 500k. Elé teszel egy 100n-s kondit a jelútba és a bemeneti RCA-ra meg 47k-t.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Akkor sem kell kondi , közvetlenül a rácsra is mehet a 47k , 500k helyett ..
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Igen tudom, de a hangminőségen nem ront számottevően. Én a biztonság kedvéért tettem. De elnézve a kábelezését ott is lehet gond.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Én a bemeneten lévő kondit elhagyom , felesleges hiszen minden kimenet már tartalmazza .
Biztonság miatt lehet tenni , de itt ebben a szerelésben nagy felülete miatt tovább rontaná a helyzetet , mint egy antenna szedné össze a zavarokat . Deszkamodell velejárója nagy imp . esetén , 47k javíthat a szitun ..
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Mint azt talán már említettem, nagyon megtetszettek a dobozaid, ezért nem véletlenül esett a választás pont középre.
Nálunk ebben a szobában csak hanglemezeket (LP) lehet hallgatni, így nincs bemenetválasztó, csak egy hangerőszabályzó poti a Hiraga RIAA végén. Azon eddig kapcsoló sem volt, a külső tápot dugtam egyből a konnektorba. Az MC előerősítő (sajnos ez még nem csöves) pedig mindig hálózaton van (a magas időállandójú RC szűrés miatt) csak egy kapcsolóval választom le a hangszedőről.
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Az egy nagyon szerethető szoba lehet !
(#) kocos hozzászólása Ápr 6, 2009
Egyelőre így állok... eremélem húsvétra megszólal

1.jpg
    
(#) JZoli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Nekem is ez volt a gyanús, ezért is kérdeztem rá, mivel néhány oldallal ezelőtt már volt szó ilyesmiről, és ott is hasonló volt a probléma. Azért köszi.
Mate78 amint lehet úgy is megmérem, de most csak feszültséget mértem a tápban, az is ott helyben egy ismeretlen tulajdonságú 800 Ft-os digit "mérőkészülékkel" tudtam csak megtenni .
(#) fleta válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Zoli próbáld meg csövek nélkül üresen járatni a trafót, hogy akkor melegszik-e.
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 7, 2009
Már nem fogom fémházba tenni, majd a következőt. Akkor kapcsolom be, ha hallgatni is akarom.
Ezekből a csövekből nem lehet valami RIAA félét építeni: ECC85, EABC80, ECH81, EF80?
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Az EABC80-assal remek EM kihajtót lehet építeni (FET helyett).
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Jó oda az EL84 is, úgyis abba az erősítőbe építem az EM84-et is. Igaz, most egy EM80-nak egy kicsivel jobban örültem volna, ha az van, de ennek is nagyon örülök. Most mérek egy trafót, meg fűtök az EABC-vel, mert ilyen fűtést még nem láttam. Mi ez az EABC, hármastrióda?
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Szia Imi! A PL504 PP milyen impedanciát "kér" anódtól anódig?
Illetve egy láma kérdés? Hogy számolom katód csatolt (PPP) erősítőnél az opt. illesztő ellenállást?
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Dioda, kettősdioda, trioda
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Ezt az EABC-t, AM, FM demodulátornak, ill. hangfrekis előerősítőnek tervezték. Régebbi TV-kben is alkalmazták, PABC80 néven.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Ápr 7, 2009
3,5K-t. A PPP-ben a Köbzoli véleménye a mértékadó, de ettől jóval kisebb, pont ez a kapcsolástechnika lényege.
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Tudom, hogy kisebb,csak nem tudom, hogy kell pontosan kiszámolni, csak azért kérdezem, mert tudnék szerezni két gyári 1:8 áttételű PP kimenőt ( anno 6L6, 2500/32 Ohm ), és ez 8 ohmmal 600 Ohm körüli anódtól anódig ( vagy katódtól katódig ) impedanciát adna, és hogy érdemes lenne-e PPP-nek használni
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Ehhez már nekem is fel kéne lapozni a szakirodalmat, ami - tudvalevőleg - ehhez elég gyér. Ezzel a kapcsolástechnikával eddig még nem foglalkoztam.
Következő: »»   507 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem