Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   401 / 1680
(#) fanefco hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
ez a ki be ez a szépséghibálya majd átfordítom a kapcsolót, amugy ez egy urbán elektronikás dolog csak áterveztem a nyákot
(#) fanefco válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Igen ez nyomtatva lett az elölapon 3 külömbözö réteg van
(#) Action2K válasza fanefco hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Nagyon szép! :kalap: A kapcsolót leszámítva, amit én nem is vettem észre, csak egyetlen kis esztétikai bibi zavarja a szemem. Nevezetesen a készülék neve lehetne középre igazított. Így kicsit kilóg balra. Minden nagyon szép szimmetrikus, csak ez nem.
(#) robi72 válasza bladika hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Hello!

Úgy látom klasszul forognak a motorjaim. Ilyen sebességgel még soha nem láttam pörögni őket.
üdv.
R.
(#) bladika válasza robi72 hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Ha ha! Ja ja! Iszonyat jók. Azóta is emlegetlek!
Az a gond, hogy forognának azok gyorsabban is, csak sajnos gyenge hozzá a gép amin a Mach3 fut. A motorra az van írva, hogy 3500rpm, ne tudom, hogy ez névleges vagy milyen fordulat, de terhelés nélkül, számításaim szerint több mint 6000rpm-en forog nekem, amit nem nagyon akarok elhinni ezért valamikor összedobok egy fordulatszám mérőt.

Kicsi a világ? Vagy ilyen ismert ez az oldal?
(#) pidsbc hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy PIC18F2423-al egy programozható vezérlőt! Olyasmi mint egy mini PLC (na jó! kis túlzással ), de a lényeg, hogy funkcióblokkokkal programozható, analóg és digitális be- illetve kimenetekkel rendelkező kis eszköz. Mivel prototípus ezért mellőztem mindenféle kiegészítő dolgot (be- kimenetek illesztése, védelmek...), csak azt akartam kipróbálni, hogy működik-e az elgondolásom és örömmel jelenthetem, hogy IGEN ! Ahogy a képen is látszik, csak a PIC meg a csatlakozók és egy-két kondi, ellenállás + LED van a próbapanelon, de ezek után már a jelillesztés "csak" erősítők és meghajtók stb kérdése, azzal nem akartam húzni az időmet. Készítettem a működéséről egy kis pdf-et is.
Bővebben: Link

SBC8.JPG
    
(#) Frankye válasza pidsbc hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Hmm. Ügyes!
(#) gtk válasza pidsbc hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Le a kalappal! :kalap:
(#) aderka hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Üdv!

Építettem egy PIC-es órát. 2X16 os LCD kijelzőn mutatja az időt, napot, dátumot.
Gombokkal minden érték állítható!
Mellékelek képeket!

üdv: aderka
(#) bladika válasza aderka hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Jól sikerült, gratula!

De katonai kivitel?
(#) adamisbalint válasza fanefco hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
szia el tudnád küldeni a kapcsolási rajzát
(#) gtk válasza aderka hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Ugyes Nagyon hasonlo dobozban van az LC merom beepitve.
(#) aderka válasza gtk hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Köszi!
(#) Müszi válasza aderka hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Szia!

Szép "robosztus" lett, majnem katonai kivitel!

Egyet kérdeznék: Oda tudod adni a kapcsrajzot, és a PIC HEX fájl-át?

üdv
(#) aderka válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Szia!

Igen ha szeretnéd odaadom.
16F628A , és 8 MHz-es kvarcra irtam a programot.
RA0-RA5-ig gomb. Az LCD a PORTB-n van.
Bocs a kapcs rajzért, multisimbe próbáltam összehozni, de valahogy nem szeretem a kezelését. Remélem ki lehet igazodni rajta.
üdv: aderka
(#) Müszi válasza aderka hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Jó bonyolult lett, valószínű papíron átrajzolom.
Mennyire pontos?

üdv
(#) aderka válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Pontos.. Elkészítés előtt teszteltem. Egy napig járattam nem késett és nem is sietett.
Ha jól átnézed kivehetőek a vonalak. Bocs a rossz rajzért.


üdv: aderka
(#) Müszi válasza aderka hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Nincs gond, és köszönöm
(#) aderka válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
(#) joko1313 válasza pidsbc hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Udv!
nagyon jo sot kiválo!
valami hasonlot kerestem a neten, de nem nagy sikerrel. egy terepasztal automata vezérlésére kiválo dolog lenne. érdekelne minden rola. persze ha publikus.
(#) eper1234 hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Sziasztok.
Készülőben van egy bulikra szánt végfokom,doboz saját gyártmány még az oldal burkolatokkal kell tökölnöm kicsit de remélem menni fog az is, egyébként az alapja TDA7294. Sajnos még nem tökéletes még van egy kis alapzaja de azt a hangszín viszi bele mert anélkül teljesen csendben van, födhurok tuti nincs ugyhogy nagy rejtéj még számomra, de csak megtalálom reményeim szerint.
Szerintetek a hűtés elegendő lesz neki ?
A hangszín LM1036 alapú, volt már valakinek olyan akinek zajos volt ? Amúgy utóbbi urbános verzió a végfok teljesen saját tervezésű nyákra készült.
Na de csatoltam néhány képet hátha valaki lát valamit ami okozhat alapzajt.
Válaszokat köszi előre is.
(#) Amarton válasza eper1234 hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Elég lesz a két végfoknak a 150VA-os toroid?
A zajt lehet a biztosítékon szedi össze. Egy kicsit sok van benne.
(#) CIROKL válasza Amarton hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Idézet:
„A zajt lehet a biztosítékon szedi össze. Egy kicsit sok van benne”
?
(#) Tomi20 válasza Amarton hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Nem rossz. Szerintem elég a trafó. Ami viszont feltűnt, hogy nincs csillám az erősítő IC, és a hűtőborda között. Oda mindenképpen tegyél valamit, mert vagy nem lesz megfelelő a hőátadás, vagy zárlat lesz. És természetsen hővezető pasztát is (szilikon zsír).
(#) lidi hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Ma elkészült a DCC rendszerű modellvasút vezérlő központom.
Turbózott PC táp adja az energiát, 16F877 PIC az ész, 4x40 karakteres lcd, egyszerre 8 mozdonyt tud irányítani. Programozni és kiolvasni is lehet vele a mozdonyok CV-it. PC-re is köthető, és tervbe van hozzá kézivezérlő(k) illesztése is. Köszönet illeti a fórumtársakat is, akik segítettek ha kérdés merült fel.
Végül egy kis videó is a működésről : 8.5MB
(#) Mzolee válasza lidi hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Jujj, de űberkomolyra sikerült! :kalap:
(#) eper1234 válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
helló.
Nos a trafó szerintem elég lesz, mert már próbálgattam úgy 3/4 hangerő mellet, mértem a fesz esést olyan max 4V volt akkor, plusz több helyen is írták hogy 8 Ohm -on elég neki a 150 -es trafó.
Természetesen van alatta csillám és szilikon zsír is csak koccra fér el az Ic alatt és nem tudtam olyan közeli képet csinálni róla, de tuti ott van, plusz a műszer szerint jó lett a csillám, mert nincs kapcsolat az Ic és a borda között.
Biztiből meg ennyi van és pont a vége. igazából így gondoltam hogy egyetlen trafóról így a legjobb a védelme mert ha elszáll az egyik akkor csak az egyik csatornát lője ki.
Nem tudom alapzajt okozhat az, hogy földelt az egész doboz és a hangszín potik is fémházasak ? tehát rajta vannak a védőföldön és még a DC táp is házra van téve ?
(#) vtsoftware válasza lidi hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Aztaa... :eek2: ez nagyon tuti. Grati hozzá.
(#) sny válasza eper1234 hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Üdv eper1234!
Ami elsőként szemetszúrt, hogy az erősítődben hálózati feszültség alatt levő vezetékek nincsenek megfelelően szigetelve. (pl. biztosítékház, és a kapcsoló)
Ezeket illik megerősített szigeteléssel ellátni, az ördög nem alszik alapon..
Látom én, hogy van védőföld is, de! mi van akkor, ha a forrasztás elenged, és véletlenül fázis kerül az erősítő dobozára, és véletlenül kiderül, hogy a bulihelységben már legalább 10 éve nem tartották karban az elektromos hálózatot, és egészen véletlenül csak lóg a levegőben a földelés...
Ne adja az ég, hogy így legyen...

Ha elektronikával foglalkozol, elsődleges szempont az érintésvédelem legyen! A te és mások érdekében.
(#) Doncso válasza eper1234 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Teljesen jó a munka, nekem nagyon tetszik!
Következő: »»   401 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem