Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   399 / 1682
(#) vagnerjazon válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
A tranzisztor bázisa előtt van egy ellenállás, és én úgyhiszem (nem biztos, hogy jól, és akkor javítson ki valaki), hogy akkor a tranzisztor is annyit enged át, amennyit a bázisra kap az ellenálláson keresztül.
(#) kiskacsa2009 válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Azta de nagy rend van nálad!
Csak a fotózás kedvéért, vagy alapból ilyen rendet tartasz? Megtaníthatnál rá! Ó, ha látnátok az én asztalomat!

06.JPG
    
(#) llaci56 válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Azt nem látom, hogy tényleg zárt-e a fedele, és ha igen, a gázképződés elvezetését hogyan oldottad meg? (Már, hogy ne durranjon szét.)
Tetszik, amit építettél, de nem egyszerűbb a sósavas maratás? (1-2 perc) Vagy attól idekenkedsz, és ezért építetted, az amúgy igen jól sikerült kádat?
(#) Bari- válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
A fotózás előtt elpakoltam ami a munkapulton volt, legalábbis erről a végéről de nem szeretem a nagy rendetlenséget, ha munka közben túl sok szerszám és egyéb lom van az asztalon összepakolok. Egyébkét a műhelyem még most van készülőben ha elkészül rakok fel képeket a műhelyes topicban, de azért már dolgozgatok benne, igaz nem elektronika de barkácsolok mindenfélét.

llaci56 : a tartálynak van fedele a buborékok miatt fröcsögő folyadék miatt, de nem zár tökéletesen, szétdurranni nem fog, kb másfél nap alatt nem történt ilyesmi, ennyit nem is fog egyfolytában menni. Ahol a fűtő vezetéke és a levegőztető cső bemegy ott van egy kis rés.
A sósavas maratástól csak azért idegenkedem, mert a műhely egy pincében van, és nem tudnám a megfelelő szellőztetést megoldani, hogy a keletkező klór gázt elvezessem, ami nem éppen egészséges. A vaskloridos maratót is ezért tettem félre, bár van vagy 3 liter bekeverve. A nátrium perszulfátos nem büdös, nem képződik veszélyes gáz, nem fog meg semmit, átlátszó, használtan is csak szép kék színe van , és igaz nem gyors, de remélem a buborékoltató gyorsít majd rajta. Időm van, nem nagyüzemben készítem a panelokat. Kb 10 éves kihagyás után kezdek most ismét elektronikával foglalkozni.

vtsoftware: köszi

Ha valakit érdekel a pontos méreteket szívesen leírom
(#) llaci56 válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Köszi, erre voltam kiváncsi.
(#) bbatka válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Nagyon szépen sikerült a maratód, gratulálok. Engem az érdekel hogyan oldod meg a marató folyadék cseréjét. (Én is tervezem egy ilyen marató tartály elkészítését.)
(#) Bari- válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Köszi

A tartályba kb 2,3 liter folyadék fér, ez elég nagy mennyiség, elég sok panelhoz elég, de cseréjét úgy fogom megoldani, hogy a buborékoltató csövön leengedem a nagy részét, a maradékot meg kiöntöm, aztán mehet bele a friss. Sima vízzel tesztelve, működik
(#) llaci56 válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Azt ne mondd, hogy lemarta a nyákot!
(#) bbatka válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Vízzel is működhet. Csak az áramlási sebesség kérdése.
(#) MolnarG válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
De főleg a kavitáció!
(#) Bari- válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Maratni még nem marattam benne, csak vízzel lett letesztelve mennyire melegszik fel benne és, hogy nem ereszt e a tartály.
Az első maratás Attila86 féle forrasztóállomás2 panelja lesz, csak még nem volt pénzem megvenni az alkatrészeket. A működést a folyadék leeresztésére értettem, ha félreérthető volt bocsánat
(#) Action2K válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Szia!

Üdvözöllek körünkben. Egyre többen vagyunk, akik újrakezdők. Én is spekuláltam egy ilyen kádon. Hány fokosra sikerült felmelegíteni a vizet?

Idézet:
„ha félreérthető volt bocsánat”
Teljesen jól értettük, csak eme kis közösségünk elég vicces kedvű, szeret élcelődni.
(#) proli007 válasza vagnerjazon hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Hello!
Ez a téma itt off, inkább a kezdő topikba való, a további kérdéseidet inkább ott tedd fel.
De gondold el, ha így lenne...
- Akkor mire lenne jó tranyó?
- Hogy lehetne a tranzisztorral erősíteni, ha a bázisáram azonos lenne a kollektorárammal?
üdv! proli007
(#) Bari- válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
kb 20 perc kell, hogy 17°C vízből 25°C-ra melegítse a 30W-os vízmelegítő, 24 óra alatt sem melegedett 41°C fölé így nem kell félnem hogy a marató túlmelegszik és lebomlik ( kb 60°C fölött ).
(#) Action2K válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Köszi szépen! Én vaskloridosra szeretném majd. Nagyon szép munka! :kalap:
(#) Bari- válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Ha még nem táraztál be vaskloridból, próbáld ki a nátrium-perszulfátos maratót, az Azúr vegyszerboltban 1kg 1100ft, az 4 liter maratóhoz elég, az meg nagyon sok.
Nekem kb 2,3 liter marató lesz majd a kádban.
Alapból átlátszó, és elhasználódva is csak szép világoskék színe lesz, látod mi történik maratás közben, nem büdös, nem fog meg semmit, mint a vasklorid.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Idézet:
„Én vaskloridosra szeretném”

Majd olyan lesz, ha öntesz bele!
(#) uli hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Készülget a labortápom. Már csak egy V mérő, egy kapcsoló, biztosíték-foglalat meg persze egy rendes trafó hiányzik bele.
uli
(#) zoly15 válasza uli hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Szia!
Egész jó lett.. Kíváncsi eszek a "végére" is
A táp egyébkéni milyen rajz alapján készült?

Üdv!
(#) uli válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Köszi. A végére én is kíváncsi leszek.
A labortápos topicban megtalálható 0-24V 0-5A -es rajz lett megépítve. Egyelőre elég lesz; egyszerű, olcsó volt, mert az alkatrészek nagy része bontott ( IC, Végtranyók, borda, elkó, egyenirányító...)
Csak lenne már teljesen kész....
uli
(#) zoly15 válasza uli hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Ez a táp meg van építve nekem is..
(#) lidi válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Meg nekem is
(#) petya100 hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem is készülget a Labortápom csak még az IC hiányzik belőle. Teszek fel egy pár képet róla.

Üdv:.petya100
(#) petya100 hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Bocs ez lemaradt.

S6003814.JPG
    
(#) Gery válasza petya100 hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Nem akarok beleszólni, de biztos jó ötlet a tranzisztorokat kivezetni?
Nem hinném...
(#) petya100 válasza Gery hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Szia. Szerinted miért nem jó így?
(#) Tomi20 válasza Gery hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Úgy látom, ez disszipatív táp, nem kapcsoló üzemű, szóval én sem értem miért probléma ez...
(#) gtk válasza petya100 hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Azert mert a vezeteknek induktivitasa van, es nagyon bekavarhat kapcsuzemnel. Rakd direkt panelra a tranyokat; ugy latom lehetseges.
Ui: ha disszipativ akkor bocs..
(#) Tomi20 válasza gtk hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Nem kötözködésként, de ha kapcsoló üzemű is lenne, akkor nem a szórt kapacitások miatt lenne rossz döntés a hosszú vezeték?
(#) Attila86 válasza petya100 hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Nyugodtan kivezetheted a tranzisztorokat, mert disszipatív üzemmódban működik az a tápegység, ráadásul nem is nagy impedanciás az a rész.
Következő: »»   399 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem