Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   9 / 39
(#) Kovidivi válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Át kell számolni, esetleg Tina-val leszimulálod, és ott minden érték megtalálható, próbálkozással az 50-80Hz is előállítható! Szerintem egyébként felesleges. A 100Hz is mély számomra, és az is nagyon fontos tartomány, az 50Hz pedig már nagyon alacsony...
(#) mhatalyak válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Letöltöttem a programot, de nemtudom hogyan működik.. Valaki ki tudja nekem számolni, hogy mit cseréljek ki benne és milyenre, hogy 50-60Hz körülire vágjon? Köszi!
(#) m.joco hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Hello
Ez a kapcsolás nem csak szűrőként hanem előerősítőként is működik? Mert a kocsiban a házi mélynyomó a végfokjával gyakorlatilag nem is szól, annyira halk. Szóval ezzel a kapcsolással ráköthetem a mélynyomó végfokját az autórádió line-out -jára? Szóval azért eléggé előerősít is?
Üdv.
(#) kokmate hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Találtam egy állítólag aluláteresztő szűrőt passzív elemekkel. Kíváncsi lennék a véleményetekre hogy jó-e ez valamire. A másik dolog meg az, hogy nincsenek megadva adatok a kondiknak meg a tekercsnek. Nem tudjátok hogy milyeneket szokás használni?Bővebben: Link
Segítséég!
kösz
(#) kokmate hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy másik topikba már feltettem a kérdésemet de azért ide is felteszem. hátha kicsit hamarabb kapok választ :
Találtam egy ilyen alul áteresztő szűrőt, nem tudom hogy mennyire jó erre a célra.(csatolt kép) Az vele a baj hogy nem volt megadva a kondik értéke meg a tekercs menetszáma és nem tudom hogy melyik a + - ága a hangfal kimenetnek, ezért nem tudok vele mit kezdeni. A linket is felteszem ahol találtam: Bővebben: Link
(#) Dancsi hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Meg szeretném építeni a "Kapcsolások"-ban szereplő Subwoofer alul áteresztő szűrő kapcsolást.
Az lenne a kérdésem, hogy a kapcsolásban található műveleti erősítőt (TL062) lehet-e helyettesíteni LM747-el?
Megnéztem az adatlapját, és ez is két műveleti erősítőt tartalmaz. Vagy van valami különbség közöttük?
Nagyon köszönöm!
(#) karpi válasza brezinajanika hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szerintem semmit
(#) ZPKing hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy kérdésem ezzel a szűrővel.
Még pedig ha összekötöm a Hidalt TDA7294 de külső jelet nem adok rá akkor is búg halkan.
Ha ráadom az 5.1-es hangkártya SUB jelét akkor is búg.
Ha leveszem az egészet a tdaról akkor tda nem búg.
Még egy probléma van egy darabig működött a stereo 22k poti de most csak teljes végállásban szól az egész ha visszatekerem 2 mm-t elmegy a hang.
Szerintetek mi lehet a baj?
Nem tud valaki egy nagyon jó minőségú búgásmentes szűrőt.
Mert kezd már elegem lenni belőle.
Köszi
(#) Bassmester válasza ZPKing hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Szia!
Én egy ilyet használok, szintén 7294 hídhoz. Szerintem jó
(#) bancsi15 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Én is pont készíteni akarok az épülő mélyládámhoz egy szűrőt. Melyik a jobb, amit Bassmaster, vagy, amit ZPking rakott fel?

Köszi
(#) anonym1s hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
EZT a szurot csinalom epp es lenne egy kerdesem. Van benne egy 400nf-os kondenzator (C5) de 400nf kondenzator nincs ezert a nyakterv is ugy lett tervezve hogy egy 220nf meg egy 180nf, viszont en 180nf kondenzatort sem talalok. A kerdes az, hogy mi a jobb megoldas, ha 2db 220nf-ost rakok bele ami ugye 440nf lesz, vagy az ha egy 220 meg egy 100nf, ami egyutt 330nf?
(#) anonym1s hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Megoldottam
2db 150nf meg 1db 100nf. Most meg elfogyott a 100nf-os kondenzatorom.

Masik kerdes, hogy a kepen bekarikazott 2db 100nf helyett berakhatok 1db 22nf-ost? Sajna olyan kozel van az a ketto a potmeterhez hogy epp ala esnek es nem fer be oda ketto, csak egy az is fektetve.

beultetes.JPG
    
(#) anonym1s hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Na most vettem eszre hogy 22nf-ot irtam. 220nf akart lenni, szoval a 2db 100nf-ot akarnam helyettesiteni 1db 220nf-ossal.
(#) anonym1s hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Esetleg keramia kondenzator nem lenne jo? Az pont elferne.
(#) ZPKing hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Szia!
Én nem akarom leszólni ezt a kapcsolást de én megépítettem és ha rákötöm a hidalt TDA7294re nekem búg tőle az erősítő. Ha leveszem nem búg.
pedig tettem 100nF még pluszba a benetre kimentre és még így is.
Találtam egy sokkal jobbat illetve jobban kell hogy működjön mert kicsit sokkal komolyab. mellékeltem.
Majd hétvégén megépítem és kiváncsi leszek mit fog mutatni.

sb.pdf
    
(#) anonym1s hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Hat ez nem jo hir, mert en is 7294-hez csinalom. Lehet hogy valamelyik alkatreszed nem valami prima a szuron. Ez a szuro amit linkeltel, nekem is megvan, de kicsit bonyolult nekem. Szoval szerinted rakhatok 100nf keramia kondenzatorokat bele?
(#) ZPKing válasza anonym1s hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Audio rendszerekben a kerámia kondi feledett dolog.
Audio rendszerekben poly kondik pl Vima kondik vagy azok a kis fehér kondik (bocs de nem tudom a gyártóját)
azok kellenek. 39pF az kerámia.
a többi mind poly kondi.
Ha a TL072 ből tudsz szerezni Texas gyártótól az a legjobb vigyázni kell mert sok a hami ic ami nagyon zajos tud lenni.
Amúgy nekem a 22 stereo poti egyik pillanatról a másikra elfelejtett szabályozni azaz csak vég állásban hajlandó működni.
Én küzdök vele eleget kiváncsi leszek erre a másikra.
Aki csinálta a másik rajzot ismerem a csávót már évtizedek óta hangtechnikával foglalkozik meg ő tervezte a hidalt TDA 7294est ami közkézen forog és szerintem nagyon nagyon jó kis erősítő.
Ha valami még érdekel kérdez nyugodtan.
Üdv PeTi
(#) anonym1s válasza ZPKing hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Kossz a valaszt!
Fura hogy ezt mondod a keramia kondirol, mert a pedro altal tervezett hidalt panelon is van 4db 100nf keramia kondi. Nem baj, akkor hagyjuk a keramiat.
Na es berakhatok 1db 220nf poly kondenzatort 2db 100nf helyett oda amit megjeloltem a kepen?

beultetes.JPG
    
(#) ZPKing hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Hát a pedró félében egy darab van a többi mind poly kondi. mind ahogy a te általad építendőben a 39pF az kerámia.
Szerintem nem lesz semmi gond a 220nF-ből.
Igazából nem tudom mért kell kettő párhuzamosan.
jah a ledet az ellenállásával nyugotan elhagyhatod.
És ajánlom hogy kimenetre bemenetre tegyél még egy-egy 100nF-ot az ellenálatok elé kimenetenél utána.
Üdv
(#) anonym1s válasza ZPKing hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Hat amiatt aggodok en is, mert sajat elmeletem szerint en csak akkor raknek 1db 220nf helyett 2db 100nf-ot parhuzamosan, ha nagyon fontos a pontos ertek. Persze az is lehet hogy a tervezonek epp nem volt 220nf de volt egy rakas 100nf es azert van a rajzon annyi 100nf kondi

Ja, akkor szerintem mi nem ugyanarrol a hidalt 7294-rol beszelunk, mert amirol en beszelek abban 100% hogy 4db keramia kondi van, ott az alkatresz lista. 100nf ker. kondi - 4db. Itt egy kep rola, en errol beszelek, te valoszinuleg valami masikrol.

DSC01130.JPG
    
(#) ZPKing válasza anonym1s hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szia
De egyről beszélünk.
Bocs én azt hittem amit én akarok megépíteni sub szűrőt mert ezt is a pedró tervezte.
Amúgy nagyon korekkt a fazon és tényleg nagyon jó ez az erősítő.
Én egy Kenford PA 38CM-es 600/300as mélynyomót hajtok vele. hatalmasat szól igaz vagy egy kész hűtőszekrény kell a hűtésésre de megéri.
Amúgy abban amik vannak kerámia kondik azok a tápágak szűrésére vannak a 2200µF-es Elkokkal együtt.
Audio ágon abban is poly kondyk vannak.
Amúgy amit te akarsz megépíteni az miről fogja a jelet kapni?
Nekem minden ugyan úgy van összerakva ahogy a beültetési rajzon van.
(#) anonym1s válasza ZPKing hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Na ezt jol megkavartuk, mar nem tudom mirol beszelsz
Mi van minden ugy osszerakva ahogy a beultetesi rajzon, a 7294, a pedro szuro vagy az a szuro amit en is csinalok?
Egyebkent nekem is ugyanugy van osszerakva minden, a szuro (nem a pedro fele, hanem amirol kepet raktam fel az elobb) is meg a 7294 is. Illetve a szurobol meg hianyzik az a ket 100nf kondi ami helyett egy 220nf-ost akarok tenni, annyi valtozas lesz, aztan ha nem lesz jo, akkor veszek ket 100nf-ot es beforrasztom alulrol.
(#) ZPKing válasza anonym1s hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Hát igen tényleg megkevertük
Amit te küldtél beültetést én is ez alapján építettem meg pontosan azokkal az értékekkel.
Amúgy milyen audio jel forrást akarsz neki adni?
És milyen hangszórót akarsz hajtani a TDA-val?
(#) anonym1s válasza ZPKing hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Na akkor lehet hogy azert bug a tied. Ugyanis azon a rajzon amit kiraktam, rosszul van beirva egy kondenzator erteke. Kozepen, a ket 4,7uf kondenzator kozott van ket kis kocka kondenzator, az egyikre 220nf van irva, a masikra meg 100nf de ez utobbi rossz, mert ez a ketto egyutt a C5 kondenzator akar lenni ami 400nf, es az eredeti rajzon ott egy 220nf meg egy 180nf van. En 2db 150nf meg 1db 100nf raktam oda, az pont 400.
Eredetileg ugy terveztem hogy sz.geprol fog menni, de akkor a mely teljesen kulon lenne a tobbi hangszorotol, ami zavaro hangero valtoztataskor, ugyhogy valoszinuleg a mar meglevo rendszerrol fogom lelopni valahogy a jelet. Megprobalom majd az eloerositorol, de ha nem boldogulok vele, akkor a kimenetre kotom ra.
Ja, EZT a hangszorot fogja hajtani, es ITT van dobozban, ez is sajat alkotas
(#) anonym1s válasza ZPKing hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Na mi ujsag? Kiprobaltad a helyes erteku kondenzatorokkal? Erdekel hogy az a baj vagy valami mas.
(#) ZPKing válasza anonym1s hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Szia! amit te építettettél az nekem a beültetési adatlapon lévő értékekkel van megépítve.
De gondolom már te is megépítetted?
Neked hogy működik.

Én megépítettem az újat de sajnso nem volt időm még kipróbálni mert egyetemre járok és csak hétvégente vagyok itthon. holnap délelőtt fogom majd tesztelni.
És majd beszámolok.
PeTi
(#) anonym1s válasza ZPKing hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Milyen beultetesi adatlap szerint? Na mindegy. Szoval a C5 kondenzator neked 330nf vagy 400nf?
Ja, az enyem kesz van beraktam egy 220nf-ot a 2db 100nf helyett, de tesztelni meg en sem tudtam. Meg csak tegnap jott meg a trafom, es most nincs is idom vele foglalkozni.
(#) kokmate hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Megcsináltam a képen látható alúláteresztő szűrőt és tök jól megy egy tranzisztoros erősítővel, viszont ha egy tda2030-as erősítővel használom akkor ilyen furcsa "tűűű-tü-tűűű-tü" hangot ad ki. Tehát külön-külön mind a kettő tökéletes, de együtt teljesen összeakadnak. Tudtok segíteni, hogy mi lehet a probléma?

TL072.jpg
    
(#) szamóca válasza kokmate hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Próbálj meg egy 1-4,7K ellenállatot berakni a kimenet, és a test közé.
(#) kokmate válasza szamóca hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Kösz a választ
A szűrő kimenetére, vagy az tda2030 kimenetére?
Következő: »»   9 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem