Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fotoellenállásos világításkapcsolás
Lapozás: OK   1 / 3
(#) mosomate hozzászólása Szept 16, 2006 /
 
Hi!
Van egy akvárium világításom és úgy szeretném ki-be kapcsolni, hogy amikor a fotoellenállás értéke alacsonyabb egy szintnél, akkor bekapcsoljon, ha meg annál több akkor ki az áramkör és ez az áramkör a világítást kapcsolja. Ezt az értéket pedig egy potméterrel lehessen állítani. pl: ha 100ohm alámegy akkor be, ha fölé akkor ki.
Ha valakinek van ötlete akkor szívesen várom, ha még kapcsrajz is van hát az fasza lenne!
Előre is köszönöm!
(#) mosomate válasza mosomate hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Ja és lehetőleg ne legyen benne mikrovezérlő!
(#) Gab_Bee válasza mosomate hozzászólására (») Szept 16, 2006 / 4
 
Üdv! Ezt nézted már? Ezt! Sz.tem ilyesmire gondolsz!Ez csak egy tipp
(#) gulyi88 válasza mosomate hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
csáá
szem keress egy páka höfokszabályzót és alaktsd át... vagy egy höfokszabályzó á.k.t (áramkört)
vagy egy sima komparátorral megoldani (+tranyó+relé...)
ezek mind ugyanazon az elven dolgoznak...

ha nem megy.. és nem oldja meg senki, akkor maj holnap lefirkantom és felrakom, ha még aktuális marad csááá
(#) mosomate válasza mosomate hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Igen! Ez ténleg olyan mint amilyet én akarok, csak a dolog egyik szépséghibája, hogy én nem LED-et, hanem 220Volt-os fénycsövet akarok üzemeltetni! Ezt úgy akarom megvalósítani, hogy a világítás áramkörét megszítom, oda beültetek egy tranzisztort, majd a vezérlőt egy ellenálással a 220-ról működtetem, és amikor bekapcsol akkor zárja az emittert és a kollektort, ezzel működésbe hozva a fénycsövet. Vagy a tranzisztor nem így működik? Egyéként nagyon jó a kapcsolás ha LED-et akarok működtetni!
(#) Gab_Bee válasza mosomate hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Figyu! Én nem akarok hülyeséget mondani, de ezt meg tod úgy is oldani, hogy kiveszed a ledet és a helyére egy relét raksz! ha 230V-ot akarsz kapcsolgatni akkor olyan relét veszel ami bírja ezt a feszt! és nem kell annyi minden! De ez csak szerintem....


Ui:. és nem csak ledet lehet vele működtetni....
(#) Tomi20 válasza mosomate hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Heló

Az a legbiztonságosabb megoldás, ha a led helyére kötsz egy relét, és azzal kapcsolod a fénycsövet. A relével meg párhuzamosan egy diódát, hogy megvédd a tranzisztort a relé önindukciójától.
(#) mosomate válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Ez a pákás ötlet is egész jó, de én nem akarom nagyon túlbonyolytani a dolgot! azért kössz
(#) Tomi20 válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Ez aztán egyszerre ment
(#) Gab_Bee válasza Tomi20 hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Hát jah...
(#) mosomate válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Köszönök mindent, most már ez a gondom is megoldódott!
(#) gulyi88 válasza mosomate hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
ha belegondolsz akkor nme túlbonyi
van egy "whiston"-híd féle meg egy művenetis komparátor +tranyó dióda relé

ez kb
4R + fotoR + 1poti
1*tranyó
1*741 vagy akármilyen műveleti
1*relé
1*pl: 1N4001 vagy akármilyen nagyobb dióda

+ táp

ennyi
egy kis pozitív visszacsatival még hiszterézist is tucc állítani neki ....

azaz keress rá itt a fórumon egyik cikkbe vagy topikba hogy ventillátorszabályzó vagy ilyesmi..
na az pontosam ugyan ez csak hőre múxik....

csá
(#) Gab_Bee válasza mosomate hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Örülök/örülünk neki!
(#) PCB válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Szia !

Ha belegondolok, szerettek mindent túlbonyolítani

Amit Gab Bee küldött link az totál jó, csak 1K -s photo ellenállás kell bele.

Mi a márinak 741, visszacsatolás, Petőfi- hid, ......




Üdv !
(#) cszotyi válasza mosomate hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Helló !
Ez szerintem jó lesz, már több éve működik megbízhatóan

Fotorele.jpg
    
(#) gulyi88 válasza PCB hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
csáá
hát nemtom ti hogy vagytok vele..

de én úgy, hogy ami túl eccerű az nem tuti, hogy műxik úgy, ahogy én akarom
(pl egy tranyós teljesítményerősítő, csak passzív alkatrészekkel + ugye a tranyó, na abból nem sok jó fog kisülni)
tehát én mindenképp valami kicsit bonyolultabb cuccra esküszök....
vagyépp a túlbonyolultra

persze vannak kivételek :yes:

ennyi ...szerintem...
(#) mosomate válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Relé helyett használhatok optocsatolót is?
(#) PCB válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Szia !

Jó példát hoztál.
Hadd kérdezzem meg az elektroncső bonyolultnak számít

Csak azért kérdezem mert az igazán drága és profi erősítőket újra abból készítik.

Üdv!
(#) mosomate válasza PCB hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Nem! Csak régimódinak! Szóval megérné inkább az elektroncső?
(#) mosomate válasza mosomate hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Egyébként hello!
(#) punkkazy hozzászólása Jan 19, 2008 /
 
Látom van már pár kapcsi...
Most "terveztem" egy fénykapcsolót. Szimulátorban műxik, szerintetek??
Az LDR 8k-390k-s (ugye fényben 8k??), a TRIMMER 100k-s, és sötétre kell kapcsolnia.

névtelen.JPG
    
(#) punkkazy hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
Valaki?(sürgős lenne)
(#) még1MbR válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Egy dióda még hiányzik a relével párhuzamosan, annyit tudok hozzászólni.
(#) gg630504 válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
A kapcsolásod analóg módban működik. Félfénynél féláram folyik a relén. Lassú elengedésnél szikrázik.
Határozott, digitális módban kell üzemeltetni, ehhez hiszterézis, pozitív visszacsatolás, schmitt trigger kell.
Alul az 1 Mohm nem túl sok?
(#) witi hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Megépítettem ezt kapcsolást ,12V-ról hajtva tökéletesen műxik.Led helyett egy relét kellene meghajtani triakkal.Ennek a kapcsolásnak az átépítéséhez kérnék segítséget.
Előre is köszi!
(#) punkkazy válasza witi hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Szerintem egy kisebb relét (50 mA-es árammal) ezzel a tranyóval is meg tudsz hajtani. A hagszóróvédőmben is egy BC108 hajtja meg. Meg kéne oldani, hogy csak 55mA(ebben az esetben) follyon, vagy semmi.
(#) witi válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Kicsiket már próbáltam azokkal műxik , de nekem 12v 150mA-es EVIG relét kellene meghajtani.Még valami:bc 548-cal építettem meg a kapcsit de bizonytalanul húz be a relé de a tranyó nem melegszik.Ezért gondoltam a triakos meghajtásra(inkább legyen túl méretezve).
(#) Jobbagyag válasza witi hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Sziasztok!
Olyan kapcsolast tudtok-e ami reggel a napfelkeltere ad egy jelet (egy PIC-nek, ami ontozorendszert inditana el). A lenyeg volna, hogy csak 1x kapcsoljon be pirkadatkor(nem szamit 1-2 ora elteres, csak ne delbe a tuzo napon kezdje el). Mindent kiprobaltam mar (Smith-trigger (4093-as IC) ellenallas-kondenzator kesleltetes stb). Egy PIC-cel szamoltatom a napi bekapcsolasok szamat, de 7 ala meg nem tudtam menni. Valami otlete van valakinek?
Kosz.
(#) kobold válasza Jobbagyag hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Ha csak egyszer akarsz locsolni, és már úgyis van benne PIC, akkor az első aktiválás után programból tiltsd meg a további jelfeldolgozást 16-20 óráig, és mire megint figyelni kezdi a napfényt, már bőven éjszaka lesz
(#) Jobbagyag válasza kobold hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Az ötlet remek, én is gondoltam valami hasonlóra. Csak kezdő lévén PIC témában nem tudom hogy kell időzítésre(késleltetésre) programot írni. Már sokmindent megtanultam, de még a timer dolgokig nem jutottam. Adnál valami támpontot hogyan kell ilyen egy adott ideig tartó időzítést assemblyben megírni? A PIC 16F877 az oszcillátor 4Mhz-es. Kösz.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem