Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   517 / 2208
(#) kocos válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Mikor felfűt a cső, az ernyőn látszani kellene valaminek. Ahogy a negatív előfeszt adtad neki az jó, csak a test legyen közös a táp testjével!
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Pont az ufók jöttek, erre szétszedtem. Nem jól írtam, így a jó: épít-> nem szól-> + alkatrészek-> ufók-> szétszed-> újraépít-> ufók-> szétszed-> rájöttem a fordított hangszóróbekötésre-> épít: Action2K belinkelt rajza-> 1.-re szól.
(#) Doncso válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Srácok, le lehet tölteni ezeket a doksikat, minden gond nélkül , felmentek DC-re és bepötyögitek a gyors csatlakozásba az oldalon megadott HUB címet, én jópár GB-ot töltöttem már le, nem kell jelszó, a Pulse srác nagyon rendes figura és non-stop seedel. Rengeteg minden van fenn.
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 12, 2009
Bocsi, hogy újra beírom, de "átfutottunk" rajta:
Ha megépítem EL84-gyel, akkor hogyan szól máshogy? Nem lesz annyira szép hangja, vagy csak másabb lesz a hangszíne?
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 12, 2009
tök mindegy, hogy kötöd be a hangszórót ! Ott valami más baj lehetett
(#) Doncso válasza kocos hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Hát ezen semmi nem látszott, egy gramm derengés sem, úgy csináltam tulajdonképp hogy a labitáp egyik fele volt a fűtés, a táp egy leválasztó graetzel és pufferrel, (+270V) és a bemenetre forditott polaritással a labitáp másik fele, tehát a negativja a bemenetre a pozitivja a táp földre.
Lehet hogy halálos a cső?
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Mindegy, az a lényeg, hogy most szól.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Két különféle cső, ráadásul az egyik trioda (mégmeg mérgdrága, minőségi cucc ) a másik pentoda, és csak sima "mezei" más hangkarakter. nem hallottam még 300B-t ( nem is láttam csak képen )
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Ez alapján kötöttem, az ellenállás még rajta is volt, mert egy rádióból bontottam, 120k-van most rajta. Ez egy videoton-rádióból való.
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 12, 2009
És ha az EL84 rácsait összekötöm, akkor nem trióda üzemmódban működik?
(#) kocos válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 12, 2009
De ugye volt az anódban munkaellenállás? MIndkét anód megkapta a kellő feszültséget ?
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 12, 2009
De! De akkor is két különböző cső, más hanggal
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 12, 2009
No meg egy hasonló kategoriájú hangsugárzó, a hangforrásról nem is beszélve ...
(#) kocos válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Fűt a cső?
(#) Doncso válasza kocos hozzászólására (») Ápr 12, 2009
igen, minden a helyén.
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Akkor maradok az EL84-nél, vagy a PL500/5004PP-nél, csak ahhoz foglalat kéne, meg anódsapka sem ártana. Volt 3 PL500/5004-em, ma kaptam még 1-et.
(#) Doncso válasza kocos hozzászólására (») Ápr 12, 2009
igen, a labitáp szerint 300mA-t vesz fel, ezt irja az adatlap is. Fűtés világít ahogy kell.
(#) EcoPityu hozzászólása Ápr 12, 2009
Megszámoltam!
Van 6db EL41-em, dobozos, látsd lent!

Ja meg van 2db AZ21-em is!, az egyik dobozos!
/na ezért mondom, hogy börzével is összeköthetjük a talit/
(#) punkkazy válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Nah akkor mégiscsak jósrác vagyok
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Mi a baj a zárt dobozzal?
(#) Doncso válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 13, 2009
Csak nem? akkor
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2009
Aztán többe kerül a hangfal, mint az erősítő. Ha lenne pénzem ilyen hangfalra, akkor csinálnék mellé egy 300B PP-t.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2009
Zárt doboz? Abbul hogy gyün ki a hang?
(#) fleta válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 13, 2009
Konzervnyitóval
(#) llaci56 válasza fleta hozzászólására (») Ápr 13, 2009
Akkor ez a konzervhang?:hide:
(#) fleta válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 13, 2009
Mostmár tudom mi az a "konzervzene"
Egyébként nekem van 2 gitárládám. Az egyiket én csináltam, nyitott, mert még lustaság miatt nem szereltem fel a hátulját. A másik egy gyári Marshall gyártmány és zárt, mindkettőben közel azonos tipusú hangszórók vannak. A zárt jobban szól, több a mély, hangsulyozom Gitárládáról van szó. Ennél a kategóriánál a ládakészítők azt mondják, hogy a láda úgy működik mint egy akusztikus hangszer. A membrán a húr, a láda hangszer kávája.A kettő együtt rezeg. Az más dolog hogy a nyitott ládákat is nagy előszeretettel használnak a zenészek. A gitárkombók mind nyitottak, a hangszóró minden felé sugároz.
A bass ládák már zártak, a mély átvitel miatt valószínűleg.
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2009
Ha ezt hamarabb mondod! tegnap egy egész (tábla) Milkát megettem, de ha ezt tudom, elcserélem egy pár hangfalra
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Ápr 13, 2009
A kombók nyitottak valóban, én szerintem azért, hogy ne "dohogjon", "puffogjon" a gitár a sok mélytől ( szólógitárt, általában erősen mélyvágott frekimenettel hangosítanak, különösen igaz ez a torz hangszínekre ) (kivétel pl a Marshall AVT, ahol a jobb mély átvitel miatt "kitalálták" a nagy "újítást" a zárt dobozt... [parasztvakítás megy ezerrel] Az már más kérdés, hogy az egész AVT széria úgy ****, ahogy van ).
Basszus ládák szinte kivétel nélkül bassreflex vagy TL megoldást alkalmaznak. ( kivéve a hatvanas hetvenes évek konstrukciói, mikor még nem vált szinte sztenderddé az 5-6 húros basszgitár ). A gyors, pregnáns basszushang miatt szinte kötelező lett a reflex, és tölcsér sugárzó
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Ápr 13, 2009
A mélyebb hangok jobban ráznák a kombónak az elektronikáját, főleg ha csöves. Csövek nem nagyon szeretik.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Ápr 13, 2009
Ez is igaz! na erre nem is gondoltam! Volt ( illetve még megvan ) egy Laney Sound 60 (supergroup) fejem, és abban olyan szinten mikrofóniásak votlak az El34-ek, hogyha a ládára tettem, akkor az egész erősítő "csilingelt"
Következő: »»   517 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem