Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   281 / 2500
(#) bereczk.jans hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Hello! Akitől az STK 4182 II. 50W-s Ic-t cseréltem elárulta, hogy Szegeden a Satel boltban vette a Gogol utcában és most is van még belőle 40 db (1200 Ft/db) Ugye ennyit megér? (Lehet a kisebb testvérét is ugyanilyen áron venni 40 W) Pláne még sztereo is. Akit érdekel a dokumentáció .Nyák és beültetési rajz

Ezt inkább az apróhirdetési rovatban, de még ott is visít a 40db miatt.
]Mod. szamóca
(#) Flatlander válasza bersgabor hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Csatoltam a kapcsolási rajzát,szerinted?

400w fet.JPG
    
(#) Szegedi Sándor válasza bereczk.jans hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Köszi a választ.
Kipróbálom amit tanácsoltál.
(#) gembird hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Nos nekem egy olyan erősítő kapcsolás kellene ami képes 2x40vagy 50 W leadni 4és 8 ohmon és 12Vtápfeszültségen menne normális tápról nem +12és-12ről Remélem érti mindenki mire gondolok lenne egy ami tökéletes lenne de az 2ohmra van csinálva TDA8560Q ic-vel. A választ előrre is köszi.
(#) gabor80 hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Sziasztok
Nem tudja valaki., hol lehet beszerezni pf-os értékű fólia kondikat, erősítőbe kéne, mert nálunk nem nagyon kapni.
Sajna nincs pont az az értékű itthon ami kéne. Farnell-t néztem de kissé drága...
Akár a régi jó remix is megfelelő lenne.
üdv
G.
(#) Imi65 válasza gembird hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Nézd meg jó alaposan ezt a kis ábrát. Rögtön érthetővé válik, miért nem lehet megcsinálni.
(#) besi99 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Ne nyúljatok hozzá, ha esetleg már kész van ! Ez ennyit tud. És ne felejtsétek el, hogy 12V tápfeszből mit lehet várni?
(#) potyi123 hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Csak most regisztráltam és remélem jó helyre írok!
Olyan problémám van hogy tegnap bekötöttem egy sony xplod xm-440ex erősítőt. !4db Pioner 220watt-os hangszórót kötöttem rá a négy csatornára.
A tápkábel közvetlenül az aksiról jön egy 1,3 cm vastag kábelről közben egy kapcsolót iktattam be. a hangszóró vezetékeket is lecseréltem vastagabbra. nagyon jól szellőző helyen van felrakva tehát nem melegszik túl.
ÉS MÉGIS! a max hangerő háromnegyedénél letilt az erősítő akárhova is állítom az erősítő level potiját.
Mi lehet a baj?
(#) Tomi20 válasza potyi123 hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Keress valahonnan régi "mutatós" feszültség mérőt. Ha ilyet nem tudsz, akkor jó lesz a Tesco-s 900Ft-os digitális multiméter is. Mérd meg, hogy mekkora a bemenő feszültség közvetlen az erősítő tápbemeneténél. Ezt hogy érted, hogy a max hangerő 3/4-énél? Lehet, hogy ott elkezd torzítani a végfok, és van benne ilyen védelem, hogy akkor letilt, hogy ne tudd széthajtani a hangszórókat.
(#) Szegedi Sándor válasza gembird hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Nos ebből talán ki tudsz csalni 55 wattot 12 volton, de 4 Ohmon.
Van az ic-ben egy dc-dc konverter és az állítja elő a szükséges feszültséget ami az 55W hez kell.

tda1562.gif
    
(#) varttina válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Nem tudom, hogy így van-e, de azt hallottam erről az IC-ről, hogy a DC-DC konverter ugyan megemeli a wattok számát, de a hangminőséget lerontja.
(#) potyi123 hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
köszönöm megnézem!
(#) bersgabor válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Ez sajnos egyértelműen szívás!
(#) gembird válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
köszi szépen
(#) gembird hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
TDA8560Q ha ezzel megépíteném 8 vagy 4 Ohm-ra akkor menyivel esne a teljesítmény kb:30W-ra
(#) honyike hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Sziasztok!

van különbség akkor, ha egy autós erősítőt szobában megfeleltő méretű Torois trafóról, vagy pedig egy egyszerű PCtápról hajtok? Vagy mindkettő táppal ugyanúgy fog szólni? Köszi!
(#) djyuri válasza honyike hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Mindkettő nehéz eset. Egyik msn ismerősöm régóta használja az övét kb 100W teljesítmény felett PC tápról. De neki is le-le esik 10V-okra...viszont az ő erősítője még nem old le.
Mondtam neki,hogy legalább egy 550-es táppal adagolja,ha nem akar meglepetéseket

Toroid,vagy akárminél pedig inkább az a kemény,hogy olyan diódákat találj,amin nagyobb amperen nem esik akkora fesz,hogy úgyszintén azokon is 10V alá essen a feszültség. Mégha egészen 14,4V-ig ki is engeded üresjáratban,akkor is lefog esni 12V-alá egy picivel.
Talán germánium dióda kell...pontosan nem tudom..lényeg,hogy 0,3-0,4-0,5V esésnél ne legyen több egy diódán.
ha jól emlékszem az ilyen TO2** tokozású dual stocky diódákkal próbálkoztam én elég jó sikerrel,csak nekem nem volt nagyobb teljesítményű erősítőm 12V-ra...80W -nál még 12V felett volt 14,4V üresjárat esetén egy 250W-os hypersil trafó esetén.
(#) Flatlander válasza bersgabor hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Hmm kár érte...Akkor marad az hogy 2x400w lesz majd csak akkor trafó+több puffer is kell.
(#) djyuri válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
HY

ha nem használod ki annyira,akkor nem szükséges 400W-ra biztosítani oldalanként.
Csak a későbbiekben ne feledd feljavítani,ha a 400W-ot ki is akarod használni.

Üdv
(#) Flatlander válasza djyuri hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
650-es trafóm van és 2x30.000mikro puffer....nemtudom hogy két panelt mennyire bírna el....
(#) Szöszike hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Helló ki tudna segíteni abban ,hogy tr nélkül menjen az erősítő közvetlen 220v
(#) szamóca válasza Szöszike hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Ebben senki, mert tilos, és életveszélyes!
(#) Dj TSM válasza djyuri hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
üdv,én a barátomnak épitettem egy tápot autó erösitöre.A lényege az volt,hogy volt rajta egy 550 wattos trafó ami egyenirányitás után adott 45 oltot 35 amperes hid diódával volt egyenirányitva és egy 10 000mikros elkoval pufferelve.a kimenetre pedig épitettem egy 13,5 voltos feszültség stabilizátort,jó erös tranzisztorral.A tipusára már nememlékszem,de ha érdekel valakit megnézhetem.A lényeg,hogy ha nagyobb egy trafó kimenöfeszültsége,az erösitö járatáskor fog esni a feszültség,de csak a stabilizátor elött.A stabilizátor után mindig ugyanannyi feszültség lessz.A tranzisztort ajánlott legalább 25 ampérra tenni,ez szerintem megteszi böven,és rászerelni nagy alu hütésre.
(#) honyike válasza djyuri hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Az első részét még értettem, de amásodik már számomra elég bonyolultra sikeredett!

Tehát ha mindkettő verziót csak saját magában használom, akkor az erősítőtől függ, hogy bírja-e az alacsonyabb Voltot.... Már ha jól értelmezem!

A PC táp egy NoName 300Wattos, az erősítő pedig 2X275Wattos, de én 1X550Watton fogom használni...

Szerinted?
(#) Flatlander válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Vagy van esetleg valami könnyen elkészíthető 200w-os végfok ami a 200w-ot 8ohmon adná le +/- 70voltról?Ahoz eléglenne a 650-es trafóm is
(#) honyike válasza Dj TSM hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Hello! És ha a szakértelem meglenne (ami hiányzik) akkor mennyi pénzből állna egy ilyen táp megépítése?
(#) djyuri válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Szia

Végkiterhelésre kevés a trafód. A kondi még talán elég,bár panelenként inkább reális lenne 30000.

Amúgy,pl én a paneleket,amíg nem tudtam mennyire lesz működőképes,addig 1-1 véggel használtam. Így máris ott van a 200W-od,amit szeretnél Nem próbáltam mondjuk 1-2 óránál tovább,de énszerintem ugyanaz
(#) djyuri válasza Dj TSM hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Szia

Azt hiszem ez a legjobb megoldás,amit mondasz!
Elméletileg olyan nagy veszteség nincs is,csak gondoskodjunk nagyobb hűtő bordáról.

honyike :
Igen így gondoltam. Elég szívósak az autós erősítők,így,ha kellő gyorsasággal visszatölt a tápod,akkor nem hiszem,hogy gond lesz,de én egy ekkora erősítőt nem terhelnélnék rá egy 300W,pláne noname tápra.
Legalábbis tartósan.
(#) djloui hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Szerintem felejtsétek el az autóserősítőt PC tápról meg bármilyen erősítőt, mert a 300W- ot az összteljesítményre írják, ráadásul a nagyobb áram az 5v-os felén jön ki. A másik meg hogy nem arra tervezték hogy egy autós erősítő kapcsolóüzemű tápja akkorákat rángasson bele.
Maximum TDA IC-hez jó. Szerintem.
(#) honyike válasza djyuri hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Hello!

Tartósan semmiképp, csak addig, amíg nem lesz pénzem egy normálos tápra! De most néztem a szekrényemet, van itt nekem egy 300VA-es Toroid-om, és egy tápnak van összeépítve! Van bvenne egy szép nagy Graetz-kocka, meg 2db. Philips 10000micro-s kondi...

Szerinted inkább melyiket válasszam?
Következő: »»   281 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem