Fórum témák
» Több friss téma |
Itt kuldok egy nagyon kis primitiv, amde jol mukodo progit, a vege a lenyeg, az elejen csak egy negydigites kijelzes van, siman figyelmen kivul hagyhato.
En is ezzel tanultam a steppert... Az idot a ciklus varakoztatas-novelesevel valtoztathatod. Egebkent gondolkodtam elore: nem lehet az, hogy mikozben a ket lepes kozott varakozol, akkor johet be az impulzus es ezt nem kezeled le megfeleloen? Idézet: „Addig is itt a B-terv: van még egy forráskód, amiben talán megtudnám írni, hogy mikor melyik láb legyen aktív.(ez csak egy motort vezérel) A baj az vele, hogy nem tudtuk lefordítani hexbe.” A program forrását is megadhattad volna ("PICStep Microstepping Controller" projekt), ahol a kapcsolási rajz, nyomtatott áramköri terv és minden egyéb információ is megtalálható, ami mást is érdekelhet. Azt az egyet nem találtam csak meg ott, a felületes átnézés során, hogy milyen fordítóhoz szánták a forrásfájlt. Egyébként a kapcsolási rajzon PIC16F628 szerepel, az általad is belinkelt programban pedig PIC16F628A van megnevezve.
Sziasztok!
Icserny hsz-ra reagálva bocs, hogy nem tettem fel a linket, már nem is tudom honnan volt meg a rajz. Na de a lényeg: úgy döntöttem maradok az eredeti kapcsolásnál, ami ugye néhány impulzus erejéig kihagyja a léptetést, viszont két motort is tud vezérelni. Ha megkérlek átnéznéd nekem a csatolt fájlt, hogy hol van a hiba? asszem C-ben van programozva.
Sajnos, a C-t nem ismerem.
Majd valami nalam jaratosabb megnezi. Amennyit latok belole, szerintem pont az van, amit mondtam, az output portot EGYSZER szabadna irni es nem olvasni kozben rola. Ezert nem szeretem a magasszintu nyelveket, mert hamis biztonsagerzetet ad. Szerintem a mikrokontrollerek assembly-ben erthetok meg es hasznalhatok ki legjobban. Tudsz-e valamilyen nyelven programozni? Ha igen, akkor csinalj egy BELSO valtozot es azzal vegezz OR/AND muveleteket, majd a legvegen, EGYSZER irasd ki a PORTB-re. Szerintem ettol megjavul.
Próbáld meg így:
1. Az összes PORTB karaktersorozatot írd át LATB-re (keresés/csere)! 2. Az összes LATB = xxxx; utasítás után tegyél egy PORTB = LATB; utasítást. 3. A program elején defiáld LATB-t unsigned short vagy unsigned char változóként! (nem ismerem az SDCC-t, lényeg az, hogy 8 bites, előjel nélküli változó legyen) Ha minden igaz, ennyi megteszi a BBalázs által javasolt módosítást.
Legcélszerűbb, ha meghirdeted az apróhirdetés rovatban, amúgy is ott a kótya-vetye helye. Kb. két hete épp sopánkodott valaki, hogy nem tudja beszerezni. Nem emlékszem, melyik topicban volt sajnos, de ott könnyebben egymásra találtok.
Másfél év alatt igazán elolvashattad volna a fórum szabályzatot.
köszi
Gondoltam mivel ez a Pic kezdők topicja, gondoltam beajánlom itt. Sajnos az előbb lemaradtak a linkek: Fedőlap Tartalomjegyzék
Szia!
Valahogy így gondoltad a program átírását? Az igazság az, hogy egész este küzdöttünk vele, de nem jutottunk előrébb. A barátom szerint a TRISB definiálásával van problélma. Megpróbálnád Te is lefordítani? Hátha Te megtalálod a hiba okát. Nem arra kérlek hogy csináld meg helyettünk, csak segítséget kérek. Köszönöm! Idézet: „Valahogy így gondoltad a program átírását?” Igen. Idézet: „Megpróbálnád Te is lefordítani?” Nem használok SDCC-t. A program meg ahhoz lett írva. Ott van a második sorban, hogy hogyan kell fordítani vele. Idézet: „Hátha Te megtalálod a hiba okát.” Miért kell "keresni"? A fordító kiírja, hogy mi nem tetszik neki, nemde? De te látod, hogy mit írt ki, nekünk meg nem árultad el. Idézet: „„Valahogy így gondoltad a program átírását?” Igen.” Hoppá, egy hibát mégis látok benne:
Ez így szamárság, mert LATB-t típusjelzőnek definálja, nem változónak!!! Nem erről volt szó! Így írd (és remélhetőleg ezzel már jó lesz):
Idézet: „A barátom szerint a TRISB definiálásával van probléma.” Szerintem LATB-t mondott. Igaza van.
Sziasztok!
Vettem egy PICKIT 3 Debug Express-t, annyira új hogy még ki se próbáltam. Viszont eszembe jutott, hogyha belelendülök szeretnék más PIC-et is égetni, saját terv. nyákhoz, de mivel ez csak egy demo panel szükségem lesz egy olyan panelre, amivel a kül. foglalatú PIC(16,18,...) -eket tudok majd égetni. Ezt nekem kell megépíteni, vagy pedig lehet hozzá készen is kapni? (Microchip oldalán nem találtam). Választ előre is köszi. Üdv, Viktor (egy abszolút kezdő az elektrotech- és PIC-ben is) Sziasztok, Tud valaki adni nekem egy példaprogramot ami AD konvertert kezel ? PIC16F88-as szeretnék használni, de bármilyen más PIC-re írt programot nagyon megköszönnék. üdv spagi
A PICkit2 Starter Kit példaprogramjait érdemes nézegetni. Meg a PIC16F88 adatlapját.
Sziasztok!
Még csak az ismereteket szerzem a PIC-ekről, és ebben a cikkben találtam egy dolgot ami nem igazán tiszta. A PIC16F877A I/P-re írt programot ráírhatom egy PIC16F877I/P-re is? Vagy amit a cikkben is olvastam különbségnek: programmemória önprogramozása . Ez mit is jelent? (Azért is érdekel ennyire mert a 2 IC között kb 500Ft különbség van.) A választ előre is köszi!
A ChipCAD-nél speciel a 877A az olcsóbb. Feltételezem, hogy a DIP tokozású PIC16F877A-I/P kell neked - ha már mindenáron ilyen őskövülettel akarsz fogalkozni. Ennek csak akkor van értelme, ha mások által kifejlesztett, kész projektet akarsz megépíteni.
Saját fejlesztésekhez inkább PIC18-at érdemes választani, vagy - ha mindenáron a 16F sorozat kell, akkor a Microchip a PIC16F887-et ajánlja a PIC16F877 helyett. Ráadásul feleannyiba kerül... Az önprogramozás többek között arra jó, hogy egy bootloadert kell beégetni, s utána azzal töltheted a PIC-be a programjaidat - önmagát programozza...
Tényleg elnéztem az árát.
Már összeállítottam egy kisebb bevásárlólistát, és ez a 16F877 egy utánépítéshez kell majd. De van ott még többek között egy 887 is, egy PIC16F628-20I/P , és egy PIC16F84A-20I/P Azért ezeket választottam mert mindegyikhez találtam kis dokumentációt, minta programot, és ha már valami céláramkörbe akarom beletenni (szét kísérleteztem vele magam) arra is néztem már lehetőséget. Egyenlőre saját projecktről szó sincs. (Sajnos Budapestnek még csak a közelében sem lakom ezért nem engedhetek meg magamnak havonta újabb rendelgetéseket.) Köszi!
Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni abba hogy,pic programozással szeretnék foglalkozni csak az a problémám hogy,sehogy se bírok elindulni! Eddig csak bután beégettem a programokat egy picbe de ezen kívül semmi! Sajnos nem nagyon találók sehol olyan honlapot ahol szájbarágósan el tudnám indítani a tudásom fejlesztését ebbe az irányba! Ezt az oldalt nézegettem de már az elején elakadtam mivel ez az oldal egy 3.1-es mplab-ot tárgyal ki! A segítségeket előre is köszönöm!
Teve van egy pupu, van két pupu, ... sőt több!
PIC is van 12, 14, 16, 24, 32 bites szóhosszúsággal. Melyik érdekel? Nem mindegy.... Angollal hogy állsz? Minden igényt kielégítő könyvek és leírások találhatók az Interneten.
Arra gondoltam van itthon 16f628a ezzel a típussal foglalkoznék kezdésnek,az angollal sajnos nem állunk túl közel egymáshoz.
Hello!
Én is kezdő PICes vagyok, bár én még csak elméleti szinten sajnos. Ha ennyire hadilábon állsz az angollal, és egy kifejezett típussal foglalkoznál, akkor én talán 16F842-vel foglalkoznék. (Mert van hozzá magyar nyelvű dokumentációm )
Ez 16F84, nincs 16F842, ha belenéztél a dokumentumba akkor Te is láthattad.
hopsz... elírtam, köszi hogy kijavítottál!
Nagyon köszönöm mindenkinek sokat segítettetek!
Mér megproblémáztam egy példa programmal,csak egy kicsit elakadtam a befordítással!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |