Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   24 / 1385
(#) raron válasza Balu hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
Azt megtudnátok mondani, hogy milyen UV fény kell a P20 -hoz (A B C)

A Tungsram boltban azt monták, hogy 3db csővük van. Ezek közül melyik lehet jó?
Egy fekete kilsejü (disco-nál)
egy kékesen derenhő (???)
Egy átlátszó (fertőtlenítés)
(#) bbatka válasza raron hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
Szerintem a fertőtlenítő a nyerő. A positív 20 papírján az van hogy 360nm és 410nm között a legérzékenyeb. Na most nemtudom az melyik, de a C-re tippelek.
Esetleg ha lenne ilyen finom beosztású vonalzód akkor meg is tudod mérni.
Viccet fére téve valahol már volt ez téma itt a fórumon. El is linkeltem oda.
(#) Báddzsó válasza Frankye hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Van itt vki aki tudja, hogy működik a sprézős marató gép? mert tudtommal az a legjobb. Az érdekelne, hogy hogyan porlasztja a folyadékot, milyen időközönkét fúj a nyákra anyagot, ilyesmik...
Régebben láttam videót róla, de akkor nem érdekelt most meg sehol nem találok videót....
Kössz...
(#) fureszk válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
én pausz papírra nyomtattatom ki a nyáktervet lézernyomtatóval, majd rávasalom, lemaratom, higító, kifúrom, és kész is! nekem nagyon tetszik ez a módszer
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
találtam videókat, nem a legjobbak... de legalább van...[link=http://www.bungard.com/seiten/video.htm]http://www.bungard.com/seiten/video.htm[/link]
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
utána néztem ennek a "sprézős" maratógépnek... asszem csinálok egyet... kicsit máshogy mint a gyáriak... jobb lesz.
(#) PCB válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Kommentár nélkül
(#) Báddzsó válasza PCB hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
hát igen.... nem nagyon beszédesek ezt a topicot látogató látogatók....
(#) Frankye válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Mit jelent az, hogy "sprézős" maratógép?
(#) Báddzsó válasza Frankye hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
"fújja " a nyák lapra a maratófolyadékot. ez a legjobb technológia.
(#) miklosch válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
hello!

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e próbálkozni egy 16Wos 60cm-es UV fénycsővel levilágítani? Kb mennyi ideig kellene vele levilágítani?
(#) Frankye válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Tehát e szerint nem "kitakarja" a maratandó felületet, hanem éppen fordítva: A maratandó felületre fújja fel a maratószert? Mint a nyomtató, csak inverzben?
(#) Tomee válasza miklosch hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
szerintem felejsd el az UV csövet, az amit az első villanyász boltban adnak az nem UV cső.
Én egy 100w LUX SOLARIS (kék a búrája) nevű izzóval fotozóm. 6.5cm-ről kb 4 perc alatt kész van.
Ez egy a fotósok által is kedvelt izzó mivel egyenletes a fényt ad.
(#) erich hozzászólása Szept 25, 2006 /
 
Hello.Az a kerdesem,hogy milyen marato anyagal erdemes nyakot kesziteni?Vasoxidal szoktan.Van mas ami gyorsabban dolgozik?Ha igen konnyen beszerezheyo,esetleg otthon is elkeszitheto?
(#) PCB válasza erich hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Szia !

Viz - Sósav - Hidrogén peroxit

Arányaiban én úgy használom, hogy

1 rész viz
1/3 rész sósav
1/3 rész hidrogén

Vizet nem kell beszerezni , sósavat háztartási bolt
hidrogén vagy ugyanott, vagy ahol fodrász kellékeket árulnak.

Mivel árában nem jelentős, igy én nem tárolom a kevert anyagot, amennyire szükség van össze keverem, és használat után kiöntöm.


Üdv !
(#) mokus válasza erich hozzászólására (») Szept 25, 2006 / 4
 
Én sósav, hidrogénperoxid elegyét használtam régebben.
20 ml hidrogén peroxid (20%-os asszem)
100 ml sósav (35%-os asszem)
Én nem adok hozzá desztvizet
Mindig csak keveset keverek be, ha maratás közben elfogyna a sósav lehet pótolni. Az edényt mindig mozgatom, ezzel mozog a marató folyadék is.

Most az előre kevert gyorsmaratót használom.
(#) TAdamm válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Szia webmaster! Csak az irant erdeklodom, hogy irttad, h a ravasalos modszerrel keszitesz nyakot. A kerdesem csak annyi, hogy meddig ill. milyen hofokon vasalod?
(#) Master_of_the_web válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Szia!
3-as fokozaton. Először rátszem és egy 10-15 percig hagyom sülni (célszerű közé tenni egy sima A4 -es lapot mert ecsúszik, én már szívtam ezzel eleget) ezután elkezdem mozgatni, közbe középerősen nyomom. Ez kb. 5-10 percig. ezután eltávolítom a sima lapot és a myűnyomó papíron hagyom egy darabig, hadd sütkérezze. Ekkor már az egész műhelyt el kell hogy lepje az égett paír szaga ezután megint enyhe nyomás mellett mozgatom rajta kb. 10 percig. Az egész folyamat ca. fél órát vesz igénybe. nagyon sokáig kell sütni a műnyomó lapot, akkor jó, ha szép barna lett, és enyhén átlátszik rajta NYÁK minta. (ezután jöhet az áztatás, amikor lehúzom a lapot és remyénykedek, hogy nem fogy a festék lejönni róla)

üdv
(#) TAdamm válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
aaaaha. Szoval akkor forron sutod. nem olvad meg amikor mozgatod? ez hulye kerdes.
(#) Master_of_the_web válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Nem, nem olvad meg, csak füstül meg bűzölög...
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Én speciel sima A/4-es lapot használok, és a vasalóval maxon 3-5 percig melegitem( a nyák mértétöl függöen) Nem féll óráig. Anyi idö alatt egy kis nyák már készen is lehet akár.
Erösen nyomom a vasalót rá és körözök vele, és a lényeg az áztatásban van, Folyó csapviz alatt nyomkodom finoman, hogy átázzon, és nem lehuzom rola, hanem lemorzsolom fimoman az ujbegyemmel, egy kevés marad a vezetösávok szélein de az nem vészes, egy hegyes szerszámmal eltávolítható...

Isa
(#) PCB válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Szia !

Idézet:
„Ekkor már az egész műhelyt el kell hogy lepje az égett paír szaga”


Egyszer próbáld ki, hogy 200 fokon kis nyomás mellett
3 percig mozgatás nélkül melegíted a műnyomó papirt
egy sima papírlapon keresztül és annyi.

Én legalább is ennyi időt szoktam rászánni, utána vizben még addig áztatom amíg a papir nem hólyagosodik fel, aztán finoman leszedem, és ez is ennyi.

Most készitek egy 25cm x 30cm -es ilyen "panelvasaló"
eszközt, vasaló helyett.

Üdv !
(#) Blint válasza PCB hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Én is A/4-es lapot használok. Sztem is nagyon sok a fél óra. Nekem legalábbis ha sokáig csinálom, elkezdenek szétterülni a vonalak, és eltűnnek a forrpontok lyukai.
Az én receptem: A vasalót kb 3/4ig tekerem és közepes nyomás mellett kb 5percig nyomom. a lap szélére szoktam tenni egy nagyon vékony vonalat (kb. 0,1mm), és ha az már átlátszik, akkor jó.
Utána beteszem vízfürdőbe, és hagyom álni egy 5 percet, és utnáa jöhet isamisa dörgölgetős módszere.

Ja ha nagyon a forró a vasaló és sokáig csinálod, akkor meggörbül a lemez
(#) PCB válasza Blint hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Szia !

Nincs két egyforma vasaló a hőfokot egyedileg kell eltalálni. De mondom én sem használok többet mint 200
220 -fok mert a műnyomón egyszerűen eltorzul a vonal.
Ezért nem is mozgatom.
Felesleges is, hiszen nem a mozgatástól hanem a melegtől olvad a festék

3 - 4 perc után halványan átlátszanak a vonalak, akkor szoktam abbahagyni a melegítést.

Persze ha pl egy nagyon használt toner-el nyomtatsz és a festékréteg vékony, segíthet a nagyobb hőfok.

Üdv !
(#) Master_of_the_web válasza PCB hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Sziasztok!
Persze kisebb nyákoknál lehetne rövidebb ideig vasalni, de nekem 5 perc alatt semmi sem tapadt meg. Ezt kb. 20 szor eljátszottam. Míg a végén gondoltam rajthagyom sokáig, hadd süljön, ekkor jó is lett...

üdv
(#) PCB válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Szia !

A legnagyobb amit eddig igy készítettem akkora volt mint a vasaló hossza, a GND is egész felületen volt, igy alig maradt a sávok közt maratni való.

Nekem elfolyik ha mozgatom, vagy nagy hőmérsékletet használok.

De az a lényeg, hogy sikerül és jó, ahány ház annyi szokás

Próbáltad már a kész PCB -re beültetési jeleket,értékeket rávasalni ?

Én azt szoktam hosszabban és nagyobb hőfokon vasalni, mert az csak 0.2mm -es vonalak.

Üdv !
(#) Master_of_the_web válasza PCB hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Igen próbáltam már, de vagy nem tapadt meg, vagy nem jó helyre kerültek a rajzok. Hogy szokták csinálni, hogy a lyukakkal passzoljon a felirat? Ezzel kapcsolatban tudnál segíteni?
(#) PCB válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Szia !

PCB rajzból nyomtatok egy ilyen nézetet (kép) amin
csak a beültetési és rajz és a PAD van.

Ilyenkor egy nem éghatő anyagra "lapra" le szoktam ragasztani a PCB is kétoldalas ragasztóval, és úgy fölé a papírt.

Kifúrt kimaratott PCB-re úgy teszem rá, hogy két távolabbi ponton kibököm a papírt (alkatrész lábnál)
így pozicionálom. Utána leragasztom, hogy ne mozogjon és melegítem.

Ez nekem sem mindig sikerül elsőre, mert nagyon vékony a vonal.

Már dolgozom rajt, hogy mi az a vastagság ami már jó, de még nem ronda.

Üdv !

10001.gif
    
(#) Master_of_the_web válasza PCB hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Köszi a tanácsot!
Holnap kipróbálom ezt, remélem, lesz belőle valami.
üdv
(#) Slope válasza fureszk hozzászólására (») Okt 11, 2006 /
 
Hali!

Végre én is rászántam magam egy lézernyomtató vásárlására, és kipróbáltam ezt a vasalásos technikát.

Elsőnek sima másolópapírt raktam be, ami nem produkált valami meggyőző eredményt. Utána kipróbáltam a pausz papírt is, ez egy fokkal jobb volt ugyan, de a vonalak szélén volt némi kontraszthiba. Ezt követte a DIPA, de ez még a sima másolópapírnál is rosszabb volt!
Olvasgatva a fórumot láttam az alufóliás ötletet, de túlságosan féltem a fényhengert ilyen anyagoktól, ezért kihagytam. Kipróbáltam még az újságpapíros megoldást is, de több helyen a nyákra került maga az újság színe is... (két különböző újsággal is próbáltam).
Végezetül kipróbáltam az öntapadós fóliák hordozólapját. Kinyomtattam az ábrámat a fényes felére, majd jött a vasaló. Felvasalás után leáztattam a papírt, de a festék fele a nyákon, a másik a papiron maradt, teljesen véletlenszerűen. Gondoltam csinálok még egy próbát, de melegen húzom le a papírt a nyákról. Olyan eredmény lett, hogy nem hittem a szememnek... a papírról eltünt az ábra teljesen, az összes festék a nyákon volt. Nagyon éles és kontrasztos!

Üdv!
Következő: »»   24 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem